Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2010., 15:23   #1941
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Pa ako je tako draga moja gospodo zašto se onda ovdje svi žalite da u Švicarskoj jedva preživljavate. A kažete da ipak nije tako. Čovjek se ovdje pravo zbuni

Svi sa žale na visoke poreze u Švicarskoj, a onda opet kažete da nije toliko strašno

Ja imam mogućnosti otići u Austriju ili Švicarsku. Moj odabir je bila Švicarska, dođem tu sa namjerom da se raspitam o toj državi, a imam što vidjeti. Kada sam počeo čitati stekao sam dojam da se radi o " paklu na zemlji ", koja se samo doima kao raj
Evo ako si mogao vidjeti ja se osobno ne tuzim a vec sam dosta dugo u CH.Vidi ovako ti o svakoj drzavi mozes napisati negativne stvari kao sto ovdje neki rade i onda proglase to jedinom istinom.
Ako nekom ne pase u CH neka se vrati meni koji sam zadovoljan jos bolje jer ce bit manje nezadovoljnih.
Porezi su takvi kakvi jesu ali kad dodjes imas takvu infrastrukturu i cistocu da ti je milina voziti i hodati po toj CH a di su druge stvari.Nije idealno ali ako ih toliko vuce domovina Hrvatska neka se vrate pa to se moze u svakom trenutku.
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 15:24   #1942
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Poznajem mnogo ljudi koji su vani zarađivali, a onda se vratili u svoju domovinu i tu pokrenuli svoj biznis
Neka su pozdravljam poduzetnicki duh.Svaka im cast!Sreca neka ih prati na svakom koraku.
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 18:16   #1943
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Ja imam mogućnosti otići u Austriju ili Švicarsku. Moj odabir je bila Švicarska, dođem tu sa namjerom da se raspitam o toj državi, a imam što vidjeti. Kada sam počeo čitati stekao sam dojam da se radi o " paklu na zemlji ", koja se samo doima kao raj
Švicarska je raj na zemlji, takva su moja iskustva. Super za tebe ako možeš doći živjeti u CH, ne propusti to.
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:22   #1944
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Švicarska je raj na zemlji, takva su moja iskustva. Super za tebe ako možeš doći živjeti u CH, ne propusti to.
Imam mogućnosti i otiću u Norvešku, ali sam je odmah isključio, ne zbog hladnoće, već zbog toga što sam isto obišao forume o ljudima koji žive Norveškoj, i oni se nisu samo krivili, samo što još nisu zaplakali, onda sam istog trena odustao

Ostalo mi je da odlučim Švicarska - Austrija. Volio bi Švicarsku, upravo zbog njene ljepote i ljepih visokih brda - a to najviše volim, živim u Osijeku gdje je sve ravno kao tepsija, željan sam brda. Ali dosada što sam se raspitivao mogu zaključiti da je teže u Švicarskoj ( upravo zbog visokih poreza ), nego u Austiji, barem što se ovoga foruma tiče. Ljudi koji žive u Švicarskoj stalno kukaju, a oni u Austiji su zadovoljniji. Možda bi nabolje bilo da se nađe netko tko je živio i u Norveškoj, Švicarskoj i Austriji, onda bi on znao pravo reći koja je bolja za život, ali ne vjerujem da ih ima

Slažem se da je Švicarska kao raj na zemlji, ali samo što se tiče ljepote prirode i okoliša, ali ne financijkog života. Ispravi me ako griješim. Jer kakvu korist ima čovjek ako živi u ljepoti prirode i okoliša a financijski je oguljen, nesretan, i samo preživljava
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 22:07   #1945
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Imam mogućnosti i otiću u Norvešku, ali sam je odmah isključio, ne zbog hladnoće, već zbog toga što sam isto obišao forume o ljudima koji žive Norveškoj, i oni se nisu samo krivili, samo što još nisu zaplakali, onda sam istog trena odustao

