Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 21:10   #41
Nakmuay, da li ti radis kao trener negdi ili nesto slicno? Primjetio sam da znas jako puno o toj vjestini, cak poznas i njihov jezik (nakmuay=muaythai borac ili onaj koji poznaje muay thai nesto u tom stilu nisam siguran sto tocno).
Muayguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 21:30   #42
Quote:
Muayguy kaže: Pogledaj post
Nakmuay, da li ti radis kao trener negdi ili nesto slicno? Primjetio sam da znas jako puno o toj vjestini, cak poznas i njihov jezik (nakmuay=muaythai borac ili onaj koji poznaje muay thai nesto u tom stilu nisam siguran sto tocno).
Pozdrav,ne nisam trener,treniram u Holy Spiritu za koji se i borim,nazvao bi se zaljubljenikom u muay thai
A nakmuay bi trebalo znacit muay thai borac,u pravu si
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 21:44   #43
Quote:
nakmuay kaže: Pogledaj post
treniram u Holy Spiritu za koji se i borim
Dobar klub Steta sto se ne borite na drzavnom tajlandskog boksa. Gleda sam vase borce i lijepo radite znam za decka 75 kg bio je na Slo open, znam za Dragana, Gorana i 2 cure od boraca. Sad ne znam da li sam izostavio koga i da li si ti jedan od njih. Ja sam u Barun Trenku
Muayguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 22:56   #44
Quote:
Muayguy kaže: Pogledaj post
Dobar klub Steta sto se ne borite na drzavnom tajlandskog boksa. Gleda sam vase borce i lijepo radite znam za decka 75 kg bio je na Slo open, znam za Dragana, Gorana i 2 cure od boraca. Sad ne znam da li sam izostavio koga i da li si ti jedan od njih. Ja sam u Barun Trenku
Eh,na drzavnom u tajlandskom se ne borimo zbog nekih principa,ne pitaj.Al zato smo na prvenstvima lowkicka i k1 style koja su trenutno jaca konkurencijom(nazalost) i u Sloveniji,ove godine smo tamo dosli sa slabijom ekipom sto zbog ozljeda,poslova,faxa itd.(ja se nisam ove godine tukao u Sloveniji zbog ozljede sa prvenstva u K1),te po ovim profi vecerima(uvjetno receno profi)
Inace,zovem se Goran Plecas.
Ima nekih fotki i izvjestaja sa mojih borbi po netu...
Sad je lagano smjena generacija u klubu,stariji decki-Dragan,Dean,Strahimir...prestaju sa aktivnim borbama i vise pomazu nama,ajmo rec novoj generaciji.
Pozdrav Trenkovcima
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 00:02   #45
Super necemo u off topic. Samo da te jos pitam kolko kg? Kolko se bavis sa muay thaiem? Tajlandski boks u Hrvatskoj cini se ide na bolje. I znam zbog cega ali imas pravo necemo o tome.
Muayguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 00:10   #46
http://youtube.com/watch?v=xXG_KTtQ22M

