Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2014., 21:26   #101
mislim da ih ne bi trebao fixirati, neka plivaju, zatvori lajsnama.

dolazi li još nešto gore ili je to - to?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 11:17   #102
http://modakomoda.tportal.hr/dekoran...ane-zutom.html

Dobar pod!
bababa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 13:23   #103
Moramo mijenjati laminat u dnevnom i blagovaoni. U blagovaonu bih definitivno stavila pločice, odnosno to sam na prvu mislila, a dnevni nam je i predsoblje i hodnik (jer se u sve ostale prostorije ulazi iz njega (kat na obiteljskoj kući)), pa sam tu mislila dio staviti iste pločice kao u blagovaoni do sjedećeg dijela, a onda parket.
No kako je to mali prostor u koji bih stavila parket (cca 12 m2 - cijeli dnevni/hodnik/predsoblje je 3x8), razmišljam da bih možda sve stavila u pločice i doviđenja. Ali ne bi li to bilo prehladno? Ne bih stavljala podno grijanje ispod.
Bi li linoleum možda bio bolje rješenje? I svakako jeftinije? Je li netko nedavno stavljao linoleum u prostor? Ima dobrih uzoraka, al mene plaši sjećanje na stare linoleume ispod kojih se zavuklo svega i svačega, hoće li se to dizati, mogu li klince to isčupati?
Epoksi podovi su mi preblješteći
Uglavnom, željela bih nešto trajnije, volim drvo i zbilja bih htjela parkete, ali mislim da radi lakšeg održavanja bih radije stavila pločice, pa makar one koje imitiraju drvo. A i ne bi bilo granice jer bi se sve spojilo - i dnevni i blagovaona i kuhinja.
MishekPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 19:55   #104
Ja bih stavila parket u cjeli prostor...neznam zasto presjecat s plocicama,pogotovo ako se radi o katu obiteljske kuce i nema dorektnog ulaska s kise,snjega...
Mi smo u cjeli stan stavili parket ukljucujuci i hodnik i blagavaonu (plocice su jedino u kupaoni) jos nije useljeno ali obzirom da smo godinama tako imali u podstanarskom stanu s saigurnocu tvrdim da nema nikakvog problema s odrzavanjem ili dodatnim habanjem. Eventualno smo koad je snjeg stavljali dodatni otirac na kojem bi se "otapale" cizme
mar007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 22:41   #105
Quote:
MishekPi kaže: Pogledaj post
Moramo mijenjati laminat u dnevnom i blagovaoni.
Zašto vam se laminat zamjerio? Kao alternativa se spominje i linoleum, pa mora da laminatu nešto gadno zamjerate
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 23:14   #106
Razišao se, dotrajao je, škripi po noći dok spavamo pa se dižem jer mislim da netko hoda po stanu.
MishekPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 13:31   #107
Prijatelji nemaju novaca ,a morali su promjenit pod jer je laminat bio katasrofa ,i stavili su linoleum(imitacija parketa).
Nema šanse dok ti ne kažu da bi ti pomislio da je to linoleum!!
Bila sam poslije u Tepih centru(di su ga kupili) i onako na roli i ne izgleda nešto,ali na podu je savršen.
ža mi je šta neman fotku da vam pokažem;tako da nemojte o linoleumu ružno dok ga ne vidite na djelu!
bababa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 14:02   #108
Mi imamo u jednoj prostoriji linoleum, isto imitacija parketa, žurilo nam se za uredit i nismo imali vremena, a ni para da sredimo kako treba s laminatom.
Pred deset godina i danas je kao nov, nigdje se ne diže, što bi se moglo dizat ne znam? Nigdje nije oštećen, od padova predmeta il slično, bar ja ne vidim, a nije da nisam gledala posebno u početku.
Nemam namjeru stavljat laminat, prostorija nije povezana ni sa čim posebno a i ne patim od jednolikosti po cijelom prostoru.

Jedino razmišljam, jer danas ima super uzoraka, promijenit ga, čisto promjene radi, a to je lakše nego mijenjat parket ili laminat. Znala sam prije dignut malo rubove da vidim koti li se išta ispod , al ništa, pa više ni ne gledam da ga ne savijam, nema potrebe, pa ispod svakog poda može bit koječega.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 16:50   #109
Quote:
MishekPi kaže: Pogledaj post
Razišao se, dotrajao je, škripi po noći dok spavamo pa se dižem jer mislim da netko hoda po stanu.
dobar laminat ( 150kn m2 recimo ), kvalitetno postavljen je jeb_no kvalitetno rijesenje
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 21:22   #110
Quote:
bababa kaže: Pogledaj post
Prijatelji nemaju novaca ,a morali su promjenit pod jer je laminat bio katasrofa ,i stavili su linoleum(imitacija parketa).
Nema šanse dok ti ne kažu da bi ti pomislio da je to linoleum!!
Bila sam poslije u Tepih centru(di su ga kupili) i onako na roli i ne izgleda nešto,ali na podu je savršen.
ža mi je šta neman fotku da vam pokažem;tako da nemojte o linoleumu ružno dok ga ne vidite na djelu!
e to me zanimalo, jer ja se sjećam samo onog starinskog kod frendice i bljakić. A vidim da ima super uzoraka sad i ima ih u pločama, da nisu na roli. Fala!

Bubica, ovo je bilo postavljanje na brzaka, tak da eto, nakon skoro 10 godina je došlo vrijeme da je otišao kvragu.

