Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2014., 10:05   #1081
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
S grijanjem tople vode i nešto kuhanja tijekom cijele godine, oko 5000kn. Topla voda je mjesečno cca 120kn, a grijanje u najhladnijim mjesecima može otići do 800kn, znači najgori računi za prosinac i siječanj po cca 1000kn, ostale mjesece manje. Naravno, ako ste šparni može i manje, mada teško, a može i više što je vjerojatno.
125 kvadrata nije malo i jos ktome da odrzava 23°C, to bi trebalo ic na 1000kn/mj samo za grijanje, a najgoriji mjeseci po 1300kn/mj. Jos bi se dalo usparati po 200kn da se temperatura odrzava do 21°C.
Sreca da nije cijela zima losa, zadnjih par godina dani u prosincu su bili topli ko dani u studenom. A sijecanj i veljaca kao hladni i tada pada snijeg, al kako god za 200-300kn razlike gore dolje se neisplati mozgati.

Uostalom ko zna jel budemo imali problema sa dobavom plina ili povecanjem cijena jer zapad vise nije dobar u odnosima sa Rusima.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 22:02   #1082
poskupio plin od gpz.a?!

vidim nitko nista ne pise ovdje o jebenom poskupljenu plina od GPZa

znam da je cijena plina bila cca 3,9kn/m3

sada dobio obracun i gledam(tj preracunavam ove fejkane kamuflaze s
ogrjevnom vrijednoscu)...i ispada da je trenutno 4,9kn/m3 jebenog plina....

gledam i nevjerujem....pa to je za jebenuuu 1/4 je znaci isao gore!!!!!


idemo delatii...jbm
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 05:06   #1083
pa ne vjerujem
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 08:21   #1084
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
vidim nitko nista ne pise ovdje o jebenom poskupljenu plina od GPZa

znam da je cijena plina bila cca 3,9kn/m3

sada dobio obracun i gledam(tj preracunavam ove fejkane kamuflaze s
ogrjevnom vrijednoscu)...i ispada da je trenutno 4,9kn/m3 jebenog plina....

gledam i nevjerujem....pa to je za jebenuuu 1/4 je znaci isao gore!!!!!


idemo delatii...jbm
Moj zadnji račun (Komus Stubica), je po cijeni 3.9kn/m3, ali na računu imam 26kn+PDV fiksne naknade, pa ispadne 6.5kn/m3 zbog ovih fiksnih naknada pošto sam potrošio samo 12m3 plina, ako odbijem fiksnu naknadu, onda je cijena uobičajena.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 12:23   #1085
pa tako reci da se radi o komus stubici a ne zagrebackoj plinari. neznam za vas no u zagrebu su iste cijene 3.75 po kubiku + 20.63 fiksni dio.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 00:32   #1086
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
pa tako reci da se radi o komus stubici a ne zagrebackoj plinari. neznam za vas no u zagrebu su iste cijene 3.75 po kubiku + 20.63 fiksni dio.
kazem,
dosao mi obracun...
potrosnja xxm3 plina=obracunati iznos(s pdv) yykn

kada to vulgaris podijelis ispadne da je oko 4,9kn/m2 plina+naravno fixna naknada od cca 20kn

dajte molim Vas da netko provjeri kak je kod Vas,
pa da idem dole nekoga zadavit u GPZ(gradska plinara zagreb)
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 12:06   #1087
Kod mene obracun 26 kubika, 81 kuna, znaci s pdvom ispadne 3,9 kn

Sent...
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 18:08   #1088
Na koji nacin vi placate plin?
Ja zelim od 1.1. 15. placati prema potrosnji (ako ne kupim do tad neku termo pec i ne predem na struju).

Uglavnom, tak mi se cini najbolje, platim tocno kolko sam taj mjesec potrosil i amen, i tak najbolje vidim kolko zapravo trosim i lako to kontroliram...
Kolegica na poslu mi je rekla da ona dobi racun sa vec obracunatom nekom fiksnom cijenom, koju zatim kriza, pa ispuni novu uplatnicu sa cijenom koju je stvarno napravila taj mjesec i to uplati na posti..
A do cijene koju je stvarno napravila taj mjesec dode tako da nazove u termoplin, kaze stanje brojila za taj mjesec, neki lik joj to obracuna i kaze cijenu...
Lol, meni je to sve pre dugo...+ ja ocu to sve placati online...
Pa kak onda najlakse da platim prek neta plin tocno tolko kolko sam recimo u prvom mjesecu sljedece god. potrosil?
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 11:54   #1089
Tak i tak dobijaš uplatnice, na toj uplatnici imaš iznos, ti izračunaj koliko si potrošio, dodaj nekih 20 kn i plati po toj uplatnici pod tim brojem sa svojim iznosom. Poslije će ti doći očitati , kad je očitanje, i imaš pretplatu ili moraš još nešto nadoplatiti, jer oni obračunavaju u KWH, a ne po m3.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 17:22   #1090
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
ako je rijec o zagrebu onda je ovako: plinara tri puta godisnje ocita stanje i nakon svakog ocitanja (npr. pretpostavimo da je ocitanje bilo 1.1.) posalje tri racuna. racuni stignu pocetkom drugog mjeseca i od ta tri racuna prvi je razlika bilo da je potplaceno ili preolaceno, drugi je racun za 1.mjesec a treci za drugi. onda 4.mjesec nema racuna nego bude ocitanje itd. uglavnom uvjek sam bio u nekoj preplati i to me zivciralo sto na taj nacin kreditiram plinaru. vise ne placam po racunima nego sam ocitam svaki mjesec brojilo zbrojim i platim po potrosnji jer ove njihove akontacije su temeljene na proslogodisnjoj potrosnji koja ne mora biti ni priblizna sadasnjoj
I kako se može dogoditi da nakon obračuna i plačene uplatnice dođe uplatnica pred ovrhu za nešto što je bilo prije obračuna.

