Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 20:40   #121
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ovo su čiste gluposti.
Teroristi i ubojice su gotovi činovi a ne pitanje mišljenja. Šta imaš više misliti nakon ubojstva?
Pročitaj cjeli tekst mudrije i onda mi se javi da nastavimo ozbiljnu temu.

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 20:45   #122
Kad rulja nije osvjestena onda zakon dolazi da osvjesti.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 09:00   #123
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Šta je onda sloboda? Misao da to što vjerujemo da je ok, bez obzira što smo samo refleksirani na nju [a u stvari mi smo nešto drugo], njoj smo u suštini roblje, alat. Ako želim reći npr da je Holokaust u bilo kom obliku samo površna instrumentalizacija, nedokazana redundandna tvrdnja, ja se mogu pozvati na to da je to moje pravo - da to kazujem. Ti ćeš me braniti jel imaš slično mišljenje poput mene; ili ćeš se pozvati na empatiju unutar sebe i ocrniti me jel su naše forme misli dijametralne. Naravno da sam ja slobodu čovječjeg odabira. Idem malo dublje no neki me nejasno doživljavaju jel su valjda zadovoljni sa svojim krvnim zrncima. Otvoriti oči je nužno i potrebno, zakon ljudske logike može prouzročiti gomilu patnje [nepotrebno].

LP
Naravno da je teško odrediti i definiciju i granice. U praksi će se uvijek događati da neće biti ispoštivana 100%. Ali mi sad govorimo o konkretnom slučaju... kao i tema koja se zapravo bazira na kritici cenzure povijesti, sasvim bespotrebno. Uklanjati papi križ sa vrata samo da se ne bi povrijedili nečiji osjećaji je u suprotnosti sa samim temeljem tog istog društva tj. države.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 09:04   #124
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
U koje krajnosti ti sinko ides..
Inače ne odgovaram baniranima, ali čisto da se zna: ne komentiram intenzitet boli, već samu činjenicu da ju koristiš kad ti odgovara.

Osim toga, da paradoks bude veći, ti bi zabranjivao slobodu govora poradi onih koji su (među ostalim) ubijeni baš zato da bi danas postojala sloboda govora.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 16:42   #125
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Inače ne odgovaram baniranima, ali čisto da se zna: ne komentiram intenzitet boli, već samu činjenicu da ju koristiš kad ti odgovara.

Osim toga, da paradoks bude veći, ti bi zabranjivao slobodu govora poradi onih koji su (među ostalim) ubijeni baš zato da bi danas postojala sloboda govora.

Po tebi bi i zabrana vrijedjanja zabrana slobode govora bila.
U koje ti krajnosti ides covjece to je stravicno.

Evo povratiti cu nakon rucka...
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.