Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2015., 21:50   #41
Mislim da ne pretjerujem nego da ti po obicaju cekas moj post kako bi nesto prigovorio. Prije polaganja vozackog u kuci su bili mahom benzinci i samo sam se vozi u njima. Tokom polaganja vozackog, Golf 3 se za moj pojam automobila ponasao kao traktor. Jos kad tek polazes a sve se trese, nazad dimi, uvijek se pitas da li ti nesto pogresno radis ili je automobil takav sam od sebe.

A ni odrzavanje vjerovatno nije bilo na nivou, automobili od auto skola se uveliko gaze a slabo njeguju.

Uostalom, stavi kljuceve ili kutiju cigara gore na armaturu kod Golfa 2 ili 3 dizelasa, i ostavi ga na leru. Za 5-10 sekundi to ode negdje na pod dok kod benzinca stoji i ne mrda. Prefinjeni su kao i prosjecan traktor.
El Mariachi is offline  
Old 27.03.2015., 21:55   #42
prigovaram samo na glupe upise, bez obzira na autora
lujozg is offline  
Old 27.03.2015., 22:06   #43
Ako mislis da neko ima razloga da laze u svom polaganju vozackog prije 10 godina, onda je to tvoj problem

I moje iskustvo nije samo vezano za Golf 3 , nego za mnoge dizele iz tog perioda prije moje vozacke (prije 2004) koji su bili popularni na taksijima. Znaci razni VW Passati i Golfovi, Opel Vectre, nesto Seata i sl..

Ne sjecam se niti jednog da unutra nije imao ozbiljne vibracije, preko centralnog retrovizora, pa preko konzole, volana i mjenjaca. Dok stoji u leru na semaforu ti osjetis kako ti se organi blagu pomjeraju, kao da vibriraju zajedno za automobilom.

O vanjskom zvuku necu ni govoriti jer je to valja svima poznato kada komsija pali dvojku dizela i ide na posao. Tako sam uvijek znato kada je vrijeme da i ja ustanem.

Evo ti video za dvojku dizela i cuj koliko unutra sve vibrira u prvih par sekundi dok se covjek nije udaljio.

https://www.youtube.com/watch?v=yo-YUR1_DaU
El Mariachi is offline  
Old 27.03.2015., 22:18   #44
čuje se kao da mu vibrira kontrolna tabla ali bi rado stavio ruku da to i osjetim jel to baš tako, inače mu motor skroz fino radi.. ali to je dvojka, imam svježe iskustvo sa trojkom D i u autu se vozi skroz normalno bez "pomjeranja ili vibriranja organa" ili nam je percepcija skroz drukčija..

inače imam dosta iskustva sa dizelima i uglavnom dizeli iz devedesetih više nisu priča kao dizeli iz osamdesetih ili ranije.. osim tipa sjeban motor ili bosch pumpa (šta ti ja znam šta) pa trese više neg treba ili loši nosači motora pa zatrese armatura ako krećeš sa premalo gasa itd.
lujozg is offline  
Old 27.03.2015., 22:52   #45
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Mislim da ne pretjerujem nego da ti po obicaju cekas moj post kako bi nesto prigovorio. Prije polaganja vozackog u kuci su bili mahom benzinci i samo sam se vozi u njima. Tokom polaganja vozackog, Golf 3 se za moj pojam automobila ponasao kao traktor. Jos kad tek polazes a sve se trese, nazad dimi, uvijek se pitas da li ti nesto pogresno radis ili je automobil takav sam od sebe.

A ni odrzavanje vjerovatno nije bilo na nivou, automobili od auto skola se uveliko gaze a slabo njeguju.

Uostalom, stavi kljuceve ili kutiju cigara gore na armaturu kod Golfa 2 ili 3 dizelasa, i ostavi ga na leru. Za 5-10 sekundi to ode negdje na pod dok kod benzinca stoji i ne mrda. Prefinjeni su kao i prosjecan traktor.
Ti si se ocito vozio u krsevima.

Moja dvojka radi ko urica kad.

Ju zagrijes kak treba(za neuke jedno grijanje od 42sec)

Povuces cok(pod uvjetom da radi,a moj radi)

I Upalis ju

Mogu ti na armaturu iz principa stavit waservagu koliko auto mirno radi
Evolution28 is offline  
Old 27.03.2015., 22:57   #46
Moguce da je stvar percepcije jer vozim iskljucivo benzince a i istina je da ne mozes ocekivati od auto skola i taksija da budu u top stanju, to su radne mazge.

Uglavnom, za mene su takvi dizelasi pravi traktori jer nisam navikao na takav rad motora i takvo ponasanje automobila, mogu misliti kako je vama tiho kao u grobu kad sjednete u nekog benzinca.
El Mariachi is offline  
Old 27.03.2015., 23:10   #47
Bogami nisi puno fulao.

