Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2017., 09:33   #2641
Pozdrav svima, imam par pitanja i trebala bi mi vaša pomoć. Priča ukratko – mami je dijagnosticiran rak želuca, odrađena operacija, nakon toga kemo i zračenje, sve skupa završeno prije nešto više od pola godine. Nakon toga obavljene dvije kontrole u razmaku od tri mjeseca, nakon druge onkolog kaže da dođe za šest mjeseci – i sad tu nekako dolazimo do problema.
Naime, ona ima još neke bolove i druge probleme, nalazi nisu loši, ali ima tu još nekih stvari na koje joj je ukazala dr. prilikom ultrazvuka, no što god kaže onkologu, on zapravo ne sluša, ignorira pitanja i uglavnom na njih ne odgovara, a nalaze samo djelomično pogleda (neke ni ne otvori). Naravno, posljedica toga je da ona nema nimalo povjerenja u njega i sad bi htjela potražiti drugo mišljenje.
Treba mi savjet – što, kako, može li se sad uopće? Nazvati neku bolnicu i pitati može li se naručiti za pregled kod onkologa i drugo mišljenje, napomenuti kakvo je liječenje obavljeno? Imate možda neku preporuku za onkologa (dosadašnje liječenje obavljala je u Vinogradskoj)? Znam da je to sad možda pomalo glupo, ali kad je do svega toga došlo, odvijalo se dosta brzo, već ju je LOM prije toga i previše zavlačila pa nismo hodali okolo, nego rješavali sve što prije, no sad je situacija takva kakva je, a znate i sami kako je doći do korisnih informacija po bolnicama. Znam da mi uvijek preostaje dr. Ćepulić, no zanima me i ovo.
Držite se svi, želim vam puno sreće i snage u borbi.
kalinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 19:48   #2642
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Ako se mozes sjetiti mozda imena tog gela pa da Zgabareto mozda moze dr traziti?
Ne odgovaram jer me u zadnjih par dana neće spojiti na forum...

Ma znam kako se manifestira kandida inače, pitala sam u konkretnom slučaju; zanimalo me da li je u ustima.
Dakle, ono što je moj tata dobio se zvalo Gelclair. Imao je upravo te siraste nakupine po jeziku i grlu...

