Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2015., 17:13   #4421
oss sazno da road rage kupijo opla. šupičku materinu neš na mom topicu. ošo do autowila. ispiso grafit "autowil pederi octaviu ste sjebali". uvatila ga policija. umlatili ga od batina, ubacili u octaviu. mjeri prostor za glavu iza da se smiri. napokon se provozo u octaviji. kaže oj povišico obećana, čim dobijen te u garažu biti će oktavia ućerana.

no pejn no gejn bajo moj :klap:
__________________
moj frend sledžhemer <3
AS-AD is offline  
Old 26.03.2015., 18:19   #4422
Cestitke na izboru Road Rage, dobro si postupio. Ja se mozda kajem sto nisam uzeo klasu veci automobil, ja sam trebao doplatiti samo 500 dolara vise ali nije ni bila stvar u novcu nego sam jednostavno mislio da ga ne trebam tj da je zeni dosta ovaj kompakt sedan. I ok je to, ali pri vecim brzinama i udarima vjetra (koji su ovdje cesti), zna se kod covjeka stvoriti neki neugodan osjecaj koji bi se mozda izbjegao sa vecom klasom vozila. (a mozda i ne)
El Mariachi is offline  
Old 26.03.2015., 23:26   #4423
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Insignia 4V ili 5V? Jel ova s 5V ima nesto vise mjesta za glavu iza?
5V. Volim aute s 5V i nije mi jasno zašto ih svi proizvođači nemaju u ponudi. Baš sam se razočarao kad je Mazda ukinula 6ici tu izvedbu.

Što se tiče usporedbe prostora za glavu - ne bi znao reći jer sam isključvo gledao i sjedio u 5V modelu. Inače se često spominje zadnja klupa Insignije kao njena velika mana i tu sam dobro i detaljno ispitao situaciju. Moje mišljenje tj. pravilo je vrlo jednostavno: ako često vozite pozadi ljude više od 180 cm onda Insignija nije najbolje rješenje. U suprotnom, ako iza vozite djecu, ili ljude do 180 cm, ili samo povremeno neke više (nek malo trpe) onda ne vidim nikakav problem. Pa makar vozač i suvozač imali 200 cm (jer prostora za noge iza ima dovoljno). Naprijed mjesta ima.


Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
P.S. jel ti uopce jasno sto si oss-u napravio?
Ma ne bi ja njega sada zezao. Bolje da dečko visi na forumu nego po birtijama kao većina današnjih mladih . A sada ozbiljno, i dalje mislim da je Octavia super auto čija je najveća vrlina omjer uloženo-dobiveno. Samo što ta vrlina kod njenih skupljih verzija (kao npr. 2.0 TDI elegance + doplate) naravno postaje manja...
RoadRage is offline  
Old 27.03.2015., 06:16   #4424
Jasan mi je tvoj odabir, uzeo si klasu veci i bolji auto, samo mi nije jasno ovo "prevladao je razum a ne srce", pa kaj ti je srce govorilo da uzmes bijelu octaviju, valjda najcesci auto na cesti?
MMachéte is offline  
Old 27.03.2015., 06:57   #4425
Beeep...netocno! Srce mu je govorilo da uzme benzinca...
__________________
Neznanje je jebeno dobra stvar!
SBovac is offline  
Old 27.03.2015., 09:09   #4426
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
5V. Volim aute s 5V i nije mi jasno zašto ih svi proizvođači nemaju u ponudi. Baš sam se razočarao kad je Mazda ukinula 6ici tu izvedbu.

Što se tiče usporedbe prostora za glavu - ne bi znao reći jer sam isključvo gledao i sjedio u 5V modelu. Inače se često spominje zadnja klupa Insignije kao njena velika mana i tu sam dobro i detaljno ispitao situaciju. Moje mišljenje tj. pravilo je vrlo jednostavno: ako često vozite pozadi ljude više od 180 cm onda Insignija nije najbolje rješenje. U suprotnom, ako iza vozite djecu, ili ljude do 180 cm, ili samo povremeno neke više (nek malo trpe) onda ne vidim nikakav problem. Pa makar vozač i suvozač imali 200 cm (jer prostora za noge iza ima dovoljno). Naprijed mjesta ima.

