Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2009., 21:24   #1
Upale mjehura

Ne znam da li je vec bila ova tema ili slicna,ako je,oprostite i moju smaknite.
Prije dvije sedmice osjetila sam jaku bol pri mokrenju koja me svaki put natjerala da se savijem na wc solji i da stisnem trbuh jako da bi me proslo.Pila sam onaj Uvin H caj,zatim brusnicu u tabletama i nista.Kasnije sam dobila temperaturu i otisla lijecniku koji mi je uradio ultrazvuk zeluca,zucne kese,bubrega i maternice te ustanovio da imam jaku upalu mokracnog mjehura i bubrega.Dao mi je neke kapsule i jos neke male tabletice protiv infekcije.
Ok,bol je prosao i bilo je mi je bolje.Jucer sam osjetila bol na lijevoj strani u donjem trbuhu koja se sirila gotovo do tabana.Prestalo je.Evo,opet veceras osjecam bol na desnoj i lijevoj strani u donjem dijelu stomaka,a i sekret mi je pojacan.Da li me to bole jajnici ili sto?Je li trebam ici ponovo lijecniku ili da nastavim jos piti ove kapsule do kraja?Postoji li nesto sto mi moze ublaziti bol i djelovati kao preventivno sredstvo?

Hvala vam unaprijed.
__________________
Don't you want to die? Walk beside me evermore.
Betty_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 13:37   #2
Quote:
Betty_01 kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je vec bila ova tema ili slicna,ako je,oprostite i moju smaknite.
Prije dvije sedmice osjetila sam jaku bol pri mokrenju koja me svaki put natjerala da se savijem na wc solji i da stisnem trbuh jako da bi me proslo.Pila sam onaj Uvin H caj,zatim brusnicu u tabletama i nista.Kasnije sam dobila temperaturu i otisla lijecniku koji mi je uradio ultrazvuk zeluca,zucne kese,bubrega i maternice te ustanovio da imam jaku upalu mokracnog mjehura i bubrega.Dao mi je neke kapsule i jos neke male tabletice protiv infekcije.
Ok,bol je prosao i bilo je mi je bolje.Jucer sam osjetila bol na lijevoj strani u donjem trbuhu koja se sirila gotovo do tabana.Prestalo je.Evo,opet veceras osjecam bol na desnoj i lijevoj strani u donjem dijelu stomaka,a i sekret mi je pojacan.Da li me to bole jajnici ili sto?Je li trebam ici ponovo lijecniku ili da nastavim jos piti ove kapsule do kraja?Postoji li nesto sto mi moze ublaziti bol i djelovati kao preventivno sredstvo?

Hvala vam unaprijed.
Doktor ti je brzopleto dao antibiotik a da prvo nisi napravila urinokulturu iz koje bi se iščitalo o kojoj bakteriji se radi i na koji antibiotik je osjetljiva. Očito je ovak odokativno fulao. Odi natrag k njemu i traži da ti da uputnicu za hitnu urinokulturu.
Pij jako puno čaja od preslice. Možeš piti uvin ili brusnicu, ali nikako sve zajedno, jer se kemijski pobijaju međusobno, zbog toga što je uvin lužnat a brusnica kisela. Tekućina se mora piti po principu čim se pomokriš, odmah nadoknaditi šalicom čaja.
Neugodu i bol ti može olakšati Neofen, tj. Ibuprofan ili Brufen. On je analgetik i antireumatik, ali ne liječi bakteriju, dakle, on će ti samo pomoći da dočekaš pravi antibiotik.

