Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2017., 14:10   #4201
Hvala!
just Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 13:57   #4202
Was your grandma Swiss?
You have six months left to claim Swiss citizenship
(na sredini ispod naslova se mijenja jezik teksta)

http://www.swissinfo.ch/eng/naturali...m_source=sflow
Blagom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 01:55   #4203
Pozdrav svima, eto mene s novim pitanjima. Zaručnica, uskoro buduća supruga možda dobije vizu i posao u kantonu Valais. Kakva ja prava imam kao njen suprug? Ako se dobro sjećam, njena plaća mora pokrivati moje mjesečne troškove? Koju vizu ona mora imati da ja mogu doći? Unaprijed zahvaljujem
digidoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 14:19   #4204
Nije bitna vrsta vize koju tvoja buduca supruga bude imala, samo morate biti vjencani. Kao sto si rekao njena placa mora biti dovoljna da pokrije troskove zivota za vas dvoje, te mora imati dovoljno veliki stan za vas dvoje, a to je malo razlicito od kantona do kanton, uglavnom je to 2,5soban stan ili min 40 m2. Ona ce sigurno dobiti L vizu jer je za sada takav zakon za Hrvatsku, a ti ces procesom spajanja obitelji dobiti istu vizu kao i ona. Do prosle godine se zahtjev za spajanje obitelji podnosio u Beču, ali od pocetka ove godine se to radi u Svicarskoj, u opcini u kojoj tvoja supruga bude imala boravak.
LP
Babasvaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 14:33   #4205
Quote:
Babasvaba kaže: Pogledaj post
Nije bitna vrsta vize koju tvoja buduca supruga bude imala, samo morate biti vjencani. Kao sto si rekao njena placa mora biti dovoljna da pokrije troskove zivota za vas dvoje, te mora imati dovoljno veliki stan za vas dvoje, a to je malo razlicito od kantona do kanton, uglavnom je to 2,5soban stan ili min 40 m2. Ona ce sigurno dobiti L vizu jer je za sada takav zakon za Hrvatsku, a ti ces procesom spajanja obitelji dobiti istu vizu kao i ona. Do prosle godine se zahtjev za spajanje obitelji podnosio u Beču, ali od pocetka ove godine se to radi u Svicarskoj, u opcini u kojoj tvoja supruga bude imala boravak.
LP
Zahvaljujem na odgovoru. Koja bi to plaća trebala biti otprilike da pokrije troškove za dvije osobe?
digidoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 15:18   #4206
Quote:
digidoo kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru. Koja bi to plaća trebala biti otprilike da pokrije troškove za dvije osobe?
Tu informaciju nazalost ne znam, pretpostavljam oko 4500 brutto, ali naglasavam to je moja pretpostavka.
Babasvaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 16:56   #4207
Quote:
digidoo kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru. Koja bi to plaća trebala biti otprilike da pokrije troškove za dvije osobe?

placa treba pokrit stanarinu, zdravstveno osiguranje i hranu.
za hranu se troskovi racunaju 700 fr po osobi
Blagom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 17:44   #4208
Quote:
Blagom kaže: Pogledaj post
placa treba pokrit stanarinu, zdravstveno osiguranje i hranu.
za hranu se troskovi racunaju 700 fr po osobi
Koliko je zdravstveno osiguranje po osobi?
digidoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 19:17   #4209
Quote:
digidoo kaže: Pogledaj post
Koliko je zdravstveno osiguranje po osobi?
ja plaćam 180 franaka i to je negdje oko minimuma, možeš si pogledati na: https://en.comparis.ch/krankenkassen/default.aspx
funnel_cloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 19:51   #4210
Quote:
funnel_cloud kaže: Pogledaj post
ja plaćam 180 franaka i to je negdje oko minimuma, možeš si pogledati na: https://en.comparis.ch/krankenkassen/default.aspx
Treba računati s 250-300 franaka. 180 franaka je stvarno totalni minimum, nisam ni znao da je toliko moguće.
Premije rastu svake godine, ca 20 franaka mjesečno za istu uslugu.
trekker is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 20:12   #4211
Quote:
digidoo kaže: Pogledaj post
Koliko je zdravstveno osiguranje po osobi?


mislim da neces imati nikakvih problema sa dolaskom u Svicu, naravno ako ste vjencani. jedna placa moze izdrzavat troclanu obitelj bez ikakvih bedova
Blagom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 22:42   #4212
Quote:
Blagom kaže: Pogledaj post
mislim da neces imati nikakvih problema sa dolaskom u Svicu, naravno ako ste vjencani. jedna placa moze izdrzavat troclanu obitelj bez ikakvih bedova
Da, ali koliko bi onda max kostao stan...
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 01:16   #4213
Ako ima zenska osoba koja ima trazeno zanimanje i hoce u Svicu, neka mi se javi.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 18:20   #4214
Cijena kvadrata stana u Švicarskoj

Molim uvažene forumaše forum.hr-a koji znaju odgovor na moje pitanje da mi na isto odgovore. Dakle, zanima me koliko košta kvadrat stana(ne za najam, već za kupnju)u švicarskom gradu Zurichu, ali i generalno u Švicarskoj? Točnije, u obzir dolaze svi gradovi i kantoni u kojim se govori njemački jezik. Negdje sam čitao da kvadrat stana košta 10.000 franaka, dok sam pak na drugom mjestu pročitao da košta 20.000 franaka. Stoga, zanima me relevantan odgovor na to pitanje. Unaprijed se zahvaljujem.
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 22:38   #4215
http://www.immoscout24.ch/de/suche/i...s=1&t=2&l=2253
Quote:
WikiMaster kaže: Pogledaj post
Molim uvažene forumaše forum.hr-a koji znaju odgovor na moje pitanje da mi na isto odgovore. Dakle, zanima me koliko košta kvadrat stana(ne za najam, već za kupnju)u švicarskom gradu Zurichu, ali i generalno u Švicarskoj? Točnije, u obzir dolaze svi gradovi i kantoni u kojim se govori njemački jezik. Negdje sam čitao da kvadrat stana košta 10.000 franaka, dok sam pak na drugom mjestu pročitao da košta 20.000 franaka. Stoga, zanima me relevantan odgovor na to pitanje. Unaprijed se zahvaljujem.
Od 5000 pa na gore, jevtinije je ako ne placas zemlju, ali moras vise placat kiriju tj.najam zemlje....