Jutarnji rad benzinca i dizela je ko da usporedujes klascnu glazbu i hardcore
Evolution28 is offline  
Old 27.03.2015., 23:45   #48
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
čuje se kao da mu vibrira kontrolna tabla ali bi rado stavio ruku da to i osjetim jel to baš tako, inače mu motor skroz fino radi.. ali to je dvojka, imam svježe iskustvo sa trojkom D i u autu se vozi skroz normalno bez "pomjeranja ili vibriranja organa" ili nam je percepcija skroz drukčija..
S ovim se moram složit. Još i dan danas se nekad vozam u trojci, vozi mi ga rođak, pa idemo na nogomet s njim.

Tip ga ne održava nikako, ali ono, par kila kilometara je prešao sa upaljenom lampicom od ulja i slične gluposti. Auto malo čudan zvuk ima, ali ne trese ko dvojka, ni blizu. Trojka već radi ok, ne trese, šaltanje je ok, trzaji sa kvačilom isto smanjeni, itd... čak i sa lošim kvačilom.

Joj, kad se sjetim grijanja grijača po minutu i više na mimiki... I naravno, akumulator nije ko danas, drži 2-3 godine i rikne, ovi po 5 godina, svake zime, svaki dan, po dva grijanja po minutu i više.
rocker1987 is offline  
Old 28.03.2015., 08:30   #49
marijaci je polagao u BiH...imajte razumijevanja prema covjeku
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Old 28.03.2015., 13:55   #50
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
pretjeruješ ga po običaju, ili je motor bio neispravan sa strganim nosačima bla bla bla... na iole ispravnoj i urednoj trojci ništa ne trese, ima vibracije ali ništa s čim se ne može živjeti ili izdržati, ne kao na benzincu ali svejedno.
šta pričaš?
Genscher is offline  
Old 28.03.2015., 14:10   #51
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
S ovim se moram složit. Još i dan danas se nekad vozam u trojci, vozi mi ga rođak, pa idemo na nogomet s njim.

Tip ga ne održava nikako, ali ono, par kila kilometara je prešao sa upaljenom lampicom od ulja i slične gluposti. Auto malo čudan zvuk ima, ali ne trese ko dvojka, ni blizu. Trojka već radi ok, ne trese, šaltanje je ok, trzaji sa kvačilom isto smanjeni, itd... čak i sa lošim kvačilom.

Joj, kad se sjetim grijanja grijača po minutu i više na mimiki... I naravno, akumulator nije ko danas, drži 2-3 godine i rikne, ovi po 5 godina, svake zime, svaki dan, po dva grijanja po minutu i više.
Daj molim te pisi minika, a ne mimika. Mislio sam da si prvi put fulao slovo, al onda sam skuzio da mislis da je w115 mimika


Medu najboljim motorima su od dizela OM615/616, tj. 200D i sve izvedenice s turbom ili bez. Medu najboljim ako ne i najbolji dizeli svog vremena.

Onda isto Mercedesov 200/220 cdi. Navodno odlicni motori, s njima nemam iskustva, ali nitko se ne zali i svi redom imaju 300+ tkm.

Od benzinaca: Honda i Mitsubishi. Vrhunski, elasticni i doslovno nepoderivi. Po meni im europljani nisu mogli ni prismrdit u 90tim godinama. Obozavam te motore, vole se vrtiti, ne trose previse i puno su ugodniji od euroske konkurencije.
HUNTER (CRO) is offline  
Old 28.03.2015., 17:11   #52
Zaboravili ste opelov 2.0 8v ... Moj ima 650tkm i radi ko urica.
Rizlamen is offline  
Old 28.03.2015., 17:25   #53
Quote:
HUNTER (CRO) kaže: Pogledaj post
Daj molim te pisi minika, a ne mimika.
Ma to ja od dragosti, hehe, prošli s tim autom čuda božja, pa ono... znam da je minika i znam da će ekipa skontat, tako smo je mi zvali, pa eto.
rocker1987 is offline  
Old 28.03.2015., 17:27   #54
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Mislim da bi bilo zanimljivije da raspravu okrenemo u drugom pravcu. Da objasnim

Ako je Golf na nasim prostorima vazio sa izdrzljiv automobil iz 80tih, koji bi automobil danas bio iz 90tih a koji iz novog stoljeca?

Mozda opet Golf?
Ovako nesto sam cak i zamisljao u pocetku ali se mozda nisam dovoljno dobro izrazio...

Bez zanjeg reda naravno...
__________________
Obratite se s povjerenjem.
seal is offline  
Old 28.03.2015., 17:29   #55
Quote:
Rizlamen kaže: Pogledaj post
Zaboravili ste opelov 2.0 8v ... Moj ima 650tkm i radi ko urica.
A istovremeno ekonomičan?