Poslat ću ti PM.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 24.03.2009. at 13:44.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 01:13   #3
poz curke, tražim na koju temu mogu postavit svoje pitanje, pa sam se odlučila za ovu, ako nije u redu, sorry..!
dakle,imam problem, a nije strašno pa da ne trčim odmah ginekologu, molila bih vas za pomoć i savjet... postala sam spolno aktivna prije nekoliko mjeseci, sve je super po tom pitanju, nisam imala nikakvih problema do sada, a prvi posjet ginekologu sam planirala prije 8.mjeseca, no nisam još išla, dečko mi je čist, zadnji odnos smo imali prije 2 tjedna, a moj problem je: prije 3,4 dana počelo mi je čisto blago peckanje, ali ne TOKOM mokrenja, nego NAKON... i uvijek nakon nužde imam filing da mi se opet kao malo piški, poslije prestane... napominjem, peckanje nije niti osrednje kako sam čula da može biti kod cura koje su imale npr upalu mokraćnih puteva ili mjehura, od bolova niti "B", sve je super, samo me buni i neznam što da radim... je li se itko susreo sa takvom situacijom? ne pogoršava mi se ništa, čak kao da prođe (jučer je bilo sve okej, ali danas opet isto kao prekojučer)... postoji li mogućnost da prođe ili je bolje da se uputim doktoru? plz pomozite, nije da paničarim, ali planiram na more ići uskoro pa da znam što mi je raditi...
hvala puno !
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 11:59   #4
Quote:
Georgia_6 kaže: Pogledaj post
moj problem je: prije 3,4 dana počelo mi je čisto blago peckanje, ali ne TOKOM mokrenja, nego NAKON... i uvijek nakon nužde imam filing da mi se opet kao malo piški, poslije prestane... napominjem, peckanje nije niti osrednje kako sam čula da može biti kod cura koje su imale npr upalu mokraćnih puteva ili mjehura, od bolova niti "B", sve je super, samo me buni i neznam što da radim... je li se itko susreo sa takvom situacijom? ne pogoršava mi se ništa, čak kao da prođe (jučer je bilo sve okej, ali danas opet isto kao prekojučer)... postoji li mogućnost da prođe ili je bolje da se uputim doktoru? plz pomozite, nije da paničarim, ali planiram na more ići uskoro pa da znam što mi je raditi...
hvala puno !
meni to vuce na upalu mjehura, mozda blaga upala ili tek u zacetku. meni je moja ginekoloigca rekla da penetracija iziritira cijelo podrucje dolje pa tako i izlaz mokracne cijevi (ima to neki naziv ) pa zna peci.
ne zvuci strasno, pa dok ne odes doktoru i ginekologu pij vise tekucine nego inace, popij si uvin caj tu i tamo i meni su super pomogle kapsule od brusnice, to me spasava, bez toga ne idem nikako.
ak vidis da ne prolazi kroz tjedan dana, odi dokotoru nek ti da uputnicu za urinokulturu da si provjeris za svaki slucaj da nisi bakteriju neku pokupila.
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 13:37   #5
hvala ti puno, Poluplave okice
evo od jutros sve super opet... hvala na savjetu, idem do kuhinje po nekaj za pit
znam da može vrlo lako doći do iritacije biločega "dolje" :P ali me zbunjuje što je prošlo već 2tj od zadnjeg odnosa, pa sam zato pitala vas forumašice
tnx again! hug
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 19:36   #6
Unhappy Konstantne upale mjehura

Dobar dan žene

Izludit će me više, opet je došla. Da, ta gadna, iritantna upala mjehura. Ok, malo sam više pod stresom i ok, na pilulama sam. Al baš svaka 2mj? I to svako malo, dakle nije ni punih 2mj pauze, nego dođe svaka dva tjedna pa 20 dana ne pa opet.. i onda popijem onu šugavu brusnicu (tablete za cuclanje, jelte), prođe i opet. I već sam bila kod ginića, poslao me na davanje urina, sve je bilo ok, a baš ovaj mjesec sam popila bar jedan paket soka od brusnice i eto je opet . Pa ne mogu više, peče me i živcira me
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 22:26   #7
Ja sam nedavno imala bakterije u mokraći. Išla sam kod dr. opće prakse. Rekla mi je kako Kinezi vjeruju da na mokraćni sustav djeluje strah (u to vrijeme mi je tata bio u bolnici pa sam bila sva u banani).

Za urinarne infekcije trebaš otići kod dr. opće prakse, da napraviš urinokulturu i kad se vidi koja je bakterija u pitanju dobiješ antibiotik i to je to.
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 01:10   #8
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Ja sam nedavno imala bakterije u mokraći. Išla sam kod dr. opće prakse. Rekla mi je kako Kinezi vjeruju da na mokraćni sustav djeluje strah (u to vrijeme mi je tata bio u bolnici pa sam bila sva u banani).