Ma ne bi ja njega sada zezao. Bolje da dečko visi na forumu nego po birtijama kao većina današnjih mladih . A sada ozbiljno, i dalje mislim da je Octavia super auto čija je najveća vrlina omjer uloženo-dobiveno. Samo što ta vrlina kod njenih skupljih verzija (kao npr. 2.0 TDI elegance + doplate) naravno postaje manja...
Ne znam koliko ti je bitan bunker na autu, ali pretpostaljam da je bitno da bude upotrebljiv pošto inzistiraš na 5. vratima. Jesi li primjetio koliko je smiješno plitak bunker na insigniji sa 5. vrata? Meni je insignia otpala iz konkurencije samo zbog tog detalja. Jbg, meni je bunker bio među prva dva kriterija kod kupovine.

Inače vjerujem da je insignia bolji auto od octavie u večini drugih parametara, a i cijena je konkurentna osim ako gledaš octaviu sa slabijim motorima gdje je onda razlika značajno na stranu octavie.
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Old 27.03.2015., 12:40   #4427
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Jasan mi je tvoj odabir, uzeo si klasu veci i bolji auto, samo mi nije jasno ovo "prevladao je razum a ne srce", pa kaj ti je srce govorilo da uzmes bijelu octaviju, valjda najcesci auto na cesti?
Ma stvar je bila u tome da sam ja dugo vagao da li uzeti Octaviu 2.0 TDI (razum) ili 1.8 TSI (srce). Na kraju je odlučio razum tj. odlučio sam se za čađaru. I onda se taj 2.0 TDI u Octaviji u iznenadnom obratu pretvorio u 2.0 CDTI u Insigniji.

Quote:
Loborek kaže: Pogledaj post
Jesi li primjetio koliko je smiješno plitak bunker na insigniji sa 5. vrata? Meni je insignia otpala iz konkurencije samo zbog tog detalja. Jbg, meni je bunker bio među prva dva kriterija kod kupovine.
Je, bunker je plići (i čini mi se nešto duži) u odnosu na O3, ali meni to nije bilo presudno. Za moje (obiteljske) potrebe je sasvim dobar (530 l).


Quote:
Loborek kaže: Pogledaj post
Inače vjerujem da je insignia bolji auto od octavie u večini drugih parametara, a i cijena je konkurentna osim ako gledaš octaviu sa slabijim motorima gdje je onda razlika značajno na stranu octavie.
Svakako. 1.6 TDi i 1.4 TSI po meni čine Octaviu najboljom kupnjom na tržištu (do 20k eura).

A što se tiče usporedbe Octavia vs Insignia (2.0 TDI vs 2.0 CDTI), tu ima Octavia također dosta svojih prednosti, daleko od toga da nema. Neke od njih koje sam ja uočio:

- više prostora za glavu na zadnjoj klupi u odnosu na non-karavan Insigniju
- 10% veći prtljažnik
- manja masa - ima to i svojih mana, ali prednosti su veća agilnost i bolje performase -> prednost u gradu
- manje vanjske dimenzije -> prednost u gradu i garaži
- zračni jastuk za koljena vozača ; pretinac za naočale u krovu (to mi je baš cool i baš mi je žao što nema u Insigniji)
- niži troškovi održavanja
- manje gubi na vrijednosti s vremenom? (nisam baš ovo posve istraživao ali takav mi je osjećaj)

Eh sad, ovisi od individue do individue kome je svaka od tih stvaki više ili manje bitna...
RoadRage is offline  
Old 27.03.2015., 19:24   #4428
Čestitke cestobijesni... vjerujem da ćeš biti zadovoljan... btw koji 2.0 si uzeo? 140 ks?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 27.03.2015., 23:27   #4429
Hvala na čestitkama.

Eh, da, motor Postoji još dodatna priča oko motora, a i oko dodatne opreme.

