Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2012., 13:37   #4701
Quote:
mac09 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...

idem sa ženom na četiri dana u Istanbul...prolistao sam posljednjih 20-etak stranica i nisam uspio naći ono što mene zanima...zato Vas molim za pomoć...naime, bio sam već u Istanbulu i sada bi htio biti smješten u Sultanahmetu pa bi trebao preporuku za OK hotel..dakle, negdje tri četiri zvjezdice....

Puno hvala svima
Evo mene...opet....Erboy, Sirkeci...recenzije izvrsne...položaj ne može biti bolji, a ja se iz Istanbula vraćam 22.09. i nakon toga pišem svoje dojmove....
kmf55 is offline  
Old 12.09.2012., 13:38   #4702
Quote:
aurora_st kaže: Pogledaj post
Jel ideš Croatiom ili Turkishem ?
Ha...ha....ti to mene...hm?
Dašenka je u pitanju (i o tome ću pisati).....
kmf55 is offline  
Old 12.09.2012., 15:45   #4703
Bok društvo,

čitam ovaj topic, a već dugo, priznam da nisam sve pročitala, ali preko 100 stranica sigurno jesam
Imam tri pitanja ako mi netko može odgovoriti:
1) Da li je moguća kupnja Istanbul carda (za prevoz) online ili ne? Da li se isti može kupiti na aerodromu ako nije moguće online (negdje sam pročitala da se može kupiti samo u gradu....)
2) Da li je isplativo uzeti Muze card za tih 72 TL, da li s tim stvarno ne trebam čekati u redu?
3) Jel ima netko preporuku za neki dobar Hamam pored Taksima, za žene. Ali ono, ne da nas (mene i frendicu) neko samo prebrlja nego da stvarno dobijemo "full tretman" ?

hvala na odgovorima
meeduusaa is offline  
Old 12.09.2012., 16:49   #4704
Quote:
meeduusaa kaže: Pogledaj post
Bok društvo,

čitam ovaj topic, a već dugo, priznam da nisam sve pročitala, ali preko 100 stranica sigurno jesam
Imam tri pitanja ako mi netko može odgovoriti:
1) Da li je moguća kupnja Istanbul carda (za prevoz) online ili ne? Da li se isti može kupiti na aerodromu ako nije moguće online (negdje sam pročitala da se može kupiti samo u gradu....)
2) Da li je isplativo uzeti Muze card za tih 72 TL, da li s tim stvarno ne trebam čekati u redu?
3) Jel ima netko preporuku za neki dobar Hamam pored Taksima, za žene. Ali ono, ne da nas (mene i frendicu) neko samo prebrlja nego da stvarno dobijemo "full tretman" ?

hvala na odgovorima
Ja ću Istanbulcard kupiti kad dođem, u gradu. Vidim na netu da ima opcija kupnje on-line ali to bi moglo biti samo za domaće, na aerodoromu navodno nema.
Kupila sam ulaznice on-line za:
Arheološki muzej 10 TL
Aya 25 TL
Topkapi 25 TL
Harem 15 TL
Ideš ravno unutra...nemaš što čekati...osim da prije tebe uđu oni koji imaju kartu, a došli su prije tebe.... (ne čekaš na kupnju ulaznica što je npr. za Topkapi velika prednost....za ostalo baš i ne ali kad sam već kupovala za Topkapi.....)
Na 3. stvarno...... nemam pojma....
kmf55 is offline  
Old 12.09.2012., 17:27   #4705
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
Ha...ha....ti to mene...hm?
Dašenka je u pitanju (i o tome ću pisati).....
Da, pitam jer ja letim u petak, ali sa Turkishem
__________________
"The greatest thing you'll ever learn is how to love and be loved in return..."
aurora_st is offline  
Old 12.09.2012., 18:14   #4706
Quote:
aurora_st kaže: Pogledaj post
Da, pitam jer ja letim u petak, ali sa Turkishem
Sretnice.....
Znam...nema to veze sa srećom već sa izborom....
Možda se sretnemo...a nećemo ni znati....
kmf55 is offline  
Old 12.09.2012., 19:35   #4707
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
Sretnice.....
Znam...nema to veze sa srećom već sa izborom....
Možda se sretnemo...a nećemo ni znati....

Ma, ja sam mijenjala datume nešto, pa mi je na kraju bilo isplativije Turkishem.

Ovaj put cu malo manje bit po onim 'must-see' turističkim mjestima, ali tko zna, u nekom izlasku ili slično vjerojatno

