Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2012., 19:17   #21
e, da, još nešto
za ovih mesec i po dana koliko je u bolnici, ugojio se 2 kg
da nije to mnogo?
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 20:06   #22
Quote:
Maca Micko kaže: Pogledaj post
e, da, još nešto
za ovih mesec i po dana koliko je u bolnici, ugojio se 2 kg
da nije to mnogo?
Ne.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 20:07   #23
Quote:
Maca Micko kaže: Pogledaj post
o, super, hvala na odgovoru

inače, mislila sam na vrtić...
znači, smatrate da ipak uzmem opravdanje za još tih mesec dana koje je doktor preporučio da miruje?
i da ga ne vodim u vrtić?
Ja ga nebi vodio u vrtić tih mjesec dana.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 20:54   #24
puno vam hvala na odgovorima
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 17:43   #25
a koliko bi smeo npr da provodi vremena na svežem vazduhu, i kad je toplo, pod uslovom, naravno, da je u dečijim kolicima i da na taj način miruje?
(dobro je što ih još čuvamo )
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 17:48   #26
Quote:
Maca Micko kaže: Pogledaj post
a koliko bi smeo npr da provodi vremena na svežem vazduhu, i kad je toplo, pod uslovom, naravno, da je u dečijim kolicima i da na taj način miruje?
(dobro je što ih još čuvamo )
1.Nevidim razloga da bude u kolicima,može slobodno hodati.
2.Može biti onoliko koliko mu paše max. do 2-2,5 sata
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 18:08   #27
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
1.Nevidim razloga da bude u kolicima,može slobodno hodati.
2.Može biti onoliko koliko mu paše max. do 2-2,5 sata
zato što su u bonici preporučivali strogo mirovanje (ležanje u krevetu--u početku nije smeo ni da jede za stolom nego u krevetu, nije smeo u wc, nego u nošu ispod kreveta)
doduše, "početak" bolesti je bio oko 30. 11. (tog datuma je primljen u bolnicu)
i sad se ja pitam kad mi možemo i koliko krenuti sa hodanjem

to su sve neka pitanja koja se, iskreno nisam ni setila da pitam lekare u bolnici, sve zbog smanjene koncebtracije i silne želje da što pre krenem kući

zato, dr Hrvoje, hvala vam što strpljivo odgovarate na pitanja
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 18:21   #28
Quote:
Maca Micko kaže: Pogledaj post
zato što su u bonici preporučivali strogo mirovanje (ležanje u krevetu--u početku nije smeo ni da jede za stolom nego u krevetu, nije smeo u wc, nego u nošu ispod kreveta)
doduše, "početak" bolesti je bio oko 30. 11. (tog datuma je primljen u bolnicu)
i sad se ja pitam kad mi možemo i koliko krenuti sa hodanjem

to su sve neka pitanja koja se, iskreno nisam ni setila da pitam lekare u bolnici, sve zbog smanjene koncebtracije i silne želje da što pre krenem kući

zato, dr Hrvoje, hvala vam što strpljivo odgovarate na pitanja
Nakon otprilike 1mj se može početi sa više manje normalnom aktivnosti iako malo slabijeg intenziteta. Dakle lagane šetnjice.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 15:50   #29
Quote:
Maca Micko kaže: Pogledaj post
a jel možeš da opišeš kako je izgledala ta koma-stolica
jel bilo vidljive krvi?
koliko? koje boje? jel kao crno vino npr, jel je bilo u tečnom obliku?

ja ovo što sam videla bilo je kao sluz, kao končić mali, veličine zanoktice i svetlije boje
izgledom su stolice znale bit tamnije ali ne uvijek a jedino se krv pronasla pretragom jer su malom sve stolice u prom naletu bolesti uzimane obavezno a kasnije svakih cca 2 tjedna- mjesec dana
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 15:55   #30
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
1.Nevidim razloga da bude u kolicima,može slobodno hodati.
2.Može biti onoliko koliko mu paše max. do 2-2,5 sata
ovo mi je prvi puta da cujem tako nesto i ne kuzim cemu

i moze pitanje jedno al bez ljutnje dr. Hrvoje

Vi ste kakav dr., koje specijalizacije i gdje radite okvirno?
Ovo samo pitam zato jer vidim da po cijelom forume dajete odgovore koje i svaki lak nadje na googlu - a to se pogotovo ocituje ovdje u slucaju purpure
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 16:35   #31
dobro, dr Hrvoje nije video moje dete, odn u kom stanju je dovedeno u bolmicu, naročito kad je krvario iz creva
tako da sam ja u svakom slučaju planirala da pitanje ponovim doktorima u bolnici koji znaju slučaj, kad odem za otpusnu listu
njegovi odgovori bi mi poslužili za period DO odlaska u bolnicu
inače, danas sam srela u prodavnici doktorku, koja ga nije vodila, ali koja zna o čemu se radi (radi na dečijem odeljenju i bila nam je na vizitama) i rekla mi ja da, (s obziromda na papiru koji menja otpusnu listu stoji preporuka za mirovanje još mesec dana), rekla je da ipak NE hoda i ne šeta, već da koristimo kolica za do prodavnice i tako, sme da šeta samo po sobi...

