Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2015., 14:50   #61
Quote:
moment kaže: Pogledaj post
Jel oleo therapy ulje dobre kvalitete?
je, dobre je kvalitete
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 18:38   #62
Laminaria ,iako je stariji post da napišem ako još nekoga zanima smije li se koristiti tokom trudnoće i dojenja, na stranici piše: Napomena: NE tijekom trudnoće i dojenja!!!

http://kosarica.hr/oleoTHERAPY-ULJE-...vlje+ru%C5%BEe
AnaEmily is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 13:16   #63
mislim da je to bezvezarija. u ranzoj literaturi se navodi ulje ploda divlje ruže da se koristi u trudnoći za strije i sl.
http://www.aroma-zone.com/info/fiche...bio-aroma-zone
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 13:57   #64
Ja samo prenosim jer sam baš gledala taj link i čitala temu pa mi je ovako ogromno boldano upalo u oči
Mislim da bi u svakom slučaju bilo najbolje pitati doktora, jer za puno ulja piše to upozorenje.
AnaEmily is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 16:50   #65
Koliko se sjecam plod divlje ruze sadrzi vitamin A, retinolnu kiselinu, koju treba izbjegavati u trudnoci. Mislim da je to ulje prilicno sigurno za upotrebu u trudnoci, jedino ako ces se bas zalijevati sa njime, a i tada sumnjam da se mozes predozirati.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 19:56   #66
Ja bih samo rekla da bih htjela vidjeti tog doktora medicine koji je uopće upoznat sa ovakvim stvarima, a kamoli da daje argumentirane savjete i upute što je od toga sigurno u trudnoći, a što ne. Mislim da ću prije vidjeti aliena

Stribor kaže da sadrži male količine trans-retinolske kiseline zbog čega je potreban oprez pri oralnom uzimanju jer u većim dozama može biti toksično. Maksimalna dnevna doza je 2 grama. Ali razina te iste kiseline dovoljno je niska da se ne opažaju nikakvi neželjeni efekti ni nakon obilne dermalne primjene. Striktno za trudnoću ne navodi ništa. Ja mislim da nema straha i osobno bih ga koristila.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 09:18   #67
Nisam sigurna da sam na dobroj temi. Imam suhu kožu, T-zona ljeti mi se masti, ali obrazi suhi, a tijekom zime cijelo lice. Imam ponekad problema s crvenilom. Zanima me bih li mi odgovaralo ulje ploda divlje ruže ili neko drugo? Imam uljni skidač šminke, ali mi ricinus stvara problem. Htjela bih kupiti neko ulje pa mazati navečer ili malo pomiješati dok stavljam kremu.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 18:01   #68
Pozdrav,
imam na celu flekice/pjegice od sunca i za pocetak bi tila probat sa prirodnim stvarima ih malo izblijedit, pa me zanima iz prve ruke ko je koristio ovo ulje, iskreno jel uopce iti malo pomaze za to? ne ocekujem nikakva cuda nego bar malo da ih ublazi
battleaxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 21:59   #69
da li je ovo o čemu pišete: Rosehip seed oil (rosa mosqueta)?
na bočici još piše: pure cold pressed organic
i košta 30ak kn 30ml na iherbu - jel moguće da tako malo košta ako je proizvod baš sve to što piše???
http://hr.iherb.com/Life-Flo-Health-...oz-30-ml/44211
koristim ga par večeriju i stvarno mi se ujutro sviđa koža na dodir
u ogledalu ću pratiti kad prođe neko vrijeme
nemam iskustva sa uljima ali ovo mi je totalno pozitivno iznenađenje
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 18:15   #70
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
je, dobre je kvalitete
e ova informacija mi je tribala
dakle dobra su OleoTherapy ulja super (oshadhi, pranarom mučo skupo)
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 13:52   #71
A koje ulje ploda divlje ruže je dobro za oralnu primjenu?
Je li ok OleoTherapy ili se ipak odlučit za Pranarom, Oshadi, FLoriana?
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 17:15   #72
koristim inače za večernju njegu mješavinu ulja lješnjaka, jojobe i ploda divlje ruže. Trudna sam pa sam malo zbunjena jer ne znam da li se smije ovo ulje ploda divlje ruže ili ne?
Patuljčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 18:29   #73
Koristim ulje lješnjaka i marelice ali sad već želim ili divlju ružu ili sjemenke grožđa. Hm... Cure samo mi dajete ideje. Ne bih imala pojma da vas ovdje ne čitam.
PrincipessaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 21:50   #74
Quote:
Patuljčica kaže: Pogledaj post
koristim inače za večernju njegu mješavinu ulja lješnjaka, jojobe i ploda divlje ruže. Trudna sam pa sam malo zbunjena jer ne znam da li se smije ovo ulje ploda divlje ruže ili ne?
Što ti je u tom ulju sumnjivo? Znam da je jako hidratantno i regenerativno, ja sam nedavno imala dermatitis i mazala sam se, među ostalim uljima (isprobala svašta! ), i s njim kako bih vratila vlažnost jako isušene i iziritirane kože i nije mi ništa smetalo, dapače bilo mi je jedno od najboljih i evidentno najhidratantnijih koje sam probala.

