Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2006., 16:09   #21
joj, i mene je probolo prije jedno 15 min, onak kao da me neko upiknuo s iglom. i tak još jednom nakon 5 minuta. sad me ne boli, ali ko da osjećam neki pritisak točno ispod rebra s desne strane.

sjetila sam se da sam čitala ovaj thread pa sam odma pohitala se i ja potužiti..

neko je spominjao da to moće biti simptom raznih bolesti? zna neko kojih?
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 18:08   #22
to moze najcesce biti od zuci (sto je onda piece of cake)

ali kako moze biti i svasta drugo (kao uostalom i svi bolovi u trbuhu), mozete otici doktoru pa ste bez brige
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 22:20   #23
I mene je tako počelo probadati ispod desnog rebra, često sam osjećala gađenje i mučninu u želucu i ono ko da sam progutala loptu, (napuhavalo me) naročito poslje kava. Išla sam na ultrazvuk i rekli su mi da imam žučne kamence i da je to od toga. Ali to nemora biti i kod vas. Najbolje je razgovarati s doktorom.
luce is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 21:40   #24
Quote:
blondie_30 kaže:
to moze najcesce biti od zuci (sto je onda piece of cake)
...piece of cake naspram onog sta te ceka ak je zuc u pitanju
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 01:55   #25
Quote:
HrVOjE_T kaže:
Pomoc - jucer navecer me nesto strasno presjeklo s desne strane, rekao bih ispod rebra. Probadanje onako 15-20 sec...koma.

Danas jedno 5-6 puta onako bezveze, ne tako jako kao jucer. Sto moze biti? Nesto s jetrom, bubregom? Ili nesto bezazleno? Hvala!
A da ti nisi slučajno propio jetru?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 22:57   #26
Bol u trbuhu

Ovako, moju mamu stalno boli trbuh, već me počela živcirat s tim. Probao sam tražiti po netu ali neide mi baš, nisam ništa posebno našao. Pa jel ima neko iskustva s tim i kako liječiti. Neznamo uzrok ni ništa.
Hvala unaprijed.
JAHVE is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 23:48   #27
Zatvor.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 15:20   #28
a rješenje??
JAHVE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 15:26   #29
neka pokusa opustiti trbusnu stijenku a to je najlakse tako u cucecem polozaju tako priblizi noge prsima, neka proba i kruznom masazom trbuha s lijeva na desno
WENZE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 22:35   #30
Quote:
JAHVE kaže:
a rješenje??

Sudeći po tvome niku, dovoljno će biti da položiš ruke na nju, okej, i pogled znakovito uperi u nebo
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 22:37   #31
ja se mucih sa trbuhoboljom zadnjih 10 dana.. ali kod mene bilo povezano s antiZacepljenjem.. zderah gastale, rupurute da smanjim tegobe- jedva sad malo proslo..
prvo vadjenje krvi i urina pokazalo mi potencijalnu losost sa gusteracom ili jetrom.. potencijalnu jer sam bio samo 2X prepozitivan.. moram ponovit nalaze..
kakvi su nalazi tvojoj mami ? ¤
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 01:32   #32
Quote:
JAHVE kaže:
Ovako, moju mamu stalno boli trbuh, već me počela živcirat s tim. Probao sam tražiti po netu ali neide mi baš, nisam ništa posebno našao. Pa jel ima neko iskustva s tim i kako liječiti. Neznamo uzrok ni ništa.
Hvala unaprijed.

Pošalji majku doktoru, ako to dugo traje. Takav simtom može biti i nešto bez veze, ali može biti i veliki belaj np. na crijevima ili želudcu (zavisno gdje su bolovi). U svakom slučaju nije s time za igrati i tražiti dijagnoze po forumu
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 14:09   #33
Bol u donjem desnom dijelu stomaka

Bilo je sličnih primjera kao što je moj ali nisam našao ništa što bi povezivalo moj slučaja sa drugima.

Ovako, povremeno skoro 2 mjeseca - znači to nije konstantan izraženi bol u donjem desnom dijelu stomaka, javlja se ponekad, znači prisutan je ali nije stalan.
Bio sam kod doktora opće prakse koji me je pregledao (stomak na dodir nije bolan) pitao me za stolicu koja je uredna, apetit imam odličan ne vidim na sebi nikakve promjene koje bi bile uzrokovane tom boli, pitao sam da nije bruh (kila) doktor kaže da je malo previsoko za bruh, prostata nije opet je previsoko. Krvna slika je uredu i mokraća također.
Kaže doktor da se tu nalaze samo crijeva (debelo crijevo - početak) i da ne vidi ništa drugo i da će me to vjerojatno proći.

Ali ja sam takva osoba kad osetim nešto da mi smeta i da me iritira ja to ne mogu podnijeti, postajem nervozan i umišljam si svakave stvari.
Poslao me je na Irigografiju, snimanje debelog crijeva koju mi nisu htjeli raditi zato sto nemam nalaze specijalista a i zato što je u tom pregledu uključena velika doza zračenja posto se taj pregled radi na rengenu.

Sada idem na preglede UVZ, Gastroenteorolog i Hirurg.

