Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2009., 12:39   #21
Quote:
svetivitez kaže: Pogledaj post
Iskoristio bi ovu temu pa pitao...

Imam Audi A3, '98, uzeo sam auto prije 3 godine i nikako nisam mijenjao antifriz.
Antifriz je crvene boje, na posudi pise G12 i ima oznake max. i min., sad je negdje na sredini, znaci jos ga ima.
Zanima me da li bez obzira sto ima antifriza u posudi svejedno ga treba mijenjati ili da cekam da se jednostavno isprazni/istrosi?
Da li s vremenom antifiriz gubi neka svojstva i koliko godina uopce moze trajati taj crveni?
neka preporuka za mjenjanje antifriza je cca 2g mada ga ja mjenjam svake godin (preventive radi).
Audi više nema oznake G11 i G12 nego ima neku novu (ne sjećam se toćno koja je)
Ako ti se ''isprazni ili istroši'' kako si napisao nebu dobro znaći da ili ti (u najboljem slućaju)negdje pušta ili ti pušta dihtung glave motora

Poanta je da ga mjenjaš

__________________________________________________ __________________________________________________ ________________

http://www.audi-club-croatia.com/forum/
Mad Dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 17:10   #22
ma ja ga mijenjam tri puta godišnje, sigurno je sigurni malo preterujete ljudi.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 22:07   #23
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Zeleni!
Nikako stavljati crveni. On je samo za VAG motore .
to nije istina jer su meni stavili crveni GM u tico u specijaliziranom daewoo servisu nakon popravka curenja istog....
occasional is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 23:42   #24
ej ljudi pozdrav!
imam audi a6 iz 95.god. pa me zanima koji antifriz je bolji onaj ININ ili da kupim original onaj crveni, razlika u cijeni i nije neka prevelika, budući ga moram mijenjat pa da znam što da kupim zima dolazi a ovaj je već star
flexmacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 23:50   #25
Quote:
flexmacic kaže: Pogledaj post
ej ljudi pozdrav!
imam audi a6 iz 95.god. pa me zanima koji antifriz je bolji onaj ININ ili da kupim original onaj crveni, razlika u cijeni i nije neka prevelika, budući ga moram mijenjat pa da znam što da kupim zima dolazi a ovaj je već star
od INInog je svaki bolji.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 00:45   #26
još malo pa bu neko napisal da mjenja antifriz ko i ulje. pretjerujete. antifriz se mjenja svakih 3-5 godina kak je CDRW napisal. ja sam mjenjal antifriz prije 5 god. na svojem puntu. ove godine sam ga promjenil makar je bilo izmjereno da drži do -18. jebeš tih 100 kn (i manje) koje sam dal za njega, ali sad znam da sigurno drži -40 (izmjereno -47)
__________________
Tutorial - kako pokrenuti auto-pojačalo kod kuće?! KLIK ZA DOWNLOAD
charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 05:55   #27
A šta ako imaš crveni kao longlife?
Btv, ide taj crveni i u nove chryslere i Mercedese. Kad sam kupo auto bio je aktualan G12, kad je ekipa kod zubaka sjebala crevo na 30 000km bio je aktualan G12+. Prije par mjeseci kad sam mijenjao T razvode je bio aktualan G12++. Baš me zanima do kad će. Inače Zubak ih sve prodaje kao G12
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 10:39   #28
Crodra je dobro napisao. Crveni G12 se nije baš pokazao. Ja se i dalje držim svog ljubljenog zelenog (Shell) i mjenjam svake 3 godine.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 21:40   #29
kopam po naftalinu, paaa...
Nakon 10,5 godina stalne upotrebe crvenog antifriza procurio mi hladnjak na spoju aluminija i plastike. Uskoro dolazi novi, Valeov, a mislim se dali preći na zeleni? Dali je crveni agresiviniji?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 22:19   #30
Prvo da odgovori za G12
G12 je odličan za aute u kojima je i dolazio vec iz tvornice.... ni slučajno za starije automobile!
G12 se netaloži i nemjenja boju.... tipa da tamni (kao oni tamno zeleni)....

Mjenja se kad se mjenja vod pumpa... dakle kod V.A.G-a je to od cca 90-120tkm il 5+godina.... iako je u mnogo proizvođača navedeno da je dugotrajan.
Ako je u posudi njegova razina ispod "min" moze se slobodno nadolit obične vode...

