Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 10:38   #21
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Onda si fulala vjeru.

Po kršćanstvu baš svatko može dobiti spasenje.
I mafjiaši i dileri i pedofili, svi se ispovijede, pokore i to je to
Da, možeš raditi što hoćeš ali ako povjeruješ onda si spašen.
Štetu koji su tako nanašao cijeli život drugima i sebi - pojeo vuk magare.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 10:43   #22
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post

Smisao života je ljubiti jedni druge, Boga i svijet. Neki to nikada ne nauče.
Možda...no, smisao ipak sam svatko sebi određuje. I ono nije čelik već se tijekom našeg boravka ovdje mijenja jer se i mi mjenjamo.

Ljubiti Boga religije znači dati jednom prednost, dakako svome, a tuđeg ljubakati, baš i ne.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:15   #23
https://tajnezagreba.blogspot.hr/?m=1

Na ovom blogu mozete pronaci jako puno toga vezanog uz tajnovite stvari koje Zagreb krije


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
I refuse to sink
HelloK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 13:06   #24
Sve mi zvuči fino osim ovog:

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
*Sami ste izabrali svoje životne okolnosti prije nego ste se rodili, ali to je gotovo nemoguće razumjeti dokle god živite na Zemlji. Ukoliko bi razumjeli te stvari, život bi izgubio neki svoj smisao.
Nema mi logike da netko slobodnom voljom izabere roditi se u krajnjoj oskudici, među zlostavljačima, u ratnim uvjetima, teškoj bolesti... i umrijeti prije punoljetnosti. To je besmisleno.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 13:09   #25
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Sve mi zvuči fino osim ovog:



Nema mi logike da netko slobodnom voljom izabere roditi se u krajnjoj oskudici, među zlostavljačima, u ratnim uvjetima, teškoj bolesti... i umrijeti prije punoljetnosti. To je besmisleno.
Nije. Mi ne možemo znati koja je svrha te duše.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 13:19   #26
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Sve mi zvuči fino osim ovog:



Nema mi logike da netko slobodnom voljom izabere roditi se u krajnjoj oskudici, među zlostavljačima, u ratnim uvjetima, teškoj bolesti... i umrijeti prije punoljetnosti. To je besmisleno.
Stvar je da moraš dogovorno proći tu lekciju; ako moraš naučiti skijati ne ideš u pustinju već na Alpe.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 13:21   #27
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Stvar je da moraš dogovorno proći tu lekciju; ako moraš naučiti skijati ne ideš u pustinju već na Alpe.
A u ovim situacijama koje sam opisala naučiš... što točno? Da su ljudi zla govna?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 13:28   #28
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
A u ovim situacijama koje sam opisala naučiš... što točno? Da su ljudi zla govna?
Nebitno da li su zli ili dobri, moraju proći što moraju.
Zloća ili dobrota je samo otežavajuća okolnost ili pak olakotna.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 13:47   #29
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nebitno da li su zli ili dobri, moraju proći što moraju.
Zloća ili dobrota je samo otežavajuća okolnost ili pak olakotna.
U takvom sustavu neki očito izvlače deblji kraj. Tako da mi to sve više miriše na neku piramidalnu šemu. Nisam impresionirana.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 13:52   #30
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
U takvom sustavu neki očito izvlače deblji kraj. Tako da mi to sve više miriše na neku piramidalnu šemu. Nisam impresionirana.
Ni ja nisam impresionirana...pogotovo što to traje u nedogled.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 14:17   #31
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
A u ovim situacijama koje sam opisala naučiš... što točno? Da su ljudi zla govna?
Pa, jesu li?
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 14:44   #32
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Lijepo djeluje ali noup.
Nikako, nikako ne mogu zamisliti Boga i Nebo koje nagrađuje ili je ravnodušno prema pohlepi, iskorištavanju nemoćnih, ubojstvu rado profiti, uništavanju ljudskih sudbina, ratova radi pohlepe, pedofilstvu, trgovini ljudima, mučiteljima životinja, namjernim ubojicama raznim i svo ostalo pa smeće od ljudi i stvari.
Ne mogu.
Ma pravedno je, ne brini. Svatko tko je radio sranja, iskijat će to u idućim životu (životima).
Prema teoriji karme. Duša je besmrtna, ima vremena za rast i popravak. Cilj joj je rasti, stjecati iskustva i usavršavati se kroz niz života.
Stići će na cilj, kad tad. Besmrtna je, nema joj druge. Vječnost je duga i vječna. Što bi duša drugo radila nego se usavršavala?
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 15:15   #33
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Ma pravedno je, ne brini. Svatko tko je radio sranja, iskijat će to u idućim životu (životima).
Prema teoriji karme. Duša je besmrtna, ima vremena za rast i popravak. Cilj joj je rasti, stjecati iskustva i usavršavati se kroz niz života.
Stići će na cilj, kad tad. Besmrtna je, nema joj druge. Vječnost je duga i vječna. Što bi duša drugo radila nego se usavršavala?
Ali ovaj iz uvodnog posta poručuje da nema karme. Dakle, ovi koji rade sranja proći će nekažnjeno. Valjda.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 16:49   #34
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ali ovaj iz uvodnog posta poručuje da nema karme. Dakle, ovi koji rade sranja proći će nekažnjeno. Valjda.
Nije baš izravno poručio da nema karme, no opisano se zapravo skroz uklapa u taj princip. Sagledaš svoje pogreške i vraćaš se u novi život da bi ih ispravio, u okolnostima koje si sam odabrao upravo poradi učenja, spoznaje i duhovnog rasta (skupljanjem potrebnih iskustava, o kakvim god da se radilo).

