Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2016., 02:20   #1081
ma i meni se čini da sam dizao i to s pbzovom karticom
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 19:40   #1082
Kiev - 06.04

Pozdrav svima Putujem 06.04 u Kiev. Ukoliko je netko zainteresiran za putovanje, ili ukoliko je netko tamo slobodno me kontaktirajte

P.S. Znam da tema nije vezana za druzenje, ali ipak je za fanove Ukrajine
du-play is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 00:09   #1083
Ja sam fan ruskog jezika i planiram ići za Kiev u maju ili junu s obzirom da ne treba Visa
Čini mi se da iz Hrvatske baš i ne organiziraju putovanja za Kiev?
A direktnog leta nemaju?

Je li se osjeti da je grad metropola? Kakvo im je stanje s fasadama? Ukrajina je ipak jedna od siromašnijih država u Europi...

Kakvi su vaši dojmovi? Napišite malo više
PS čuo sam da su ikavci kao i Dalmatinci ;p
putnikbroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 00:29   #1084
Isplati se pauzu od 5 sati koristiti za ići od aerodroma do grada Kieva?

Sent from my KFGIWI using Tapatalk
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 07:48   #1085
Kolko se ja sjećam, baš i ne, jer je aerodrom dosta daleko od grada. Ili ćeš plaćati taksi neku basnoslovnu svotu ili ćeš se vjerojatno bar sat vremena po smjeru truckat u nekom busu ili maršrutki. (Mi smo zbog "pekarskog" vremena uzeli plaćeni auto od našeg smještaja kojim nas je furao psiho za volanom - izvjesni Aleks. Dobro da nikog zgazio nije, a na povratku je jutarnjoj/noćnoj policijskoj patroli koja ga je, "gle čuda", zaustavila, mrtav hladan rekao da smo mu "prijatelji". )

Ak uzmemo u obzir koliko prije leta bi bilo dobro/sigurno da se vratiš, te ak se ne odlučiš za taksi, u centru grada ćeš imat možda sat do sat i pol maksimalno.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 22:38   #1086
Kasnio je avion iz Praga sat i pol, tako da nisam ni razmišljao više o tome. Vidio sam samo aerodrom koji je srednja žalost, ali jako čist.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:56   #1087
Lavov

Da li je tko putovao vlakom Budimpešta-Lavov?
Cijena karte, koliko traje put, stajanje na granici?
toniv3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 21:34   #1088
Uzmes kartu do granice Zahony mislim da je to oko 18 eura i onda predes granicu do Chopa i od Chopa ides do Lvova imas u 23 iz Chopa nocni vlak sa krevetima..Ne nam točne cijene jer nisam bio ali jedan smjer bi trebao biti oko 30 eura mozda ili nesto vise..
Imas stranice madarskih i ukrajinskih željeznica na kojima možeš provjeriti vrijeme polaska ,a možeš i kupiti kartu Chop Lavov..Mislim da Budimpesta Zahony nije potrebno kupovati puno unaprijed..Napisi kako je bilo..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 22:38   #1089
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
Uzmes kartu do granice Zahony mislim da je to oko 18 eura i onda predes granicu do Chopa i od Chopa ides do Lvova imas u 23 iz Chopa nocni vlak sa krevetima..Ne nam točne cijene jer nisam bio ali jedan smjer bi trebao biti oko 30 eura mozda ili nesto vise..
Imas stranice madarskih i ukrajinskih željeznica na kojima možeš provjeriti vrijeme polaska ,a možeš i kupiti kartu Chop Lavov..Mislim da Budimpesta Zahony nije potrebno kupovati puno unaprijed..Napisi kako je bilo..
Vozio si se? Koliko traje put Bud - Lav?
toniv3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 06:32   #1090
moje su ti info stare par godina,ali sumnjam da se nešto mjenjalo
pošto sam išao više puta isprobao sve varijante pa evo opažanja

Budimpešta - Lviv (ne govori Lavov ne vole to ) - naj jednostavnije i najudobnije, 2 razred, spavaća kola, radil se tada o ruskoj liniji (postoje razlike u ruskoj i ukrajinskoj verziji vlakova
stajanje na granici usred noć oko 2 sata dok su se prebacivali vagoni na druge kotače (razlika u širini tračnica ), za to vrijeme uzeta putovnica od ukrajinke, poštambiljana i vračena, kao što rekoh najednostavniji način
budimpešta - chop - Lviv - jeftinija varijanta, ali pazi na vremena i vremensku razliku, iskustvo putovanja s svim krijumčarkama ( prije dvije godine su bili izrazito popularni šverceri lijekova, prije su bili cigarete i alkohol ), zatvoreni prozori, vojska u tom jednom malom vagonu
meni se dogodilo da sam spavao na toj mađarskoj stanici jer nije bilo više vlaka za budimpeštu a došao sam oko 8 mavečer ( iz nekog razloga vlak koji ide lviv - budimpešta ne kupi putnike na toj stanici ) ali moram pohvaliti mađarske vojnike koji su bili dragi i odveli me da spavam u jednom vagonu gdje i oni drijemaju pomalo u noći, jako ih cijenim od tad
budimpesta - chop vlak, bus preko grane, vlak - najkompliciranija varijanta, gubiš najviše vremena, ne budi glup ko ja ( pošto jako pregledavaju aute, pa moraš upisivati i koliko goriva imaš u rezervaru, km i sve to traje i traje, a povratak u mađarsku zbog spomenutog šverca i pravog šengena je dugo čekanje
ako ciljaš najjeftiniju varijantu, vlak do granice
tj. postojala je opcija pošto mi imam s mađarima neki dil da je karta 70 posto jeftinija da ideš zg to mjesto ( nemrem se sad sjetiti,ali znaju tete na glavnome ) pa onda do granice Chop ( jer iz nekog razloga to ne vrijedi za taj zadnji distrikt ), preko grane, pa ciljati električni vlak koji nema ove spavaće kupeje nego klupe ( iskustvo je nezaboravno )
nadam se da je pomoglo, zadnje iskustvo je bilo ljeto 2015, ali je bilo stopom pa ne pomaže previše (osim da su i tada vlakovi bili jeftini )
inače ukrajinci imaju odličan web još od europskog, možeš tamo vidjeti cijene i rezervirati si kartu ( ono doslovno su daleko ispred HŽ) ali samo z te spavaće mislim, električne nema (bar ih nije bilo )