Ostalo mi je da odlučim Švicarska - Austrija. Volio bi Švicarsku, upravo zbog njene ljepote i ljepih visokih brda - a to najviše volim, živim u Osijeku gdje je sve ravno kao tepsija, željan sam brda. Ali dosada što sam se raspitivao mogu zaključiti da je teže u Švicarskoj ( upravo zbog visokih poreza ), nego u Austiji, barem što se ovoga foruma tiče. Ljudi koji žive u Švicarskoj stalno kukaju, a oni u Austiji su zadovoljniji. Možda bi nabolje bilo da se nađe netko tko je živio i u Norveškoj, Švicarskoj i Austriji, onda bi on znao pravo reći koja je bolja za život, ali ne vjerujem da ih ima

Slažem se da je Švicarska kao raj na zemlji, ali samo što se tiče ljepote prirode i okoliša, ali ne financijkog života. Ispravi me ako griješim. Jer kakvu korist ima čovjek ako živi u ljepoti prirode i okoliša a financijski je oguljen, nesretan, i samo preživljava
Joj tiga sada bas sve ocrni, ako zelis malo brda odi malo kod mene doma u Baranju(Knezeve..)i malo se opusti.....malo svezi Svice,ma o kojim ti porezima pricas,---,najmanji porezi su bas u Svici, u zemlji gdje drugi stup osiguranja mozes ponijeti sa sobom gdje zelis,gdje radis godinu dana i dvije nemoras,gdje je PDV 7,6%(hrana mislim 2%).Hdje impulsi kostaju simbolicno,hdje imas 13 placa,gdje operaciju na srcu cekas cjelih dva tjdna(barem u mome slucaju) i td.Nista kontra Svice
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 22:38   #1946
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Joj tiga sada bas sve ocrni, ako zelis malo brda odi malo kod mene doma u Baranju(Knezeve..)i malo se opusti.....malo svezi Svice,ma o kojim ti porezima pricas,---,najmanji porezi su bas u Svici, u zemlji gdje drugi stup osiguranja mozes ponijeti sa sobom gdje zelis,gdje radis godinu dana i dvije nemoras,gdje je PDV 7,6%(hrana mislim 2%).Hdje impulsi kostaju simbolicno,hdje imas 13 placa,gdje operaciju na srcu cekas cjelih dva tjdna(barem u mome slucaju) i td.Nista kontra Svice


Nisam ja to izmislio. Goran Milić

" Švicarska je izgrađena na želji ljudi da budu bogati. Istodobno to je i socijalna država u kojoj su visoki porezi koji ne dopuštaju da ljudi budu gladni, da ljudi budu beskućnici i na cesti. I kada čovjek otkrije da ova najbogatija zemlja Europe već deset, petnaest godina stagnira s radničkim plaćama i onda čovjek čuje naše ljude koji sve glasnije, a i drugi to govore: "A ja kad sam prije 15 godina došao u Švicarsku, ja sam došao jer je to bio Eldorado, a sada to više nije tako, tako perspektivno, kao što se to meni onda činilo "

A ovo sve što si ti napričao zvuči kao neka bajka
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 22:48   #1947
A koliki dođe porez na imovinu - odprilike kuću - kućicu? Negdje sam čuo da bi u Hrvatskoj ( ako ga uopće i bude ) moglo biti oko 200 KM godinšnje, to nije nešto. Više se osjeti ako se plaća svaka dva ili tri mjeseca

A kolika je u Švici?
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 23:09   #1948
Joj,pa svi koji imalo drze do sebe dosli su ovdje, to svezi poreza, porez placas jednom godisnje,ako imas firmu upises ama sve, aradnik,pa i o njima se netko brine.Jasam ti kao sada nezapsolen malo radim,malo me skoluju i donove godine ako me sreca posluzi trebam zavrsiti prekvalifikaciju da bi mogao voziti Bus, prije toga bilo CNC programiranja, sda smislajm stobi jos.

Ovdje i mali covjek ima mjesta, skolovanje je pojednostavljeno, nema redova ,nema protekcije, nepostoji pojam radna knjizica,mozes regularno raditi na vise radnih mjesta koliko zelis,malo tko radi(pogotovo zene) pojam punog radnog vremena u jednoj firmi, nego se kombinira.