Ako imaš neke sumnje i dvojbe pitaj u nekoj prirodnoj ljekarni gdje inače takve preparate kupuješ.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 17:12   #75
Quote:
Solitary cat kaže: Pogledaj post
Što ti je u tom ulju sumnjivo? Znam da je jako hidratantno i regenerativno, ja sam nedavno imala dermatitis i mazala sam se, među ostalim uljima (isprobala svašta! ), i s njim kako bih vratila vlažnost jako isušene i iziritirane kože i nije mi ništa smetalo, dapače bilo mi je jedno od najboljih i evidentno najhidratantnijih koje sam probala.

Ako imaš neke sumnje i dvojbe pitaj u nekoj prirodnoj ljekarni gdje inače takve preparate kupuješ.
negdje sam pročitala da nije preporučljivo ulje divlje ruže u trudnoći a negdje da jest - pa me zanima kome vjerovati.
ja kupujem preko interneta jer u mom mjestu ljekarne nisu tako dobro opskrbljene
Patuljčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 01:56   #76
Pozdrav svima! Nekidan kupih Oshadhi biljno ulje ploda divlje ruže i avokadovo ulje. U srednjim sam 30-tim, ten čist, bez nekih problema, ali mi je koža lica prilično suha, bez sjaja i nešto borica oko očiju imam te bi ih htjela reducirati. Može li mi netko pomoći savjetom, kako točno upotrebljavati ulje ploda divlje ruže, može li se koristiti samostalno nakon čišćenja lica (npr. uobičajenim mlijekom za čišćenje lica) ili je bolje miješati ga recimo sa tim avokadovim uljem kojega sam isto nabavila (imam i ulje makadamije). Ide li nakon primjene ulja na lice i krema? Dosta sam čitala, ali sam malo zbunjena, pa ako mi netko može pojasniti bila bih zahvalna.
Isto tako, koje eterično ulje učinkovito djeluje protiv bora?
Chloe9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:40   #77
Organsko ulje divlje ruze, sta to mice fleke sa lica pa to je nevjerovatno minus je sta ne hidrira kozu bas.
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
I ja imam pitanje:može li se ulje ploda divlje ruže koristiti samostalno,recimo za namazati lice sa njim prije spavanja.I ima li neko vremensko ograničenje koliko se dugo smije koristiti,rade li se neke pauze,i da li ga se može koristiti i u jutarnjoj njezi prije kreme ili je to previše???
Ja ga stavim nekad samostalno prije spavanja. Nekad stavim shea butter a zatim ruzu.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 09:55   #78
Je ll netko koristio Kemigovo ulje d. ruze? Menie je nesto uzrokovalo potpuni kaos na kozi - ogromne gnojne pristeve kakve nikad prije nisam imala. Nisam sigurna je li ulje d. ruze ili ulje za skidanje sminke ricinus/jojoba, ali naginjem prema tome da je divlja ruza. Imam izuzetno suhu i dehidriranu kozu koja nije sklona pristicima (koristila sam razna ulja prije toga), tako da m je ovo bio potpuni sok. Je li imao netko slicna iskustva sa tim uljem? Mozda to Kemigovo nije dobro?
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 21:20   #79
Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Je ll netko koristio Kemigovo ulje d. ruze? Menie je nesto uzrokovalo potpuni kaos na kozi - ogromne gnojne pristeve kakve nikad prije nisam imala. Nisam sigurna je li ulje d. ruze ili ulje za skidanje sminke ricinus/jojoba, ali naginjem prema tome da je divlja ruza. Imam izuzetno suhu i dehidriranu kozu koja nije sklona pristicima (koristila sam razna ulja prije toga), tako da m je ovo bio potpuni sok. Je li imao netko slicna iskustva sa tim uljem? Mozda to Kemigovo nije dobro?
Koliko se sjecam citao sam online i nema sanse da ulje ruze prouzroci akne, cak ga rabe protiv njih.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 23:10   #80
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Koliko se sjecam citao sam online i nema sanse da ulje ruze prouzroci akne, cak ga rabe protiv njih.
Ne koristi se protiv akni, nego za tretman ožiljaka kod akni. Kod kože sklone aknama može se koristiti, ali u nižem postotku.

Isto tako se dermalno normalno može koristi u trudnoći.
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.