Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2010., 21:20   #301
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Vi koji imate direktnih iskustava, napisite kakvu izolaciju imate, koju pec koristite, koliki prostor grijete, gdje se nalazite i naravno koliko potrosite peleta na sezonu.
Karlovac, 300 kvadrata (1/3 potkrovlje), drvena kuća sa dobrom izolacijom (5 cm drvo, 8 cm stiropor, 13 cm vuna, knauf), 3oo litara PTV, peć Viadrus 13-45 kw, radi 7 mjeseci u sezoni, potroši 6 tona peleta (Viševica ili Mrkopalj).
agt is offline  
Old 16.08.2010., 07:56   #302
@agt
Nisi li u nekoj drugoj temi napisao da sa tih 6 tona grijes 300+200 m2 (stambeni+poslovni prostor) ?
dxer is offline  
Old 16.08.2010., 10:06   #303
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
gdje si ih kupio po 1,20 kn?

može kakav kontakt?
U Karlovcu,Viševica...
F@@hrenheit is offline  
Old 16.08.2010., 22:03   #304
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
U Karlovcu,Viševica...
tnx
stmat is offline  
Old 18.08.2010., 08:05   #305
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
@agt
Nisi li u nekoj drugoj temi napisao da sa tih 6 tona grijes 300+200 m2 (stambeni+poslovni prostor) ?
Da, ali taj dio od 2oo m2 grijem na minimum, pa to ne smatram nekom potrošnjom. Pumpa tog kruga grijanja radi izuzetno malo u odnosu na ova dva koji su u prioritetu.
agt is offline  
Old 20.08.2010., 10:33   #306
Poštovani, da li netko grije (sanitarna voda) veću površinu cca. 200 m2, dva ili tri stana, te jeste li instalirali dodatni spremnik za toplu vodu. Neki instalateri savjetuju snaga peći 1kwh-50 lit vode.
skurinjac is offline  
Old 20.08.2010., 10:44   #307
@ F@@hrenheit
Kazes da imas viska peleta. Mislim, ono, imat ces za slijedecu sezonu ili odustajes od njih i zasto ?

Inace, ja dobio odgovor iz Viševice i traže visokih 2000 kn za prevest na podrucje Zagreba-Sesvete (6-7 tona). To mi se cini najmanje dvostruko previse. Primjerice iz Finaga su mi vozili cijeli sleper cigli pa me nije toliko kostao, a da ne govorim da je morao ostavit prikolicu 500 metara udaljeno, pa prvo istovarit sa kamiona, pa onda otic utovarit sa prikolice ponovno na kamion.

Ima neka zadruga u Prelogu i ti nude isto po 1,2 kn pelete (tko ce ga znat kakvi su) i prijevoz 500 kn.
dxer is offline  
Old 20.08.2010., 14:14   #308
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
@ F@@hrenheit
Kazes da imas viska peleta. Mislim, ono, imat ces za slijedecu sezonu ili odustajes od njih i zasto ?

Inace, ja dobio odgovor iz Viševice i traže visokih 2000 kn za prevest na podrucje Zagreba-Sesvete (6-7 tona). To mi se cini najmanje dvostruko previse. Primjerice iz Finaga su mi vozili cijeli sleper cigli pa me nije toliko kostao, a da ne govorim da je morao ostavit prikolicu 500 metara udaljeno, pa prvo istovarit sa kamiona, pa onda otic utovarit sa prikolice ponovno na kamion.

Ima neka zadruga u Prelogu i ti nude isto po 1,2 kn pelete (tko ce ga znat kakvi su) i prijevoz 500 kn.
Pa kupil sam cijeli šleper,mislil sam grijat plastenike s njima,pa budući da je tuča sve rasturila,više nemam kaj grijat...
Ja ti dopeljam po 1300kn/t...
F@@hrenheit is offline  
Old 24.08.2010., 09:52   #309
Pozdrav svim forumasima, novi sam na forumu, a interesuje me ova tema, pa bih Vas zamolio za pomoc u odluci. Naime, planiram instalirati pec na pelet ali ne mogu da se odlucim koju da uzmem. Sve sam izbor na dvije peci TermoFLUX Jajce i KOVAN Gracanica, obje su bosanski proizvod. Razlika u cijeni je oko 500eura, skuplja je Kovanova. Svaki odgovor, sugestija, prijedlug su ni dobro dosli, zahvaljujem.
osjek is offline  
Old 24.08.2010., 14:07   #310
Ja sam danas poručio Thermoflux 75KW, ali mi je potreban primerak sa nestandardnom pozicijom rezervoara, tako da je isporuka 20-30 dana. Ako se do tada ne snađeš, ostaviću moje utiske.

Odlučio sam se za Termoflux, jer sam tražio peć kod koje se pelet ubacuje sa gornje strane i da ima što jednostavniji sistem čišćenja. Bio sam u Jajcu da vidim peći (nemaju predstavništvo u Srbiji) i kvalitet izrad mi deluje sasvim korektno. Uz sve to, cena je prilično konkurentna. Ostaje mi da je sačekam peć i pustim je u rad, pa da iznesem iskustva iz praktične upotrebe.

