Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2007., 12:36   #1
Avion i tekućine

pozdrav!valjda sam na pravom mjestu...ovako,uskoro idem na put (avionom),a kako baš nemam iskustva u ''letenju'' zanima me što je sa nošenjem tekućina (mislim na šamponiće,tekućina za leće,i ostale potrepštine) u avion?dakle zanima me koliko se može ponijeti (mislim da sam negdje čula da se nesmiju nositi bočice koje imaju više od 100 ml),jeli to treba staviti u neku posebnu vrećicu,ili što??
što se tiče ručne prtljage za to znam da se tekućina ne smije unositi.
calmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 13:42   #2
Daj malo potrazi pod Aviokompanije.... Vec smo jedno 10-tak puta razglabali o tekućinama u avionu...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 15:45   #3
ok,sorry
calmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 15:47   #4
Da, ne smijes pod rucnu prtljagu unositi tekucine vece od 100 ml. A i te manje trebaju biti spremljene u vrecice zasebno. I nemoj se zajebat kao ja pa kupit vino u duty freeu nakon sto ti je prtljaga vec spremljena jer ti nece pustiti da uneses sa sobom u avion.
A tekucinu u prtljazi koja ide na check in mozes stavit sta god hoces osim droge
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 19:50   #5
Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
mozes stavit sta god hoces osim droge
ou shit a baš sam bila sve lijepo spakirala,sad moram opet vaditi vani

hvala,budem još malo prozujala po prijespomenutom topicu,nisam znala da ste prije raspravljali o tome ipak ne posjećujem ovaj dio foruma ,tako da...
calmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 21:10   #6
Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
I nemoj se zajebat kao ja pa kupit vino u duty freeu nakon sto ti je prtljaga vec spremljena jer ti nece pustiti da uneses sa sobom u avion.
Krajem prošle godine sam letio iz Belgije za Zg, i kupio sam brdo pive u duty free-u i sve su mi dopustili unijeti u avion. Sad mi ništa nije jasno...
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 23:39   #7
Quote:
Banderas-Sedmica kaže: Pogledaj post
Krajem prošle godine sam letio iz Belgije za Zg, i kupio sam brdo pive u duty free-u i sve su mi dopustili unijeti u avion. Sad mi ništa nije jasno...
To je zato jer si gej Gej is okej
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 16:13   #8
Quote:
Banderas-Sedmica kaže: Pogledaj post
Krajem prošle godine sam letio iz Belgije za Zg, i kupio sam brdo pive u duty free-u i sve su mi dopustili unijeti u avion. Sad mi ništa nije jasno...
ogranicenje na 100 ml odnosi se na tekucine i kozmetiku u rucnoj prtljazi koja se kontrolira. nakon sto prodjes tu kontrolu, u duty free zoni mozes kupiti tekucine u kolicini znatno vecoj od 100 ml. zato su ti "dopustili"
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 22:17   #9
Frend je nosio rum u ručnoj iz Kolumbije (da,rum..ne koku ) i prošao u Miamiju i u Parizu mu sve uzeli.
Ja letim u Ameriku uskoro, i mislila sam bočicu medice otfurat. Jel se može to u kofer utrpat? Pod uvjetom da mi se ne razbije i ne prolije u koferu.
Jer furao itko cugu u koferima?
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 22:28   #10
Možda bi ti najbolje bilo pretočiti je u neku plastičnu bocu za transport. U staklenim možda ne preživi s obzirom na ''nježnost'' aerodromskih radnika.
Ako je za poklon onda još u ručnoj nosiš praznu staklenu bocu, i jednom u Americi samo pretočiš i pokloniš.

Nisam probao jer zadnji put kad sam teglio dvije boce vina još se moglo u ručnoj prtljazi. Danas bi to tako napravio.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 22:51   #11
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Možda bi ti najbolje bilo pretočiti je u neku plastičnu bocu za transport. U staklenim možda ne preživi s obzirom na ''nježnost'' aerodromskih radnika.
Ako je za poklon onda još u ručnoj nosiš praznu staklenu bocu, i jednom u Americi samo pretočiš i pokloniš.

Nisam probao jer zadnji put kad sam teglio dvije boce vina još se moglo u ručnoj prtljazi. Danas bi to tako napravio.
Da, znam kak su nježni. Sjedila sam jednom iznad otvora za prtljagu i gledala što mi rade s koferom. Došlo mi je da izletim van i zašamaram ih.
Je, furam za poklon. Mislim da možda i ne bi pukla (onak manja, pola litre..znaš one kaj su npr. trokutaste su i od masivnijeg stakla nego boce vina) ak ju dobro učvrstim.A opet..ak mi se razlije medica po stvarima..jao.
A hmm..kaj ti misliš da uz 8 pari cipela i slično ja imam mjesta furat duple boce !?
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 00:27   #12
E bemti žene i njihove cipele
Jedan par cipela ostavi doma i frkni bocu. E, ali onda na onu plavu bluzu nećeš imati šta obuti...

Ne znam, onda je pokloni u plastičnoj boci i furaj se da je to kod nas normalno.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 11:02   #13
Ne znam o kojoj avio kompaniji se točno radilo, ali kad je rodica poslije Nove godine putovala u Japan iznenadila se kako ih ni tamo ni natrag nitko niš nije ni pitao, ni tražio niti pregledavavo. Poslije joj je ko psu bilo žao da nije nakupovala 10 L sakea za ekipu doma.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 17:16   #14
Quote:
Ad.Miss.G kaže: Pogledaj post
Da, znam kak su nježni. Sjedila sam jednom iznad otvora za prtljagu i gledala što mi rade s koferom. Došlo mi je da izletim van i zašamaram ih.
Je, furam za poklon. Mislim da možda i ne bi pukla (onak manja, pola litre..znaš one kaj su npr. trokutaste su i od masivnijeg stakla nego boce vina) ak ju dobro učvrstim.A opet..ak mi se razlije medica po stvarima..jao.
A hmm..kaj ti misliš da uz 8 pari cipela i slično ja imam mjesta furat duple boce !?
ak te strah da se ne razbije kupi neku rakiju u duty-u. Tamo ti je zapakiraju u plastičnu vrećicu i možeš s njom dalje. Ali pazi ako presjedaš , nemoj je vaditi iz vrećice dok ne dođeš na konačnu destinaciju. Na erodromu u Kopenhagenu su mi kremu tako dobro zavakumirali da sam jedva otvorila vrećicu poslije
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.