Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2015., 03:51   #7221
Nisam shvatio jesu nestali i tvoji motori ili samo njihove dvije yamahe?
qman is offline  
Old 26.03.2015., 08:56   #7222
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Nadan se da nisan promasija temu vidin da se radi o zajednickoj temi autoskole pa bi podilija s vama eto, sta se moze coviku dogodit. U pitanju je autoskola http://www.madcar.hr/ .Naime pred 5 i pol godina je tu po ulici jedan covik od vrata do vrata zvonija i molija da mu se ustupi neki prostor pod kljucen i nadzorom za dva motora iz autoskole. Tako je pozvonija i meni jer navodno im preko noci netko na poligonu parkirane motore "peljesi" za opremu. Imam veliko dvoriste i garazu, motorist sam pa mi nije bio problem ustupiti prostor za koji misec dok se ne snadju za nesto drugo. Ustupija san in dvoriste i garazu a nerjetko sam uz svoj motor opra i ispolira i njihove Yamahe. Obecali su nadoknaditi uslugu a za drugi prostor se nisu "snasli" nikada. Ustupija san in i kljuceve te su pored spomenutog instruktora dolazili i drugi instruktori koje ja ne poznajem uzimati motore i vracati ih. Na povjerenje sam nepoznatim ljudima dozvolija uvid u svoju garazu, gdje su moja dva motora i moja dva odnosno tri auta. Obecali su mi nadoknaditi uslugu ali nikad to nisu ucinili. Jedno vrijeme su se ispricavali krizom i nedostatkom posla a onda su jednog dana motori nestali i nitko me nije niti nazvao da mi kaze gdje su. Nazvao sam instruktora kojemu sam ustupio kljuceve i saznao da je "firma" pu Rijeci prodana drugom vlasniku. Kljuceve nikad nisam natrag dobio tako da sam morao promjeniti obe brave. Nedavno sam nazvao vlasnika te famozne autoskole http://www.madcar.hr/ i pokusao mu objasniti koliko dugovanje imaju prema meni ( cirka 23000 kuna) ali on je bio vrlo bahat i rekao mi je da se ne osjeca duzan. Ponudio sam mu i prebijanje duga uz otkup jednog od motora ali nije pristao. 5 godina je kod mene drzao dva motora i ne osjeca se duznim da ista plati. U kasnijem razgovoru sa njegovim sada vec bivsim instruktorom doznao sam da je vlasnik auto skole ostao i njima duzan desetke tisuca kuna i da ni oni ne znaju kako do svog novca doci. Zelio sam podjeliti svoje iskustvo sa autoskolom kako bi ukazao na pozadinu koja je najcesce nevidljiva, odnosno kako ciniti dobro bas i nije najpametnije. Kako pomagati ljudima u nevolji moze na kraju postati jako lose iskustvo. No dobro, zivot ide dalje. Pouka bi bila da nisu svi motoristi bikeri i kako nisu svi ljudi dobri kao vi. Ili ja.
Poanta ovog posta, nije bila vrijedjanje niti u njemu ima zrna gorcine. Poanta ovog posta je u tome da se pomogne onim ljudima koji ocekuju nesto od predmetne gospode, na primjer upozorenje je njihovim partnerima kako oni postivaju dogovore. Na primjer upozorenje je njihovim sadasnjim djelatnicima da paze kako se i na koji nacin sa "gazdom dogovaraju" da ne bi prosli kao sto sam ja prosao vjerujuci obecanjima. Nista drugo. Skola koja se uci ziveci zivot.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Old 27.03.2015., 12:00   #7223
ljudi bok.
ja sam trenutno u procesu upisivanja AŠ pa me zanima da li netko ima info o RUBIKONU i ORYX-u. preporuke, savjeti za neke druge aš u zg?

pomagajte molim vas.

hvala!!
tejach is offline  
Old 30.03.2015., 15:11   #7224
odi van položit i tu samo platiš prijevod 150 kn ... to je sad in ... povoljnije je a i videl buš sveta
PowerG is offline  
Old 31.03.2015., 22:04   #7225
https://www.google.hr/maps/@45.85347...qD8Mn4TarA!2e0
kad bi netko bio na ovoj ljevoj "uličici" on bi zapravo imao prednost nad golfom?
4323 is offline  
Old 01.04.2015., 00:02   #7226
Ne bi. To je prilazni put za kuću niže.
zekoziko is offline  
Old 01.04.2015., 00:49   #7227
ja u crnom golfu to ne znam jer sam prvi put tamo i dolazim s one strane tako da ne vidim što je tamo
4323 is offline  
Old 01.04.2015., 01:11   #7228
i kakav odgovor očekuješ onda? Ti dolaziš i ne znaš šta je s tvoje desne strane isto kao što ne zna šta je s njegove lijeve strane onaj koji izlazi iz tog dvorišta.. Sad se sjeti iz autoškole križanja ceste i poljskog puta i tko tamo ima prednost pa ti eto odgovora.
lujozg is offline  
Old 01.04.2015., 10:30   #7229
Quote:
4323 kaže: Pogledaj post
https://www.google.hr/maps/@45.85347...qD8Mn4TarA!2e0
kad bi netko bio na ovoj ljevoj "uličici" on bi zapravo imao prednost nad golfom?
nije valjda da prolaziš ovuda ?