bud- Lviv ti je bio s kojim sam ja išao kreće oko 6, dolazak u 10 ujutro mislim, imaš na mađarskim željeznicama ( ili ako nema pošalji im mail poslat će ti brzo sve info i cijene ( opet HŽ 0 bodova bilo )

edit: evo iz 2012 odgovora cijene, a evo i iz 2010 vrijeme (sad gledam u 2 godine su duplo više koštali, majku im njihovu, ako pitaš volio bih da staviš cijenu da vidim koliko je 2017 )

Subject: RE: price for ticket
Date: Fri, 31 Aug 2012 15:27:46 +0200
Dear Passenger,

Thank you for your inquiry!

We would like to inform you that the 2nd class ticket costs 42,20 EUR/person/way, the return ticket costs 84,30 EUR/person.
Additional prices are the following:
3 person sleeper: 19 EUR/person/way
2 person sleeper: 29 EUR/person/way.

The ticket for the group - from 6 person - costs 46,90 EUR/person/way, the return ticket costs 93,70 EUR/person.

In our international ticket offices you can pay for the tickets in Euro or in Hungarian Forint too. The actual currency rate is the following: 1 EUR = 280 HUF.



Best regards,

Erika Dósa
administrator


Thank you for your inquiry!

We would like to inform you that the ticket from Budapest to Lvov costs 26,40 EUR/person/way on the 2nd class, and 52,80 EUR/person for return way on the 2nd class.
Additional prices are the following:
3 bed sleeper: 18 EUR/person/way
*2 bed sleeper: 30 EUR/person/way
*1 bed sleeper: 60 EUR/person/way. (*1st class ticket needed)

Timetable

dep: Budapest-Keleti 18:43 16 TISZA
arr: Lvov 10:31

dep: Lvov 21:20 15 TISZA
arr: Budapest-Keleti 11:17

Our company is not selling international tickets online or via phone. You can purchase the tickets personally at the international ticket offices.
In our ticket offices you can pay for the tickets in Hungarian Forint. The actual currency rate is the following: 1 EUR = 280 HUF.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 08:40   #1091
Treba li viza za Ukrajinu?
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 08:57   #1092
Ne treba za boravak do 90 dana.

http://croatia.mfa.gov.ua/hr/consula...services/visas


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 09:06   #1093
Osim Kijeva i Lviva što ima zanimljivo za vidjeti?
Može li se nekako iskombinirati s nekim drugim destinacijama tipa Rusija?
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 22:49   #1094
Nadam se Cernobil, ja putujem u ponedjeljak, pa idemo na izlet iz Kijeva. Ruta Kijev- Lavov - Krakov - Budimpesta i kuci preko Beograda, jer Slavonija nema nikakvu povezanost s Mađarskom.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
nikola.vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 12:43   #1095
Dali ima u hr. agencija ili netko da organizira putovanja u kijev,sa izletom u pripjat?
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 16:48   #1096
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
Dali ima u hr. agencija ili netko da organizira putovanja u kijev,sa izletom u pripjat?
Vjerovatno ne, ali što će ti hr agencija za to? Kupi kartu do Kijeva i kod neke online agencije rezerviraj taj izlet.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 08:51   #1097
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
Dali ima u hr. agencija ili netko da organizira putovanja u kijev,sa izletom u pripjat?
Kao sto kazu kupi kartu Budimpesta Kijev. Ja sam platio 500kn s Ukraine Int. Ukljucena prtljaga do 28kg. Za izlet u Pripjat preporucam soloeast travel, novi mercedesov kombi za 12ljudi, milina putovat. Tamo nakon pola obilaska bude i ok rucak.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
nikola.vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:54   #1098
Treba putovnica za Ukrajinu? il se može osobnom iskaznicom?
wavemaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 15:05   #1099
Ljudi, kako je zimi u Kijevu?

Razmišljam dal je zimska avantura po Kijevu sa obaveznom posjetom Pripyata i Černobila za mene, al sad u zimskom periodu... jer ko će čekat proljeće i ljeto, a i onda već neke druge ideje za putovanje će past napamet
Dakle, ima tko da je bio zimi, prije ili iza Nove godine, da mi napiše utiske?
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 15:44   #1100
Quote:
Good evil kaže: Pogledaj post
Ljudi, kako je zimi u Kijevu?

Razmišljam dal je zimska avantura po Kijevu sa obaveznom posjetom Pripyata i Černobila za mene, al sad u zimskom periodu... jer ko će čekat proljeće i ljeto, a i onda već neke druge ideje za putovanje će past napamet
Dakle, ima tko da je bio zimi, prije ili iza Nove godine, da mi napiše utiske?
Ja sam bio ali ništa posebno, zima ko zima
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.