Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2015., 17:14   #1
Mala pomoć - SUV

Pozdrav,
zanima me mišljenje, ako ima tko što je vozio sljedeće:

- Range Rover Sport (2006.-2008.g.), motor 2.7tdV6 ili 3.6tdV8
- Volvo XC60 (2009.g.), AWD D5


Dakle, ako ima netko kakvo iskustvo (održavanje, pouzdanost).
Cijene rabljenih su za oba modela između 20000 i 30000 eur, ovisno o konkretnom primjerku.

Svaki komentar dobrodošao. Hvala
Sprinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 17:22   #2
To su auti stari 7 do 10 godina.
Auti za nizanje kilometara.
Znaci 150 do 200000km ako vlasnik prode 20 000+ godisnje.
Sada malo proguglaj kada se mijenjaju birni (skupi) dijelovi i koliko to kosta (zamjenski)
Pitanje je da li je vlasnik redovito servisirao vozilo i kilometraza...
Hocu reci, skupi auti i skupo odrzavanje.
Pogledaj si koliko kosta samo jedna guma za takav auto (ljetna i zimska)

Tako da je ovo ne znam koliko pametna usteda, a sve je zapravo lutrija jer ako nesto krepa...

Bio je jedan test u autoblicu, Duster novi ili 10godina stari Range R. Sport...
Odlucili da je bolje Dustera s 7 godina garancije kupit.
Sretno
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 17:32   #3
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
To su auti stari 7 do 10 godina.
Auti za nizanje kilometara.
Znaci 150 do 200000km ako vlasnik prode 20 000+ godisnje.
Sada malo proguglaj kada se mijenjaju birni (skupi) dijelovi i koliko to kosta (zamjenski)
Pitanje je da li je vlasnik redovito servisirao vozilo i kilometraza...
Hocu reci, skupi auti i skupo odrzavanje.
Pogledaj si koliko kosta samo jedna guma za takav auto (ljetna i zimska)

Tako da je ovo ne znam koliko pametna usteda, a sve je zapravo lutrija jer ako nesto krepa...

Bio je jedan test u autoblicu, Duster novi ili 10godina stari Range R. Sport...
Odlucili da je bolje Dustera s 7 godina garancije kupit.
Sretno

Konketni primjerci koje sam gledao su za RR Sport oko 120tkm, Volvo oko 90tkm...

Vjerojatno RR Sport spada u još viši razred po pogledu troškova održavanja. Međutim, nedvojbeno je i hebeniji, baš pravo muško auto. A novi je koštao oko 120k EUR, pa valjda bi trebao biti kvalitetan?? Mada, čujem da i on ima svojih (skupih) mana....

E sad, da bar ima netko ovdje tko je konkretno posjedovao, vozio....
Sprinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 21:46   #4
Dobro - a ti gledaš dva islužena smeća upitne kilometrine - ŠTO ĆE TI TO? Nećeš s tim nizat kilometre jer su već sad otpad, nećeš na teren jer su zakurac na istom - dakle ostaje jedino preseravanje pred susjedima ili ispunjenje nekog dječačkog sna. U oba slučaja - kupuj. Ko jebe i pouzdanost i cijene i održavanje (i tak ga neće bit jer nemaš za to) i dijelove i servise ....sve je to nebitno.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 22:03   #5
Za XC60 sa 90k kilometara se ne može baš reć da je smeće za otpad Jedino šta je skoro u sferi nemogućeg pronaći takav auto s tom kilometražom i k tome da je super održavan. Takvi auti se u 99% slučajeva ili ne prodaju ili se prodaju bez oglasnika, nekom prijatelju ili poznaniku.
Ovako s raznih oglasnika, možeš ga uzet samo ako maksimalno spustiš cijenu i dobro ga pregledaš (od kilometraže na dalje). I onda s njim odmah na oglasnik, dok ne dođe prvo veće sranje taman ga stigneš provozat pred susjedima (i tramvajem)
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 22:04   #6
A dobro mozda covjek ima nesto love, mozda kupuje aute od poznanika..ko ce ga znat...nije mi djelovo ko neki trol

Ugl ja bi volva xc60 jer mi je prejeben...a djelovi za njega nisu skupi, barem ne pakne diskovi i sl
a i vise mi je "muski"
__________________
Trust me I know what I'm doing

Zadnje uređivanje car_iz_Osijeka : 23.03.2015. at 11:18. Reason: komentiranje izbrisanog posta
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 22:30   #7
Oba izbora su dobra zavisno za koju svrhu.
Range Rover Sport vozi moj frend i zadovoljan je.