dobro ti je kolega rekao.
to je sve jedno golemo sivo područje koje ni autoškole, ni predavači, ni instruktori a ni zakonodavstvo ne zna objasniti.

to lijevo nije ulica, cesta, nego prilazni put, nerazvrstana cesta i pravilo desne strane se ne primjenjuje.

no, ne postoji nikakvo pravilo što jest nerazvrstana cesta a što nije.
nema nikakve veze da li je na pravoj cesti središnja crta, dvije crte, da li je nerazvrstana cesta označena, da li ima naziv, da li je "put", da li je slijepa, da li vodi samo do jedne ili do više kuća, da li ima kuće sa brojevima ili ne, da li je nazivom dio neke druge ceste....NIKAKVO pravilo ne postoji.

kad sam to isto pital, dobil sam head&shoulders.
odnosno, ti možeš u prometu procijeniti da je to nerazvrstana cesta i voziš kao da imaš prednost.
ali ako dođe do sudara i sudac procijeni da je to prava javna cesta, odnosno kolnik, onda pravilo desne strane vrijedi i ti ćeš biti kriv.
I wonder is offline  
Old 01.04.2015., 11:00   #7230
Da li s potvrdom za upravljanje vozilima (dok cekam da se izradi vozacka) mogu voziti van drzave?
Domagoj R is offline  
Old 01.04.2015., 19:15   #7231
ne, moras imat vozacku...
wifi is offline  
Old 02.04.2015., 01:32   #7232
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
i kakav odgovor očekuješ onda?.
otprilike ovakav kakav je dao wonder

Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
Sad se sjeti iz autoškole križanja ceste i poljskog puta i tko tamo ima prednost pa ti eto odgovora.
ovo nije poljski put ovo je suvremeni kolnički zastor tako da po tome vrijedi isto pravilo ko i za svaku normalnu cestu, valjda
4323 is offline  
Old 02.04.2015., 02:37   #7233
ne nego bi se to tretiralo kao nerazvrstana cesta iliti nekakav poluasfaltirani put koji vodi u nečije dvorište, a tu po meni nema vrijediti nikakvo prometno pravilo...

taj put nema nikakav prometni znak, nema iscrtane crte, nije postavljeno nikakvo ni ogledalo u križanju a s obzirom na položaj tog puta u odnosu na ulicu mislim da bi prometne nesreće bile dosta česte da netko ide na silu ostvarivati pravilo desne strane (od tih par stanara što se njime možda koriste)..
lujozg is offline  
Old 02.04.2015., 09:27   #7234
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
ne nego bi se to tretiralo kao nerazvrstana cesta iliti nekakav poluasfaltirani put koji vodi u nečije dvorište, a tu po meni nema vrijediti nikakvo prometno pravilo...
to i jest nerazvrstana cesta.
da li je vlasnik platio da se to asfaltira, da li je betonska, od cigala, dvorišnih kocaka....tak svejedno. to ne igra nikakvu ulogu.
Quote:
taj put nema nikakav prometni znak, nema iscrtane crte, nije postavljeno nikakvo ni ogledalo u križanju a s obzirom na položaj tog puta u odnosu na ulicu mislim da bi prometne nesreće bile dosta česte da netko ide na silu ostvarivati pravilo desne strane (od tih par stanara što se njime možda koriste)..
sve to gore nabrojano ne predstavlja ništa što se tiče pravila prometa.

