Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2017., 15:22   #601
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
TIT, jesi li provjerila oš grigor vitez? znam da tamo upisuju djecu sa poteškoćama.
Nisam uopće provjeravala škole, jer su me svi doktori i terapeuti uvjerili da treba tražiti odgodu a za (minimalno) pola godine krenuti u opsežne procjene stanja uma kako bi se vidjelo koja bi mu škola odgovarala.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:25   #602
osobno znam curicu sa down sindromom koja tamo ide. uvijek je bolja opcija da se integriraju. raspitaj se malo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:43   #603
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Hvala na dobrim željama, ali nije to baš tak.
On je i ove godine imao pravo na asistenta u vrtiću pa ga nije dobio (na kraju dijeli asistenta s još jednim dečkom).
A ako se govor značajno je poboljša, nema govora o običnoj školi (čak i uz asistenta), eventualno Suvag.
ne znam kako je u vrticima ali u skolama je deal takav da moze biti samo jedan asistent u razredu pa se prilikom slaganaj razreda gleda na to tj. ako ima vise djece sa potrebama za asistenotom onda se razmjestaju u razlicite razrede.

E sad ne znam koji su problemi tvog djeteta ali znam da kod nas u skoli ima jedan djecak sa velikim poteskocama koji je u kolicima, ne moze samostalno ni pisati a i govor mu je jako los ali ipak pohađa sasvim klasicnu osnovnu skolu.

- So se tice djece sa poteskocama tu opcenito ima puno problema, od integracije, preko okoline sa sluhom pa i do ucitelja i strucne sluzbe skole o kojima ovisi jako puno stvari koje ce se u buducnosti i kako razvijati ali ja sam uvijek nekako da se djeca sa poteskocama probaju integrirati u normalne a ne u specijalne skole.

Ovaj navedeni djecak koji je u kolicima je jako lijepo prihvacen od strane svojih kolega u razredu i svi mu se jako vesele i pomazu mu i to je jako lijepo za vidjeti
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:55   #604
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
osobno znam curicu sa down sindromom koja tamo ide. uvijek je bolja opcija da se integriraju. raspitaj se malo.
Da, naravno da bih rađe "običnu" školu.

Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
........
-....ali ja sam uvijek nekako da se djeca sa poteskocama probaju integrirati u normalne a ne u specijalne skole.

Ovaj navedeni djecak koji je u kolicima je jako lijepo prihvacen od strane svojih kolega u razredu i svi mu se jako vesele i pomazu mu i to je jako lijepo za vidjeti
Nama je pedagogica na razgovoru rekla da ako se govor značajno ne poboljša, ne računamo na običnu školu čak ni uz asistenta "jer nisu nastavnici dovoljno obrazovani da rade u tim uvjetima". Njene riječi.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 16:19   #605
U našoj školi ima i Downića i djece sa posebnim potrebama i asistentima.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 17:38   #606
Koja je škola? Mi smo bili u kušlanovoj
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 18:06   #607
Ja sam u jednom malom mjestu daleko od Zagreba.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 18:12   #608
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Da, naravno da bih rađe "običnu" školu.
Nama je pedagogica na razgovoru rekla da ako se govor značajno ne poboljša, ne računamo na običnu školu čak ni uz asistenta "jer nisu nastavnici dovoljno obrazovani da rade u tim uvjetima". Njene riječi.
Moje misljenje je da nisu bas sva djeca s teskocama za redovnu skolu. Misljenje steceno kroz visegodisnji rad s djecom s teskocama u razvoju.
E sad... ovo sto pedagogica kaze je, nazalost, kljucni problem nasih redovnih skola. Nedovoljna educiranost ucitelja i nedostatak strucne sluzbe, a upravo je to kljucno za uspjesno skolovanje djece s teskocama u razvoju u redovnim skolama.
U Hr integracija najcesce znaci fizicko stavljanje djeteta s tur u redovnu skolu. Cast iznimkama. Potrebno je puno truda i razumijevanja ucitelja te podrske strucnjaka edukacijsko-rehabilitacijskog profila da bi integracija bila uspjesna.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 18:17   #609
Za djecu s vecim teskocama, educiraniji su defektolozi nego uciteljice razredne vnastave. U razred s mojim sinom ide dijete sa downom. To ne smatram velikom teskocom. Sin moje kume se ne bi mogao integrirati u redovnu skolu. On ne moze sjediti vise od 5 min, nakon 5 min mu treba datj da 5 min skace na mjestu.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 18:25   #610
Djeca s Down sindromom takodjer mogu imati znacajno snizene intelektualne sposobnosti, biti potpuno neverbalni... To su itekako poprilicne teskoce, s kojima bi dijete otezano funkcioniralo u redovnoj skoli. Zato se uvijek treba voditi sposobnostima djeteta.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 11:11   #611
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
Moje misljenje je da nisu bas sva djeca s teskocama za redovnu skolu. Misljenje steceno kroz visegodisnji rad s djecom s teskocama u razvoju.
E sad... ovo sto pedagogica kaze je, nazalost, kljucni problem nasih redovnih skola. Nedovoljna educiranost ucitelja i nedostatak strucne sluzbe, a upravo je to kljucno za uspjesno skolovanje djece s teskocama u razvoju u redovnim skolama.
U Hr integracija najcesce znaci fizicko stavljanje djeteta s tur u redovnu skolu. Cast iznimkama. Potrebno je puno truda i razumijevanja ucitelja te podrske strucnjaka edukacijsko-rehabilitacijskog profila da bi integracija bila uspjesna.
Sve je to apsolutno točno, ali ja ne znam kao si pomoći.

