Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2017., 18:10   #1
Zašto nitko od menadžera nije dobio otkaz - ili kako vlada menadžerska mafija

U kolu oko Agrokora, čisto se vidi da su menadžeri umjetno pumpali promete. Agrokorovi menadžeri su zaduživali, dobavljači i banke pumpali promete i profite, pri tom ne respektirajući osnovne ekonomske uzuse o disperziji rizika, rizičnim izloženostima prema jednom kupcu ili klijentu.

Ta menadžerska mafija, u sprezi s vlasnicima i korumpirajući najviše dužnosnike, je dovela Hrvatsku do ovoga.

I gle - nitko ostavke, da da, svi ostali na svojim pozicijama. U Francku u Krašu, u Vindiji, u Podravci, u PBZ-u, u Zabi, u faktoring kućama...

Zašto se ta ekipa ne počne istraživati?

Svi i dalje na svojim mjestima i pucaju velike plaće i bonuse...
Marco.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 19:54   #2
kucati će i njima raja na vrata kada neće biti penzija zato jer je neki fond menađer ulupao pare u agrokorove dionice...
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 19:59   #3
Na kraju kada skužiš, samo Agrokoriva uprava nastradala. Ostala mafija iz banaka i korporacija-dobavljača lade jaja.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 19:47   #4
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
kucati će i njima raja na vrata kada neće biti penzija zato jer je neki fond menađer ulupao pare u agrokorove dionice...
Ovo se neće nikada dogoditi.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 08:02   #5
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
kucati će i njima raja na vrata kada neće biti penzija zato jer je neki fond menađer ulupao pare u agrokorove dionice...
I gorit ce u paklu dok ce siromasnu raju cekati vjecni zivot u raju..


Jos neka bajka?


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 14:10   #6
Quote:
Marco.hr kaže: Pogledaj post
I gle - nitko ostavke, da da, svi ostali na svojim pozicijama. U Francku u Krašu, u Vindiji, u Podravci, u PBZ-u, u Zabi, u faktoring kućama...
Kakve veze ima Franck i Kras sa stanjem u Agrokoru? Zato sto su im bili dobavljaci?

To je otprilike kao da nakon sto ulovis ubojicu koji je zatukao susjeda - za sranje optuzis lokalnog pekara jer mi je prodavao kruh pomocu kojeg je imao snage zatuc ovog...

Banke ce same rijesit svoju bagru s putrom na glavi jer ce popusit pare...

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:27   #7
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima Franck i Kras sa stanjem u Agrokoru? Zato sto su im bili dobavljaci?

To je otprilike kao da nakon sto ulovis ubojicu koji je zatukao susjeda - za sranje optuzis lokalnog pekara jer mi je prodavao kruh pomocu kojeg je imao snage zatuc ovog...

Banke ce same rijesit svoju bagru s putrom na glavi jer ce popusit pare...

I.
Pa valjda zato jer su bez uma i razuma punili Konzumove police bez da im se platila roba...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 18:29   #8
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima Franck i Kras sa stanjem u Agrokoru? Zato sto su im bili dobavljaci?

To je otprilike kao da nakon sto ulovis ubojicu koji je zatukao susjeda - za sranje optuzis lokalnog pekara jer mi je prodavao kruh pomocu kojeg je imao snage zatuc ovog...

Banke ce same rijesit svoju bagru s putrom na glavi jer ce popusit pare...

I.
Kako može jedna tvrtka se izložiti prema jednom kupcu, da mu on čini preko 50% potraživanja?

Čisto slabo vođenje i upravljanje tvrtkama. Tako i banke i njihovi menadžeri. Da se Franck onoliko izloži prema Agrokoru? Skoro 100 milijuna Eura, a prihodi im malo preko 100 milijuna Eura? Pa tu firmu vode diletanti.

Banke kreditirale na izravne i neizravne načine taj prenapuhani balon i prikazivale prihode i dobit više od realnog. Menadžeri kupili milijunske bonuse, a vlasnici izvlačili dobit. Tako i dobavljači.

I sad zbog tih diletanata i kolu u kojem "svaka dobiva"tj. financijska piramida temeljena na Agrokorovom enormnom zaduživanju treba donositi neustavne zakone i određene tvrtke pred zakonom učiniti jednakijim od ostalih? Treba li bi žaliti dobavljače i banke, koji su svjesno preuzimali rizik, ali zov bonusa i dividendi je bio jači.