http://youtube.com/watch?v=B0F-KblO8Z0

Evo i nesto od Trenka!
Muayguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 00:32   #47
Quote:
Muayguy kaže: Pogledaj post
Super necemo u off topic. Samo da te jos pitam kolko kg? Kolko se bavis sa muay thaiem? Tajlandski boks u Hrvatskoj cini se ide na bolje. I znam zbog cega ali imas pravo necemo o tome.
Imam 75 kg a thaiem se bavim par godina(ne sjecam se kad sam krenuo tocno,previse udaraca u glavu )
A thai ce tek krenut na bolje,znamo zbog cega
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 09:49   #48
Lijep pozdrav svima!
Imam 30 godina i nisam se nikad bavio borilačkim sportovima. Imam 192 cm i 96 kg, namjeravam ići na taekwondo naučiti raditi noge i na boks kod jednog poznatog splitskog trenera i ponekad idividualne sate boksa uzimati. Mislite li da je to dobro učiti usporedo vještine gdje se najbolje nauče ruke i noge i zatim za godinu dvije preći na Muay Thai?
arantes30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 09:55   #49
Ako misliš za godinu, dvije preči na kickboks, zašto odmah ne započeti sa kickboks-om?
IMHO u taekwondo-u ćeš naučiti mnoge stvari koje će ti smetati u kickboks-u.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 09:59   #50
pa zato šta mislim da boksači bolje znaju ruke nego kick boksači i da taekwonddo borci najbolje rade noge. Usporedi zadnji kružni taekwondo borca s nekim kick boksačem pa češ vidit tko bolje radi, a taj udarac ne da je opasan nego ako se pravilno i brzo izvede možeš oboriti puno jačeg i masivnijeg od sebe i kraj. Gledao sam jučer kako ga radi momak na treningu. Jesam li u pravu?
arantes30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 10:08   #51
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
pa zato šta mislim da boksači bolje znaju ruke nego kick boksači i da taekwonddo borci najbolje rade noge.
I pri tome taekwondo borci imaju strašno loš gard i jako su otvoreni. Mnogi taekwondo borci imaju s time problema kada pređu na neku vještinu slobodnijih pravila jer po navici rukama se služe za održavanje ravnoteže i nikako da se naviknu na dizanje ruku.
A od stražnjeg kružnog mnogo bitnije je dobro naučiti koristiti koljena, niske udarce nogom, laktove i sl. Ti udarci ako se pravilno nauče također mogu bez problema oboriti i mnogo jačeg i masivnijeg protivnika. A primjenjivi su u mnogo više slučajeva od stražnjeg kružnog.

Moj savjet, ako se misliš baviti kick boks-om počni sa kick boks-om.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 10:11   #52
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima!
Imam 30 godina i nisam se nikad bavio borilačkim sportovima. Imam 192 cm i 96 kg, namjeravam ići na taekwondo naučiti raditi noge i na boks kod jednog poznatog splitskog trenera i ponekad idividualne sate boksa uzimati. Mislite li da je to dobro učiti usporedo vještine gdje se najbolje nauče ruke i noge i zatim za godinu dvije preći na Muay Thai?
Nemoj ic nakon TKD-a na Muay Thai jer ce ti trebat jako dugo da ispravis sve krivo sta si u tkd-u naucio.Samo boks kao podloga za muay thai je ok ali nemoj ga kombinirat sa TKD-om.
Imas srecu sta u Splitu ima dosta teskasa s kojima ces s vremenom moc radit,imas Pit Bull,Thunderman gym i MOKK Kastela i u svima ima teskasa.
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 10:16   #53
ma ne bih išao u Pitbulla kao početnik, mislim da ih ide previše. Rađe bih u neki klub di je manje ljudi tako da trener vidi šta radimo...nego di je taj Thunderman gym i tko to vodi? Tko je najbolji trener boksa u ST zna li netko ili koji su najbolji?
arantes30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 12:55   #54
Pitbull ako se ne varam ima 200 clanova od toga 80 boraca Ima bi sa kim raditi tamo i dosta bi te diglo, a ako si dobar, trener ce te primjetiti kad tad. A za TKD nemoj zato sto osim padanja ruku postati ces previse mekan za Muay thai. U Muay thaiu ti udarci tribaju biti cvrsti da pomaknu protivnika to u TDK neces nauciti, tamo su udarci vise kao bic, a u Muay thai tribaju biti kao palica ajmo tako reci. Osim toga borci TDK-a nisu naviknuti primati udarce. I ne mozes spojiti boks i TDK najvise zbog rada nogu. Nakon boksa u Muay thai je tesko prici zato sto imamo dosta drugaciji pristup udarcima teze ces noge povezivati sa tim. Najbolje ti je odma ici na Muay thai