Btw, išla sam pogledati u ormarić s tatinim lijekovima da vidim kako se zove taj gel i odmah sam sve njegove lijekove spakirala i sutra nosim kod dr, nek se iskoriste dok im nije istekao rok. Puna velika vrećica. Užas. S tim da suplemente nisam ni stavljala. Prokleta boleština.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 17:52   #2643
Suprug je bio kod oralnog patologa i preppisao mu je Gelclair, te ga sad koristi. Osim toga preporčena mu je terapija usne šupljine laserom i injekcije Neurobion (9 kom) pa smo ih kupili jer ne idu na crveni nego na bijeli recept (nešto više od 100 kuna). Nije u pitanju samo candida nego i nešto što izaziva pomanjkanje sline i žarenje nepca i grla (ako sam dobro upamtila) pa zbog toga mu je lakše ako ima bombon ili žvaku (bez šečera,naravno) u ustima. Rekao je da to stanje tj. njegovo liječenje dugo traje
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:19   #2644
Quote:
zgabareto kaže: Pogledaj post
Suprug je bio kod oralnog patologa i preppisao mu je Gelclair, te ga sad koristi. Osim toga preporčena mu je terapija usne šupljine laserom i injekcije Neurobion (9 kom) pa smo ih kupili jer ne idu na crveni nego na bijeli recept (nešto više od 100 kuna). Nije u pitanju samo candida nego i nešto što izaziva pomanjkanje sline i žarenje nepca i grla (ako sam dobro upamtila) pa zbog toga mu je lakše ako ima bombon ili žvaku (bez šečera,naravno) u ustima. Rekao je da to stanje tj. njegovo liječenje dugo traje
Zasto bez secera? Secer se izbjegava kad je candida u pitanju. Trazite od lop caphasol (umjetna slina)
inekoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 00:54   #2645
Quote:
inekoj kaže: Pogledaj post
Zasto bez secera? Secer se izbjegava kad je candida u pitanju. Trazite od lop caphasol (umjetna slina)
Ima candidu već ranije ustanovljenu i carcinom
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 16:10   #2646
Nažalost moj tata opet ima rak, ovog puta štitnjače
Jel može netko protumačiti ovaj nalaz i reći kakve su šanse i koliko je uznapredovalo:
Punkcija rubno nešto jače prokrvljenog čvora (promjera do 16 mm) u donjem polu desnog režnja štitnjače (I-II).
I-II periferna krv, te brojne većinom pojedinačne stanice te mjestimice manje acinarne nakupine blago do umjereno pleomorfnih oksifilnih stanica s mjestimice prisutnom binukleacijom i većinom periferno smještenom jezgrom.
Mišljenje: npl. (d.d. u obzir dolaze Hurthle cell npl. i medularna npl.).
Preporučuje se odrediti kalcitonin u serumu i nakon toga PH verifikacija.
Ako ima neki doktor ovdje bio bih jako zahvalan jer smo jako zabrinuti za njega...
__________________
Tražim iskrenu i skromnu curu koja prihvaća autistične muškarce.
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:46   #2647
Quote:
tmarkulincic kaže: Pogledaj post
Nažalost moj tata opet ima rak, ovog puta štitnjače
Jel može netko protumačiti ovaj nalaz i reći kakve su šanse i koliko je uznapredovalo:
Punkcija rubno nešto jače prokrvljenog čvora (promjera do 16 mm) u donjem polu desnog režnja štitnjače (I-II).
I-II periferna krv, te brojne većinom pojedinačne stanice te mjestimice manje acinarne nakupine blago do umjereno pleomorfnih oksifilnih stanica s mjestimice prisutnom binukleacijom i većinom periferno smještenom jezgrom.
Mišljenje: npl. (d.d. u obzir dolaze Hurthle cell npl. i medularna npl.).
Preporučuje se odrediti kalcitonin u serumu i nakon toga PH verifikacija.
Ako ima neki doktor ovdje bio bih jako zahvalan jer smo jako zabrinuti za njega...
U principu to je ca koji ima bajbolje prognoze i razvoja bolesti i lijecenja.
Kazu da ako ti vec tako grah mora pasti to je najbolja varijanta.
Vherujem da tata nije iznimka.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:40   #2648
karcinom grla

molim pomoč, savijet , bilo šta...suprugu mi je otkriven tumor na grlu planocelularni karcinom 2x2cm doktori predlažu operaciju vađenje cijelog grkljana i glasnica,rekonstrukcija jednjaka.međutim moj suprug odbija operaciju ne želi razgovarati o svojim strahovima kako bi mu moli pomoći, samo kaže mjenjaj temu.mislim da je i psihološki teško da prihvati, nema apetita teško guta.sutra imamo dogovor u svetoj nedjelji da probamo radiološki ako je moguće, sve samo da nije nož...da tumor je d4 ne kužim baš kaj to znaći.kako se postaviti on ne želi da ga pritiščemo a svi upučuju da je operacija najbolji izbor.uz njega sam šta bilo da odlući ali teško mi je ne poduzimat ništa.hvala unaprijed i svaki savjet i iskustvo su mi dobrodošli!
ljejla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:01   #2649
Quote:
ljejla kaže: Pogledaj post
molim pomoč, savijet , bilo šta...suprugu mi je otkriven tumor na grlu planocelularni karcinom 2x2cm doktori predlažu operaciju vađenje cijelog grkljana i glasnica,rekonstrukcija jednjaka.međutim moj suprug odbija operaciju ne želi razgovarati o svojim strahovima kako bi mu moli pomoći, samo kaže mjenjaj temu.mislim da je i psihološki teško da prihvati, nema apetita teško guta.sutra imamo dogovor u svetoj nedjelji da probamo radiološki ako je moguće, sve samo da nije nož...da tumor je d4 ne kužim baš kaj to znaći.kako se postaviti on ne želi da ga pritiščemo a svi upučuju da je operacija najbolji izbor.uz njega sam šta bilo da odlući ali teško mi je ne poduzimat ništa.hvala unaprijed i svaki savjet i iskustvo su mi dobrodošli!
Javite seu udrugu: http://www.larynx-hr.org/
Iz mog iskustva ljudi najbolje odgovaraju na ljude koji su bili i prosli istu situaciju i zive kvalitetno.
Zamolite ih u udruzi da vas posjeti kod kuce aktivist njihov i porazgovara s muzem.
Osim toga treba mu dati prostora da sam donese odluku.
Ja bih pocela razgovor tipa:
Znam da ne zelis o tome ne zelim ni ja. Zelim samo biti sigurna da si duboko promislio o svim cinjenicama i da si racionalno donio odluku odbaciti sve sanse koje realno imas i odabrao sigurnu smrt. Postovat cu to i iako ce mi se srusiti cijeli svijet morat cu se nositi sa tvojom odlukom no ne ocekuj od mene da njegujem i mijenjam pelene osobi koja je odustala i od sebe i mene na prvoj prepreci. Izvoli pobrini se odmah za svoju palijativnu njegu jer pod ovim okolnostima ne zelim biti dio toga. Kraj price.


Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 22:39   #2650
Pozdrav svima,

Vec sam se javljao na ovoj temi, mama ima rak dojke, lobularnog tipa, prosla je mastektomiju, 6 kemoterapija i 25 zračenja. Liječenje bi trebala nastaviti lijekom Tamoksifen budući da je tumor hormonski zavisan. Zanima me sljedeće - dobila je dozu za dva mjeseca i naručena za pregled za siječanj, međutim kad smo preračunali dane i broj tableta ustanovili smo da će biti razmak od 6 dana ako bi danas počela piti lijek. Smije li se prekidati uzimanje lijeka ili je bolje uzimati stalno, bez pauze? Može li se uzimati nešto od pripravaka da bi se smanjile nuspojave koje bi po onome što piše mogle biti vrlo neugodne pa i opasne iako sam svjestan da je riječ o starom lijeku i lijeku koji se koristi na mngo pacijenata pa su i nuspojave detaljno opisane.
Zanima ne kako ide sa rastom kose nakon kemoterapije, mami je počela rasti kosa ali je to jako tanko i slabo i nejednako na dijelovima tjemena... Očekivao sam da će biti bolja kosa nakon toga međutim ovo loše izgleda iako je prošlo mjesec ipol od posljedne kemo.
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:50   #2651
Quote:
krycek kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Vec sam se javljao na ovoj temi, mama ima rak dojke, lobularnog tipa, prosla je mastektomiju, 6 kemoterapija i 25 zračenja. Liječenje bi trebala nastaviti lijekom Tamoksifen budući da je tumor hormonski zavisan. Zanima me sljedeće - dobila je dozu za dva mjeseca i naručena za pregled za siječanj, međutim kad smo preračunali dane i broj tableta ustanovili smo da će biti razmak od 6 dana ako bi danas počela piti lijek. Smije li se prekidati uzimanje lijeka ili je bolje uzimati stalno, bez pauze? Može li se uzimati nešto od pripravaka da bi se smanjile nuspojave koje bi po onome što piše mogle biti vrlo neugodne pa i opasne iako sam svjestan da je riječ o starom lijeku i lijeku koji se koristi na mngo pacijenata pa su i nuspojave detaljno opisane.
Zanima ne kako ide sa rastom kose nakon kemoterapije, mami je počela rasti kosa ali je to jako tanko i slabo i nejednako na dijelovima tjemena... Očekivao sam da će biti bolja kosa nakon toga međutim ovo loše izgleda iako je prošlo mjesec ipol od posljedne kemo.
Pije se ISKLJUCIVO I SAMO onako kako je onkolog propisao. Oko svih dilema zovite odjel onkologije i mozete traziti savjet. Oko ovakvih stvari vam i sestre znaju odgovoriti na pitanje.
Sto se dizanja imuniteta tice posebno jakih antioksidansa, birajte one koji imaju odobrenje agencije za hranu i lijekove ( u pravilu iz apoteke). U principu se treba izbjegavati u vrijeme kada se uzimaju lijekovi zato sto umanjuju njihov pun ucinak. Kod kemoterapija se uzimaju izmedju ciklusa za rekuperaciju.

