Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2010., 23:43   #21
Quote:
zadranin kaže: Pogledaj post
mene samo brine oce li citaci tih tekstova na eng biti razumljivi ili ce mi nabiti neke sa cockney naglaskom
Bit će uglavnom Queen English (RP), ali sigurno će ubaciti i američki i australski izgovor, tako da se pripremite na to. Najgore je što to Hrvati čitaju koji ne znaju odglumit taj izgovor kako spada pa to na kraju zvuči smiješno i nerazgovjetno. Cockneya (ako uopće znaš što je to) nikad nije bilo niti će biti jer on ne spada u standardni izgovor tako da to ne smiju staviti.
MrSandman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 01:27   #22
jao,mi u školi imamo tak glupe linije,il je tiho da niš ne čuješ ili ako skroz pojačaju onda je sve onak prejako s basom i svim mogućim,a kak i nebi,staro 100 godina,lol..strašno
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 01:33   #23
Quote:
cloudy kaže: Pogledaj post
jao,mi u školi imamo tak glupe linije,il je tiho da niš ne čuješ ili ako skroz pojačaju onda je sve onak prejako s basom i svim mogućim,a kak i nebi,staro 100 godina,lol..strašno
BTW, koja si ti škola?
MrSandman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 01:37   #24
Quote:
zadranin kaže: Pogledaj post

kazetofon!
O sranje. Makar bi moglo jednako loše bit sa tupavim čitačima.

Nego opet je sranje jer je negdje fina linija ili nešto, a u nas šugavi kazetofon koji bruji, s niskom kvalitetom zvuka (ne u stilu ajme nije nešto svemirsko, već je prejadno i slabo se razumije zvuk).

Meh.
Tenacity is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 01:39   #25
Quote:
MrSandman kaže: Pogledaj post
BTW, koja si ti škola?
hm,hm,to ti neću reći jer će onda netko znat tko sam
uglavnom,jedno manje mjesto blizu zg-a..
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 01:40   #26
Quote:
Tenacity kaže: Pogledaj post
O sranje. Makar bi moglo jednako loše bit sa tupavim čitačima.

Nego opet je sranje jer je negdje fina linija ili nešto, a u nas šugavi kazetofon koji bruji, s niskom kvalitetom zvuka (ne u stilu ajme nije nešto svemirsko, već je prejadno i slabo se razumije zvuk).

Meh.
welcome to the club
tako i kod nas,samo mi ipak imamo čak liniju koja je jednako jadna
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 01:43   #27
Quote:
cloudy kaže: Pogledaj post
hm,hm,to ti neću reći jer će onda netko znat tko sam
uglavnom,jedno manje mjesto blizu zg-a..
Mislim da onda znam.
MrSandman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 01:47   #28
Quote:
MrSandman kaže: Pogledaj post
Mislim da onda znam.
misli,al nemoj reć,lol
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 01:52   #29
Quote:
cloudy kaže: Pogledaj post
misli,al nemoj reć,lol
Neću, neću, ni ja ne bi volio da se mene otkrije iako mi se čini da bi bilo tko tko me pozna odmah po komentarima služio tko sam. A na biologiju nema šanse da ne upadnes s onakvim rezultatima. Ja isto idem na PMF, ali na kemiju (vjerojatno) tako da smo bliski po interesima.
MrSandman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 01:56   #30
Quote:
MrSandman kaže: Pogledaj post
Neću, neću, ni ja ne bi volio da se mene otkrije iako mi se čini da bi bilo tko tko me pozna odmah po komentarima služio tko sam. A na biologiju nema šanse da ne upadnes s onakvim rezultatima. Ja isto idem na PMF, ali na kemiju (vjerojatno) tako da smo bliski po interesima.
ha ha,da,tog se i ja bojim,mislim onak,vjerojatno nitko nema baš sve predmete identične postotke i sve to,al valjda nitko od njih ne čita jer da čitaju znali bi..