Kolegica je dobila poseban program za svoje slabovidno dijete s poremećajem pažnje, kojeg se nastavnica ne pridržava. Mora mu pismene zadatke davati napisane velikim slovima s duplim proredom. Ona mu da isto kao i ostalima, 5 zadataka na jednoj strani. Dijete jedva izvuče dvojku. Ova popizdi i traći da mu ponove test onako kako bi trebalo. Dijete dobije 5.

I sad, što da mi kao roditelji djece s teškoćama radimo?

Većinu toga što sam naučila, naučila sam od raznih terapeuta. Doktori imaju neku svoju viziju, a kad dođeš do vrtića ili škole, svi krenu sa "mama....., ipak smo mi stručnjaci koji znamo bolje od vas", na što se ja nakostriješim kao dikobraz.

Ja ne mogu doći s vlastitom defektologicom u školu da im ona objasni kako bi s njim trebalo raditi, niti bi to bilo izvedivo. Ali ako je stručni tim rekao svoje mišljenje - zašto ga se ne pridržavaju?
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 12:06   #612
Tko na kraju odlucuje za odgodu?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 13:38   #613
Ja sam se bas čula s kumom pa sam je pitala kako je njima bilo s upisom...evo ovako su joj rekli...može pokušati s redovnom školom, ali ukoliko do kraja prvog polugodišta nema govora, be može nastaviti u redovnoj školi. Kako je bilo očito da u njega nema šanse da će se u jednom polugodištu razviti govor, odmah su išli na varijantu posebne.

E onda su u ovoj školi smatrali da se njegov razvoj koči, da bi mu možda ipak bilo bolje u redovnoj pa su joj sugerirali da se vrati u rodni grad u kojem postoji samo jedna osnovna pa bi ga tamo morali primiti u redovnu.

Ona je odbila, jer kao prvo preselila se u ZG da bi ga mogla voditi u logopeda, defektologa, šta kući ne može, a drugo ona smatra da on stvarno nije za redovnu školu, skače, lupa po klupi, baca olovku u zrak i hvata je po 200 puta. Na šta bi to sličilo u razredu sa 25 djece?

Šta se tiče odgode rekla je da su njoj rekli da oni na kraju ipak poštuju želju roditelja i ako roditelj inzistira odgoda će se dobiti.


Eto, iz njenog iskustva....
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 20:11   #614
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Ja sam se bas čula s kumom pa sam je pitala kako je njima bilo s upisom...evo ovako su joj rekli...može pokušati s redovnom školom, ali ukoliko do kraja prvog polugodišta nema govora, be može nastaviti u redovnoj školi. Kako je bilo očito da u njega nema šanse da će se u jednom polugodištu razviti govor, odmah su išli na varijantu posebne.

E onda su u ovoj školi smatrali da se njegov razvoj koči, da bi mu možda ipak bilo bolje u redovnoj pa su joj sugerirali da se vrati u rodni grad u kojem postoji samo jedna osnovna pa bi ga tamo morali primiti u redovnu.

Ona je odbila, jer kao prvo preselila se u ZG da bi ga mogla voditi u logopeda, defektologa, šta kući ne može, a drugo ona smatra da on stvarno nije za redovnu školu, skače, lupa po klupi, baca olovku u zrak i hvata je po 200 puta. Na šta bi to sličilo u razredu sa 25 djece?

Šta se tiče odgode rekla je da su njoj rekli da oni na kraju ipak poštuju želju roditelja i ako roditelj inzistira odgoda će se dobiti.


