Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Je li nam se ulazak u EU isplatio?
Da 21 43.75%
Ne 21 43.75%
Ne znam 3 6.25%
Premalo je vremena prošlo da možemo znati 3 6.25%
Glasovatelji: 48. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2017., 19:53   #1
Četiri godine članstva Hrvatske u EU

Posve nezapaženo prošla je 4. obljetnica ulaska Hrvatske u EU.
Ranih 2000-tih to nam je bila nacionalna opsesija a ulazak se tražio doslovno pod svaku cijenu.
Sada četiri godine kasnije, je li nam se isplatilo?
__________________
.

Zadnje uređivanje DJTcro : 06.07.2017. at 20:19.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 21:47   #2
Prvo se trebamo zapitati, tko je suveren u EU?

Suveren u EU je kapital i banke, demokracija je na nivou bivšeg CCCP-a!

Stanje u RH, ili su ljudi nezaposleni ili rade po 16 sati.

Penzija - što je to?????

Smanjuje se broj Hrvata


Hrvati sve dužniji.

Hrvati će ostati bez svojih domova.


Budućnost EU-a vladajuća elita i zombiji!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 22:11   #3
Itekako nam se isplatio. Mladi pobjegli od hdz-a, rekordno niska nezposlenost, poduzetnici imaju ogromno tržište i mogu se priključiti produktivnijem euopsokom nabavnom lancu čime se smanjuje utjecaj katastrofalne politike naših vlada koja ne dopušta gospodarstvo da diše. Imamo gospdarski rast bez da je nastalo veliki kreditni boom građana, rastemo zdravije.

Naravno bez reformi i odustajnja od rodijačkog uhljebljivanja, državnih tvrtki koje služe da se krade EU ne može učiniti značajnu razliku pa nas pretvoriti u normalnu zemlju, ali može usporiti i olakšati posljedice katastrofe HDZSDP-a.

ideja za EU je nastala nakon katastrofe drugog svjetskog rata gdje se željelo učinti zemlje međusobno gospodrski ovisne tako da nikad više ne ratuju.
U trenutku kad svjetska globalna srednja klasa raste nevjerojtnom brzinom i niz zemlja u aziji će postati svjetski značajne eknonomije EU je nužan jer su europske zemlje premale zasebno da održe značaj u takvom svijetu.
Nadam se da ćemo jednog dana dočekati da sabor raspiše referendum o pristupu u ujedinjene europske države.

Nažalost trenutni nesposobni politčari EU-a koji se ponašju kao idioti oko migracije i jedina greška pravno-ekonomskog ustrojstva što je euro bi mogli uzrokvati raspad. Da samo bar ušli koju godinu ranije.
__________________
Atlas network, spasi nas !!!

Zadnje uređivanje elninjo7 : 06.07.2017. at 22:23.
elninjo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 22:17   #4
Quote:
elninjo7 kaže: Pogledaj post
Itekako nam se isplatio. Mladi pobjegli od hdz-a, rekordno niska nezposlenost, poduzetnici imaju ogromno tržište i mogu se priključiti produktivnijem euopsokom nabavnom lancu čime se smanjuje utjecaj katastrofalne politike naših vlada koja ne dopušta gospodarstvo da diše. Imamo gospdarski rast bez da je nastalo veliki kreditni boom građana, rastemo zdravije.

Naravno bez reformi i odustajnja od rodijačkog uhljebljivanja, državnih tvrtki koje služe da se krade EU ne može učiniti značajnu razliku pa nas pretvoriti u normalnu zemlju, ali može usporiti i olakšati posljedice katastrofe HDZSDP-a.

Eu je nastao nakon katatrofe drugog svjetskog rata gdje se željelo učinti zemlje međusobno gospodrski ovisne tako da nikad više ne ratuju.
U trenutku kad svjetska globalna srednja klasa raste nevjerojtnom brzinom i niz zemlja u aziji će postati svjetski značajne eknonomije EU je nužan jer su europske zemlje premale zasebno da održe značaj u takvom svijetu.
Nadam se da ćemo jednog dana dočekati da sabor raspiše referendum o pristupu u ujedinjene europske države.

