Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2014., 04:36   #41
To sa punim tankom benzina je normalno (vjerovatno ti to i piše na onom papiru koji se zove "window sticker" i koji je najčešće zakeljen na prozor auta, ili bar trebao biti). I dosta auta dođe automatski s dosta dodate opreme - opet bi to trebalo sve pisati na to istom window stickeru - primjer vidi ovdje, čak i piše "full tank of fuel - no charge".

Uglavnom, ništa neobično, sasvim normalna stvar ovdje u SADu.

Nego jesi provjerio na KBB da li je cijena koju si platio fer u odnosu na druge u tvojem mjestu? Tamo možeš izabrati marku, godinu i po ZIP code-u će ti reći koliko je to trebalo koštati prije poreza.

http://www.kbb.com/fair-purchase-price/
__________________
Sing, baby, sing!

Zadnje uređivanje InterMezzo : 06.10.2014. at 05:06.
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 05:11   #42
Prema KBBu, cijena za takvu Corollu sa svim dodatnim opcijama koje sam uracunao je $22 467. Ako je vjerovati ovoj cijeni KBB-a, onda sam prosao odlicno (i ako je to cijena prije takse) jer sam ja platio skoro 3k manje, tesko mi je provjerovati da sam tako dobro prosao, mora da ima neka ''zamka'' ili je cijena KBB-a napuhana....

Kako cujem ovdje vecina ne dobije pun rezervoar kada kupi automobil, pa ne znam, iskreno nisam ni ja ocekivao ali je bio pun.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 05:30   #43
Zapravo sam krivo rekao - KBB uračuna poreze također. Skupo to tamo u Nevadi, kod mene $22,033 2015 Corolla S Premium.

Divna stvar oko kupovanja auta u SAD je tzv. "negotiability", ja sam znao navuć dealera i za do oko $5000 manje od njegove cijene. Pogotovo u ovo doba godine je dobro kupovati aute...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 09:29   #44
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
@Rijecanin, pa ne znam, jednostavno nikada nisam imao Japanca, a i zbog toga sto automobil kasnije ide u 100% vlasnistvo supruge, nisam vidio smisao u kupovini jaceg automobila ali i automobila upitnog kvaliteta i pouzdanosti. Corolla drzi i do 15% vecu prodajnu cijenu u odnosu na Dart npr, dobio sam finu dodatnu opremu i 2 godine besplatnih servisa, rotacija guma, pomoc na cesti i sl...

Kako god okrenem, automobil ce se zadrzati najduze 5 godina, moguce i samo 3 ( dok ima garancije na sve) i nakon toga , zavisno od situacije uslijedit ce kupovina boljeg automobila. Sa Corollom sam ''likvidan'' i rado vidjen gdje god dodjem da trgujem, a narocito u Toyotu, dok sa Dodgom ili Chryslerom ne zele da me vide niti u svom salonu a zamisli tek da hocu da trgujem sa Japancima i slicno...Jednostavno u ovom trenutku nista osim Toyote/Honde/Mazde nije bilo razumna investicija.

X-type, ne bih da zvucim kao snob, ali ikao znam da je Scion fakticki Toyota, meni opet taj imdiz Sciona nista ne znaci. Vec sam i ranije bio u dilemi, jer vjerujem da je automobil vise Subaru u svojoj srzi nego Toyota, ali posto bih dobio dosta veci popust na Scion ( i vise mi se svidja izvana i iznutra sa izuzetkom ljepsih kontrola klime i sl kod BRZ) odlucio bih se za njega. Ali samo ako ga mogu promjeniti u GT86, barem prema svim oznakama, ukljucujuci i volan iz GT86. Onda bi mi dusa bila mirna...
Ma sve pet, samo nakon fanaticne obrane amerikanaca tu na forumu... Ono, doslovno si me napao kad sam napisao da je Dart ruzan (a fakat jest, uvjerio sam se uzivo) ocekivao sam barem da ces Chryslera 200 uzeti u obzir... kad ono... spingla... Samo japsi... I to konfekcija... Corolla s CVT-om ej bas najdosadniji auto koji si mogao kupiti :-) prc... prcprc...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 09:38   #45
Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Ali to je umijeće prodavati takav outdated proizvod i biti broj 1 u segmentu, pa onda neko kaže da Ameri nisu zatucan narod. Inače Dodge vjerojatno za Darta dogodine sprema sve nove motore ili bar dobar dio plus 9-stupanjski mjenjač.

