Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2015., 12:23   #1
Eksploatacija vozila

eksploatacija vozila?
iskorištenje vozila u odnosu na njegov kapacitet..
koji bi parametri ulazili u to? nosivost, brzina, potrošnja?
danijel-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 12:51   #2
Prestani pit buniku.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 13:49   #3
Quote:
danijel-a kaže: Pogledaj post
eksploatacija vozila?
iskorištenje vozila u odnosu na njegov kapacitet..
koji bi parametri ulazili u to? nosivost, brzina, potrošnja?
Valjda kilometraža i svrha korištenja, to te tjera na servise, a ne potrošnja ili nosivost ako govorimo o osobnom automobilu
ljutašljivovica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 14:30   #4
Mali teretni automobil.. Tipa vw caddy, opel combo, peugeot partner i slicno tomu..

nisam napisao prije, usporedujem dizelski i benzinski motor.. Pa me zato zanima sta sve trebam uzeti u obzir?
danijel-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 16:34   #5
Nitko normalan ne gleda benzinca za tu primjenu. Teško ih i nađeš. Obično su LPG, CNG i dizelaši.
Ako ti je kilometrinom interesantan i benzinac onda ne kupuj nego unajmljuj kad ti treba.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 08:45   #6
ma znam da.
ali treba mi za faks, imam neki seminar na tu temu. usporedba..
pa me zanima sta da uzmem sve u obzir.
potrošnja u gradu, izvan grada, pod punim teretom, bez tereta.. trošak servisa.. cijena vozila.. brzina vozila..

sta bi jos mogao ubaciti?!
danijel-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 16:02   #7
vozača
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 19:07   #8
mislim da ti je u tom slučaju brzina nebitna. samo idiot se ganja s teretom.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 19:37   #9
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
mislim da ti je u tom slučaju brzina nebitna. samo idiot se ganja s teretom.
Mora da te nikad na autocesti nije prešišal ni jedan hrvatski dostavnjak..... Nebitna veličina vozila, većina njih se ganja.....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 20:51   #10
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nitko normalan ne gleda benzinca za tu primjenu. Teško ih i nađeš. Obično su LPG, CNG i dizelaši.
Ako ti je kilometrinom interesantan i benzinac onda ne kupuj nego unajmljuj kad ti treba.
baci na papir, ja imam dva partnera benzinca.... od toga jedan radi 100 km dnevno.... sad je okrenija 300 000 km..... i još sam debelo ispod cijene koje bi isprsija za dizel (sa eksplotacijom)
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 22:51   #11
Hoćeš reći da si u 300.000 km potrošio MANJE gorive nego što je razlika u cijeni? Teško mogu u to vjerovat. Da ti je razlika u potrošnji samo 2 litre to je do danas 10.000€. Sumnjam da je benzinac bio toliko jeftiniji.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 17:09   #12
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da si u 300.000 km potrošio MANJE gorive nego što je razlika u cijeni? Teško mogu u to vjerovat. Da ti je razlika u potrošnji samo 2 litre to je do danas 10.000€. Sumnjam da je benzinac bio toliko jeftiniji.
pa recimo da je u zadnjih godinu ipo napravija 30 000 km bez kvara (samo inicijano dovođenje ispravno stanje, šta bi isto imao na dizelu, ali na benzincu je jeftinije)

trošija je između 6 i 10 litara, rećemo da je prosjek 8litara x 300 = 2400 litara goriva 2400 litara u prosjeku od 9,5 kuna je 22 800 kn

dizel bi trošija u prosjeku 7 litara, vi bi ste rekli 6 litara.... onda je to 6 litara x 300 = 1800 litara goriva šta je u prosječnoj cijeni od 9 kn x 1800 litara = 16200 kn

nabava ovog partnera je bila 5000 kn + 22800kn = 27800kn
nabava dizelaša je bila u prosjeku 25000 kn za to godište (kad je ovaj kupvan) + 16200 = 41200 kn

41200 kn - 27800 kn = 13400 kn..... to sam spremio da kad ovaj crkne i ja ga bacim, kupim opet drugog bezinca za 5000 kn jer ljudi misle da dizel troši imanje
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 17:13   #13
ps nemojte se zabrinjavat..... rijetko koji hrvat analizira troškove na dugoročnom uzorku.... pa je normalno da polovni dizel u konačnici troši manje....zato i jesmo u kurcu kao država

jel vam trebam podastirat računicu za peugeot 406 sa 1.8 motorom koji troši 10 litara i jeftiniji je nego bilo koji auto dužine oko 5 metara sa dizel motorom ?
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 18:03   #14
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
ljudi misle da dizel troši imanje
misle?
nemoj me u zdrav mozak molim te
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 18:39   #15
Pa i troši manje, ali treba gledat ukupnu računicu, ulaz - troškovi - izlaz, nešto kao i zanny, mada će i ta računica kroz godinu i nešto dana biti 1=1, naravno ako se ništa ne pokvari.
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 20:25   #16
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
misle?
nemoj me u zdrav mozak molim te
u konačnici ne troše kao šta vidiš iz računice
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 20:34   #17
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Pa i troši manje, ali treba gledat ukupnu računicu, ulaz - troškovi - izlaz, nešto kao i zanny, mada će i ta računica kroz godinu i nešto dana biti 1=1, naravno ako se ništa ne pokvari.
pa sve zavisi od kilometraže i u koliko se starom vozilu želiš vozit.... šta starije vozilo to je na malim autima benzinac isplativiji.....