Kosi treba vremena da se regenerira, ali hoce. To nek joj bude najmanja briga. Nek si odabere neke dobre perike i mujenja frizure kak joj pase.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 16:23   #2652
glioblastom

Pozdrav.Molim-sve koji imaju ili su imali oboljelog od glioblastoma da mi se jave u vezi savjeta u poruke,bit ću svima....neizmjerno zahvalna! bok.
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:16   #2653
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kosi treba vremena da se regenerira, ali hoce. To nek joj bude najmanja briga. Nek si odabere neke dobre perike i mujenja frizure kak joj pase.
Znam dvije žene koje su preživjele rak dojke, objema je trebalo dosta dugo da im opet kosa počne rasti, ali kak veliš, to im je bila najmanja briga...
Zanimljivo da je jedna od njih poslije kemo "dobila" drugačiju kosu nego je imala prije. I po boji i strukturi. :nezna:
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 08:18   #2654
Pozdrav svima na ovoj temi! Citam vas vec neko vrijeme, ali tek sada sam se odlucila registrirati jer imam pitanje.

Naime, radi se o mojoj mami koja je u poodmaklom stadiju raka pluca. Zbog metastaze na jednjaku, vec barem jedno 2-3 mjeseca je na kasastoj dijeti. Prije 2-3 tjedna, pocela je koristiti flastere na bazi opijata. Radi svih tih razloga (plus jos kemoterapija na koju jos ide), zadnja stolica je bila prije 2-3 tjedna.

Dosad smo probali skoro sve: planinski caj, ricinusovo ulje, glicerinske cepice, laksamol otopinu, sennu, probiotike...nista. Jel ima itko kakvu ideju/iskustvo dok ne dodjemo do doktora? Lijecnica opce prakse i tete u apoteci su mi savjetovale ovo isprobano, ali nista ne pomaze. Hvala
velikimacak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 08:26   #2655
Quote:
velikimacak kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na ovoj temi! Citam vas vec neko vrijeme, ali tek sada sam se odlucila registrirati jer imam pitanje.

Naime, radi se o mojoj mami koja je u poodmaklom stadiju raka pluca. Zbog metastaze na jednjaku, vec barem jedno 2-3 mjeseca je na kasastoj dijeti. Prije 2-3 tjedna, pocela je koristiti flastere na bazi opijata. Radi svih tih razloga (plus jos kemoterapija na koju jos ide), zadnja stolica je bila prije 2-3 tjedna.

Dosad smo probali skoro sve: planinski caj, ricinusovo ulje, glicerinske cepice, laksamol otopinu, sennu, probiotike...nista. Jel ima itko kakvu ideju/iskustvo dok ne dodjemo do doktora? Lijecnica opce prakse i tete u apoteci su mi savjetovale ovo isprobano, ali nista ne pomaze. Hvala
Mozete jos pokusati s tekucim glicerinom u sprici 2 ml i uspricati u crijevo. Mozete staviti i u vise navrata. Daleko je bolja varijanta od glicerinskog cepica.
Ako ni to ne upali mozete jos jedino klistir set nabaviti u apoteci.
Ako ni to ne upali vjerojatno je problem mehanicke barijere.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 08:26   #2656
Hvala ti ivanicapeca, jucer smo bili na gastroenterologiji i preporucili su nam isto klistiranje pa sam organizirala patronaznu sestru da nam dodje doma.
velikimacak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 21:03   #2657
Sekundarni tumor - metastaze na kostima

Pozdrav,

molio bih, ukoliko netko zna, koje alternativne načine liječenja je poželjno koristiti u liječenju metastaza na kostima (prsna kost i kralješci).