cesta s tvoje desne strane može biti bez znaka, ogledala, crta, kuća, imena...bilo kakva, ali ako je cesta, onda vrijedi pravilo desne strane.
I wonder is offline  
Old 02.04.2015., 13:58   #7235
koliko se čeka na izdavanje vozačke dozvole nakon što se preda uvjerenje o položenom ispitu i kad se sredi sva papirologija?
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Old 02.04.2015., 14:43   #7236
Oko dva tjedna u redovnom postupku
__________________
Mi smo kazalište. U jednom trenu glumci, a u drugome publika. - R. Goffman
random96 is offline  
Old 02.04.2015., 14:49   #7237
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
to i jest nerazvrstana cesta.
da li je vlasnik platio da se to asfaltira, da li je betonska, od cigala, dvorišnih kocaka....tak svejedno. to ne igra nikakvu ulogu.
sve to gore nabrojano ne predstavlja ništa što se tiče pravila prometa.
cesta s tvoje desne strane može biti bez znaka, ogledala, crta, kuća, imena...bilo kakva, ali ako je cesta, onda vrijedi pravilo desne strane.
i dobro tko onda tamo po tebi ima prednost? Po meni nema pravila desne strane. Al nije ni odgovor da ako se nesreca dogodi ovisi o procjeni suda jer onda nitko nigdje ne bi stigao
jer bi svakih par sto metara usporavao ili kocio da provjeri jel ima prednost on ili neki prilazni put iz necije supe ili dvorista. Poglavito ovakvo V krizanje gdje golf ako nailazi prvi put nema pojma sta ima s njegove desne strane nakon ograde i zbunja, kak ce znat jel to neko prosirenje zbog ulaska u dvoriste ove kuce s ogradom ili nerazvrtani put koji ide jos 50 m dalje?
lujozg is offline  
Old 02.04.2015., 14:54   #7238
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
i dobro tko onda tamo po tebi ima prednost? Po meni nema pravila desne strane. Al nije ni odgovor da ako se nesreca dogodi ovisi o procjeni suda jer onda nitko nigdje ne bi stigao
jer bi svakih par sto metara usporavao ili kocio da provjeri jel ima prednost on ili neki prilazni put iz necije supe ili dvorista. Poglavito ovakvo V krizanje gdje golf ako nailazi prvi put nema pojma sta ima s njegove desne strane nakon ograde i zbunja, kak ce znat jel to neko prosirenje zbog ulaska u dvoriste ove kuce s ogradom ili nerazvrtani put koji ide jos 50 m dalje?
iz ovog kuta izgleda ko sasvim normalna cesta, nigdje ne vidiš znaka misliš treba pustit lika, jedino možda odaje blizina ograde cesti,....
https://www.google.hr/maps/@45.85370...SmPfTYPRpA!2e0
4323 is offline  
Old 02.04.2015., 17:23   #7239
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
i dobro tko onda tamo po tebi ima prednost? Po meni nema pravila desne strane.
naravno da se pravilo desne strane na tom raskrižju ne primjenjuje.
nerazvrstana cesta ne može ostvariti prednost nad javnom cestom.
Quote:
Al nije ni odgovor da ako se nesreca dogodi ovisi o procjeni suda jer onda nitko nigdje ne bi stigao jer bi svakih par sto metara usporavao ili kocio da provjeri jel ima prednost on ili neki prilazni put iz necije supe ili dvorista. Poglavito ovakvo V krizanje gdje golf ako nailazi prvi put nema pojma sta ima s njegove desne strane nakon ograde i zbunja, kak ce znat jel to neko prosirenje zbog ulaska u dvoriste ove kuce s ogradom ili nerazvrtani put koji ide jos 50 m dalje?
sad znaš zašto mi kečke izrastu kad kolega Pseći Šupak izjavi da je vožnja pičkin dim i da voziti mogu dresirani pavijani.

na tebi kao vozaču je da provjeriš SVAKO raskrižje na koje nailaziš.
SVAKO.

jesam spomenul da trebaš provjeriti SVAKO raskrižje?
pa ako je to izlazak iz dvorišta ili ovakva prilazna nerazvrstana cesta kao iz primjera gore, ti imaš prednost i pičiš dalje.

ograda ili žbunje te ne opravdava da nisi vidio.
ako cesta s tvoje desne strane nema znak, onda vrijedi pravilo desne strane.
jel sad malo logičnije zašto je brzina u gradu ograničena na 50 kmh i još dodatno napomenuto da se kod približavanja raskrižju mora paziti (smanjiti brzinu)?

što se same prednost tiče, ako nisi siguran da imaš prednost, bolje ti je stat.
jer sucu će biti svejedno da li znaka nema pa vrijedi desna strana ili si ti imao znak STOP.
u oba slučaja prednosti nemaš i u mogućem sudaru si kriv.

zajeb je što ne možeš znati da li će sud smatrati neku cestu javnom ili nerazvrstanom.
pisal sam jučer o tome, gore višlje, pravilo ne postoji.
I wonder is offline  
Old 08.04.2015., 09:34   #7240
Quote:
4323 kaže: Pogledaj post
https://www.google.hr/maps/@45.85347...qD8Mn4TarA!2e0
kad bi netko bio na ovoj ljevoj "uličici" on bi zapravo imao prednost nad golfom?
ne nikako nebi imao prednost.. golf se krece po javnoj cesti koja ima iscrtani vozni trak i kao takva je cesta sa prednoscu ...to sto nema znakova ne znaci da je pravilo desne strane jer bi tada svaka sporedna ulica koja nema znak imala prednost. Isto kao i makadamske ceste - makadamski put nikad nece imat pravilo desne strane ako je cesta koja dolazi sa lijeve strane asfaltirana
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.