Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 15:47   #61
Ja se mislim hoću li potrošit za kavu na rivi a vidi nje.
Jebem ti sve, ma nek im naplate kazne a i ovoj bi.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 15:51   #62
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Vidiš ovo jer OK stav.
pretpostavljam da imaš jedno r viška...
naravno da je ok stav. ja kad negdi iden gledan di ima ono šta mene zanima, ja mislin da nema logičnijeg i normalnijeg ponašanja.
ako je nekom normalno da se zajednica prilagodi luđacima, ok, ali meni nije.
po kumekovome las vegas je definitivno u kurcu zato šta nema pidoče na buzaru u ponudi jer je turist iz šibenika quark tako "odabrao"

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Pa potrošit ćeš fjaku...
ne razbacivaj se izrazima koje ne razumiš

Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
https://image.ibb.co/eDAd4a/2017.jpg

Evo ti još jedna forska - više ona potroši nego 10 000 partijanera
ugledni kolega da usput razjasnimo: ova ženska individua na svjetlopisu jest TURIST. ona rulja koja se jebe pijana ispod tamarisa čoviku kraj obora nisu turisti, to su strani državljani koje se trenutno nalaze u hrvatskoj
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:05   #63
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Ova na slici ti je pičija ruskog tajkuna, ostavila par miliona eura u tjedan dana.
Par miliona kome i za sta? Sigurno nije iznajmila pola grada, niti je kupila 100.000 razglednica, niti platila 10.000 lezaljki, niti kupovala u Konzumu...

S Hvarom je problem da tamo zive ljudi koji taj svoj stari grad dozivljavaju kao veliko srediste kulture, tipa imaju vrlo staro kazaliste, prvo u nekom prostoru, imaju neke zgrade koje su davno bile vrlo napredne. Sve je to gradila Venecija, a ljudi koji danas tamo zive bas i nemaju previse veze s Venecijom, nego su dosli kasnije, no vole se vidjeti kao nasljednike te napredne Venecije i velike kulture.

Patrijarhat kulturu dozivljava kao konkurenciju slobodi, tako da ih smeta da bi sad netko "u gacama" isao okolo. S druge strane ljudi koji dodju iz Norveske su zateceni temperaturom i njima je to fora da mogu okolo bez majice.

Sad jedno je da ljudi rade nerede, spolno opce nasred trga i bljuju okolo, ali da je veliki problem da ljudi par stotina metara od plaze setaju u kupacima? Meni je to priglupo, jer ti isti hvarani, koji bi htjeli novac od turista, ocekuju da se ovi oblace ko' otocke udovice. Nisu oni dosli na Hvar da nose crne marame na +40.

No tako je bilo i pred 30 godina: u Istri svi u kupacima svuda, od plaze, do samoposluge, a u Hvaru znakovi s prekrizenim kupacim kostimima.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:13   #64
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Sad jedno je da ljudi rade nerede, spolno opce nasred trga i bljuju okolo, ali da je veliki problem da ljudi par stotina metara od plaze setaju u kupacima? Meni je to priglupo, jer ti isti hvarani, koji bi htjeli novac od turista, ocekuju da se ovi oblace ko' otocke udovice. Nisu oni dosli na Hvar da nose crne marame na +40.

No tako je bilo i pred 30 godina: u Istri svi u kupacima svuda, od plaze, do samoposluge, a u Hvaru znakovi s prekrizenim kupacim kostimima.
Pa naravno da uokolo plaže i do neke slastičarnice uz plažu ideš u kupaćem,

ajde ti u ZG na pr. u Maksimiru iziđi u kupaćima i ručnikom iz zgrade i
otiđi na Jarun jer je eto vruće. Hvar je grad u kojem žive i roditelji i djeca
i potrebno je zbog odgoja držati se svih pravila ponašanja.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:26   #65
Rekao bih da se, kao i obično u Hrvatskoj, odlazi u dva ekstrema, umjesto da se pokušalo pronaći nešto uravnoteženije rješenje.

Odluka ovako kako prezentirana je suluda. Ne znaš da li je luđa sama ideja, pristup, obrazloženja, usporedbe ljetovališta s najvećim svjetskim središtima kulturnog turizma ili nešto peto.

S druge strane, po raznim fotografijama očito je da postoje i ponašanja koja baš i nisu "šetanje bez majice" ili "pojeo trokut pizze na klupi". Ne treba baš ni žmirit na sve degutantnosti zato jer, eto, turizam. Oni nam donose pare, pa nek se onda jebu usred grada, pišaju po crkvi i šetaju goli.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:31   #66
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Par miliona kome i za sta? Sigurno nije iznajmila pola grada, niti je kupila 100.000 razglednica, niti platila 10.000 lezaljki, niti kupovala u Konzumu...
Prika, ona jahta skuri 120 litara goriva na sat, a dnevno plovi barem 10 sati, pa računaj koliko samo na gorivo ode. Plus naša posada + sobarica + kuvar + navigator. A koliko dođe najam cijelog kata elitnog hotela od 5 zvjezdica? Za čas se nabere love. I eto milja eura ode a da ona ni centa nije potrošila.

Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
S Hvarom je problem da tamo zive ljudi koji taj svoj stari grad dozivljavaju kao veliko srediste kulture, tipa imaju vrlo staro kazaliste, prvo u nekom prostoru, imaju neke zgrade koje su davno bile vrlo napredne. Sve je to gradila Venecija, a ljudi koji danas tamo zive bas i nemaju previse veze s Venecijom, nego su dosli kasnije, no vole se vidjeti kao nasljednike te napredne Venecije i velike kulture.
S Hvarom je problem truć truć. A čiji problem, koji problem šta je tu problem? Ako nisi Zagrebčanin i ako ne živiš u vlažnom stanu sa stropom visine 4 metra onda si hrvatska seljačina. Ma nemoj bogati.

Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Patrijarhat kulturu dozivljava kao konkurenciju slobodi, tako da ih smeta da bi sad netko "u gacama" isao okolo. S druge strane ljudi koji dodju iz Norveske su zateceni temperaturom i njima je to fora da mogu okolo bez majice.
Ako postoji znak da se ne može u badiću, ni jedan viking se neće skinut, niti se bunit niti čudit. Pari da je u njima problem.

Quote:
Sad jedno je da ljudi rade nerede, spolno opce nasred trga i bljuju okolo, ali da je veliki problem da ljudi par stotina metara od plaze setaju u kupacima? Meni je to priglupo, jer ti isti hvarani, koji bi htjeli novac od turista, ocekuju da se ovi oblace ko' otocke udovice. Nisu oni dosli na Hvar da nose crne marame na +40.
Ajmo sad naturat svoju politiku i ideologiju. Svemu je kriva crkva, vjera HDZ, thumpson, jer mi sve znamo i mi smo najpametniji. Ako domaći ne hodaju gologuzi, neće ni gosti. Znaš ono, kad si u Rimu, ponašaj se kao rimljanin.

Pa barem plaža po Hvaru ima koliko ti srce hoće. Ako voliš nudističke ima i toga. Ako hoćeš samoće, imaš Paklenjake i otočića koliko hoćeš. Možeš gdje i kud hoćeš i kako hoćeš. A gradska plaža je druga stvar, nije to ka u Zagrebu da je plaža 15 kilometara od centra grada, pa koga briga. Nego je u samom centru. I postoje neke regule.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:40   #67
U Trstu je na gradskoj plaži još uvijek zabranjeno mješanje po spolovima, postoji muški dio, postoji ženski dio, a između je zid od betona i bloketa, a čim se netko približi zidu ne bi li nedaj bože ćirnuo na drugu stranu, dolaze redari i upozoravaju.

Jesu i tršćani katolibani? Ili je to dokaz da je istinita ona - Trst je naš
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:51   #68
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
U Trstu je na gradskoj plaži još uvijek zabranjeno mješanje po spolovima, postoji muški dio, postoji ženski dio, a između je zid od betona i bloketa, a čim se netko približi zidu ne bi li nedaj bože ćirnuo na drugu stranu, dolaze redari i upozoravaju.

Jesu i tršćani katolibani? Ili je to dokaz da je istinita ona - Trst je naš
Uf, vrlo loša usporedba

U Trstu je jedna plaža (konkretnije zapravo dio jedne plaže) takva i to je zapravo zasebna turistička atrakcija.

To nije nekakvo tršćansko pravilo.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:51   #69
Nemogu virovat kakvih se sve komentara moze pročitati.
Kao Hvaranin mislim da mogu dosta toga realno reći oko ove teme.

Gledajte,kada dodješ u bilo kakvo turističko mjesto pridržavaš se nekih uzusa ponašanja,
pri tome nemislim da mi zbog toga bilo ko nešto uskraćuje...dapače.
Idemo na Hvar, ko je bio prije par godina zna koja je to Sodoma bila, Katedrala je bila kao javna kuća,
pisalo se,rigalo,jebavalo bez ikakvog pardona....upozoravalo se, pokušavalo na ljepe al ništa.

Očito ožeži po novčaniku i to je najbolja odgojna mjera. Pravi gost će uvjek podržati ove mjere i neće reći A,
niti će osjetiti bilo koje restrikcije....jer pobogu jeli teko obući šorc u gradu, jeli teko otići pišati u zahod, ili povraćati...
baš se mora u centar mista.....da to POKUŠAMO U DVORIŠTU OVIH PROTIVNIKA...ajde da dodjem u nečije dvorište da serem,pišam ili jebem?? Ocete moralisti kazati,SVE OK?? Baš me zanima.

I centar Hvara je nečije dvorište,necija kuća zašto bi pustili HRPI IDIOTA DA GA ZAPIŠAVA.,di to piše da je moguće.
I zato tu pojedinci neka prvo skoče pa kažu hop a ne tudjim KU...moralizirati i zamisli zgražati se na jedan pokušaj da se 90% normalnim turistima omogući uživanje...