Naime, radi se o tome da mi je tati u 7mj. ove godine dijagnosticiran uznapredovali mikrocelularni karcinom pluća (zahvaćena cijelo lijevo plućno krilo izraženije u području gornjeg plućnog režnja, a najizraženije uz granicu interlobija, te zahvaćeni torakalni limfni čvorovi).
Tada, bez ikakvih promjena u koštanom prozoru.

Tjedan dana nakon dijagnoze, nakon citološkog nalaza, paralelno smo započeli liječenje sa kemoterapijama, ukupno 6 kemoterapija, i sa alternativom (klorofil, matična mliječ, mykosan ljekovite gljive - kasnije Cordyceps i Maitake).
Jučer je bio kontrolni CT... pluća potpuno čista od karcinoma, limfni čvorovi također... svi organi i velike krvne žile također čiste...
No, vidljive su navedene metastaze (prsna kost i kralješci) koje za sada nemaju nikakvih simptoma. Nitko ni nebih znao za njih da jučer nije bilo tog CTa, budući da na prijašnjem CTu sa kostima bilo sve ok.
Unatoč tome, onkolog super zadovoljan proteklim liječenjem.

Naravno, metastaze planiramo liječiti zračenjem, no također, kao i za slučaj primarnog karcnoma, planiramo uvesti i kombinaciju sa alternativnim liječenjem...
Prema tome, može li netko preporučiti neku alternativu za liječenje tih metastaza? Možda neka druga gljiva, prvenstveno Reishi... ili tako nešto?
matek2h is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 00:33   #2658
Quote:
matek2h kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

molio bih, ukoliko netko zna, koje alternativne načine liječenja je poželjno koristiti u liječenju metastaza na kostima (prsna kost i kralješci).

Naime, radi se o tome da mi je tati u 7mj. ove godine dijagnosticiran uznapredovali mikrocelularni karcinom pluća (zahvaćena cijelo lijevo plućno krilo izraženije u području gornjeg plućnog režnja, a najizraženije uz granicu interlobija, te zahvaćeni torakalni limfni čvorovi).
Tada, bez ikakvih promjena u koštanom prozoru.

Tjedan dana nakon dijagnoze, nakon citološkog nalaza, paralelno smo započeli liječenje sa kemoterapijama, ukupno 6 kemoterapija, i sa alternativom (klorofil, matična mliječ, mykosan ljekovite gljive - kasnije Cordyceps i Maitake).
Jučer je bio kontrolni CT... pluća potpuno čista od karcinoma, limfni čvorovi također... svi organi i velike krvne žile također čiste...
No, vidljive su navedene metastaze (prsna kost i kralješci) koje za sada nemaju nikakvih simptoma. Nitko ni nebih znao za njih da jučer nije bilo tog CTa, budući da na prijašnjem CTu sa kostima bilo sve ok.
Unatoč tome, onkolog super zadovoljan proteklim liječenjem.

Naravno, metastaze planiramo liječiti zračenjem, no također, kao i za slučaj primarnog karcnoma, planiramo uvesti i kombinaciju sa alternativnim liječenjem...
Prema tome, može li netko preporučiti neku alternativu za liječenje tih metastaza? Možda neka druga gljiva, prvenstveno Reishi... ili tako nešto?
Samo cu vam rec sritno i inzistirajte na CTu glave i preventivnom zracenju mozga ako je glava cista, ovaj gad voli mozak.
Pazit na infekte, secer, trombozu, proucit pocetne simptome sepse. Nadam se da vam dr prati LDH.
Jos jednom sritno i ne bacajte lovu na skupe pripravke. Iskreni savjet
inekoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 11:19   #2659
Quote:
matek2h kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

molio bih, ukoliko netko zna, koje alternativne načine liječenja je poželjno koristiti u liječenju metastaza na kostima (prsna kost i kralješci).