Za urinarne infekcije trebaš otići kod dr. opće prakse, da napraviš urinokulturu i kad se vidi koja je bakterija u pitanju dobiješ antibiotik i to je to.
Kažem, prošli put sam bila i nije niš nađeno.. možda je ovaj put drugačije, al sumnjam.. a u zadnje vrijeme mi je dosta stresno.. al to ne objašnjava sve one ostale mjesece mučenja
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:52   #9
Mora postojati neki razlog. A najčešće je razlog bakterija.
Odi kod dr. opće prakse, pa u krajnjem slučaju na urologiju.
I da slažem se, urinarna infekcija je uistinu pravo mučenje
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:56   #10
Evo, take it from me, koja sam se s tim patila dugo, dugoooo...
Dakle, jest, najčešće je bakterija. I kad su ju kod mene našli, onda je tek počelo ono iritantno jer se nikako nije htjela izliječiti...
Jer, DA, to je nešto što je jako povezano sa stresom, imunitetom i ... Pa recimo samo da su frustracije najčešće glavni krivac za te i takve tegobe.
I nisam jedina od poznanica koja je baš na psihičkoj bazi imala problema s tim.
__________________
Džaba ti je mijenjati drugove, gradove, države, kad svud ideš nepromijenjen ti.
Scarlet_Letter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 16:15   #11
Moja dobitna kombinacija nakon godina potrage bila je kura Ninurom, pa onda svakodnevno pijenje kapsule jabučjeg octa.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 00:05   #12
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Dobar dan žene

Izludit će me više, opet je došla. Da, ta gadna, iritantna upala mjehura. Ok, malo sam više pod stresom i ok, na pilulama sam. Al baš svaka 2mj? I to svako malo, dakle nije ni punih 2mj pauze, nego dođe svaka dva tjedna pa 20 dana ne pa opet.. i onda popijem onu šugavu brusnicu (tablete za cuclanje, jelte), prođe i opet. I već sam bila kod ginića, poslao me na davanje urina, sve je bilo ok, a baš ovaj mjesec sam popila bar jedan paket soka od brusnice i eto je opet . Pa ne mogu više, peče me i živcira me
i ja sam imala dvaput u 2 mjeseca i to prvi put sam bila na hitnoj jer su bolovi bili nenormalni, a ispišala sam krvi ko u priči
Dobila sam dvije kutije Novocefa i uzimala Voltarene, i opet se vratilo. Opet sam uzela Novocef i tada se više nije vraćalo.
Kupila sam ona Uvin instant čaj (nikakve brusnice nisam uzimala) i sad ga popijem čim osjetim i najmanje žarenje i spavam s dva para gaćica na sebi. Od tada se više nije ponavljalo
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 02:41   #13
Uhm... Čemu dvoje gaćice?
__________________
Džaba ti je mijenjati drugove, gradove, države, kad svud ideš nepromijenjen ti.
Scarlet_Letter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 19:48   #14
moja prijateljica ima sličan problem.
kod nje je stvar u nekoj bakteriji i jako lošem ginekologu (kod nje se izmjenjuje vaginalna upala i upala mjehura a ginekolog ima stav: "jebiga, to ti je kronično, štass se jebavala" i djeli joj antibiotike šakom i kapom).
uglavnom, kaže ona da je puno bolje od kad se šopa češnjakom (on je prirodni antibiotik), pa probaj to i općenito pripazi šta jedeš, piješ, oblačiš...
mishamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 19:56   #15
Češnjak???? :riga:
__________________
Džaba ti je mijenjati drugove, gradove, države, kad svud ideš nepromijenjen ti.
Scarlet_Letter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 20:03   #16
Žene dobivaju upale mjehura zbog anatomije tijela. Otvori su blizu. Znači treba paziti na higijenu. Znam i ja pazim pa fasujem.
Onda spolni odnos. Nakon njega mi se isto deševa.
Kažu da treba piti čajeve. Znači prije i poslije spolnog odnosa, ako ste u mogućnosti!
Uvin -H čaj, stolisnik ili preslica, brusnica može i kamilica a u krajnju ruku i čaša vode glavno je da se mokri ćešće. Naravno ne za vrijeme odnosa!