Njima je disperzija rizika nepoznat pojam.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 18:48   #9
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
Kako može jedna tvrtka se izložiti prema jednom kupcu, da mu on čini preko 50% potraživanja?

Čisto slabo vođenje i upravljanje tvrtkama. Tako i banke i njihovi menadžeri. Da se Franck onoliko izloži prema Agrokoru? Skoro 100 milijuna Eura, a prihodi im malo preko 100 milijuna Eura? Pa tu firmu vode diletanti.

Banke kreditirale na izravne i neizravne načine taj prenapuhani balon i prikazivale prihode i dobit više od realnog. Menadžeri kupili milijunske bonuse, a vlasnici izvlačili dobit. Tako i dobavljači.

I sad zbog tih diletanata i kolu u kojem "svaka dobiva"tj. financijska piramida temeljena na Agrokorovom enormnom zaduživanju treba donositi neustavne zakone i određene tvrtke pred zakonom učiniti jednakijim od ostalih? Treba li bi žaliti dobavljače i banke, koji su svjesno preuzimali rizik, ali zov bonusa i dividendi je bio jači.

Njima je disperzija rizika nepoznat pojam.
ajde nemoj bit naivan. ovo je hrvatska. kako se u hrvatskoj vode firme (najvecim dijelom)? tako da ih vodi gazda ili gazdin mali (između dva bančenja u narodnjačkom klubu). sto zelim reci. prije koji mjesec je u jutarnjem (čini mi se) bila reportaza (autoreklama) o direktoru (ili tako necemu) u francku. nas' ko je taj tip? od vlasnika mali. ne trebam ni pisati kako su ga tamo opisali kao mladog lava koji samo sto nije ucinio franck najvecim europskim prerađivačem kave. toliko o tome.
jedna stvar uvijek vrijedi "gledaj djela, a ne riječi". da slusas riječi prosječnog direktora hrvatska ekonomija bi bila vrh vrhova, ali nije, ona je nesto drugo. ...i hrvatski direktori su vecim dijelom nesto drugo
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 22:22   #10
Quote:
čupavostvorenje kaže: Pogledaj post
ajde nemoj bit naivan. ovo je hrvatska. kako se u hrvatskoj vode firme (najvecim dijelom)? tako da ih vodi gazda ili gazdin mali (između dva bančenja u narodnjačkom klubu). sto zelim reci. prije koji mjesec je u jutarnjem (čini mi se) bila reportaza (autoreklama) o direktoru (ili tako necemu) u francku. nas' ko je taj tip? od vlasnika mali. ne trebam ni pisati kako su ga tamo opisali kao mladog lava koji samo sto nije ucinio franck najvecim europskim prerađivačem kave. toliko o tome.
jedna stvar uvijek vrijedi "gledaj djela, a ne riječi". da slusas riječi prosječnog direktora hrvatska ekonomija bi bila vrh vrhova, ali nije, ona je nesto drugo. ...i hrvatski direktori su vecim dijelom nesto drugo
Ali na forumu, u javnosti, u medijima je izostala kritika banaka i dobavljača. Dapače, sva je javnost usmjerena da ih se spasi, da spase svoja potraživanja.
Sav je bijes usmjeren prema Ivici Todoriću (nije da je nezasluženo), a tu je bilo cijelo kolo menadžera u bankama, direktora u Adris Grupi, Francku, Krašu, Vindiji, Podravci...
Mene brine površno gledanje od najjačih medijskih kuća, pa i foruma u Hrvatskoj, gdje se vidi da se svjetlo baca na samo jednu stranu priče.

Vrhnje, dividende i bonuse su i drugi pokupili na osnovu Agrokorovog prenapuhanog balona i prolaze bez osuda.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:16   #11
privatne firme, vlasnik se treba time pozabaviti
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:46   #12
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
Ali na forumu, u javnosti, u medijima je izostala kritika banaka i dobavljača. Dapače, sva je javnost usmjerena da ih se spasi, da spase svoja potraživanja.
Sav je bijes usmjeren prema Ivici Todoriću (nije da je nezasluženo), a tu je bilo cijelo kolo menadžera u bankama, direktora u Adris Grupi, Francku, Krašu, Vindiji, Podravci...
Mene brine površno gledanje od najjačih medijskih kuća, pa i foruma u Hrvatskoj, gdje se vidi da se svjetlo baca na samo jednu stranu priče.