Naime, radi se o tome da mi je tati u 7mj. ove godine dijagnosticiran uznapredovali mikrocelularni karcinom pluća (zahvaćena cijelo lijevo plućno krilo izraženije u području gornjeg plućnog režnja, a najizraženije uz granicu interlobija, te zahvaćeni torakalni limfni čvorovi).
Tada, bez ikakvih promjena u koštanom prozoru.

Tjedan dana nakon dijagnoze, nakon citološkog nalaza, paralelno smo započeli liječenje sa kemoterapijama, ukupno 6 kemoterapija, i sa alternativom (klorofil, matična mliječ, mykosan ljekovite gljive - kasnije Cordyceps i Maitake).
Jučer je bio kontrolni CT... pluća potpuno čista od karcinoma, limfni čvorovi također... svi organi i velike krvne žile također čiste...
No, vidljive su navedene metastaze (prsna kost i kralješci) koje za sada nemaju nikakvih simptoma. Nitko ni nebih znao za njih da jučer nije bilo tog CTa, budući da na prijašnjem CTu sa kostima bilo sve ok.
Unatoč tome, onkolog super zadovoljan proteklim liječenjem.

Naravno, metastaze planiramo liječiti zračenjem, no također, kao i za slučaj primarnog karcnoma, planiramo uvesti i kombinaciju sa alternativnim liječenjem...
Prema tome, može li netko preporučiti neku alternativu za liječenje tih metastaza? Možda neka druga gljiva, prvenstveno Reishi... ili tako nešto?
Metastaze na kostima se ne mogu vidjeti niti na jednoj drugoj pretragi osim scintegrafije kostiju i eventualno rtg kada ciljano slikamo odredjeni dio skeleta. Scintegrafija pokriva cijeli skelet.
Metastaze na kostima posebno one mikrocelularnog ca pluca su vrlo radio osjetljive i uspjesno se lijece dozom zracenja.
Za scintegrafiju i terapiju zracenjem se obratite svom onkologu.
Sto se alternativnog lijecenja tice imate cijeli jedan podforum na tu temu pa pogledajte na pocetnoj stranici forum.hr.
Ovdje na zdravlju alternativa je offtopic.
Inace sve ovo sto ste naveli da koristite spada pod komplementarne pripravke koji su dodatak prehrani i ne spadaju pod alternativu. Pod alternativu spada sve ono sto nema znanstveno dokazanu nikakvu ucinkovitost i neskodljivost. Gljive koje ste nabrojali sadrze u sebi beta glucan koji je jak antioksidans i imunobuster i on je sam po sebi najbitniji segment cijele price oko dizanja imuniteta i vezanja na sebe slobodnih radikala. Mozete ga nabaviti ekstrahiranog u koncentriranim dozama u apoteci.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 08.12.2017. at 11:58.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 16:38   #2660
Da li mislite da je stvarno potrebno preventivno zračiti mozak ukoliko se pokaže da je i mozak čist, budući da primarni tumor koji je dijagnosticiran u 7mj više ne postoji?

Što se tiče pripravaka, mislimo da su stvarno pomogli, budući da je svrha kemoterapije prvenstveno zaustaviti širenje karcinoma, ako se ne varam... no već nakon 2 kemoterapije sama RTG snimka pluća pokazala je izvanredno poboljšanje.. da bih se sada na CT pregledu vidjelo da smo primarni karcinom uspjeli potpuno izbaciti iz tijela u roku 4.5 mjeseci...

Quote:
inekoj kaže: Pogledaj post
Samo cu vam rec sritno i inzistirajte na CTu glave i preventivnom zracenju mozga ako je glava cista, ovaj gad voli mozak.
Pazit na infekte, secer, trombozu, proucit pocetne simptome sepse. Nadam se da vam dr prati LDH.
Jos jednom sritno i ne bacajte lovu na skupe pripravke. Iskreni savjet
matek2h is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.