Nažalost trenutni nesposobni politčari EU-a koji se ponašju kao idioti oko migracije i jedina greška pravno-ekonomskog ustrojstva što je euro bi mogli uzrokvati raspad. Da samo bar ušli koju godinu ranije.
Isplatila se europarlamentarcima

Ovi što kopaju po smeću, njima je sve isto da li kopaju po hrvatskom ili europskom smeću!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 22:21   #5
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Isplatila se europarlamentarcima

Ovi što kopaju po smeću, njima je sve isto da li kopaju po hrvatskom ili europskom smeću!
Da nismo ušli u EU sigurno bi tvoji hdzovci i ostali domoljubi spriječili ljude da kopaju po smeću.
__________________
Atlas network, spasi nas !!!
elninjo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 22:44   #6
Quote:
elninjo7 kaže: Pogledaj post
Da nismo ušli u EU sigurno bi tvoji hdzovci i ostali domoljubi spriječili ljude da kopaju po smeću.
Moji HDZeovi pa te stranke više nema, danas je to filijala europučke stranke, sestrinaska stranak Vučićeve radikalne stranke...

Inače mi najjači argument tržište od 500 milijuna ljudi, kao da to tržište nije već zapišano.

Ulaskom u EU, odrekli smo se i vlastitog hrvatskog tržišta.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 23:05   #7
Evo zanimljivog izlaganja zastupnika Bunjca, da čujemo malo o blagodatima eu-a:

https://www.youtube.com/watch?v=l8SzLAApcIU
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 23:11   #8
Za one slobodnomisleće, evo još malo analize od Pernara https://www.youtube.com/watch?v=ER38b3mst3M
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 23:12   #9
Eurofobnim uhljebima gori pod petama nakon svega par godina članstva
krcmije is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 23:18   #10
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Eurofobnim uhljebima gori pod petama nakon svega par godina članstva
Ne kužim, tebi je smisao života raditi za strane gazde i podržavati novi svjetski poredak ili?

Meni je smisao života sloboda od svih lopina, naročito legalnih!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 23:20   #11
Je li nam se ulazak u EU isplatio?

Da

Lakše možemo u Irsku i Njemačku
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 23:39   #12
Isplatilo se iako sam u početku bio skeptičan jer smo riješili problem od preko 300 000 nezaposlenih odljevom stanovništva. U gradu vidim uređene objekte koji su za vrijeme krize bili katastrofalni,loši kapitalisti su na neki način natjerani u pravilu na gašenje i viđam da se čude tržišnoj logici npr. ako mijenjate firme,ako je jedan kapitalist brži od drugog u otimanju radnika,žaljenje na osposobljavanje a onda odljev van kad nauče raditi i td. Vidi se polako neki osjećaj Europe van prethodne šupljine,dižemo se polako,u odnosu na prošlu godinu primijećujem da su se plaće digle u ponudama za poslove na cca 3-4 tisuće unatoč minimalcu recimo ja pobjegao iz jedne firme jer me nije platio dovoljno,očekivao je da radim puno a dobivam malo i firma propala za 2 mjeseca nakon toga jer su radnici bili podplaćeni ,ponuda mi narasla na 4 ili 3 tisuće čak i preko a prosjek plaće nam je isto porasao na 5900 sa 5 500 baš koliko i cijena kv radne snage za toliko. Ovi naši radom vani koji su iz siromašnijih obitelji uređuju svoje fasade. Pomaci su očigledni.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 23:48   #13
Eu nam je dobro došla da se riješimo "viška stanovništva".
Sad smo u paradoksu da nam drastično pada broja nazposlenih, a pada i broj zaposlenih.
Naravano, opće "bežanija" mladih će nam za 10-tak godina doći na naplatu, but who cares? Tada će EU ionako biti zakopani leš.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 03:34   #14
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ne kužim, tebi je smisao života raditi za strane gazde i podržavati novi svjetski poredak ili?

Meni je smisao života sloboda od svih lopina, naročito legalnih!
Jer tako nam je dobro islo sve ove godine, onda dode EU i s njom inozemni lopovi koji su sve pokrali
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 06:38   #15
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Eurofobnim uhljebima gori pod petama nakon svega par godina članstva
Eurofilni uhljebi marljivo rade na tome da u RH ostanu samo oni i penzići.
Misle da će tada lijepo živjeti od EU programa i subvencija.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 08:05   #16
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
I Vidi se polako neki osjećaj Europe van prethodne šupljine,dižemo se polako,u odnosu na prošlu godinu primijećujem da su se plaće digle u ponudama za poslove na cca 3-4 tisuće unatoč minimalcu recimo ja pobjegao iz jedne firme jer me nije platio dovoljno,očekivao je da radim puno a dobivam malo i firma propala za 2 mjeseca nakon toga jer su radnici bili podplaćeni ,ponuda mi narasla na 4 ili 3 tisuće čak i preko a prosjek plaće nam je isto porasao na 5900 sa 5 500 baš koliko i cijena kv radne snage za toliko. Ovi naši radom vani koji su iz siromašnijih obitelji uređuju svoje fasade. Pomaci su očigledni.
Vidiš, ja sam baš htio napisati obrnuto.
Naime osim činjenice da se može lakše raditi vani, ja u samoj Hrvatskoj nisam vidio ama baš niti jednu razliku danas i prije 4 godine.