Vrhnje, dividende i bonuse su i drugi pokupili na osnovu Agrokorovog prenapuhanog balona i prolaze bez osuda.
koje koristi od toga da cijeli hrvatski biznis proglasiš šljamom, a i bio je pod dirigiranjem politike?
Kako si time pomogao ikome i šta napraviti oko toga?
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 17:46   #13
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Ovo se neće nikada dogoditi.
samoubojstva bankara se sada dešavaju, vidjeti ćemo hoće li im u budućnosti biti bolje..

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
privatne firme, vlasnik se treba time pozabaviti
To su društvene firme koje država nije ni mogla privatizirati legalno...
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 18:36   #14
provjeri u sudski registar ...
kako nije,donjeo se zakon,od ljud izabranih iz naroda, sve legalo
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 19:10   #15
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
privatne firme, vlasnik se treba time pozabaviti
Ja sam za to. Ali su se trebali onda pozabaviti i za svoja potraživanja.

Zašto onda Lex Agrokor i uplitanje države? Da nije bilo Lex Agrokora, to bi sve propalo ili bi svi otpisivalo po 70% potraživanja (stečaj, ili blokada za blokadom).

Sad kad je se država uplela, onda nije samo problem vlasnika.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 19:13   #16
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima Franck i Kras sa stanjem u Agrokoru? Zato sto su im bili dobavljaci?
Davali su Agrokoru damping cijene i najveći rabat također punili police bez razuma, a ovaj im nije plaćao račune.
homosapiens is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 19:36   #17
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Davali su Agrokoru damping cijene i najveći rabat također punili police bez razuma, a ovaj im nije plaćao račune.
I još prikazivali, kako rastu i kako im je dobit veća. Rasli na kuli od karata. Tako i bankari, svi su napumpali promete i dobiti i hvalili se okolo, a sad država sve to treba spasiti.

A-ha.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 21:33   #18
Quote:
Marco.hr kaže: Pogledaj post

Ta menadžerska mafija, u sprezi s vlasnicima i korumpirajući najviše dužnosnike, je dovela Hrvatsku do ovoga.
Manageri na svim razinama su najveći krivci za ovu hrvatsku ekonomsku katastrofu koju gledamo već 25 godina.

Liječnici rade svoj posao, vozači, radnici, učitelji, vojnici. Ali manageri su totalno ispod svakog nivoa. EFZG se pokazao kao najbeskorisnija ustanova u RH, obrazovao je legije nesposobnih i uglavnom beskorisnih managera. Kažu danas na radiju vani 9 od 10 doktora znanosti završi u privredi radeći nešto korisno, kod nas 1 od 10. Ostalo sve uhljebi koji ciljano idu na to da se uvale negdje. Najbolji primjer aktuelni ministar

Drugi krivci su nesposobni i nekreativni poduzetnici, sa mizernim znanjem. Treći krivac je država koja sebi financira BMW-e umjesto da financira poduzetništvo.

Kada na ulici vidite kratko ošišane likove sa odijelima i aktovkama, znajte da zbog njih loše živite.

Dakle redom važnosti manageri, poduzetnici, političari
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 21:42   #19
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
...Pa tu firmu vode diletanti.
Kako dobiveno tako i raskućeno. Da se je sami zaradili pazili bi šta rade sa novcem.

Ovako su raskućili naš zajednički novac.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 21:57   #20
Quote:
Marco.hr kaže: Pogledaj post
U kolu oko Agrokora, čisto se vidi da su menadžeri umjetno pumpali promete. Agrokorovi menadžeri su zaduživali, dobavljači i banke pumpali promete i profite, pri tom ne respektirajući osnovne ekonomske uzuse o disperziji rizika, rizičnim izloženostima prema jednom kupcu ili klijentu.

Ta menadžerska mafija, u sprezi s vlasnicima i korumpirajući najviše dužnosnike, je dovela Hrvatsku do ovoga.

I gle - nitko ostavke, da da, svi ostali na svojim pozicijama. U Francku u Krašu, u Vindiji, u Podravci, u PBZ-u, u Zabi, u faktoring kućama...

Zašto se ta ekipa ne počne istraživati?

Svi i dalje na svojim mjestima i pucaju velike plaće i bonuse...
To znači da se vlasnici slažu kako im rade njihovi menadžeri. A možda menadžeri rade tako po direktivi samog gazde.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.