Tko je tu lud, kaj nisu svi nedospjeli troškovi trebali biti uključeni u obračun?
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 22:56   #1091
..ja već 3 godine sam očitavam... stanje pomnožim sa 4, zaokružim na prvi veći okrugli broj ( npr. bude 134 kn ja uplatim 140 ) i toliko uplatim i nikada mi nikakva opomena ili ovrha nisu stigle... u ljetnim mjesecima bez obzira na potrošnju uplatim 150 kn mjesečno i na očitanju u 10 mjesecu sam uvijek u preplati ( 400-tinjak kn )... pa ne platim u 12 mjesecu kada su ostali troškovi najveći.
... tako napravim i sa strujom....i svim ostalim na što ja mogu utjecati..
__________________
..jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to....
dr-klas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 19:00   #1092
Znaci nije moguce da dobis svaki mjesec racun za tocnu potrosnju energije za prethodni mjesec, tocno onolko kolko si potrosil?

...nego moras svaki mjesec sam izracunavati potrosnju proslog mjeseca i ispunjavati novu uplatnicu..?
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 19:17   #1093
1. NE
2. Ili plaćaj po njihovim uplatnicama
3. I ja radim isto kao i dr klas, i sve 5
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 20:26   #1094
To je totalno bezveze da ne posalju racun kolko si tocno potrosil...

No ok, sad znam kak to funkcionira i radil bum tak kak i vi, s tim da ja nem nist vise uplacival nego potrosim (na lipu bum tocan jer ne vjerujem da su fer i sposobni biljeziti uplacene iznose i navesti ako si u pretplati...da jesu onda bi bili u stanju i racun poslati po prethodnoj tocnoj potrosnji..)

tnx
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 20:44   #1095
imam novu informaciju od danas iz plinare zagreb: do sada je fiksni dio bio 20.63 a po novom je 16.25, a varijabilni dio je bio 3.75 po kubiku a sada je 3.80kn po kubiku.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 08:01   #1096
Quote:
gupy kaže: Pogledaj post
I kako se može dogoditi da nakon obračuna i plačene uplatnice dođe uplatnica pred ovrhu za nešto što je bilo prije obračuna.

Tko je tu lud, kaj nisu svi nedospjeli troškovi trebali biti uključeni u obračun?
Kaj nitko ne zna odgovor?
A ovaj dio o plaćanju i potrošnji bum proslijedila stanodavcu.
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 17:00   #1097
Na stranicama Gradske plinare Zagreb ima opcija informativni izračun: očitate brojilo, aplikacija izračuna i platite koliko ste potrošili.
chubaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 09:59   #1098
Quote:
chubaca kaže: Pogledaj post
Na stranicama Gradske plinare Zagreb ima opcija informativni izračun: očitate brojilo, aplikacija izračuna i platite koliko ste potrošili.
ja sam stavio npr. potrošnja prošli mjesec 100m3 i ispada 397,65kn sa pdv i to ispada da je otprilike cijena kubika 3,81kn + 16,25kn naknada.
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 09:26   #1099
Živim u stanu od 50 kvadrata, prizemlje. Stan iznad mene se grije dok u stanu pored s kojim dijelim zidove od dnevne sobe i hodnika ne živi nitko i naravno se ne grije. Ispod je podrum što je naravno otežavajuća okolnost što se tiče grijanja. Zanima me da li se više isplati držati termostat na recimo 17-18 stupnjeva u trenucima kada nisam u stanu ili po noći ili je bolje jednostavno ugasiti termostat, tj. u kojoj situaciji se troši manje kubika plina? Preko noći mi padne temperatura na 16 stupnjeva kada ne grijem ( ovih tjedan dana odkada je zahladilo). Kada grijem držim termostat na 20 c , i to mi je sasvim dovoljno što se tiče mojih potreba.

Hvala unaprijed na odgovorima.
eastcoast is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 10:36   #1100
Najbolje ćeš to saznati tako da isprobaš obje opcije.
Mikahr is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.