Malčica, jel ima kakvih oštećenja od namještaja, udubina i sl.?
MishekPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 11:36   #111
Quote:
MishekPi kaže: Pogledaj post
...
Malčica, jel ima kakvih oštećenja od namještaja, udubina i sl.?
Nema. Dvaput smo mijenjali stol, dakle sad je treći tamo i nema obrisa gdje su bile noge dva prethodnika, baš sam išla pogledat. Vidjelo se na samom početku, al sad ništa, ni udubina ni oštećenja.
Stolice i ostalo normalno mičeš, ako te to brine, ma meni je to kao bilo koji "normalni" pod.
Dapače tamo gdje mi je laminat imam nekoliko finih oštećenja od padova oštrih predmeta, nije bio najskuplji (najtvrđi), ali ni najjeftiniji, al eto, dogodi se.

I ja sam gledala ploče, mada se to ne da usporedit s onim starim linoleumom, i ima ih baš lijepih, samoljepljive, znam da sam razmišljala da ih sama postavim na stare pločice na ulazu, od prethodnih vlasnika, al odustala, za sad. No ploče ne bih stavljala u veliki prostor, nekako ne vidim prednost.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 20:19   #112
I linoleum moze biti vrlo lijep.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 11:12   #113
pozdrav,

da li postoji ovdje netko tko je stavio pločice u boravak a da nije ugradio podno grijanje? najme, vizuelno mi je to toliko privlačno i odlično, ali što dalje surfam, ipak se očito ne preporučuje bez grijanja, ali ja se opet nadam da će netko reći nešto drugo

u slučaju da se ipak bude parket, zatražila sam preporuku na onoj temi, a ovdje pitam da li netko ima wenge parket?
u biti zanimaju me ili tamniji parketi ili svjetliji, ali s obzirom da ne volim baš smeđu boju, pogotovo žućkaste oker varijante, pokušavam naći neku varijantu da mi se sviđa, ima li još takvih?
nemam-ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 14:19   #114
mi trenutno imamo plocice u dnevnom i ovo je cisto subjektivno, ali meni je grozno. iako smo ispred trosjeda stavili veliki pleteni tepih, uvijek nam je hladno nogama, na plocicama se vidi svaka mrvica i dlaka, stalno usisavam, pa jos i brisem. plocice imaju svoj cokl na zidu i estetski je uzas. sa zida ispred tv-a sam ga maknula jer ga vise nisam moga gledati i sad tamo nema nicega.

kad smo prije godinu i pol kupili novi stan, odmah je odluka pala da ce plocice ici samo u kupaonu.
titulus_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 14:40   #115
Ovisi di zivis, kako zivis itd.
Moji imaju u kuci u prizemlju plocice bez podnog. Zahvalne su za odrzavanje, tim vise su oni odmah uz more i jako cesto smo i u vrtu. ne znam kako bi parket izgleda da je tamo umisto plocica
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 14:47   #116
Kakve veze ima vrt? Skidanje zmazane i/ili mokre obuće prije ulaska u dnevni garantirano rješava sve probleme
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 15:12   #117
ja govorim iz perspektive osobe koja stalno ima pesa i to velikog, imala sam iskustva s parketima, bilo je boljih i lošijih, ali uglavnom nakon nekog vremena to se vidi na mjestima gdje cucak učestalo hoda

ne mislim da ću imati problema s ljepotom jer koliko sam vidjela na netu i par uživo, pločica ima stvarno da ti pamet stane...bosa ne hodam, stan je u zgradi zg, ispod mene je stan također
ja nekak mislim da možda to nebi smjelo biti tako strašno u garsonjeri koja je ok zagrijana, ne znam?
dakle ono što me zanima je da li je ta hladnoća onako, da je samo kad staneš na pod pa to osjetiš ili drukčije???


mislim sad pitam glupa pitanja a imam pločice u kupaonici i kuhinji cijeli život
nemam-ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 15:14   #118
Quote:
titulus_ kaže: Pogledaj post
mi trenutno imamo plocice u dnevnom i ovo je cisto subjektivno, ali meni je grozno. iako smo ispred trosjeda stavili veliki pleteni tepih, uvijek nam je hladno nogama, na plocicama se vidi svaka mrvica i dlaka, stalno usisavam, pa jos i brisem. plocice imaju svoj cokl na zidu i estetski je uzas. sa zida ispred tv-a sam ga maknula jer ga vise nisam moga gledati i sad tamo nema nicega.

kad smo prije godinu i pol kupili novi stan, odmah je odluka pala da ce plocice ici samo u kupaonu.
jesu to neke vama lijepe pločice pa su vam se zgadile ili su i grde od početka?
nemam-ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 15:45   #119
Quote:
nemam-ideje kaže: Pogledaj post
ja govorim iz perspektive osobe koja stalno ima pesa i to velikog, imala sam iskustva s parketima, bilo je boljih i lošijih, ali uglavnom nakon nekog vremena to se vidi na mjestima gdje cucak učestalo hoda
To je već druga priča
Ja imam "psihološku barijeru" glede pločica u dnevnom boravku, to mi je OK samo u jako toploj klimi.
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 18:08   #120
Mmova rodjakinja na samom jugu HR ima plocice u dnevnom i meni to nije ni tamo dobra opcija. Zimi je jako hladno na njima. Unatoc stanu grijanom ispod. No radi se o kuci katnici. Mozda bi u zgradi bilo drugacije
mali_cox is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.