e a što se tiče naknadnih analiza stolice, nisu mi ništa spominjali
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 07:06   #32
e dakle ovako
imamo novosti, male.
išla sam u bolnicu po otusnu listu, ali
otpusnu listu nisam uzela, nije gotova
džabe sam išla u bolnicu i maltretirala se
al, bar sam videla doktorku, koja ga je baš vodila pa mi je dala neke savete šta da radimo kod kuće
rekla mi je da ne sme da jede kupovne slatkiše,nego ja da pravim kod kuće kolače...i to neke koje je inače jeo i pre,nešto što nije masno ni koncentrovano
ne sme da jede kečap, senf, ljuto, začinjeno...i tako uopšteno
pa mislim se ovo je idealna prilika da se on dovede u red što se hrane tiče
odviko se on slatkiša, grickalica i te gluposti i sad bi glupo bilo da ih kupujem ponovo
i što se šetnje tiče, pošto je terapija mirovanje rekla mi je da sme da šeta max pola sata, ali lagano
ne sme da se bavi sportom, ne sme na igralište i igraonice
i još mesec dana ne sme da ide u vrtić (tačnije do 10.2.) zbog moguće infekcije
i tako...
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 11:05   #33
opet ja
dakle, sin mi je bio na "bolovanju" do 10.2. , dakle, nije išao u vrtić
posle toga je bila kod nas vanredna situacija zbog snega, škole i vrtići tako da je tek 20.2 krenuo u vrtić
sve je bilo u redu do pre tri dana kada je od mog starijeg sina dobio temperaturu, kašlje i kija
on dobro podnosi temperaturu, onako, veseo je, čini se da je sve ok
međutim, sinoć sam primetila ispod kože kao da vidim kapilare, ne znam kako da vam opišem, kao da mu je kože prozirna
i jutros dok smo išli kod lekara, žalio se da ga bole noge, ali oseća bol u listovima, u mišićima ---dal ima mogućnosti da je to od neudobne patike?

e, dakle, sad se vi pitate zašto ja nisma pitala lekara?
e pa zato što mo džabe išli u ambulantu, nisam znala da radi tek popodne, tako da nam u 1 sat ponovo sledi još jedna tura pešačenja

e da li je moguće da mu se henoch povratio?
nema otoke na zglobovima, nema crvenila na koži, nego samo kao da vidim krvne sudove kroz kožu, nema vidljive krvi u stolici i mokraći...

znači od 30. 11. 2011. do 10.1.2012 smo bili u bolnici zbog henocha, posle toga još dobrih mesec dana i više nije išo u zabavište...
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 16:03   #34
Quote:
Maca Micko kaže: Pogledaj post
opet ja
dakle, sin mi je bio na "bolovanju" do 10.2. , dakle, nije išao u vrtić
posle toga je bila kod nas vanredna situacija zbog snega, škole i vrtići tako da je tek 20.2 krenuo u vrtić
sve je bilo u redu do pre tri dana kada je od mog starijeg sina dobio temperaturu, kašlje i kija
on dobro podnosi temperaturu, onako, veseo je, čini se da je sve ok
međutim, sinoć sam primetila ispod kože kao da vidim kapilare, ne znam kako da vam opišem, kao da mu je kože prozirna
i jutros dok smo išli kod lekara, žalio se da ga bole noge, ali oseća bol u listovima, u mišićima ---dal ima mogućnosti da je to od neudobne patike?

e, dakle, sad se vi pitate zašto ja nisma pitala lekara?
e pa zato što mo džabe išli u ambulantu, nisam znala da radi tek popodne, tako da nam u 1 sat ponovo sledi još jedna tura pešačenja

e da li je moguće da mu se henoch povratio?
nema otoke na zglobovima, nema crvenila na koži, nego samo kao da vidim krvne sudove kroz kožu, nema vidljive krvi u stolici i mokraći...