Zadnje uređivanje Princess Leia : 10.09.2009. at 20:09.
Princess Leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 20:26   #17
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Dobar dan žene

Izludit će me više, opet je došla. Da, ta gadna, iritantna upala mjehura. Ok, malo sam više pod stresom i ok, na pilulama sam. Al baš svaka 2mj? I to svako malo, dakle nije ni punih 2mj pauze, nego dođe svaka dva tjedna pa 20 dana ne pa opet.. i onda popijem onu šugavu brusnicu (tablete za cuclanje, jelte), prođe i opet. I već sam bila kod ginića, poslao me na davanje urina, sve je bilo ok, a baš ovaj mjesec sam popila bar jedan paket soka od brusnice i eto je opet . Pa ne mogu više, peče me i živcira me
nakon što sam se tih beštija riješila mogu reći:: koristila sam uvin forte čaj redovno pila litru oko desetak dana i urin sterilan...također sam sada, zbog bugs u rodnici kupila acidosalus jer kažu da je ok..otišla na trešnejvku u marinu lab jer je jeftiniji...pa ćemo vidjeti
rosa mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 12:29   #18
Quote:
Princess Leia kaže: Pogledaj post
Žene dobivaju upale mjehura zbog anatomije tijela. Otvori su blizu. Znači treba paziti na higijenu. Znam i ja pazim pa fasujem.
Onda spolni odnos. Nakon njega mi se isto deševa.
Kažu da treba piti čajeve. Znači prije i poslije spolnog odnosa, ako ste u mogućnosti!
Uvin -H čaj, stolisnik ili preslica, brusnica može i kamilica a u krajnju ruku i čaša vode glavno je da se mokri ćešće. Naravno ne za vrijeme odnosa!
Ako se pije Uvin, nesmije s piti paralelno i brusnica, jer je Uvin lužnat a brusnica kisela, pa se neutraliziraju međusobno.

Osobno mi nikad nikad uvin nije pomogao. ubijala sam se u njemu. Sad mi se i od samog spomena na njega diže želudac.

Evo kako bi po mome trebalo riješiti problem:
1. Urnokultura
-treba izolirati bakteriju i naći antibiotik na koji je najosjetljivija. Dok se čeka nalaz, oblokavati se tekućinom, po sistemu, čim se popiškiš, popiti novu čašu vode. Peckanje i bol olakšati Brufenom.

2.Antibiotik
Ako je upla u punom jeku ,otpiti dozu i ne brljati s vremenom uzimanja. Cijelo vrijeme se oblokavati, a u prehranu ubaciti puno acedofila, jogurta, AB kulture i sl. a po mogućnosti piti i Lactogyn kako ne bi zbog antibiotika razvili kandidozu koja je jednako neugodna.

3.Uroseptik
Nitrofurantoin, kod nas je u obliku Ninura. Ukoliko upala nije takva da mokrite krv, liječnici odmah pripisuju uroseptik, po mome iskustvu. Antibiotici imaju svoje prednosti, ali i velike nedostatke. Ninur ubija bakterije, E.Coli je jako osjetljiva na njega. Pije se prvo kutija 2x dnevno po kapsulu, a kod težih slučajeva koji traju, kura se nastavlja 6 mj. po kapsula dnevno.

Osobna preporuka
Nešto kiselo unositi u tijelo svaki dan. Bakterije ne vole kiselo. Kod npr. E.coli je problem što je to "dobra" bakterija koja živi u debelom crijevu i ima bitnu ulogu u probavi. Kada ona dospije u mjehur, tijelo je ne prepoznaje kao uljeza kojeg treba odstraniti. Zna ostati pritajena i čekati da joj se opet pošlihtaju uvjeti za razmnožavanje i stvaranje kolonija.

Ja sam svoju ravnotežu uspostavila jabučjim octom u kapsulama. Otpila sam bočicu i nemam više problema,posebno nakon odnosa. Evo, sad već neko vrijeme ne pijem kapsule, jer ne treba se niti s njima pretjerivati i dalje sam ok, nakon godinu i pol konstantnog gombanja s mjehurom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 18:11   #19
Quote:
Scarlet_Letter kaže: Pogledaj post
Uhm... Čemu dvoje gaćice?
kad se ugrijem manje me boli
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 18:27   #20
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
kad se ugrijem manje me boli
A je si li razmišljala o urologu?
BTW uzmi Spasmex- dobro smiruje tegobe uz uroinfekciju
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.