S amnezijom, naravno, jer kad bi ljudi znali da imaju izlaz od teškoća života (u smrti), svi bi se ubili čim bi se pojavio prvi teži izazov. Zadatak duše je učenje i skupljanje iskustava. Na taj način napreduje. Ne može drugačije.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 16:54   #35
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
S amnezijom, naravno, jer kad bi ljudi znali da imaju izlaz od teškoća života (u smrti), svi bi se ubili čim bi se pojavio prvi teži izazov.
Znaju ljudi to već pa se ne ubijaju. Bar ne u većem broju.

Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Zadatak duše je učenje i skupljanje iskustava. Na taj način napreduje. Ne može drugačije.
I što na kraju čini sa svim tim nakupljenim mnogoživotnim iskustvom?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 17:23   #36
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post


I što na kraju čini sa svim tim nakupljenim mnogoživotnim iskustvom?
Druži se sa božanstvima...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 17:51   #37
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Znaju ljudi to već pa se ne ubijaju. Bar ne u većem broju.

a dakako, taj mehanizam protiv samoubojstva nam je usađen. Vjerujem, ne bez razloga.

I što na kraju čini sa svim tim nakupljenim mnogoživotnim iskustvom?
pod pretpostavkom pravilnog postupanja (što bi značilo da smo nešto naučili iz vlastitih pogrešaka), život nam je lakši. Barem na ovome svijetu, za onaj ne znam.
Možda ide u krug, do najvišeg stupnja pa natrag i sve ispočetka. Tko će ga znat?

Osobno, u tome vidim biblijsku simboliku pada iz raja.

Adam i Eva i sve super i savršeno do one vraške jabuke.
Dakle Eva je uzela plod s drveta spoznaje što zacijelo nije bila jabuka budući da na drvetu spoznaje sigurno ne rastu jabuke.

Otklonimo li simboliku vidjet ćemo da je uzela je taj plod unatoč upozorenju da to ne čini - i to je bio uzrok pada čovjeka i svih njegovih daljnjih zemaljskih muka kroz koje mora proći da bi ponovno došao do raja.
A onda možda ispočetka? Barem za one kojima rajski život dodija pa se zažele zemaljskih muka?