znači od 30. 11. 2011. do 10.1.2012 smo bili u bolnici zbog henocha, posle toga još dobrih mesec dana i više nije išo u zabavište...
moguce je da se purpura vraca i to je na zalost normalno cca do godine dana kao sto sam vec pisala - purpura spada u reumatske bolesti i bolovi u udovima nisu nista cudno cak i ako otoka nema
- napravite sediment urina ili 24 satni urin kada se buni na bolove da se vidi dal nema mozda opet krvarenja
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 21:38   #35
Vidim da je tema stara 3 godine... Mi se sad borimo sa purpurom, tj. naš sinčić..pa ako netko zna nešto novo o toj bolesti rado bi pročitala... Na netu sam pročitala sve živo što sam našla...ali nisam pametnija...a ni mirnija.
luna_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 09:17   #36
Quote:
luna_30 kaže: Pogledaj post
Vidim da je tema stara 3 godine... Mi se sad borimo sa purpurom, tj. naš sinčić..pa ako netko zna nešto novo o toj bolesti rado bi pročitala... Na netu sam pročitala sve živo što sam našla...ali nisam pametnija...a ni mirnija.
neces niti naci nista novo - jos uvijek se 100% ne zna sto je pravi okidac tj dal virus dal bakterija i kada se bolest vec pojavi pravog uzrocnika vise nema u organiznu..... Mi sm se borii prije 3 godine i jos uvijek tu i tamo prilikom neke od viroza i bakterijskih bolesti maleni zna dobit par tockica po licu - i dalje uredno pratimo urin iako je uredan a eto, vrag mi neda mira jer sam smo se dosta nahodali i nalezali po bolnicama
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:15   #37
A jeste vi radili kakve pretrage na imunologiji u klaićevoj ? mi ćemo ići, samo da se sad ovo malo smiri....
luna_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 13:17   #38
Quote:
luna_30 kaže: Pogledaj post
A jeste vi radili kakve pretrage na imunologiji u klaićevoj ? mi ćemo ići, samo da se sad ovo malo smiri....
Mi smo sve imunoloske pretrage radili na Rebru, nama se bolest dogodila u Zadru i tamo smo prvo lezali a doktori iz Zadra su se konzultirali sa kolegama sa Rebra tako da smo tamo nastavili sa lijecenjem - vise se ne sjecam koje su sve pretrage rađene ali znam da je imunoloskih bilo brdo i da mu je imunoloski odgovor u startu bio uzasno velik ( sto je poznato jer je imao purpuru) a kasnije su se nalazi stabilizirali.
Inace mi smo vrlo kratko bili na korticima, vise intravenozno na antibioticima da se suzbiju sekundarne infekcije, na infuzijama i enormin dozama vitamina C..
Cak se razmisljalo i o punkciji bubrega ali se odustalo jer su mu prvo uzasno pucale kapilare a kasnije je konzilij ipak odlucio da se stanje popravlja i da necemo radit tako invazivnu pretragu.

Drzim fige da cete sve to sto prije proc jer nije nimalo ugodno
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2019., 13:32   #39
Exclamation

Poštovanje. Moja curica ima Purpuru, zahvatila je prvo noge, stopala i zglobovi su otekli pa se proširilo do koljena. U bolnici je. Interesuje me ima li kakvih novih saznanja i iskustava? I ostaju li ove fleke poslije liječenja?
Nikond3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2019., 11:00   #40
Moja mala je dobila purpuru sa 8 godina,vratila se sa jednog rodjendana sva izudarana po nogama...inace je alergijski sklona svemu,imala je i teske bronhitise...uglavnom prvo su mislili da je nesto pojela( alergicna je na kivi), da je od torte ali nakon mjesec dana kad je vec izasla iz bolnice nalazi su pokazali da je imala mononukleozu...

sad kad se sjetim,nije ona pokazivala nikakve znakove neke prehlade ili bolesti,ali je dugo bila blijeda u licu...

koliko sam shvatila doktore, oni jako malo znaju o ovoj bolesti, sto je i kako nastaje...dosta su se gubili...a kad guglas purpuru ispada ti i jedna vrsta leukemije(djed od supruga je imao leukemiju) i naravno svasta ti pada napamet..uglavnom njoj se vise nije vratila,imala ju je samo jednom,nisam joj nista davala za imunitet,niti je ista pila...malo je mirovala i nastavila sa treninzima i normalnim aktivnostima...a nema vise ni bronhitisa,imunitet joj se popravio...tako da ne mora da ce se vracati ako je jednom imala
Robin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.