Evo ti i primjer:
http://youtube.com/watch?v=e2_bKP2GMTU
Muayguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:25   #55
Quote:
Muayguy kaže: Pogledaj post
A di si se borio? I u kojem si klubu trenira? Po ovome što ti govoris ne izgleda kao da imas nesto puno iskustva. I po meni (moje misljenje) kick(kruzni) ako prode radi cuda pogotovo high kick to je jasno ali po meni udarac koji radi najvise stete je koljeno vidio sam ljude da rade cuda sa koljenima. I govorio si da se sve prima na tjelo ima raznih hvatova i nacina obrane i od noznih tehnika i rucnih tehnika. Samo me jos zanima kolko si dugo trenira i kolko kg imas? I zacudio bi se kakav kick mogu imati nize kategorije i kolko mogu unesti kuk!
Ono kaj hoćeš reć je da si niža kategorija i da si se našao uvrijeđenim. Priče o jakom lowkicku kod nižih kategorija mi nemoj pričat, jer znam kak ja udaram a kak oni (ili bar kak sam udaraO). Holy Spirit i Barun Trenk. I ono o klinču kaj je netko rekel...da lik od 170 baca ljude po dvorani...to su sranja. Kolko god se vi komarci trudili, teškaš vas uvijek razjebe

Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima!
Imam 30 godina i nisam se nikad bavio borilačkim sportovima. Imam 192 cm i 96 kg, namjeravam ići na taekwondo naučiti raditi noge i na boks kod jednog poznatog splitskog trenera i ponekad idividualne sate boksa uzimati. Mislite li da je to dobro učiti usporedo vještine gdje se najbolje nauče ruke i noge i zatim za godinu dvije preći na Muay Thai?
Namučit ćeš se s tom visinom i težinom na TKD-u, s onim brzim udarcima. Idi na tajlandski.

I to je ono kaj ja cijelo vrijeme pričam, a vi recite da "nemam iskustva" i slične gluposti. Ovom čovjeku će trebat godina dana da nauči udarat nogama u TKD-u, a i kad uspije, radit će udarac koji mu ne paše. Onda će skužit da je fulao sport. Ak ode na tajlandski, naučit će za par mjeseci, i onda iskorištavat svoje prirodne prednosti.

U TKD-u će si mislit "jebote, jak sam, a nemam di iskoristit snagu, borim se stilom komarca a gorila sam". U tajlandskom boksu će uživat kad uđe u klinč i kad nekog odvali nogom a da boli. Rasprava završena.
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:29   #56
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
ma ne bih išao u Pitbulla kao početnik, mislim da ih ide previše. Rađe bih u neki klub di je manje ljudi tako da trener vidi šta radimo...nego di je taj Thunderman gym i tko to vodi? Tko je najbolji trener boksa u ST zna li netko ili koji su najbolji?
ma i ja ti savjetujem da izbjegneš Pit Bull, barem u početku...od kickboxing klubova imaš Mornar i Pauk...kod njih bi trebao naučit sve što se tehnike tiče...a uspoređivat udarce tkd-a,muay thai-a i kickboxinga je besmisleno...sve ti ovisi od osobe do osobe
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:34   #57
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Ono kaj hoćeš reć je da si niža kategorija i da si se našao uvrijeđenim. Priče o jakom lowkicku kod nižih kategorija mi nemoj pričat, jer znam kak ja udaram a kak oni (ili bar kak sam udaraO). Holy Spirit i Barun Trenk. I ono o klinču kaj je netko rekel...da lik od 170 baca ljude po dvorani...to su sranja. Kolko god se vi komarci trudili, teškaš vas uvijek razjebe
oprosti ali nisi u pravu i ne možeš me uvjerit da jesi jer govorim iz vlastitog iskustva...teškašima je nožna tehnika često slabija strana a bez tehnike nema ni snage u udarcu
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 13:39   #58
Tiger mi pričamo o Muay Thai a ne običnom kick boxu reci mi kakve su razlike u ta dva sporta? Ja još uvijek mislim da je boks najbolje učit kod trenera boksa a noge TKD a i problem mi je šta nemam 96 kg mišića nego imam nešto sala na trbuhu i slabe ruke, ramena i prsa a vidija san kako izgledaju borci MT. Ja sam teška kategorija a oni su brda mišića za razliku od mene pa ne znam imam li šta tražiti u Muay Thai?

Zašto mi savjetuješ da izbjegnem Pitbull? Ima li neki konkretan razlog?
arantes30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:08   #59
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
Tiger mi pričamo o Muay Thai a ne običnom kick boxu reci mi kakve su razlike u ta dva sporta? Ja još uvijek mislim da je boks najbolje učit kod trenera boksa a noge TKD a i problem mi je šta nemam 96 kg mišića nego imam nešto sala na trbuhu i slabe ruke, ramena i prsa a vidija san kako izgledaju borci MT. Ja sam teška kategorija a oni su brda mišića za razliku od mene pa ne znam imam li šta tražiti u Muay Thai?