- Range Rover Sport (2006.-2008.g.) - klasa visa od Volva i skuplja.
Rasni auto koji koriste ljudi koji zele biti vidjeni i pokazati svoj standard.
Djelovi su skupi ali tko zeli auto sa pedigreom .... Go ahead

- Volvo XC60 (2009.g.) - klasican i dobar Suv koliko sam imao malo vremena procitati od njemu
__________________
Hot asphalt, fast car and motorcycle and a beautiful beach with a 1% club girls
TREMENDUSXXV is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 22:30   #8
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Dobro - a ti gledaš dva islužena smeća upitne kilometrine - ŠTO ĆE TI TO? Nećeš s tim nizat kilometre jer su već sad otpad, nećeš na teren jer su zakurac na istom - dakle ostaje jedino preseravanje pred susjedima ili ispunjenje nekog dječačkog sna. U oba slučaja - kupuj. Ko jebe i pouzdanost i cijene i održavanje (i tak ga neće bit jer nemaš za to) i dijelove i servise ....sve je to nebitno.
Točno. Shodno tome, Range je bolja kupnja jer je veći i bio je skuplji kad je bio nov.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 22:48   #9
Quote:
casualRi kaže: Pogledaj post
Za XC60 sa 90k kilometara se ne može baš reć da je smeće za otpad Jedino šta je skoro u sferi nemogućeg pronaći takav auto s tom kilometražom i k tome da je super održavan. Takvi auti se u 99% slučajeva ili ne prodaju ili se prodaju bez oglasnika, nekom prijatelju ili poznaniku.
Ovako s raznih oglasnika, možeš ga uzet samo ako maksimalno spustiš cijenu i dobro ga pregledaš (od kilometraže na dalje). I onda s njim odmah na oglasnik, dok ne dođe prvo veće sranje taman ga stigneš provozat pred susjedima (i tramvajem)
Aha, a netko je kupio veliko dizlo da bi radio 10 kkm godišnje? Kak ne. Vjerojatnost nula iako događaj nije nemoguć.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 23:30   #10
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Dobro - a ti gledaš dva islužena smeća upitne kilometrine - ŠTO ĆE TI TO? Nećeš s tim nizat kilometre jer su već sad otpad, nećeš na teren jer su zakurac na istom - dakle ostaje jedino preseravanje pred susjedima ili ispunjenje nekog dječačkog sna. U oba slučaja - kupuj. Ko jebe i pouzdanost i cijene i održavanje (i tak ga neće bit jer nemaš za to) i dijelove i servise ....sve je to nebitno.
Zašto misliš da nisu pogodni za teren?

Nadalje, jesi li siguran da su oba isluženo smeće?? Volvo je usput rečeno održavan u vlastitom servisu i posjeduje svu moguću opremu, u stanju je boljem nego veliki broj auta na Njuškalu. Međutim, ljudi bi htjeli dobro a jeftino, a ne bi htjeli skupo pa loše. Volvo je stajao u Oglasniku godinu dana jer je cijena bila 25000eur, a ne..

Kupnja auta je nekad izbor sviđanja i emocija prema nekom autu, a ne samo pitanje treba li mi to ili ne. Potrošnja mi nije bitna stavka ovdje, jer i auto koje trenutno imam troši po gradu skoro 18lit.

I da, prelazim godišnje 5000km... pa zašto se ne bih vozio u RR? Što, moram kupiti Punta i onda bi bilo ok??
Sprinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 23:31   #11
Quote:
casualRi kaže: Pogledaj post
Za XC60 sa 90k kilometara se ne može baš reć da je smeće za otpad Jedino šta je skoro u sferi nemogućeg pronaći takav auto s tom kilometražom i k tome da je super održavan. Takvi auti se u 99% slučajeva ili ne prodaju ili se prodaju bez oglasnika, nekom prijatelju ili poznaniku.
Ovako s raznih oglasnika, možeš ga uzet samo ako maksimalno spustiš cijenu i dobro ga pregledaš (od kilometraže na dalje). I onda s njim odmah na oglasnik, dok ne dođe prvo veće sranje taman ga stigneš provozat pred susjedima (i tramvajem)
Auto je u vrhunskom stanju... BTW, evo ti link pa vidi:

http://www.njuskalo.hr/auti/volvo-xc...oglas-11726782
Sprinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 23:37   #12
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Aha, a netko je kupio veliko dizlo da bi radio 10 kkm godišnje? Kak ne. Vjerojatnost nula iako događaj nije nemoguć.
Kupuju ljudi svašta, ako ima viška perja ne kupuje dizel zbog isplativosti nego "jer se ljepše vozi" i "bolje pristaje velikom autu". A netko tko uzima novi auto za pola milijuna kuna sigurno prije kupnje ne piše na papir koliko će kilometara proć kroz narednih 7 godina, pa predviđena potrošnja, cijena goriva, razlika u cijeni benzinca i dizela, itd... Ok, netko možda računa, ja mislim da su ti koji računaju (pogotovo na brdovitom Balkanu) u manjini.

Pa brdo te ekipe sa takvim autima dnevno vozi od doma do kafića, pa na par lokacija u gradu i doma. Znaš da nista ne radi u životu čim vozi takav auto.
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 23:49   #13
Quote:
Sprinter kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da nisu pogodni za teren?