I kad se to skupa zaokružiš, uklapa se. Ima nešto u mitovima i legendama, nije da nema.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 13:01   #38
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
..Nikako, nikako ne mogu zamisliti Boga i Nebo koje nagrađuje ili je ravnodušno prema pohlepi, iskorištavanju nemoćnih, ubojstvu rado profiti, uništavanju ljudskih sudbina, ratova radi pohlepe, pedofilstvu, trgovini ljudima, mučiteljima životinja, namjernim ubojicama raznim i svo ostalo pa smeće od ljudi i stvari... Bog ne voli nepravdu.
Častohlepstvo, laž i zle čini.
Bog nije glup i ne odobrava npr. ubijanje svoje djece
To se može objasniti ako prihvatimo da je sve božja misao. Mi smo manifestacije tih božjih misli. Bog je iskušao te kombinacije, bolje upoznao sebe, i odbacio ih je. Razdoblje mraka na Zemlji je završeno i slijedi razdoblje ljubavi.
Quote:
Ne mogu zamisliti da u raju Bogu u lice, osim svetaca, plemenitih ljudi i mučenika koji su štovali one dvije Zapovijedi Ljubavi, uz serafine i kerubine, uz anđele prijestolja i Vlasti Bogu u lice gledaju sebični mafijaši, dileri drogom, trgovci ljudima, bogati pedofili i plaćene ubojice. Daj me naj me... duše niske energije i duhovnog razvoja nejdu uz one uzvišene.
To nejde...
Pa i nejde. Takva polarizacija je prisutna na 3. 4. i 5. razini. Na 6. razini napredak je moguć samo kroz punoću ljubavi prema drugima. Na više razine koje se na kraju spajaju s Bogom ide samo ljubav.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 15:26   #39
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Adam i Eva i sve super i savršeno do one vraške jabuke.
Dakle Eva je uzela plod s drveta spoznaje što zacijelo nije bila jabuka budući da na drvetu spoznaje sigurno ne rastu jabuke.
Alisa bi trebala znati da na drveću rastu kojekakva zabavna sranja. O gljivama da i ne govorimo.


Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Otklonimo li simboliku vidjet ćemo da je uzela je taj plod unatoč upozorenju da to ne čini - i to je bio uzrok pada čovjeka i svih njegovih daljnjih zemaljskih muka kroz koje mora proći da bi ponovno došao do raja.
A onda možda ispočetka? Barem za one kojima rajski život dodija pa se zažele zemaljskih muka?

I kad se to skupa zaokružiš, uklapa se. Ima nešto u mitovima i legendama, nije da nema.
I napravila je dobro jer se pokazalo da se radilo o praznoj prijetnji "ako jedete, umrijet ćete", parafraziram. Umjesto toga, stvarno su postali 'poput bogova', kao što im je obećala zmija. I sad ti znaj kome vjerovati.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 23:45   #40
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Alisa bi trebala znati da na drveću rastu kojekakva zabavna sranja. O gljivama da i ne govorimo.
Ma svačega nečega ima u Zemlji čudesa.

Kad već govorimo o sranjima, ima onaj zgodan dijalog između Alice i Mačke:

- Kakvi ljudi žive u ovom kraju? - upitala je Alica Mačku.
- U onom smjeru – rekla je Mačka, mahnuvši desnom šapom – živi neki Klobučar; a u onom smjeru – mahnula je drugom šapom – živi Ožujski Zec. Posjeti kojeg ti je volja; obojica su ludi.
- Ali ja neću među lude ljude – ogradila se Alica
- Ah, tu ti nema pomoći – rekla je Mačka – svi smo mi ovdje ludi. Ja sam luda. Ti si luda.
- Odakle znaš da sam luda? – upitala je Alica
- Mora da jesi – rekla je Mačka – inače ne bi došla ovamo.


... i eto, to ti je to. Tko god da je svojevoljno došao u ovu našu zemlju čudesa, mora da je lud. Inače ne bi dolazio ovamo.

Quote:
I napravila je dobro jer se pokazalo da se radilo o praznoj prijetnji "ako jedete, umrijet ćete", parafraziram. Umjesto toga, stvarno su postali 'poput bogova', kao što im je obećala zmija. I sad ti znaj kome vjerovati.
A što jest, jest. Postali su nalik bogu. Ne baš kao On ali nalik.
Bog je onaj koji sve zna. I dobro i zlo. Sve. Ljudi tek trebaju naučiti. Pa uče. I uče. I uče ... i uče ... i ...

Tko je kriv Evi što je ubrala tu jabuku ili gljivu ili što je već ubrala. I tom njenom tukcu što ju je zagrizao.

A lijepo su mogli živjet i bez spoznaja o gljivama ili čemu već.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.