Ja ako čujem hrvatski, odmah se javljam
__________________
"The greatest thing you'll ever learn is how to love and be loved in return..."
aurora_st is offline  
Old 12.09.2012., 21:32   #4708
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
Ha...ha....ti to mene...hm?
Dašenka je u pitanju (i o tome ću pisati).....
niš zato kaj je Dašenka... meni je bila Dašenka u oba smjera
__________________
Volim brusnice.
Achamiana is offline  
Old 12.09.2012., 22:53   #4709
Quote:
mimir kaže: Pogledaj post
Da,prvi put idem.Koja je cijena trajekta ili taksija?
Razlika u cijeni hostela na europskoj strani i ovog je nekih 300-400kn(5 noci,dvokrevetna soba).Da li se isplati za tu cjenovnu razliku ici tamo?
Lokacija hostela na azijskoj strani
http://maps.google.hr/maps?hl=hr&um=...g&ved=0CDAQ_BI
Itko? Moram se sto prije odluciti za neki hostel pa mi je hitno potreban savjet.
mimir is offline  
Old 12.09.2012., 23:17   #4710
Quote:
mimir kaže: Pogledaj post
Itko? Moram se sto prije odluciti za neki hostel pa mi je hitno potreban savjet.
Pa uzmi onda hostel u Aziji.
Cijena trajekta (javnog prijevoza općenito, osim dolmuša) u jednom smjeru je 3 lire (cca 9 kn). Uzmeš Istanbulkart pa će te ispasti i koju liru povoljnije.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 12.09.2012., 23:56   #4711
Quote:
aurora_st kaže: Pogledaj post
Ma, ja sam mijenjala datume nešto, pa mi je na kraju bilo isplativije Turkishem.

Ovaj put cu malo manje bit po onim 'must-see' turističkim mjestima, ali tko zna, u nekom izlasku ili slično vjerojatno

Ja ako čujem hrvatski, odmah se javljam
Tko zna....
kmf55 is offline  
Old 12.09.2012., 23:59   #4712
Quote:
Achamiana kaže: Pogledaj post
niš zato kaj je Dašenka... meni je bila Dašenka u oba smjera
Al nazad idemo s Adria airways....motorac CANADAIR REGIONAL JET 200....
kmf55 is offline  
Old 13.09.2012., 00:21   #4713
James Bond behind the scene
http://www.hurriyetdailynews.com/Def...28&VideoID=391
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 13.09.2012., 08:11   #4714
Quote:
kmf55 kaže: Pogledaj post
Ja ću Istanbulcard kupiti kad dođem, u gradu. Vidim na netu da ima opcija kupnje on-line ali to bi moglo biti samo za domaće, na aerodoromu navodno nema.
Kupila sam ulaznice on-line za:
Arheološki muzej 10 TL
Aya 25 TL
Topkapi 25 TL
Harem 15 TL
....
hvala ti na odgovoru, ali gdje si našla kupnju Istanbulcarda online? Jesam ja slijepa ili ne mogu naći??
A što se tiče ulaznica, pa zar ti onda nije bilo jeftinije uzeti museum pass, on je 72 TL i imaš još neke popuste+dodatni muzej, a ne ovako posebno?
meeduusaa is offline  
Old 13.09.2012., 17:29   #4715
nova godina 2013

Jel netko bio u Istanbulu za Novu godinu?? da čujem vaše dojmove...pleasee..planiram tamo za novu s agencijom..
jacobs kofi is offline  
Old 13.09.2012., 18:12   #4716
Quote:
meeduusaa kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru, ali gdje si našla kupnju Istanbulcarda online? Jesam ja slijepa ili ne mogu naći??
A što se tiče ulaznica, pa zar ti onda nije bilo jeftinije uzeti museum pass, on je 72 TL i imaš još neke popuste+dodatni muzej, a ne ovako posebno?
A čuj...znaš ono kad kupiš nešto pa onda nađeš istu stvar ali na popustu. E, to ti je to.
Za Istanbulcard sam vidjela na stranicama javnog prijevoza...da piše ali nisam proučavala...sad se više ne sjećam nazica....hm..public transport..buyuksehir....nešto slično....probaj. Ali...velim....nisam detaljno čitala pa ne znam pod kojim se uvjetima kupuje.
kmf55 is offline  
Old 14.09.2012., 17:09   #4717
Turci Idem u 10. mj u istanbul, zanima me je li bolje zamijeniti novce ovdje ili tamo i da mijenjam iz kuna u lire ili iz eura u lire, što mi je isplativije? Hvala
Leori is offline  
Old 14.09.2012., 19:25   #4718
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Pa uzmi onda hostel u Aziji.
Cijena trajekta (javnog prijevoza općenito, osim dolmuša) u jednom smjeru je 3 lire (cca 9 kn). Uzmeš Istanbulkart pa će te ispasti i koju liru povoljnije.
ja bih radije u Europi. ode novca na prijevoz više nego što ti se čini
LittleStar is offline  
Old 15.09.2012., 00:10   #4719
Quote:
Leori kaže: Pogledaj post
Turci Idem u 10. mj u istanbul, zanima me je li bolje zamijeniti novce ovdje ili tamo i da mijenjam iz kuna u lire ili iz eura u lire, što mi je isplativije? Hvala
Koliko znam nigdje u HR ne možeš kupiti turske lire, ja sam kupila eure i tamo ih mijenjala u lire.
Zeta83 is offline  
Old 15.09.2012., 00:10   #4720
Quote:
LittleStar kaže: Pogledaj post
ja bih radije u Europi. ode novca na prijevoz više nego što ti se čini
Izbor je pao na europski dio.Zakljucio sam da je to najmudriji odabir za prvi put u Istanbulu.U pocetku se cini da je jeftin prijevoz,ali nakupi se toga za 6-7 dana boravka tamo.Stoga,definitivno se slazem s tobom
mimir is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.