U međuvremenu ja pitam Vas da li je netko imao sličan problem kao ja?
__________________
"Najbolji razgovori su oni koje vodiš sa potpunim strancima"
piroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 21:24   #34
jedan kolega, na kraju je bio tumor
nije da te plasim, ali odi izvadi tumor markere ili kako se vec ti krvi testovi zovu. ajde, sretno!
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 22:51   #35
Ja sam i inače skeptičan prema liječnicima opće prakse a pogotovo ako te je isti - baš on a ne na specijalističku preporuku - poslao na irigografiju...Svašta!

Drži se ti kirurga odnosno kirurškog mišljenja odnosno uradi ono što ti on preporuči da uradiš.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 18:40   #36
Bolovi u donjem dijelu trbuha

Moram odmah reći da sam prije nekog vremena ostavila post niže navedenog sadržaja zbog bolova koje trpim! Kako od tada nisam našla odgovor niti rješenje u dodatnim pregledima i konzultacijama sa liječnicima koji ne znaju o čemu se točno radi (a bolovi mi ne daju normalno živjeti), odlučila sam ponovno zamoliti za pomoć i savjet ovdje!
Također molim da netko podijeli svoja iskustva sa endometriozom budući da na to sumnjam!

Dakle, post je glasio:
"Već duže vrijeme čitam ovaj forum i ostale forume na net-u u potrazi za rješenjem zdravstvenog problema koji imam te sam konačno odlučila i sama napisati o čemu se radi. Naime, imam 24 godine (nemam djece), a posljednjih 5 godina nisam u mogućnosti normalno funkcionirati i živjeti zbog stravično jakih bolova u području zdjelice. Najkraće govoreći, prošla sam bezbrojne ginekološke, urološke i fizijatrijske preglede i terapije, a svima je jedinstveno da nitko sa sigurnošću nije znao reći o čemu se zapravo radi (navodili su upale jajnika, mjehura, priraslice, bakterijske upale, itd.), ali su u pravilu nalazi uredni kako to doktori kažu. Čak sam na sugestiju doktora prošla i homeopatske terapije i akupunkturu, isto bez rezultata.

Dakle, radi se bolovima u području zdjelice koji se javljaju iznenada, bez nekog pravila. Javljaju se u bilo koje doba dana i mjeseca, bez obzira na fizičku aktivnost ili mirovanje (često me probude iz sna). Bolovi su probadajući kao da me netko reže od trtične kosti prema stidnoj kosti i jajnicima (nije uvijek jednako). Takvo intenzivno probadanje se može pojaviti jednom ili par puta u nekoliko sekundi nekoliko puta dnevno (takav mi je skoro svaki dan), a u težim fazama tijekom mjeseca probadanja traju u napadima od nekoliko sati i tako kroz nekoliko dana. Generalno govoreći, jedino je sigurno da se bolovi javljaju i u vrijeme menstruacije kada su češći i traju duže nego kada se javljaju izvan menstrualnog ciklusa. Intenzitet boli je toliko jak da ne mogu u tim trenucima hodati ili se uopće pomicati, osim što se grčim u bolovima. U okviru raznih terapija pila sam (i sada pijem) kontracepcijske pilule i razne pilule protiv bolova, ali bez apsolutno ikakvog poboljšanja i smanjenja bolova. Dapače, uslijed stalnih bolova, bojim se izaći iz stana i ne mogu se više psihički nositi sa time. Povrh svega, osjećam bolove i prilikom spolnog odnosa.
Pišem ovo jer su svi napori da normalnim načinom (odlasci doktorima, savjeti, terapije) riješim bolove bili bez rezultata i ne znam kako dalje živjeti ovako. Molim ako ima neko neki savjet ili slično iskustvo da napiše nešto."
Laloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 22:08   #37
Ovo doista podsjeća na endometriozu, koja se može sigurno dijagnosticirati isključivo laparoskopijom, pogledaj tu imaš sve http://www.poliklinika-harni.hr/teme...dometrioza.asp

Stravično mi djeluje toliko dugo se boriti s time i da ti nitko nije preporučio laparaskopski pregled, baš mi je žao, trk na laparskopiju, možda je to!
lunali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 18:46   #38
bolovi u donjem dijelu trbuha..

Zadnjih godinu i pol dana ( ne konstantno) me boli u donjem dijelu trbuha ( slicno kao kad moram dobiti stvari), a u zadnje vrijeme i sa strane ( pretpostavljam jajnici). Obavila sam sve moguce pretrage ( krv, urin, papa test, ultrazvuk, klamidija, aerobi, anaerobi, UTZ bubrega..) i svi su u redu, a mene i dalje boli. Zanima me da li je netko imao neki slican problem? Imam 23 godine
masa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 19:16   #39
to i ja imam, s tim da mene bole i donja leđa. isto su mi svi nalazi u redu. nemam pojma što je to.
sepiani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 19:21   #40
Quote:
sepiani kaže:
to i ja imam, s tim da mene bole i donja leđa. isto su mi svi nalazi u redu. nemam pojma što je to.
U isto vrijeme te boli? Koliko ti to vec traje? Koliko imas godina? joj.. puna sam pitanja Meni je nakraju gin. rekla da moze biti stres, hormoni..
masa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:37.