Evropa je na koljenima a Svica jos gura, udaraju je sa svih starna , ovdje u autoskoli vozis Golfa od 200 konja i sutra kada polozis odma startujes bez ogranicenja, platis jedno osiguranje koristis dva automobila,sredjoskolac kada krene u skolu vec ima placu jer radi i doslovce je vec samostalan.

Sama spoznaja da se 90% odpadnih voda prociscava i vraca u rijeke, da su uveli trostazne katalizatore 1987me, da se staraju o prirodi, da su uredili staze za setnje i na 2300 m/nm, u velikim gradovima stanovi nisu nista skuplji nego na periferiji koliko to god netko zeli reci.

Porez, za kucu kazes,ovdjekuca ksota od 600.000CHF,ovdje nije bilo tileta i tih kombinacija nego se kuca odplaciva generaciski, ako imas te novce onda je porez koj ije u promilima neznatan i nebi trebao biti vrijedan spomena.

Porez na kuci se placa biol aodplacena ili ne,ali s e dugovi upisuju u poreznu prijavu tj.placene kamate,porez na stan mi je 300CHF franaka(5 stangi cigareta)
__________________
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 23:18   #1949


oprosti moim te, vidim da sam jako dosadan. Ali jako sam znatiželjan jer je odluka u pitanju, ne bih želio doći tamo pa da se zajebem. Kada bi znao onda bi ipak ostao u svojoj dragoj Hrvatskoj
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 23:21   #1950
I da, da li ti kao nezaposleni radnik dobivaš nekakva primanja od države?

I čuo sam da su tamo školovanja i fakulteti besplatni. Ja mislim da laže - dotična studira engleski u Švici
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 23:31   #1951
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post


oprosti moim te, vidim da sam jako dosadan. Ali jako sam znatiželjan jer je odluka u pitanju, ne bih želio doći tamo pa da se zajebem. Kada bi znao onda bi ipak ostao u svojoj dragoj Hrvatskoj
U pravu si, ipak mislim da cemo se mi snaci iz bez tebe

Svezi potpore za nezaposelne je ovako, ako radis godinu dana u sledecih dvije godine imas 400 radnih dana placeno(oko 18 mjeseci) 80%od predhodne place , ako imas djecu ili 70% ako si bez djece ili samac,za to vrijeme moras pokazati napor da trazis posao, odazivati na pozive kada te salju na skolovanje i da prihvatas poslove koje ti nude.Ako medjuvremeno radis, i manja ti je placa,oni ti dotiraju tih 2 gidine, i kada skupis cjelu godinu da radis,opet iz pocetka barem za sada je tako,ali prave se izmjene, bas sad imamo referendum za to.
Studenti, kako tko,ali veliki dio dolazi sa vana i ima gratis skolovanje
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 23:39   #1952
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
U pravu si, ipak mislim da cemo se mi snaci iz bez tebe
Ne znam čemu takav odgovor. Nisam uopće tako mislio.

U svakom slučaju, hvala na informacijama o Švici, mislim da ću još dugo dvojiti da li da odem ili ostanem. Jer mi nije u Hrvatskoj loše, trenutno mi je sada ovdje najbolje
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 23:48   #1953
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Ne znam čemu takav odgovor. Nisam uopće tako mislio.

U svakom slučaju, hvala na informacijama o Švici, mislim da ću još dugo dvojiti da li da odem ili ostanem. Jer mi nije u Hrvatskoj loše, trenutno mi je sada ovdje najbolje
Pa koji bi ti smajlic onda daoinace ti si liftadzija, centrala za vani ti je u Hergiswilu(NW)
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 00:05   #1954
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Pa koji bi ti smajlic onda daoinace ti si liftadzija, centrala za vani ti je u Hergiswilu(NW)
Ako sam dobro razumio, a mislim da jesam, prešao si na vrijeđanje. Oprosti ako griješim. Možda se vi gastarbajteri u Švici ipak dručije " sporazumjevate " u odnosu na nas u Hrvatskoj
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 10:42   #1955
-
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 10:51   #1956
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro razumio, a mislim da jesam, prešao si na vrijeđanje. Oprosti ako griješim. Možda se vi gastarbajteri u Švici ipak dručije " sporazumjevate " u odnosu na nas u Hrvatskoj
Oprosti, zamjenio sam te sa drugom koji servisira i ugradjiva liftove, a CH mu je isto kao eventualni cilj, pa sam ostavio adresu od sjedista holdinga.