G12 se i mjesa s običnom vodom (dakle destilirana je nepotrebna)

G12 Plus Plus je nesto bolji od G12 al to su sve nijanse...tj kako se motori osuvremenjuju tako i njegove tekucine dobivaju raznorazne dodatke.

INA-in antifriz i nije loš al eto da bise Shell bio bi odličan (tipična balkanska posla)
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 10:40   #31
Prije godinu dvije je na tržište stavljen G30 koji mjenja G12 i G12+.
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 11:11   #32
Quote:
karlos100 kaže: Pogledaj post
Prije godinu dvije je na tržište stavljen G30 koji mjenja G12 i G12+.
Drugi post - druga glupost. De neki papir o tome. Koliko sam ja iskopao i G12+ i G30 zadovoljavaju VW TL 774-F normu.

Razlika između 12+ i 30 je u boji i proizvođaču (G30 je BASF-ov proizvod) ....
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 17:01   #33
E sad da je meni znati koji je bio tvornički stavljen antifriz...
Auto je megane 1,4 55kW iz 1999. godine
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 17:46   #34
Tvornički antifriz na renaultu je bio glaceol. Ako ga ne možeš nabaviti stavi paraflu, njega ima svuda, odličan je.
off roader is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 19:51   #35
Quote:
RENT-A-IDIJOT kaže: Pogledaj post
Mjenja se kad se mjenja vod pumpa... dakle kod V.A.G-a je to od cca 90-120tkm il 5+godina.... iako je u mnogo proizvođača navedeno da je dugotrajan.
Ako je u posudi njegova razina ispod "min" moze se slobodno nadolit obične vode...
Ajde hvala....vec sam mislio da sam ja lud
(ne bih ga pomislio promijeniti prije 5 godina.....pa ne zivim u Kanadi gdje su snijegovi&grtalice )
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 22:51   #36
Quote:
RENT-A-IDIJOT kaže: Pogledaj post
Prvo da odgovori za G12
G12 je odličan za aute u kojima je i dolazio vec iz tvornice.... ni slučajno za starije automobile!
G12 se netaloži i nemjenja boju.... tipa da tamni (kao oni tamno zeleni)....

Mjenja se kad se mjenja vod pumpa... dakle kod V.A.G-a je to od cca 90-120tkm il 5+godina.... iako je u mnogo proizvođača navedeno da je dugotrajan.
Ako je u posudi njegova razina ispod "min" moze se slobodno nadolit obične vode...

G12 se i mjesa s običnom vodom (dakle destilirana je nepotrebna)

G12 Plus Plus je nesto bolji od G12 al to su sve nijanse...tj kako se motori osuvremenjuju tako i njegove tekucine dobivaju raznorazne dodatke.

INA-in antifriz i nije loš al eto da bise Shell bio bi odličan (tipična balkanska posla)

da nadodam, na svom vw polu iz 97' još uvijek imam isti G12 i nikada nije mjenjan. kod izmjene vodene samo se naljao natrag, do dana današnjeg nikakvih problema, niti s hrđom, curenjem, nagrizanjem i šta sve ne.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 23:25   #37
Ja imam u autu crvene boje a u uputi piše:" Zamijenite svakih 240.000 km ili 5 godina. (Koristite samo Dexcool)"

Kakav je sad to Dexcool? vrsta antifriza? ili?
gentor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 21:00   #38
Nitko ne zna? Googlao Dexcool u hr pa nista. Ima to mozda jos koji naziv? Nije da mi treba bas sad al nisam do sad za to nikad cuo...

Quote:
gentor kaže: Pogledaj post
Ja imam u autu crvene boje a u uputi piše:" Zamijenite svakih 240.000 km ili 5 godina. (Koristite samo Dexcool)"

Kakav je sad to Dexcool? vrsta antifriza? ili?
gentor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 08:08   #39
Znači niti ja ne moram mijenjati.

U uputa mi nigdje ne piše da se to mijenja. A u papirima od Antifriza Paraflu UP piše Long life engine coolant.

Jel to znači da se ne mijenja, odnosno tek sa vodenom pumpom??
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 08:27   #40
Quote:
pluton8 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć!
Koji antifriz po pravilu ide u Renaulta Scenica 1.9 DCI, 2002. godina, znači
crveni ili zeleni i koja je razlika između njih?
u boji!
markotravno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.