Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2008., 08:27   #201
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Isuse kakve stube na maratonu?
Ne voliš stube ?

Nemoj onda nikako zalutati na ovaj maraton ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 09:14   #202
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
da trci se tri kruga od 14km a svaki krug ima 470m uspona. Vjerojatno najteža utrka u Hrvatskoj...u svim sportovima.

Ovdje je detaljan opis staze

http://www.aksljeme.com/_sljeme/opis...g_maratona.pdf
(usponi sa slika 15 i 16 su možda i teži od stuba)
Meni su ipak stube bile najteže...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 20:02   #203
Quote:
emiliano kaže: Pogledaj post
Ne voliš stube ?

Nemoj onda nikako zalutati na ovaj maraton ...
Radije cu pricekat da lift sagrade....
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 00:15   #204
Nema dok Bandić trenira na nasipu imate da trčite jer ipak Bandić je naj trkač u Zg-u
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 14:04   #205
Quote:
vidra kaže: Pogledaj post
Nema dok Bandić trenira na nasipu imate da trčite jer ipak Bandić je naj trkač u Zg-u
...nikom normalnom bandić nije simpatičan kao političar, ponajmanje meni...

ALI, isključivo je njegova zasluga što se zg maraton trči kroz središte grada, a to je preduvjet da, jednoga dana, zg maraton bude na tragu maratonima u ostalim metropolama i većim gradovima

samo toliko, ne bih da ovo preraste u raspravu
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 18:37   #206
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
...nikom normalnom bandić nije simpatičan kao političar, ponajmanje meni...

ALI, isključivo je njegova zasluga što se zg maraton trči kroz središte grada, a to je preduvjet da, jednoga dana, zg maraton bude na tragu maratonima u ostalim metropolama i većim gradovima

samo toliko, ne bih da ovo preraste u raspravu
Potpisujem.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 23:15   #207
Vidim da ekipa ne spava zimski san. Svako malo srećem "ljude koji trče" po gradu. Pa sam i ja, u strahu od nailazećih božićnih maminih kolača, završil s jednomjesečnim odmorom (relativno - samo tenis, nula trčanja). A prije dva tri mjeseca, nakon zagrebačkog polumaratona, napisal sam da bismo se mi, stanovnici istočnijih dijelova Zagreba, koji gravitiraju prema Maksimiru, mogli udružiti u neformalne pripreme za sljedeći zagrebački. A potaknuli su me na to postovi ljudi koji nikad nisu trčali polumaraton i za ovogodišnji su se malo prekasno sjetili da su za to potrebne malo duže pripreme.

Budući da mi je kandidatkinja br. 1 krenula drugim stopama (u vrijeme zagrebačkog bu imala tromjesečno treće dijete), zanima mi ima li ovdje još ikog živog a još k tome i zainteresiranog za bar povremeno zajedničko trčanje u okolici Maksimira u krajnje čudnim terminima. Povremeno zato jer ne vjerujem da bumo se mogli poklopiti za svaki termin, a mislim da je za ovakve djelomično ozbilje pripreme svako društvo dobro došlo čisto kao dodatni motiv.

A možda neko može naći neku korist i od mojeg jednogodišnjeg iskustva (pet polumaratona) i par mrvica znanja iz jedne knjige.

Pri tome bi se držali nekog jednostavnijeg generalnog plana priprema - u početku lagano trčanje sa sve dužim vikendima, pa malo uzbrdice, pa brzinski u kombinaciji s kros ligom. Sasvim dovoljno za pretrčati. Ko ima većih ambicija (oboriti svjetski ili bar kvartovski / seoski rekord), i opet može ponekad s nama, pa kad mi odemo doma, još jedan krug.
__________________
I’m not saying let’s go kill all the stupid people … I’m just saying let’s remove all the warning labels and let the problem sort itself out.
rip is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 19:54   #208
pa znaš da interesa ima uvijek, samo počni pričat...kad se planiramo susretati u krajnje čudnim terminima?
__________________
moja natalka - http://tinypic.com/r/2m7hrol/5
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 19:28   #209
Kaj se mene tiče, svaki dan osim srijede i petka dolazi u obzir navečer (utorak najranije od 20:30, ponedjeljak i četvrtak može i malo ranije), a vikendom može i popodne.