E sada, ako je novi ili stariji.....

Kvadrat zemljista je 300-500franaka
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 23:44   #4216
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
http://www.immoscout24.ch/de/suche/i...s=1&t=2&l=2253

Od 5000 pa na gore, jevtinije je ako ne placas zemlju, ali moras vise placat kiriju tj.najam zemlje....

E sada, ako je novi ili stariji.....

Kvadrat zemljista je 300-500franaka
Oprosti, ali što to točno znači? Ja bih kupio stan, pa me slijedom toga zanima kakve točno veze ima zemlja sa stanom? Sorry, ali nemoj se ljutiti što malo teže povezujem neke stvari
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 23:56   #4217
Quote:
WikiMaster kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali što to točno znači? Ja bih kupio stan, pa me slijedom toga zanima kakve točno veze ima zemlja sa stanom? Sorry, ali nemoj se ljutiti što malo teže povezujem neke stvari
Pitanje, tko je vlasnik zemlje gradskim starim stanovima u Zagrebu..

Imas na 30 ili 99 godina, poslije ti mogu srusit....cjelo vrijeme placas rentu na zemlju.
Rezije su skuplje nego dio koji banci placas.., kamate su sada ispod1% i nitko ne placa gotovinom iako imas lovu....gradi se samo tako....avionske linije ni 20 km katar ulaze u dva projekta milijardu franaka, svi bi ovdje
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 00:02   #4218
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Pitanje, tko je vlasnik zemlje gradskim starim stanovima u Zagrebu..

Imas na 30 ili 99 godina, poslije ti mogu srusit....cjelo vrijeme placas rentu na zemlju.
Rezije su skuplje nego dio koji banci placas.., kamate su sada ispod1% i nitko ne placa gotovinom iako imas lovu....gradi se samo tako....avionske linije ni 20 km katar ulaze u dva projekta milijardu franaka, svi bi ovdje
Uzmimo, recimo, u obzir da ću za 1.500.000 švicarskih franaka kupiti stan od 75 m2, što po kvadratu iznosi 20.000 franaka. Kada bih taj stan potom dao u najam, koliko bi dobio za najam navedenog stana?
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 00:44   #4219
Quote:
WikiMaster kaže: Pogledaj post
Uzmimo, recimo, u obzir da ću za 1.500.000 švicarskih franaka kupiti stan od 75 m2, što po kvadratu iznosi 20.000 franaka. Kada bih taj stan potom dao u najam, koliko bi dobio za najam navedenog stana?
Ako stan kosta toliko, ti neznas kolikocete stan na kraju kostati, prepis, porez,,,, i redovna davanja..kupujesli privat ili na firmu,..gdjeti je domicil....dalicete hrvatska progoniti zbog poreza i td.....za tako malo stan ne mozes dobiti mozda 2000 franaka.....mozda malo vise...opet nema placanje na ruke...u poreznu prijavi moras upisati naznaku..imas eto stvari..tak se lova ne radi....

Lova se radi na starim kucama,, visekatnicama...obicno 4 stana 1 milion kupovina..odma kreda, jos jedan milion za renoviranje....provizija od predracuna 20% od majstora odma uzimas od onog kome si da posao,..renoviras milionce, 200.000 u dzep, placas dodatne kamate 12.000 na godisnjoj bazi...ubacis stanare...6-8.000 mjesecno, tu kucu das kao polog....i sve tako u krug.....
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 00:50   #4220
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Ako stan kosta toliko, ti neznas kolikocete stan na kraju kostati, prepis, porez,,,, i redovna davanja..kupujesli privat ili na firmu,..gdjeti je domicil....dalicete hrvatska progoniti zbog poreza i td.....za tako malo stan ne mozes dobiti mozda 2000 franaka.....mozda malo vise...opet nema placanje na ruke...u poreznu prijavi moras upisati naznaku..imas eto stvari..tak se lova ne radi....

Lova se radi na starim kucama,, visekatnicama...obicno 4 stana 1 milion kupovina..odma kreda, jos jedan milion za renoviranje....provizija od predracuna 20% od majstora odma uzimas od onog kome si da posao,..renoviras milionce, 200.000 u dzep, placas dodatne kamate 12.000 na godisnjoj bazi...ubacis stanare...6-8.000 mjesecno, tu kucu das kao polog....i sve tako u krug.....
Ako je tako kako kažeš, to je zaista jako komplicirano. U tom slučaju, rađe ću za 1.500.000 švicarskih franaka, odnosno, za 1.400.000 eura kupiti stan od 190 kvadrata u strogom centru Beča, pa ću ga iznajmiti za 2000 eura. U Austriji je takva procedura nebrojeno puta jednostavnija zato što se nalazi u Europskoj Uniji.U svakom slučaju, hvala ti na savjetu. Otvorio si mi oči
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.