Zašto mi savjetuješ da izbjegnem Pitbull? Ima li neki konkretan razlog?
Što želiš postići treniranjem?
Želiš li ići na natjecanja (za što si iskreno malo star), naučiti samoobranu ili rekreaciju?

Sa profesionalnim borcima ćeš iovako ionako teško parirati, bio to MT, taekwondo ili boks, ali to nije razlog za obeshrabriti se i odustati od treniranja. Tako da nije bitno kako izgleda iskusan MT borac.
Što se tiće taekwondo-a, želiš li ići na kickbox ili muay thai, teakwondo će više odmoći nego pomoći. Teakwondo stav, gard i same osnove koje ćeš tamo učiti su totalno neprilagođene MT-u.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:12   #60
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
Tiger mi pričamo o Muay Thai a ne običnom kick boxu reci mi kakve su razlike u ta dva sporta? Ja još uvijek mislim da je boks najbolje učit kod trenera boksa a noge TKD a i problem mi je šta nemam 96 kg mišića nego imam nešto sala na trbuhu i slabe ruke, ramena i prsa a vidija san kako izgledaju borci MT. Ja sam teška kategorija a oni su brda mišića za razliku od mene pa ne znam imam li šta tražiti u Muay Thai?

Zašto mi savjetuješ da izbjegnem Pitbull? Ima li neki konkretan razlog?
kickboxing-mnogo širi spektar tehnika, više disciplina što znači da možeš početi u nekim lakšim disciplinama u kojima nije dozvoljen puni kontakt i ima više zaštitne opreme i gdje ti neće odmah trebat "brda mišića" već ponajprije dobra tehnika i brzina a kasnije kad uloviš nešto iskustva ako želiš možeš polako preći na K1(također kickboxing disciplina) koji je zapravo veoma sličan Muay Thai-u i mnogi muay thai borci se zapravo i bore u K1 disciplini, naravno ako dođeš do toga tvoj trening će se mijenjati i polako ćeš učiti striktno muay thai tehnike a izbacivati ćeš ove lepršave udarce koje ćeš naučiti ako se budeš bavio mekšim disciplinama neko vrijeme, a polako ćeš s riješiti sala i dobiti lijepu građu...

...nadalje ako se budeš bavio posebno boksom a posebno tkd-om imat ćeš velikih problema dok spojiš to u nekakav kickboxing/muay thai jer ćeš naučiti mnogo tehnika koje ćeš morati izbaciti kasnije...zaparavo čak i osnove koje budeš učio neće ti odgovarati jer su razlike između boksačkog, taekwondo i kickboxing garda(koji je osnova sporta) veoma različite a da ne govorim o principima borbe...nadalje kickboksači imaju veoma slične udarce kao tkd borci i možeš naučit gotovo sve kao i u tkd-u ako si dovoljno uporan(tu uzimam sebe za primjer-još nisam naišao na tkd borca s boljom nožnom tehnikom od mene) osim što ćeš na WTF TKD-u(ja mislim da u splitu niti nema ITF) naučiti i mnogo udaraca koji služe samo u svrhu nekakvih demonstracija a potpuno su beskorisni u realnoj borbi, a i ostale udarce koje budeš naučio koristit ćeš za udaranje u oklop koji nose na wtf-u što je veoma različito od udaranja u tijelo...nadalje Pit bull a mislim i Mornar rade paralelno kickboxing i boks tako da se ne moraš bojati da ćeš u ručnim tehnikama zaostajati za boksačima ako izabereš kickboxing u nekom od ta dva kluba..razlog zbog kojeg ti ne preporučam Pit Bull je upravo ta njihova masovnost a druga stvar je stil borbe njihovih boraca koji uglavnom dominiraju snagom i boksačkim tehnikama dok mi se čini da nožne tehnike pomalo zanemaruju, treća stvar je što se oni ne natječu u mekim disciplinama a mislim da su upravo te discipline jako dobre za skupljanje iskustva, pogotovo za nekog tvojih proporcija i godina
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.