Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2009., 18:07   #1
Question Rustikalni umivaonik (vanjski)

Hi, zna li netko gdje se možda može kupiti rustikalni vanjski umivaonik, ovakav npr. kao u mom avataru? Ili barem, zna li netko možda ima li takav umivaonik neki posebni naziv? (Sve sam presurfala, ne mogu nigdje naći - niti kako se zove, niti gdje se može kupiti....). Hvala puno unaprijed!
Cow&Chicken is offline  
Old 09.05.2009., 21:09   #2
Bauhaus-Jankomir!!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Old 09.05.2009., 21:17   #3
Quote:
Cow&Chicken kaže: Pogledaj post
Hi, zna li netko gdje se možda može kupiti rustikalni vanjski umivaonik, ovakav npr. kao u mom avataru? Ili barem, zna li netko možda ima li takav umivaonik neki posebni naziv? (Sve sam presurfala, ne mogu nigdje naći - niti kako se zove, niti gdje se može kupiti....). Hvala puno unaprijed!
rustikalno ne možeš kupiti,možeš kupiti kič.
Za takve stvari najbolje ti je prošetati selom ili mjestom i malo razbacati oči po dvorištima starijih kuća onako malo zapuštenihili zatvorenih.
Ja vrebam jedan kameni iz 1915 problem je što je dio zgrade pa ne znam koga da pitam ...Inače ničemu ne služi i stalno je pun smeća...
Usput na oku imam jedan portun,kuća srušena nikog nema portun propada a nitko ne zna vlasnikaž
A ipak ne mogu doći skinuti portun i odvesti ga...Ma da mi vjerojatno nitko ne bi zamjerio , kuća je srušena u bombardiranju na kraju ww2 i od tada porpada... ali ipak...
Također pazim i na okvir zatvorenog tunela ali ni tu ne znam kome da se obratim...
luka lik is offline  
Old 09.05.2009., 23:32   #4
Eh, Luka lik, ja sam, racionalizirajući do kraja, došla do ideje da jednostavno takve stvari odnesem. Zašto - zato jer bih ih spasila od propadanja. To pogotovo ima smisla ako se radi o kulturnoj baštini. Ako vlasniku nisu trebale te stvari 60 godina - neće mu trebati niti u buduće. Baš sam nedavno bila u napasti.... ali, eto, nisam. Iz istih moralnih razloga kao i ti.

Imaš pravo, danas mogu kupiti samo kič umivaonik. Iako, ovaj kojeg sam slikala NIJE stari - to je industrijska replika i navodno uvoz iz Švedske. Samo što niti na internetu nisam našla tko to distribuira.
Cow&Chicken is offline  
Old 10.05.2009., 14:02   #5
Ma ja planiram taj okvir od tunela skinuti pod okriljem noći..Nije posebno vrijedan radi se o kameniim kockama složenim u luk,nema nikakveih drugih klesarija i baš bi mi dobro došao za portun,istu stvar planiram napraviti s tim portunom ali je malo kompliciranije jer ipak je nečije privatno vlasništvo i može mi se čovjek zainatiti i onda klinac.I još me tužiti zbog hrđave kapije koju se nitko nije sjetio skinuti i pofarbati zadnjih 60 godina...

Inače ja ti imam nešto starih keramičkih umivaonika,onako izgledaju retro pa ako hoćeš mogu ti pogledati za nekoga koji je nepuknut(ima i takvih)
luka lik is offline  
Old 11.05.2009., 22:04   #6
Hvala ti. Samo, meni ovo treba baš za vrt, bojim se da bi mi keramički pukao od vrtnih aktivnosti. Ma u svakom slučaju, ajde pls pošalji na pp koju slikicu. Možda nađem još koje mjesto.

Na podforumu Vrt mi je jedna žena dala link za ovakve lavaboe: http://boutique.schaefer-shop.hr/pro...83831363d34696
Nije guseni.
Cow&Chicken is offline  
Old 12.05.2009., 16:55   #7
Quote:
Cow&Chicken kaže: Pogledaj post
Hvala ti. Samo, meni ovo treba baš za vrt, bojim se da bi mi keramički pukao od vrtnih aktivnosti. Ma u svakom slučaju, ajde pls pošalji na pp koju slikicu. Možda nađem još koje mjesto.

Na podforumu Vrt mi je jedna žena dala link za ovakve lavaboe: http://boutique.schaefer-shop.hr/pro...83831363d34696
Nije guseni.
A ne znam meni se ovaj osobno ne sviđa i malo mi je kičast ja volim one jednostavne,kamene...Možda je najbolje ići u klesariju i naručiti jednoga...Ne bi trebao doći puno...
luka lik is offline  
Old 12.05.2009., 16:52   #8
Jučer ga nonić bacio u smeće
A stajao je u konobi zadnjih dvadeset godina i kada nađem nekoga koga intersira on ga baci
luka lik is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.