Eto, iz njenog iskustva....
i ja sam cula tako
ali ovi u skoli moraju obavezno filozofirat
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 18:27   #615
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Tko na kraju odlucuje za odgodu?
Škola šalje prijedlog strucnom povjerenstvu Gradskog ureda i oni donose konacnu odluku
verdena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 00:01   #616
Quote:
verdena kaže: Pogledaj post
Škola šalje prijedlog strucnom povjerenstvu Gradskog ureda i oni donose konacnu odluku
A kad to otprilike se sazna?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 11:53   #617
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
A kad to otprilike se sazna?
Rjesenja stizu individualno pa ovisi samo o njihovoj azurnosti
Krajnji rok je do upisa u skolu ali obicno budu u roku par tjedana.
verdena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 19:21   #618
Obavili smo danas i sistematski koji je trajao puna 2h,,isuse sta sve ne ispituju
I kad sad otprilike mogu ocekivat odgodu ili ne odgodu,da li ce mi javit na adresu ili me pozvat u skolu na razgovor?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 13:27   #619
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
zato jer ako djecak od 6,5 krene u prvi razred u isto vrijeme kada i curica od 7,5, onda je ona starija od njega.
a mozda i veca od njega.
a mozda i pametnija.
a mozda i samostalnija i zrelija

i anravno da to nema veze sa rodjendanom ili brojevima, ali se odrasli ljudi vole baviti s brojevima pa geldaju te datume.

nitko skolu ne odgadja na svoju ruku, mora dobiti od nekoga potvrdu da dijete nije spremno, a najcesce prolazi skolsku medicinu, strucnog suradnika u skoli te strucnog suradnika u vrticu, a nerjetko i neke druge zdravstvene institucije u kojima je diejte nekad bilo u dijagnostici/tretmanu ili je jos uvijek.

ja cisto sumnjam da se radi o cistim hirovima roditelja, i bezrazloznim ostankom u vriticu, bezbriznoj igri, stogod.

to da netko strucan kaze da dijete mozda jos nije za skolu, a uz to je na granici s datumom, pa roditelj uz neke plusice i minusice doda i duze ljetovanje, zbrinutost djeteta u vrticu, lagodna putovanja tijekom godine, bezbriznu igru, jbg. ne vidim apsolutno nista lose u tome.
cak i kada ide obrnuto, i strucna sluzba ne nadje niti jedan razlog odgode, roditelj kojem je to bitno iz tkoznakojeg razloga eventualno moze otici po trece misljenje, sto ne znaci da ce odgodu i dobiti, ako neki razlog ne postoji.

ne kazem da su svi strucnjaci strucni, i vejrujem da je moguce i odraditi povrsno testiranje,a mozda i potplatiti, al generalno gledajuci broj odgoda, cini mi se da je to u zaista tragovima. i masa odgoda ima debelog smisla.

i jos uvijek ima vise onih kojima je trebala biti odgodjena, a nije. i mene vise brinu ta djeca...i nije mi nimalo svjedno kada roditelj ne prihvaca da dijete treba odgodu i da je trebao osvjeste tek u drugom polugodistu, kada je debelo prekasno
(a vode se "svi iz grupe idu, pa ide i on", "nek se jaca", i mi smo rpije 30 godina isli sa 6,5pol i kaj nam fali, to je glupi trend,a ja sam protiv trendova i sl.)
ja sam bila u dilemi odgoditi malog ili ne.
kao odlučili smo nek ide, ali me još uvijek to kopka
mali je rođen krajem veljače, dakle imat će 6.5, a sva vrtićka ekipa već 7g i 3-4.mj. fakat velika razlika.
nisam objektivna kad je on u pitanju. i to što razmišljam o odgodi više ide iz mog straha. moje nade su bile položene u struku koja bi donijela stručno mišljenje je li on spreman, ali kad sam čula odgovor i učiteljice da je mali spreman jer on čita i piše dobila sam živčani slom.
helouuu...čitaju djeca i sa 3g pa ne idu u školu.
on želi ići, psiholog kaže da je testove riješio iznad prosjeka..ali i dalje nisam 100% sigurna da je to dobra odluka.
nisam očekivala da će kod psihologa raditi matematiku ( prisluškivala sam povremeno iza vrata, mali je bio sat vremena unutra). razmišljam, možda bi bilo korisnije da su odigrali krug čovječe ne ljuti se, pa da vidi hoće mali šizit ak ne pobjedi

što htjedoh reći..iz viđenog, čini mi se da nema djeteta koje to testiranje neće proći. kakva su djeca za koju struka predloži odgodu?
ak on zna da je 1 jabuka + 4 jabuke 5 jabuka, ne mislim da je to spektakl i da je spreman za školu. kontam da to svi znaju izbrojat.
kako testiraju emocionalnu zrelost?
cicibela3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 14:40   #620
pa baš sa igranjem čovječe ne ljuti se i jel će doživjet tantrum ako ne pobijedi

iako znam i neke odrasle koji još uvijek dožive tantrum ako ne pobdje u čovječe
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.