Neko je spomenuo Hulu,i ostala mista za partije, sve ok, super provod,niko im to ne brani,al centar mista nije za tu namjenu.
Tako da Hvar ima prostora za sve,al mora se znati reda!!!!
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:55   #70
Ja sam jučer bio bez majicce, smočila mi se na plaži, naravno da je nisam opet odjenuo. Da mi se to dogodilo na Hvaru spušio bih kaznu.
Nema ništa strašno u ljudima bez majice, a niti u kupaćima, ako ih gledamo na plaži u kupaćima ne vidim problem da po kojeg vidimo i van plaže.
BTW, imao sam puno engleskih i australskih turista u apartmanima i nikad nikakav problem s njima, a mnogi od njih su ili tigli s Hvara ili nakon mene idu na Hvar.
Ali ako Hvare želi neke druge goste neka pazi što želi, možda ti drugi ne budu dovoljni za sve ih nahraniti.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:58   #71
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
jer pobogu jeli teko obući šorc u gradu
A zašto bi ga oblačio? Hvar je prvenstveno - more. Ljetovalište. Jedno je poštivat vlastitu povijest, drugo je znat na čemu zarađuješ novac. A sori, ali nitko ne dolazi iz npr. Engleske na Hvar zato jer imate najstarije kazalište u Hrvatskoj. To ne mislim uvredljivo, to su suhe činjenice.

,
Quote:
jeli teko otići pišati u zahod, ili povraćati...
A ovo je nešto sasvim drugo. I po tome ožežite koliko god želite. Stavi globu 1.000 eura ako netko piša usred grada, a 10.000 eura ako piša po crkvi ili kazalištu. Sve pet
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:15   #72
Kolega,slažem se za majice,to je malo pretjerano....
Pa nećemo sad gledati zabotunane ženske do grla...
Malo se šalim,al pijančevanje i nedolično ponašanje,ma udri...samo
neznam ko će to odradjivati i kako....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:18   #73
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
A zašto bi ga oblačio? Hvar je prvenstveno - more. Ljetovalište. Jedno je poštivat vlastitu povijest, drugo je znat na čemu zarađuješ novac. A sori, ali nitko ne dolazi iz npr. Engleske na Hvar zato jer imate najstarije kazalište u Hrvatskoj. To ne mislim uvredljivo, to su suhe činjenice.

,

A ovo je nešto sasvim drugo. I po tome ožežite koliko god želite. Stavi globu 1.000 eura ako netko piša usred grada, a 10.000 eura ako piša po crkvi ili kazalištu. Sve pet
Hvar je prije svega grad. Ne možeš se pacati na plaži do 4 sata popodne i cuclat pivu a onda uć u banku samo u kupaćima i japankama s pederušom pod rukom, i prskat i špricat sve okolo svojim znojem. Ili u konzum, ili u galeriju, ili u dućan nautičke opreme. ili u restoran. Ili na koncert. Plaža i more su jedna stvar a grad je druga stvar, zna se šta čemu služi.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:20   #74
iz indexovog članka:
Tko šeta bez majice platit će i do 500 eura, one u kupaćima globit će do 600 eura, a za jelo i piće na javnoj površini kazna može biti i do 700 eura.

znači,nije baš toliki problem golotinja, ali voće, sok na javnom mjestu-ožeži....

700 eura za sladoled a prije par godina silovanje se otprilike toliko naplaćivalo
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:27   #75
Sad se to malo forsira, neka se maknu pijanci i ovi sto nemaju reda i kulture super...dosta...
Lako za majice i tange....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:30   #76
Ja nisam godinama bija na Hvaru pa me iskreno ovo ne zanima.
ALI da sutradan u mom mistu neko ide gnjavit ljude sto ce obuc i brojat im koliko je tko popija ...posla bi ga u tri pm.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:33   #77
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
iz indexovog članka:
Tko šeta bez majice platit će i do 500 eura, one u kupaćima globit će do 600 eura, a za jelo i piće na javnoj površini kazna može biti i do 700 eura.

znači,nije baš toliki problem golotinja, ali voće, sok na javnom mjestu-ožeži....

700 eura za sladoled a prije par godina silovanje se otprilike toliko naplaćivalo
A tu smo
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:39   #78
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
A tu smo
Ma ja mislim da index izmišlja tu neke stvari.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:46   #79
To sto smo turistička zemlja ne znači da se turistima može sve tolerirati. Npr. obavljanje velike nužda na Stradunu. Podržavam inicijativu.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:47   #80
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
To sto smo turistička zemlja ne znači da se turistima može sve tolerirati. .
OK, stoji za divljanje.

Ali da se zabrani jesti pizza-cut ili burek u parku?

Hoćemo to i u Zagrebu ili Osijeku zabraniti?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.