Nego ako riječki prati. Jesi imao prilike isprobati koje auto sada u SAD-u?
Ne... jer sam bio retard koji je ostavio vozacku doma... kao ne treba mi to... i onda sam u tjedan dana ostavio 500+ dolara na taxi...

Od stvari koje sam uocio...

V8 ima nevjerpojatno jebeno zarazno kulturno kvalitetni zvuk...
Dart je jednako ruzan kao i na slikama...
Charger je nevjerpojatno neskladan automobil... i poprilicno gadan...
Vozni park im je losh... u prosjeku losiji od naseg...
Predimenzionirani SUVovi su nevjerojatno besmisleni... Fakat ne kuzim cemu to sluzi.... Nit sklada, nit smisla... bas bljuvl... Jos hajde, Escalade kao neki uber luksuz jos mogu i prozvakat... ali ostatak... bljuvl... Veliko, glomazno, odvratno... Jedan nezgrapni X5 je u tom drustvu profinjeni elegantni mrshavac... Nissan Murano je perolaka elgancija... itd...
Cadillac mi se svidio... iako u nacelu neskladni... imaju neki americki smek.... one ostre linije... ATS, CTS... ma bas su fora...
Challenger je nevjerojatno brutalna pojava na cesti... bas me odusevio....
F150, RAM, - sa V8 montrumima... besmisleni za grad... ali bas, bas ''americki...''

VIdio sam i novog Mondea, doduse pod drugim imenom...i steta... stvarno steta da nije stigao u europu prije dvije godine kad je trebao... bas je lijep... I stvarno ne kuzim ford... Sad kad eto dolazi, vec mu treba redizajn straznjeg kraja jer ga je pojelo vrijeme... Ne kontam...

i to je to... Vise manje ovo objedinjuje auto dojmove...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 10:37   #46
Stari moj u USA ima tolik izbor automobila tak da dobro da si nešto odabrao u kratkom roku. Iako mi se čini da si mogao piknut neku EU marku.

Haha ti sretan da dobiješ to čudo opreme kod nas za više para dobiješ golo auto, sve ostalo se debelo plača i xenon i slično je pazi oprema za višu klasu.
Jebem ti državu.

Ja isto kad sam bio u Americi ostavio vozačku doma, baš sam požalio, a nisam stigao napraviti međunarodnu prije leta.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 11:05   #47
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Link ti je u postu kojeg si sam quotao. Na dnu tog posta.

Nisam ni rekao da su Firestonke lose.
Za taj all season Michelin Defender nisam ni čuo moram priznat, i koliko vidim ta blesava garancija je samo u USA. Mislim, to je oko 150 000 km. Istina, svjestan sam da netko to u USA vjerojatno napravi u godinu dana, ali da guma uopće ima ikakva svojstva nakon 50-ak tisuća km i računat imat gumu trostruko dulje. To je ko i sa deklariranom potrošnjom goriva na vozilima...

Sve je to lijepo na papiru, s gumama do prvog mokrog zavoja, s potrošnjom do prvog pretjecanja...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 11:09   #48
U rječniku kraj riječi:

