Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 17:51   #81
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Ma ja mislim da index izmišlja tu neke stvari.
Ne znam baš, već se znak sa zabranom i iznosima kazni vrti na fejsu, čini se da je ozbiljno.
Ali znak se može shvatiti dvoznačno, na crtežu jedna osoba sjedi na tlu i jede trokut pizze, a druga leži, i izgleda kao da su u parku. Možda se misli na izležavanje na javnim površinama, ne na konzumaciju hrane.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:52   #82
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
To sto smo turistička zemlja ne znači da se turistima može sve tolerirati. Npr. obavljanje velike nužda na Stradunu. Podržavam inicijativu.
velika nužda na stradunu je najmanji problem.
jer kad pustiš milijune ljudi unutra, takve stvari se moraju događati, zakon velikih brojeva....
ali onda moraš biti spreman, imati nekoga tko će očistiti, nekoga tko će naplatiti normalnu kaznu a ne odmah u novine
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:52   #83
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
OK, stoji za divljanje.

Ali da se zabrani jesti pizza-cut ili burek u parku?

Hoćemo to i u Zagrebu ili Osijeku zabraniti?
Normalno da ograničenja trebaju biti razumna al grozim se ovog mentaliteta manje vrijednosti po kojem sve treba biti dopušteno jer smo turistička zemlja. Ima turista, pogotovo mladih, koji su baš teška seljačija i primitivizam. Ak ne seru i ne hodaju goli po Trafalgar Squareu, ne znam zašto bi im bilo dopušteno da to rade kod nas. A barem se danas, kad smo u EU, lako naplati kazna stranom državljaninu za prekršaj napravljen u zemlji članici.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:54   #84
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Ne znam baš, već se znak sa zabranom i iznosima kazni vrti na fejsu, čini se da je ozbiljno.
Ali znak se može shvatiti dvoznačno, na crtežu jedna osoba sjedi na tlu i jede trokut pizze, a druga leži, i izgleda kao da su u parku. Možda se misli na izležavanje na javnim površinama, ne na konzumaciju hrane.
Uzmeš trokut pizze (8kn) sjedneš na klupicu i priđe
ti policajac: 700 Eura druže plati kaznu.

Meni ne izgleda realno.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:56   #85
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Uzmeš trokut pizze (8kn) sjedneš na klupicu i priđe
ti policajac: 700 Eura druže plati kaznu.

Meni ne izgleda realno.
Ma, vjerojatno se radi o ležanju i jedenju na javnim površnima. To je ok.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:00   #86
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Normalno da ograničenja trebaju biti razumna al grozim se ovog mentaliteta manje vrijednosti po kojem sve treba biti dopušteno jer smo turistička zemlja. Ima turista, pogotovo mladih, koji su baš teška seljačija i primitivizam. Ak ne seru i ne hodaju goli po Trafalgar Squareu, ne znam zašto bi im bilo dopušteno da to rade kod nas. A barem se danas, kad smo u EU, lako naplati kazna stranom državljaninu za prekršaj napravljen u zemlji članici.
a gdje je policija na hvaru?
jesu li danas koji put prošetali na 35 ili normu odrađuju na facebooku?
kada vide nekog da bez svijesti leži na cesti, jel ga vode u ambulantu, u zatvor na triježnjenje ili okrenu glavu?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:04   #87
Ja govorim o normativnom uređenju. Provedba toga je, naravno, drugi par rukava i teško da će policija sve to moći pokrivati. Ali eto, zato danas postoje te blažene sigurnosne kamere pa se turistima može i naknadno poslati snimka i rješenje za plaćanje određenog iznosa. Isto kao dok npr. prekoračiš ograničenje brzine u Austriji...
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:29   #88
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
OK, stoji za divljanje.

Ali da se zabrani jesti pizza-cut ili burek u parku?

Hoćemo to i u Zagrebu ili Osijeku zabraniti?
Nitko ne govori o pizza cutu govori se o situaciji kada ekipa s kanistrom vina naruči 12 pizza za van i onda ih požderu poseru i povraćaju u parku tako da ti slabo dođe kada ujutro dođe kada vidiš ostatke "partijanja"
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:33   #89
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Nitko ne govori o pizza cutu govori se o situaciji kada ekipa s kanistrom vina naruči 12 pizza za van i onda ih požderu poseru i povraćaju u parku tako da ti slabo dođe kada ujutro dođe kada vidiš ostatke "partijanja"
a onda ih kazniš za narušavanje javnog reda i mira i za sranje u parku a ne za jelo
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:50   #90
Vidit ce te vi moji Hvarani kad vam turisti odu. A onda pravac Njemacka na baustelu. Lovu koju imate brzo ce se otopiti. Ako vam smeta rigotina i pisanje zaposlite jos par komunalnih redara, dajte po 100 kn -200 kn dnevno extra djelatnicima cistoce da odrade i muce. Subvencionirajte zvucnu izilaciju po kucama i sl. Najebali ste kad vam odu, a nece ici nigdi u Hr, nego dalje Grcka, Malta i CG i sl.