Edit: U nekoj blesavoj opciji, i ako ljudi imaju sreću s turbinom, dobar izbor za nasljednika 1,6d bio bi 1.9tdi.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 28.03.2015., 17:48   #56
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
A istovremeno ekonomičan?


Edit: U nekoj blesavoj opciji, i ako ljudi imaju sreću s turbinom, dobar izbor za nasljednika 1,6d bio bi 1.9tdi.

Začudio bi se koliko mogu biti ekonomični 2.0 benzinski motori ako se normalno voze i ako su u laganoj karoseriji.

Odgovor na cijeli topic:

Nažalost ili nasreću, motori su postali dovoljno kvalitetni da nemali broj prevali 200-300-500 000 km bez skidanja glave ali na autima kao cijelim sklopovima odlaze elementi ovjesa koji su prilično skupi, elektronički sklopovi koji svojim mušićavim ponašanjem natjeraju vlasnike da počnu zanemarivati kvar (više od 50% auta na cestama ima neku kontrolku koja svijetli).
Kvačila / zamajce slobodno odmah prekrižite jer današnji setovi mogu prevaliti 200-300 000 km s jednim setom ako se pazi na auto i ako ste te sreće da baš kod vas nije uletila loša serija dok su klasična kvačila trajala 70-120 000 km maks.
-Cortez- is offline  
Old 28.03.2015., 18:35   #57
Najbolji i najtrajniji dizel motor je fiatov 1,9 jtd common rail.Po tom motoru su svi današnji dizeli kopirani.Pionir common raila.I potrošnja mu je slična ko na golfu 1,6d jedino konja ima duplo.Za kilometre sam siguran ,da ih puno više napravi bez kvarova.Na golfu 1,6d je sve starije i ne da se uspoređivat.
Motor u golfu 1,6d je imao več probleme nešto iznad 100 tisuča kilometara.Ne svaki ali nije bio za velike kilometre kao neki drugi dizeli.
trubadurr is offline  
Old 28.03.2015., 18:56   #58
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
A istovremeno ekonomičan?


Edit: U nekoj blesavoj opciji, i ako ljudi imaju sreću s turbinom, dobar izbor za nasljednika 1,6d bio bi 1.9tdi.
Da istovremeno jako ekonomican.
U mojoj omegi trosi 9,5l a sad zamisli laksi auto..

Omega 9.5l
Vectra 8.5l
Astra 7.5l
I Kadett 6.5l... A ovo za kadeta mogu potvrditi jer sam vozio jednog.

Reci mi da to nije super potrosnja za jednog benzinca 2.0?
A ostali malo bolje potkovani ce se slozit samnom da je masina doslovce neunistiva uz minimalno odrzavanje.
Rizlamen is offline  
Old 28.03.2015., 18:59   #59
Quote:
trubadurr kaže: Pogledaj post
Najbolji i najtrajniji dizel motor je fiatov 1,9 jtd common rail.Po tom motoru su svi današnji dizeli kopirani.Pionir common raila.I potrošnja mu je slična ko na golfu 1,6d jedino konja ima duplo.Za kilometre sam siguran ,da ih puno više napravi bez kvarova.Na golfu 1,6d je sve starije i ne da se uspoređivat.
Motor u golfu 1,6d je imao več probleme nešto iznad 100 tisuča kilometara.Ne svaki ali nije bio za velike kilometre kao neki drugi dizeli.
Vec smo to razjasnili na jednoj temi. Fiat jeste forsirao common rail prvi u putnickim automobilima, ali sistem je izmisljen davno u Svicarskoj a prvi su ga u komercijalnoj upotrebi koristili Japanci na svojim kamionima, mozda i busevima. Par godina kasnije, Fiat je izbacio automobil sa common rail dizelasem.
El Mariachi is offline  
Old 28.03.2015., 19:39   #60
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Vec smo to razjasnili na jednoj temi. Fiat jeste forsirao common rail prvi u putnickim automobilima, ali sistem je izmisljen davno u Svicarskoj a prvi su ga u komercijalnoj upotrebi koristili Japanci na svojim kamionima, mozda i busevima. Par godina kasnije, Fiat je izbacio automobil sa common rail dizelasem.
Common rail je rezultat zajedničkog projekta Mercedes benz i Alfa romeo.Oni su prvi napravili taj motor serijsko.Izum potiče iz godine 1960 i nešto su i japanci proizvodili ,to ne znam u detajle.
No prije fiata je imala alfa 156 i alfa 166 taj motor.Ali ovaj 1,9 jtd sa 120 konja je baš najtrajniji i najštedljiviji i ugrađivali su ga u fiat stilo.
trubadurr is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:39.