- mediokritet
- dosada
- prosječnost

je slika ovog auta.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 12:29   #49
El_Mariachi u kojoj si saveznoj državi? Vidim da nemaš prednju regu, Texas? Vidim da je negdje jug po slikama ili se varam.
Ja bi kod nas isto izbacio te prednje rege zbog estetike.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 12:43   #50
Nevada, bar mislim.
HUNTER (CRO) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 13:13   #51
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Za tuniranje sam se salio naravno, pomalo frustrira cinjenica da Eco model ima 10 ks vise od S modela, istina ima i manje obrtnog momenta. Vidjecu da li Sport tipkica donosi barem nesto agresivnije i 1% bi bilo dovoljno. Da sam kupovao licno sebi, naravno da se ne bih zadovoljio sa 130tak ks, nema sanse, ali automobil cu da dijelim sa suprugom sada, a vec nakon par sedmica ili 1-2 mjeseca, vjerovatno idem na Scion FRS/Subaru BRZ, sljedece sedmice imam test voznju. Tako da u konacnici Corolla ostaje zeni sa svaki dan, posao-kuca, i uz stalna ogranicenja brzine, vise joj i ne treba.
Ja sam citao da je taj BRZ sranje, kvari se a na podrsku se ceka i par mjeseci. Zavrsna obrada da je uzas... To sam citao i na to se zale ameri.
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 13:55   #52
Lijep auto, čestitke na kupnji
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 15:15   #53
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Za taj all season Michelin Defender nisam ni čuo moram priznat, i koliko vidim ta blesava garancija je samo u USA. Mislim, to je oko 150 000 km. Istina, svjestan sam da netko to u USA vjerojatno napravi u godinu dana, ali da guma uopće ima ikakva svojstva nakon 50-ak tisuća km i računat imat gumu trostruko dulje. To je ko i sa deklariranom potrošnjom goriva na vozilima...
Apsolutno ni najmanje sličnosti s deklariranom potrošnjom goriva. Ovdje naime dobiješ crno na bijelo garanciju, i ako gume ne zadovoljavaju prije isteka 90,000 milja, dobiješ nove... a da su odlične kvalitete - u to sam se uvjerio.

Na temu: drago mi je da je kupio glavom, pametan izbor uzmu li se u obzir okolnosti i razlozi.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 15:16   #54
90 000 milja, na koju foru? To je jednostavno nemoguće ako želiš da gume dobro drže, te odu nakon 30k km a ne 90k milja. I ne pričam sada o nekoj ultra žestokoj ili divljačkoj vožnji. No doduše vi pričate kako u vas nema zavoja skoro, pa sve je moguće.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 16:21   #55
Ako nema zavoja može se stavit u smjesu za gume malo više plastike a malo manje gume i eto ti izdržljivosti, imao ja na ladi samari slične, 100.000 km i još su izgledale dobre....
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 17:17   #56
Kao što sam već rekao, s Defendericama nisam stigao do tih 90 tisuća milja, no samo do 40ak tisuća, i sve pet... vidjet ćemo kako će biti dalje. Garancija stoji, a i Costco i Michelin drže na to i uvažavaju garancije. Sorry kaj takvo kaj nemate u HR.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 18:05   #57
ah dobro prosječnom hrvatu vulgaris je teško povjerovati da vani pogotovo na US ili CAD tržištu recimo jedan Michelin ili njegov diler daje toliku garanciju kad kod nas u ovoj vukojebini teško izvući uopće kakvu garanciju kad ti namontiraju novu jajastu gumu ili šrot glavčinu već u tvornici...

dovoljno mi je vidjeti koliko dužu garanciju na isto računalo daju u US i kod nas u Rvackoj
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 18:12   #58
Stari ja radim s gumama 15 godina, i NITKO u cijeloj EU ne daje takve garancije. Guma je potrošni materijal. Uvaže se greške u proizvodnji i "ne držanje" ceste ako je nova, jer se i to podrazumijeva pod tvorničku grešku. Ali ovi "dugotrajniji" modeli su uglavnom projektirani za 50-60 000 km i to nije navedeno kao garancija nego kao ostvarena kilometraža na navedenom setu...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 18:24   #59
ja sam se referirao na zapadno američko tržište ne na EU
i zaista neke stvar kod njih imaju garanciju, pa i puno dužu nego na našem tržištu...

P.S šta je bilo sa Continentalom Premium Contact 2 iz 2011god?
Imam ih još na svojem autu koji je došao tvornički na njima i smeće ne možeš izbalansirati nakon 10kkm i to su mi trojica vulkanizera potvrdila jer sam mislio da mi se pričinja i nije nikakva tajna, a šipak su htjeli uvažiti u servisu da je automobil isporučen sa smećem od gume koje ima tvorničku grešku...

Zadnje uređivanje homosapiens : 06.10.2014. at 18:30.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 19:00   #60
Pa neznam, tog Premiuma prodajem ponekad i dan danas, nitko se nije žalio. Možda je bila loša šarža a većina "biznismena" kod nas ne želi ni čuti da je "njiova roba" falšana. Ja sam u ovih 15 godina imao 3 reklamacije na gume i jedno 7-8 na felge, sve tvornička greška i sve zamijenjeno gratis.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.