Zadnje uređivanje Mordred : 24.08.2010. at 14:07. Reason: typo
Mordred is offline  
Old 24.08.2010., 14:23   #311
U ovoj temi je prije vise mjeseci Centrometalov covjek obecao neke video materijale. Ja na njihovim stranicama nista ne nalazim. Jel i to "obecanje ludo radovanje" ?
dxer is offline  
Old 24.08.2010., 17:49   #312
upravu si izgleda da ih zabole za nas koji smo tek kupili i novismo u svemu
preso1 is offline  
Old 24.08.2010., 17:52   #313
Mislim da cu ja razmatrat neke druge peci na pelete. Navodno je od nedavno u ponudi i Bosch pec na pelete, a treba vidjeti i Biodom slovenski pa Baxi, onda te švedske i na kraju nesto odluciti. Centrometal ima sigurno jacu podrsku servisa, ali mi to bas ne ulijeva nadu ako problemi budu stalni.
dxer is offline  
Old 24.08.2010., 17:59   #314
ma dobrisu oni ali svaki ozbiljan proizvodjac ima na svom sajtu sve osim njih
preso1 is offline  
Old 25.08.2010., 08:06   #315
Gledao sam mnoge peci razlicitih proizvodjaca, ali nisu mi sa cijenom pristupacni. Pec Pelling 40kW kod nas u Bosni kosta oko 5200KM, sto je pravo konkurentna cijena u odnosu na druge proizvodjace. Namjenjenja je prvenstveno na pelet, ali sitnim prepravkama moze se prilagoditi da grije i na drva. Kovana je, po meni, jos bolji ali je skuplji za 1000KM i iskljucivo je na pelet, sto mu moze biti i dodatna prednost ili mana.
osjek is offline  
Old 26.08.2010., 01:27   #316
PELLING

Quote:
skurinjac kaže: Pogledaj post
Poštovani, ako imate više informacija o pećima na pelet SAHLIS A-3 ECO TEC ILI VIADRUS (40-60 kw) iskustva u radu, prodaja, zastupnik/servis.
Također, malo informacija/iskustva sa pećima na pelet firme PELLING (BiH, Jajce).
Unaprije zahvaljujem
Za kotlove SAHLIS A-3 ECO TEC, nikad čula za VIADRUS sve možeš vidjeti na web stranici TEHNO-DOM
Za Pelling kotlove je firma IES i evo jedan link: http://www.ies-grupa.eu/kotlovi-na-pelete-pelling
terracota is offline  
Old 26.08.2010., 07:50   #317
SAHLIS nema nikakvog zastupnika niti servisera u Hrvatskoj, tako su mi odgovorili mailom. Mislim da je najblize za nabavit u Austriji. Znaci da onaj clan ovog foruma koji je spominjao taj kotao ili zivi vani ili puno riskira, jer ako se nesto pokvari , nema ovlastenog servisa.
dxer is offline  
Old 29.08.2010., 08:51   #318
Dobih danas ponudu za Bosch kotao, cca 50.000 kn ! Ne znam u cemu je taj bolji tj. cime opravdava cijenu pred upola jeftinijim nekim drugim kotlovima. Po dizajnu isto nesto nije .
dxer is offline  
Old 29.08.2010., 12:09   #319
Predpostavljam neke ili sve od sledećih stvari: kvalitetniji materijali u izradi kotla, veća efikasnost pri sagorevanju goriva, precizniji sistem dopremanja peleta, intuitivnija elektronika, automatizovan sistem praženjenja pepela...i naravno brand.
Mordred is offline  
Old 29.08.2010., 23:16   #320
Smile biodom 27

Quote:
terracota kaže: Pogledaj post
Mislim da se radi o izvrnom kotlu na pelete. Do sada sam čula samo pohvale za taj kotao. Trebalo bi zatražiti informacije u tvtrci INOVATIVNI ENERGO SUSTAVI ili IES-GRUPA. Možda nešto ima i na njihovoj web stranici. www-ies-grupa.eu
Zahvaljujem na dobrom savjetu.
Kontaktirao sam gore navedenu tvrtku(http://www.ies-grupa.eu/).Napravili su mi sjajnu ponudu za pec biodom 27(imaju i druge peci na pelete,vrijedi pogledati).Pec je vec u kotlovnici ,montirana i ceka pocetak sezone grijanja.Prvi dojmovi su vise nego dobri.Pelete sam kupio u Mrkoplju po 1300 kn
O tome kako pec radi, kolika je potrosnja i svemu ostalom vise tijekom zime.
Jos jednom hvala terracoti na dobrom savjetu i gosp.Poljaricu iz tvrtke IES na besprijekorno obavljenom poslu.Od prvog kontakta do realizacije posla sve je bilo za cistu peticu.

Zadnje uređivanje dado66 : 29.08.2010. at 23:47.
dado66 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.