Neznam kako mogu biti ovdje gastarbajter , gdje podizem djecu, gdje sam pola zivota a vjerovatno cu ovdje i kosti ostaviti.Nisam dosao da privremeno ostanem,nego sam se pridruzio roditeljima koji su ovdje sada vec 40 godina a ja 24.
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 12:38   #1957
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Oprosti, zamjenio sam te sa drugom koji servisira i ugradjiva liftove, a CH mu je isto kao eventualni cilj, pa sam ostavio adresu od sjedista holdinga.

Neznam kako mogu biti ovdje gastarbajter , gdje podizem djecu, gdje sam pola zivota a vjerovatno cu ovdje i kosti ostaviti.Nisam dosao da privremeno ostanem,nego sam se pridruzio roditeljima koji su ovdje sada vec 40 godina a ja 24.
Znam, mislio si na MaliZeleni10, on ima Maradonu na avataru, a ja Cristiana Ronalda, velika razlika. Samo mi nije jasno što ste odmah na momka napali, a isto se samo raspitivao za Švicarsku, to je krajnje nekorektno ponašanje. Kako bi bilo da sada meni neko od vas dođe da se raspituje za Hrvatsku jer se želi vratiti, a ja počnem zaje*avati i bezveze vrijeđati. Dobro je već neko rekao ovdje, da Hrvati iz Švicarske imaju " poseban " odnos prema Hrvatima iz Hrvatske, da ne govorim sada kakav je to odnos

gastarbajter nije nikakva uvreda. na njemačkom znači " gostujući radnik " znači ljudi koji žive i rade u stranim zemljama, dok su rodom povezani sa matičnom državom
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 14:13   #1958
Ponavlja, nisam ovdje dosao da radim, nego sam se pridruzio mojim roditeljima.

Jasam ti pokusao odgovoriti na ono sto si me pitao, na odgovore se nisam priremao nego spontano odgovarao, i svaki pu cu ti rado odgovoriti.Iskazo si bojazan svezi velikih poreza, porezi su takvi da mnoge ljude svijeta privlace da ulazu u CH iako je cjena rada visoka.
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 15:00   #1959
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Imam mogućnosti i otiću u Norvešku,
Ako mozes, idi odmah, ne obaziri se sto bilo tko pise po forumima, ionako ces sam sebi organizirati zivot.

Konkretno, covjek koji je radio samnom u Irskoj je sada u Norveskoj, u Oslu, za 8 sati dnevno dobije cca 24.000 kruna NETO mjesecne place.

Naravno da sam ga zamolio da me pokusa ubaciti u njegovu firmu i vec sam razgovarao sa njegovim sefom, trenutno nemaju posao za mene, mozda na proljece 2011.

Tko ce to docekati, trazim dalje, Svicarsku sam prekrizio jer se ne moze dobiti radna dozvola, cak niti na 3 mjeseca.

Trenutno cekam odgovor iz Njemackog centralnog zavoda za zaposljevanje hoce li me primiti ili ne jer me jedna njemacka firma zeli zaposliti.

Ali svejedno trazim i druge mogucnosti.

Pozz
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 15:04   #1960
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Ponavlja, nisam ovdje dosao da radim, nego sam se pridruzio mojim roditeljima.

Jasam ti pokusao odgovoriti na ono sto si me pitao, na odgovore se nisam priremao nego spontano odgovarao, i svaki pu cu ti rado odgovoriti.Iskazo si bojazan svezi velikih poreza, porezi su takvi da mnoge ljude svijeta privlace da ulazu u CH iako je cjena rada visoka.
Pa kada se raspitujem za stanje u jednoj državi, i onda vidim kako narod koji tu živi stalno kuka i žali se, normalno je da će me to odbit. Ne bi se žalili bez razloga

Ali ovo što ti pričaš je totalno drugačije od onoga što je FANCY pričao
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.