Nadalje, jesi li siguran da su oba isluženo smeće?? Volvo je usput rečeno održavan u vlastitom servisu i posjeduje svu moguću opremu, u stanju je boljem nego veliki broj auta na Njuškalu. Međutim, ljudi bi htjeli dobro a jeftino, a ne bi htjeli skupo pa loše. Volvo je stajao u Oglasniku godinu dana jer je cijena bila 25000eur, a ne..

Kupnja auta je nekad izbor sviđanja i emocija prema nekom autu, a ne samo pitanje treba li mi to ili ne. Potrošnja mi nije bitna stavka ovdje, jer i auto koje trenutno imam troši po gradu skoro 18lit.

I da, prelazim godišnje 5000km... pa zašto se ne bih vozio u RR? Što, moram kupiti Punta i onda bi bilo ok??
Ne nego se prestani pjenit kad ti ljudi kažu da kupuješ auto za preseravanje.

Što se mene tiče - tvoje pare, tvoja odluka. Neznam samo što se uopće trudiš pitat, kao da ti mišljenje nešto znači.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 23:52   #14
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ne nego se prestani pjenit kad ti ljudi kažu da kupuješ auto za preseravanje.

Što se mene tiče - tvoje pare, tvoja odluka. Neznam samo što se uopće trudiš pitat, kao da ti mišljenje nešto znači.


Ako pogledaš moj prvi post, vidjet ćeš da je upućen ljudima koji su vozili i znaju nešto, ništa drugo. Zanimalo me samo malo više što mogu očekivati o auta. U čemu vidiš problem? Pa pola tema na Forumu je na sličan način koncipirano.

Nitko se nije počeo pjenit, nego komentiranje je svega, a najmanje upita iz teme.

Hvala na pomoći.
Sprinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 06:43   #15
Ja sam vozio jednom XC 60, taj auto mi se zaista sviđa, ali za mene je preskup,
pogotovo polovni. O ovom drugom ne znam ništa . Kilometri i priče o redovom servisu i ostalo bla bla ofucane šoderaške fore ja uopće i ne gledam i ne slušam. Davno sam prestao ići po takvim "prodajnim" mjestima. Volvo sa D5 motorom prešao 90 000 km 2009. . Probaj napraviti izlet , avion sa povratnom kartom nije više tako skup, pa izvidi malo po Njemačkim autosalonima ili negdje drugdje. Možda naleti kakav X6 još il nešto sl....
dln is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 09:09   #16
Ako pitaš za održavanje i pouzdanost, po iskustvima ljudi koje znam Volvo je ok a Range lošiji. Ali realno, ne vidim zašto za te novce ne bi uzeo npr. novu Toyotu Avensis (karavan ako imaš stvari za prevoziti). Onda ćeš imati zbilja pouzdan auto.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 11:26   #17
Question

Quote:
dln kaže: Pogledaj post
Ja sam vozio jednom XC 60, taj auto mi se zaista sviđa, ali za mene je preskup,
pogotovo polovni. O ovom drugom ne znam ništa . Kilometri i priče o redovom servisu i ostalo bla bla ofucane šoderaške fore ja uopće i ne gledam i ne slušam. Davno sam prestao ići po takvim "prodajnim" mjestima. Volvo sa D5 motorom prešao 90 000 km 2009. . Probaj napraviti izlet , avion sa povratnom kartom nije više tako skup, pa izvidi malo po Njemačkim autosalonima ili negdje drugdje. Možda naleti kakav X6 još il nešto sl....
Zasto?
Sprinter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 11:55   #18
Nisan X trail
Za te novce dobijes NOVOGA s 5 godina garancije (mislim da sada mozes doplatiti i 7)
Mazda CX 5, NOVA, 5 godina garancije.

Osobno preferiram japanska vozila s garancijom.
I u danasnje vrijeme, ako i mislis izigravati facu s terencom... zeleno, racionalno, manja potrosnja... a love ce ti toliko ostati da mozes komada vozit jednom tjednom na skampe i ic na skijanje jednom godisnje.

Prosla su ta vremena.
Danas si najveca faca ako imas Priusa (made in Japan)

No dobro ovisi u kojim se krugovima kreces... u Hercegovini se jos uvijek svi pale na okana iz 2000.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:14   #19
Jebo te X-trail. Oće susjedi na TO patit? Oće pićići na TO padat?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:31   #20
Nacelno se slazem sa protivnicima kupnje takvog auta. Ali, ako covjek malo vozi i gust mu je imati takav auto, malo se posminkati, nije mu bitna potrosnja i odrzavanje, pa zasto ne. Jednom se zivi. Samo i ja mislim da se taj auto rijetko malo vozi. Sto rece covjek gore, do kafica i nazad ali onda je tu skijanje, more, kojekakvi izletici, pa ja radim 10-11tkm a nis se ne vozim. Jedino kog znam da radi manje je moja cura. Ona radi 5000km godisnje. Ali nema range.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.