ništa,ubili bi nas da još po temi engleskog pišemo nekaj drugo pa onda laku noć..
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 02:03   #31
Quote:
cloudy kaže: Pogledaj post
ha ha,da,tog se i ja bojim,mislim onak,vjerojatno nitko nema baš sve predmete identične postotke i sve to,al valjda nitko od njih ne čita jer da čitaju znali bi..

ništa,ubili bi nas da još po temi engleskog pišemo nekaj drugo pa onda laku noć..
Istina, malko smo skrenuli s teme. Laku noć.
MrSandman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 11:39   #32
da...
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 12:59   #33
ima li koji link za izvježbat taj slušni? ako se to uopće može vježbat, a ne može
ali bar da vidin o čemu se radi
__________________
You need nothing to be happy, but you need something to be sad.
Grozdana Gliser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:16   #34
Meni je sva nada u slušanju
Nisam neka iz engleskog i išla sam prije onoga ispita da pripreme, i tamo su me driblali svim i svačim.
A sad za pon vježbam preko cd-a Longmanovog i testova uz njega, dobro mi ide, ali ja imam glasnu liniju kući i sjedim kraj nje
Strah me da me neće staviti u zadnju klupu, kao lani, ja slabije čujem na jedno uho, a imam problem s nekim frekevcijama (zaboravila sam više), da sam bar na vrijeme odnjela potvrdu koordinatoru, mogla bi u prvu klupu, a ovako tko zna
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:21   #35
Quote:
Anavi=) kaže: Pogledaj post
Meni je sva nada u slušanju
Nisam neka iz engleskog i išla sam prije onoga ispita da pripreme, i tamo su me driblali svim i svačim.
A sad za pon vježbam preko cd-a Longmanovog i testova uz njega, dobro mi ide, ali ja imam glasnu liniju kući i sjedim kraj nje
Strah me da me neće staviti u zadnju klupu, kao lani, ja slabije čujem na jedno uho, a imam problem s nekim frekevcijama (zaboravila sam više), da sam bar na vrijeme odnjela potvrdu koordinatoru, mogla bi u prvu klupu, a ovako tko zna
isti problem kao i ja,ja sam pregluh
al sjedit ću vjerojatno u 1 klupi jer sam cijelu maturu dosad tamo sjedio
glumac1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:25   #36
Quote:
glumac1991 kaže: Pogledaj post
isti problem kao i ja,ja sam pregluh
al sjedit ću vjerojatno u 1 klupi jer sam cijelu maturu dosad tamo sjedio
Mi imamo zvucnike po cijeloj ucionici pa svi jednako dobro čuju, bez obzira u kojoj klupi sjede.
MrSandman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:29   #37
o joj. sad me već malo hvata strah
__________________
You need nothing to be happy, but you need something to be sad.
Grozdana Gliser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:33   #38
Quote:
Clam kaže: Pogledaj post
Evo, ispiti DM iz matematike i hrvatskoga su iza nas, večina nas zna koliko bodova imamo, još jedino ne znamo koje će to ocjene biti. Zato se okrećemo, barem ja, ponedjeljku i posljednjem obaveznom ispitu DM - engleskom jeziku.

Zanima me kako ste se pripremali za ovo, ako se niste uopće i što očekujete u ispitima, odnosno što očekujete od ispita - vaše rezultate.

Ovo mi daje moćnih max. 100 bodova za faks, probat ću uzeti nekih 80 (skupa se esejem) - pa ako imate kakve savjete ili nova saznjanja u vezi ispita.. pišite =)
Gledaj serije s britanskim naglaskom bez titla
Pwnage is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:35   #39
Quote:
Grozdana Gliser kaže: Pogledaj post
o joj. sad me već malo hvata strah
a mene tek,u tih 35 min mi sve ovisi
glumac1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 13:39   #40
http://theoatmeal.com/comics/misspelling

ili gledajte vijesti na engleskom. Ima sa titlovima na youtubeu

ili the daily show

Zadnje uređivanje jackall : 29.05.2010. at 13:46.
jackall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.