ako ćemo pričat o eksploataciji vozila tu sam dovoljno stručan jer vodim građevinsku firmu sa 4 vozila koja za koja se ja "brinem" oko održavanja i potrošnje.... u zadnjih 15 - 20 godina ima ista formula.....

stara ramina + dobro inicijalno ulaganje za dovođenje u solidno stanje (ne kozmetičko, to je nebitno) +redovito plansko održavanje (ne kad se pokvari) = najmanji financijski izdatci i vozila u vlasništvu firme (ne leasinga) kad raunica pređe u crveno.... recimo plansko održavanje oko 5000 kn..... u drobilicu i kupiš drugo.......kod mene radi....nisam u stečaju... boli me kita šta je vozni park u prosjeku 2000 godina..... i šta je ruzinav i izgužvan (pobogu vodim građevinsku firmu, ne modelsku agenciju). funkcija naspram estetike
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 07:37   #18
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
ps nemojte se zabrinjavat..... rijetko koji hrvat analizira troškove na dugoročnom uzorku.... pa je normalno da polovni dizel u konačnici troši manje....zato i jesmo u kurcu kao država

jel vam trebam podastirat računicu za peugeot 406 sa 1.8 motorom koji troši 10 litara i jeftiniji je nego bilo koji auto dužine oko 5 metara sa dizel motorom ?
Jebi ga Zanny gore si napisao 300.000 km a sad pričaš o 20 kkm godišnje.

Da bi dizlo i benzin došli do "egala" treba malo više kilometara - pogledaj tvoj slučaj , još godina dana i ode tvoja ušteda na kupovini benzinca. A da ne pričam o ostatku vrijednosti kad ga ideš prodavat, i sam kažeš da su benzinci kikiriki.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 08:41   #19
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
pa sve zavisi od kilometraže i u koliko se starom vozilu želiš vozit.... šta starije vozilo to je na malim autima benzinac isplativiji.....

ako ćemo pričat o eksploataciji vozila tu sam dovoljno stručan jer vodim građevinsku firmu sa 4 vozila koja za koja se ja "brinem" oko održavanja i potrošnje.... u zadnjih 15 - 20 godina ima ista formula.....

stara ramina + dobro inicijalno ulaganje za dovođenje u solidno stanje (ne kozmetičko, to je nebitno) +redovito plansko održavanje (ne kad se pokvari) = najmanji financijski izdatci i vozila u vlasništvu firme (ne leasinga) kad raunica pređe u crveno.... recimo plansko održavanje oko 5000 kn..... u drobilicu i kupiš drugo.......kod mene radi....nisam u stečaju... boli me kita šta je vozni park u prosjeku 2000 godina..... i šta je ruzinav i izgužvan (pobogu vodim građevinsku firmu, ne modelsku agenciju). funkcija naspram estetike
Nedavno sam nakon prodaje auta starog 15 godina, koji je kod mene bio 11 godina, napravio rekapitulaciju. Uglavnom, uz godišnjih oko 1.500 l goriva i nekih 2.000 kn servica, najveći trošak je bio gubitak vrijednosti - oko 6.000 kn godišnje.
Ti si ovaj zadnji dio sveo na minimum, trošak održavanja također, tako da u ukupnoj računici možeš podnijeti veći trošak goriva. A i ako se nešto pokvari, na benzincu se ipak radi o nižim cijenama popravka u odnosu na TD.
Za ovo zadnje - ruzinav i izgužvan, obzirom na moj posao, znam dosta ekipe koja se bavi građevinarstvom, i oni koji se bave npr. završnim radovima stvarno paze na to da im vozila izgledaju uredno. S razlogom.
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 20:04   #20
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jebi ga Zanny gore si napisao 300.000 km a sad pričaš o 20 kkm godišnje.

Da bi dizlo i benzin došli do "egala" treba malo više kilometara - pogledaj tvoj slučaj , još godina dana i ode tvoja ušteda na kupovini benzinca. A da ne pričam o ostatku vrijednosti kad ga ideš prodavat, i sam kažeš da su benzinci kikiriki.
napisao sam da je okrenija 300 000, ne kod mene nego ukupno a uzeo sa 30000 za računicu koliko je napravija od kada sam ga kupija
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.