Naime, u trenutku kad smo dobili neočekivano dobru ponudu za Insigniju 140 KS - ponudu identičnu onoj od Octavie - moja žena se jako nabrijala na Insigniju i od tada više nije htjela čuti za Octaviu. Ja sam međutim bio malo suzdržaniji jer, iako je taj motor vrlo dobar (troši baš malo, a vuče iznenađujuće dobro u međuubrzanjima - rekao bih po osjećaju u probnoj vožnji isto kao Octavia 2.0 TDI), ipak sam bio svjestan da mi taj motor u tom masivnom autu neće pružiti onaj osjećaj suverenosti na cesti o kakvom sanjam Sjetit ćete se da sam od samog početka govorio da želim "malo jači motor pa makar nauštrb dodatne opreme". I tako sam ja uvjetovao ženi kupnju Insignije samo ako uzmemo jači motor. Ipak nisam baš skroz naskroz papučar!

No, jači motor košta 12ak tisuća kn više od onog od 140 KS pa smo se opet udaljili od Octavie. Međutim tu nije kraj, na kraju sam se malo previše zaigrao s konfiguratorom, upucao opremu o kojoj do tada nisam ni sanjao...i tako smo prebacili 200k kn.

I eto, tako sam završio u klasi iznad, razini opreme iznad i 20ak tisuća kn iznad planiranog Ali dobro, zapravo sam jako zadovoljan i sretan na kraju odabirom (meni ova redizajnirana Insignija djeluje baš moćno i izvana i unutra)...i sad sam miran barem 8 godina (hopefully).
RoadRage is offline  
Old 27.03.2015., 23:51   #4430
@Road
Čestitam na zanimljivom odabiru!
Rekoh ja da će draga odlučiti, da mi i samom nije tako davno bih se vec kotrljao u kakvoj Čehinji....
Sad bi te mogli pojesti zbog ove "....klase iznad...."
Solidan je to auto, vozio sam ga prije 5-6 god od Rentacara i ostavio mi je pozitivan dojam. Imali smo jedino problem ugurat kufere, koliko se sjećam i problem mi je bilo rukovanje s električnom ručnom koja je bila među prvima u Insigniji. Sjećam se da smo trčali za njom nakon sto sam bio uvjeren da sam povukao ručnu...:-)
DrAqua is offline  
Old 28.03.2015., 07:59   #4431
Oss na aparatima
carevsin is offline  
Old 28.03.2015., 14:19   #4432
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Hvala na čestitkama.

Eh, da, motor Postoji još dodatna priča oko motora, a i oko dodatne opreme.

Naime, u trenutku kad smo dobili neočekivano dobru ponudu za Insigniju 140 KS - ponudu identičnu onoj od Octavie - moja žena se jako nabrijala na Insigniju i od tada više nije htjela čuti za Octaviu. Ja sam međutim bio malo suzdržaniji jer, iako je taj motor vrlo dobar (troši baš malo, a vuče iznenađujuće dobro u međuubrzanjima - rekao bih po osjećaju u probnoj vožnji isto kao Octavia 2.0 TDI), ipak sam bio svjestan da mi taj motor u tom masivnom autu neće pružiti onaj osjećaj suverenosti na cesti o kakvom sanjam Sjetit ćete se da sam od samog početka govorio da želim "malo jači motor pa makar nauštrb dodatne opreme". I tako sam ja uvjetovao ženi kupnju Insignije samo ako uzmemo jači motor. Ipak nisam baš skroz naskroz papučar!

No, jači motor košta 12ak tisuća kn više od onog od 140 KS pa smo se opet udaljili od Octavie. Međutim tu nije kraj, na kraju sam se malo previše zaigrao s konfiguratorom, upucao opremu o kojoj do tada nisam ni sanjao...i tako smo prebacili 200k kn.

I eto, tako sam završio u klasi iznad, razini opreme iznad i 20ak tisuća kn iznad planiranog Ali dobro, zapravo sam jako zadovoljan i sretan na kraju odabirom (meni ova redizajnirana Insignija djeluje baš moćno i izvana i unutra)...i sad sam miran barem 8 godina (hopefully).
Dobro koji motor si na kraju kupio, u kojoj opremi, što si doplatio i koliko te na kraju izašlo? Ja to nisam skontao iz ovog tvog posta?!
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 28.03.2015., 14:36   #4433
2.0 cdti 170ks, cosmo + nadoplate i cca 210-220k kn - moja pretpostavka
__________________
moj frend sledžhemer <3
AS-AD is offline  
Old 28.03.2015., 16:48   #4434
Na kraju je otišao cjenovno u viši rang.
Ajd napiši kaj si na kraju uzeo i za koje novce
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Old 28.03.2015., 18:48   #4435
A jebo ga ja, pa stavio sam link na motor
2.0 CDTI 170 KS
Oprema Drive (po meni dosta bolja od Cosmo) + bočni jastuci pozadi, ergonomska sjedala (AGR), xenoni, grijanje sjedala, 8" touchscreen, navigacija, bose sound system, stražnja kamera