Sent from my iPhone using Tapatalk
nasunis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:52   #91
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Nitko ne govori o pizza cutu govori se o situaciji kada ekipa s kanistrom vina naruči 12 pizza za van i onda ih požderu poseru i povraćaju u parku tako da ti slabo dođe kada ujutro dođe kada vidiš ostatke "partijanja"
Upravo to i rade i to su glavni razlozi ovih mjera.
Kada se sve to skupi na hrpu onda uistinu nisu lipi prizori.

Nego kakav je to mentalitet di se ponasas drugacije nego kod sebe..
nije mi jasno. Ako se mozes drzati reda doma mozes i od doma....

kod kuce su prvi u razvrstavanju smeca,postovanju dnevnog reda i sl. a vidi vraga u Hvaru skuze da tako i nemora biti...zanimljivo!!
Jer dosli su na more i sve moze.....moze li to neko objasniti

Nasunis kolega, ako cemo propast radi 10 % tih divljaka onda neka...netreba nas žaliti...
a cuj i baustela je za ljude....a mozda i naucimo kako se postuju pravila kod Njemaca...zar ne??
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:55   #92
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
moze li to neko objasniti
mogu kolega, vidiš koliko je samo na ovom threadu akademika i doktora znanosti za turizam. sve im odgovara i sve bi dozvolili turistima dok god se to događa "u nekoj dalmatinskoj vukojebini", a ne u njihovom gospodskom kvartu.
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:55   #93
ali ja nikad nisam vidio oglas za sezonskog smetlara....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:57   #94
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
mogu kolega, vidiš koliko je samo na ovom threadu akademika i doktora znanosti za turizam. sve im odgovara i sve bi dozvolili turistima dok god se to događa "u nekoj dalmatinskoj vukojebini", a ne u njihovom gospodskom kvartu.
A to ti ja tako moj prijatelju, svi sve znaju a pola ih Hvar nije ni vidilo...
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 19:03   #95
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
A to ti ja tako moj prijatelju, svi sve znaju a pola ih Hvar nije ni vidilo...
idući put ka dođen u zagreb odma se iden prijavit u turističku zajednicu i čim mi oib unesu u evisitor odma se iden posrat na srid trga. bude li mi iko išta reka odma ću mu reć: "šta oš, sa san platija kavu 18 kuna"
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 19:04   #96
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
To sto smo turistička zemlja ne znači da se turistima može sve tolerirati. Npr. obavljanje velike nužda na Stradunu. Podržavam inicijativu.
A da on onih silnih miliona koje zaradjuju, Dubrovcani naprave koji javni wc. U starom gradu ih ima samo tri, koliko to dodje turista na jedan wc? Pet hiljada ili?

Na cijelom Jadranu postoji sacica javnih wc-a.
harns is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 19:09   #97
A kako se ponašaju naši nogometni navijači u inozemstvu, čovjek može izgubiti život, ako je u blizini?
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 19:09   #98
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
idući put ka dođen u zagreb odma se iden prijavit u turističku zajednicu i čim mi oib unesu u evisitor odma se iden posrat na srid trga. bude li mi iko išta reka odma ću mu reć: "šta oš, sa san platija kavu 18 kuna"
Tako je, onda malo po Bogovićevoj popit koju pivu pa se derati i jebati svima mater, ipak je tamo piće skuplje, imas pravo. A nemoras biti ni obučen, možeš i polugol,nije bed....ne

Kad sve to zavrsis mozes i do Kaptola povaliti pred vrata neku,to je hvale vrijedno i sve ostatke akcije baci pred Crkvu...i tako 3 mjeseca i samo viči, sta je ja sam platio svoj boravak....

Baš me zanima bili ti to prošlo, tebi,meni bilo kome...
Slazem se za majice i gaće,nalo je to nespretno osim ako idu jesti u Crkvu i slicno.....al divljanje prebaciti pod turizam to nikako...

Ovaj post je samo karikiranje stvari, naravno da bi to osudio i popljuvao al ok ako moze na Hvaru sto nebi i u Zagrebu ili Varazdinu...nebitno...
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 19:10   #99
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
idući put ka dođen u zagreb odma se iden prijavit u turističku zajednicu i čim mi oib unesu u evisitor odma se iden posrat na srid trga. bude li mi iko išta reka odma ću mu reć: "šta oš, sa san platija kavu 18 kuna"
bolje da sereš nego da bacaš bombe.....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 19:18   #100
dobro ljudi, i ja sam malo pretjerao u prethodnom postu, ali kužite bit... to što bi platio kavu 20 kuna u središtu zagreba daje mi za pravo samo da... platim tu kavu i odšetam prema uspinjači
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.