A teoretski bi mogli i radnim danima oko 6 ujutro. Ako uspijem izokrenuti životne navike naopačke.
__________________
I’m not saying let’s go kill all the stupid people … I’m just saying let’s remove all the warning labels and let the problem sort itself out.
rip is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 00:24   #210
najvise sto mi se svidja kod trcanja je trenutacan osjecaj uspjeha i jednostavnost...
svinjoguz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 11:01   #211
Uh trening na -5, inace se na istezanje/razgibavanje ide polako ali bogami ovdje ako stojis 2 min smrznes se ko p*****, zato nema stajanja
__________________
"Today i do what others won't,so tomorrow i can do what others cant..."
Albatrios is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 21:21   #212
Quote:
zelena sara kaže: Pogledaj post
pa znaš da interesa ima uvijek, samo počni pričat...
I, kaj sad? Ja već napredujem otprilike ovakvim planom: sljedeći vikend 9 km, pa 12, 15, 18, 10, 18, 21, 23, 12, 23, 25. Između još dvaput tjedno po 6-7 u početku a kasnije 8-9. Ovo kroz tjedan obično utorkom navečer i četvrtkom malo ranije, iako razmišljam i o trčanju na posao ujutro (baš negdje malo više od 8 km, a ak idem polako, ne uznojim se ni približno kao kad ljeti idem biciklom).

Onih 21, naravno, pada točno na ZG proljetni polumaraton. Tak da možda odem postaviti najduže vrijeme.

Onda par tjedana po uzbrdici (našel sam super ulicu u blizini: Pilarova), pa ZG kros liga itd.

Dakle, ko je zainteresiran, može mi se javiti kad god mu paše.
__________________
I’m not saying let’s go kill all the stupid people … I’m just saying let’s remove all the warning labels and let the problem sort itself out.
rip is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 21:59   #213
tak slično i ja trči sad...samo nedjeljom 14km,do drugog mjeseca onda dižem za ZG proljetni...subotom ne trčim...pon ne...ut 6-8km...sri 6-8km...čet 10km...pet 6km...malo ali kaj se može kad je zima
sajo034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 00:48   #214
Ja malo rijeđe trčim (tri put tjedno) jer još dva put po dve vure igram tenis.
__________________
I’m not saying let’s go kill all the stupid people … I’m just saying let’s remove all the warning labels and let the problem sort itself out.
rip is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 09:57   #215
ja sam počela trčati i prehladila sam se ... grlo... koma.... a imala sam i šal preko usta i kapu...... kako vi trčite na -10? šta da si obučem a da ne zakuham
maltipoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 21:57   #216
Fora ti je zimi trčati dovoljno polako (u tzv. aerobnom području rada) tak da sasvim polako dišeš, pa ti se grlo nit ne stigne ohladiti. Pogotovo ak imaš nekaj zakopčano do usta.

Meni je trenutno granica aerobnosti taman tak da mi budu četri koraka udisaj i četri izdisaj. A ritam (to sam ustanovil neku večer slušajući mjuzu s mobitela) točno ovaj: Darren Hayes - Insatiable.
__________________
I’m not saying let’s go kill all the stupid people … I’m just saying let’s remove all the warning labels and let the problem sort itself out.
rip is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 08:30   #217
trčim jako sporo...toliko da mogu disati samo na nos...5:15-5:45km...a i staza mi je ledena pa radi ozljeda nejde brže...bolje sačuvati noge nego formu
sajo034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 09:05   #218
Imao bih jedno pitanje. Zapravo dva.

Koja kilometraza u pripremi polumaratona se smatra treningom duzine? Iznad 10 km, 15 km? 18?

I zna li netko kada je (polu)maraton u Velikoj Gorici?
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 09:34   #219
22.03. Turopoljski polumaraton u Velikoj Gorici (izvor:www.utrke.net)

Što se treninga tiče možda bi bolje bilo da pitaš na forumu tog portala.
Ja nikada nisam posebno spremao polumaraton.
Ja dosta dobro stojim s dugim trkama pa da pripremam polumaraton ne bih obratio pažnju na dužinu već bih trenirao tempo i intervale, dakle 8km tempa, 6x1000m, 4x2000, 2x4000, 8x800m, 12x200m, a jednom tjedno bih trčao 15-20 km lagano s dva ubrzanja od po 10 minuta.
Jasno, tu su i lagani treninzi od 30-45 min i naravno, brda.
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 09:44   #220
Hvala conan12!
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.