Da nismo ušli u EU, nego su nam Njemačka i Irska otvoriti tržište rada, mislim da bi društveno stanje bilo isto.

Naravno govorim o običnim ljudima, politički i ekonomski se slažem da se ulazak u EU isplatio.
Manje je ljudi dovoljno očajnih da idu na Jadran raditi sezonski, manje rade užasno slabo plaćene poslove u kontinentalno Hrvatskoj i općenito, društveni pritisak jeste manji samim time.

Ali one fantazije koje su nam servirali ranih 2000-tih o članstvu su se pokazale baš to - fantazije.

Dakle DA - članstvo jer pozitivno jer se u ekonomiji stvari nisu pomakle za milimetar već 17 godina, i neće se pomaknuti još 17 godina, ali barem se može sada otići raditi u zemlje sa tržišnom ekonomijom.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 08:23   #17
pametnom narodu sa samopouzdanjem i vjerom u sebe i svoje predstavnike u vlasti je svejedno da li su u eu ili izvan nje...uvijek će se snaći, neće biti iskorištavani i bit će im dobro

bedastom narodu bez samopouzdanja i vjere je svejedno bili oni u eu ili izvan nje...bit će zaostali, siromašni, iskorištavani i gnjevni
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 08:30   #18
@Michael

ne znam gdje ti živiš,ja sam na čistom sjeveru i bolje stvari promatram u pogledu na regiju. Odljev stanovništva je samo jedan pozitivan pomak ali stanje se mijenja u državi. Meni nije problem raditi za 3000 pa i manje dok sam radio,nekome je i onda pričamo o iseljavanju kao problemu,napuštanju države,regija dok to nije ništa zabrinjavjauće,ljudi su slobodnim izborom to napravili. Čini se da je ipak tvoja država ona gdje najbolje živiš koliko god da neki govorili da nije tako. Ljudi se mogu vratiti tako da se u napuštena područja investira olakšavanjem poslovanja. Nisu ljudi otišli van jer vole Irsku ili Njemačku zbog države već zbog privatnih firmi. Država je tu samo imaginarna,to se može gledati kao bijeg iz područja u područje,EU da bi profunkcionirala mora postati SAD gdje se male države i ostale države ne bi niti spominjale baš kao što prosječan čovjek ne zna nabrojati 25 država SADa ali zna za SAD. Umjesto države,realnost je da više ljudi vide zastave privatnih firmi od zastava država dakle mi se trebamo maknuti kule od pjeska posađene u glavi o tome kako mi kolektivno negdje ulazimo dok je svaki pojedinac za sebe u odabiru za koju će privatnu zastavu raditi. Hrvat koji ide van ne vidi problem tamo gdje ga nema,za njega nema problema zaraditi više. Problem odlaska iz države vide uhljebi koji se neće moći financirati više jer je to stanovništvo jednog grada negdje a koliko je grad suveren mislim da to vidimo na lokalnoj razini.

Zadnje uređivanje Detektor : 07.07.2017. at 08:54.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 08:47   #19
Pomalo optimistično to gledaš.

Da, Poljaci su se masovno vraćali i ulagali u ekonomiju, ali njihov ekonomski sustav je desetljećima napredniji od našeg.

Vidit ćemo...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 08:57   #20
Evo primjera "bijega". Ja do Austrije i Slovenije imam manje nego do juga Damacije i sad su ljudi negdje pobjegli dok da su putovali kraće,da su udaljeniji od područja ne bi pobjegli nigdje. To samo govori kako se uloga država treba smanjiti da se ne bi pričalo o glupostima bijega i ostalog to ka oda netko radi problem time što je Zagreb gusto naseljen iako je to jedna država,ima i takvih ali nije problem to što ljudi idu iz Slavonije,Like,to nam samo govori kako treba smanjiti brojeve zastupnika u tim izbornim jedinicama jer se čini da su to regije uhljeba a ne da oni imaju isto ko i oni koji najviše doprinose.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.