Cijenu mi nije problem napisati ali svo ovo vrijeme koliko sam na forumu nisam vidio da itko piše cijenu novog automobila, pa neću ni ja biti prvi šonjo. Reći ću samo da je dosta manja od ove koju je AS-AD naveo. Točnu cijenu šaljem svakome tko zatraži na PM.
RoadRage is offline  
Old 28.03.2015., 21:03   #4436
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
A jebo ga ja, pa stavio sam link na motor
2.0 CDTI 170 KS
Oprema Drive (po meni dosta bolja od Cosmo) + bočni jastuci pozadi, ergonomska sjedala (AGR), xenoni, grijanje sjedala, 8" touchscreen, navigacija, bose sound system, stražnja kamera

Cijenu mi nije problem napisati ali svo ovo vrijeme koliko sam na forumu nisam vidio da itko piše cijenu novog automobila, pa neću ni ja biti prvi šonjo. Reći ću samo da je dosta manja od ove koju je AS-AD naveo. Točnu cijenu šaljem svakome tko zatraži na PM.
Fuck!!!
Šalji mi na PM.
DrAqua is offline  
Old 28.03.2015., 21:46   #4437
Po opelovom cjeniku vidim 2.0 CDTI 170 oprema Drive kosta 229.

Ovo je sve dodatna oprema?

Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
A jebo ga ja, pa stavio sam link na motor
2.0 CDTI 170 KS
Oprema Drive (po meni dosta bolja od Cosmo) + bočni jastuci pozadi, ergonomska sjedala (AGR), xenoni, grijanje sjedala, 8" touchscreen, navigacija, bose sound system, stražnja kamera
Kako bi se tek prodavale Insignije da ljudi znaju koliko se popust može dobiti.
atoni is offline  
Old 28.03.2015., 22:25   #4438
Da, sve je dodatna oprema.
Popust je bio bas velik.
RoadRage is offline  
Old 28.03.2015., 22:43   #4439
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
A jebo ga ja, pa stavio sam link na motor
2.0 CDTI 170 KS
Oprema Drive (po meni dosta bolja od Cosmo) + bočni jastuci pozadi, ergonomska sjedala (AGR), xenoni, grijanje sjedala, 8" touchscreen, navigacija, bose sound system, stražnja kamera

Cijenu mi nije problem napisati ali svo ovo vrijeme koliko sam na forumu nisam vidio da itko piše cijenu novog automobila, pa neću ni ja biti prvi šonjo. Reći ću samo da je dosta manja od ove koju je AS-AD naveo. Točnu cijenu šaljem svakome tko zatraži na PM.
Super oprema i super cijena... Ako skučenost nije problem, rekao bih puno bolja ponuda negoli Octavia Elegance... A vjerujem da je 20 ks više taman dosta da kompenzira dodatnu kilažu u odnosu na Octavijin 2.0@150 ks... Ne budeš bio agilan kao što bi bio s 1.8 TSIem ili TDI RSicom, ali nemreš i ofce i novce...

Uglavnom, čestitke na prinovi!!!
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 28.03.2015., 23:19   #4440
@Road
Za tu cijenu ne mozes dobiti bolji komad tako opremljenog auta, prestrašan je popust, a kupnja ti je pun pogodak! Nikad nisam nijednog Opla uzeo u razmatranje pri kupnji, ali bome ovo golica, golica..... I neka se ne ljute vlasnici Octavija, ali zbilja je prostor jedini Octavijin adut, sve ostalo je na strani Insignije. Lijepo rekoh, za Octaviju max 150-180 tkn, iznad toga ima dosta zanimljivijih kupnji, a to je i RoadRage dobro zaključio. I bas danas neki frajer s novom Insignijom pored mene na semaforu. Auto izgleda jebački do bola...
Čestitke na prinovi i pošalji koju sliju barem na pm kad dođe .....
DrAqua is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:48.