Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2003., 16:13   #61
Obozavam med od lavande i kupujem u Francuskoj u susjedstvu med koji dolazi iz Province. Mljac.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 16:30   #62
Najviše volim šumski i livadski.
Je da on gubi svoje sastojke u toploj kavi, ali ionak tu ima tako malo tih sastojaka da bi čovjek imao koristi od meda samo u specijalnoj dijeti, gdje bi papap pol kile meda dnevno, raspodijeljeno na nekoliko obroka... To bi bila neka vrst dijete.
Osim toga ako imate višak kiseline, ne smijete jesti med na prazan stomak i sa hladnom vodom jer će vam se smučit. Nego sa mlakom.
I obratno, ako imate manjak kiseline, onda koristite hladnu vodu...
Zapravo je med jednako opasan kao i šećer, i stvar je samo u okusu; kao i javorov sirup, ne možemo mu odoljeti...
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:37   #63
Quote:
magic kaže:
Za sve koji trazhe pravi med,preporuka: nadjite razlog da odete u Razloge

To je selo u Gorskom kotaru, blizu izvora Kupe.

Shumskim putem, oko pola sata od mjesta, mozhete kupiti med od divljih krushaka i jabuka te shumskog cvijeca, kao i domacu rakiju. Ako se svidite gospodji koja tamo STALNO ZHIVI, bez struje!!!, prodat ce vam ili pokloniti i sirup od borovica.

Cijene po kojima to prodaju stvarno su preniske, a dozhivljaj koji cete tamo imati neusporediv s ichim drugim

A ako "shumsku tetu" dovoljno dugo sharmirate, odvest ce vas na svoje "ljekovito mjesto" - balvan pod kroshnjom ogromnog oraha gdje do vas dopire zrak direktno s izvora...

I odvest ce vas na izvor Kupe putem koji nitko osim nje ne poznaje

Eh, puste slike iz djetinjstva...doživljaj zvjezdane noći u staroj drvenoj kući u Razlogama i pravi miris sela, okus pravog krumpira tek iskopanog iz zemlje i jaja žutih ko cekin na dimljenom špeku..
Pa Kupa...šuma...mirisi...djetinji strah u olujnoj noći...i priča strine da je tijekom noći medo obilazio....

Gdje je sve to nestalo?!

Ah, da, med...obožavam ga...bagremov najviše, nije mi težak, šmrc..
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:41   #64
A mogla sam si mislit da si Goranka
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 15:46   #65
Primorsko-goranski koktel.
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2003., 12:59   #66
E, sad, nesto mi nije jasno. Tice se meda i obaveznog koriscenja necega od drveta ili plastike. Kada se vrca med on skoro pod obavezno dolazi u dodir sa metalom. Gresim li? I nije takva retkost videti tegle sa medom koje imaju metalne poklopce. Cula sam da je propolis izuzetno osetljiv na metal i da se tako automaticno gube dobra svojstva. Mozda se za med takvo misljenje prenelo, a da nije u potpunosti tacno (ili bar ne tako striktno). Moze li neko malo bolje da mi pojasni...
šizika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 22:43   #67
Question o medu

sad dolazi vrijeme češće upotrebe finog medeka pa da li netko od vas možda zna gdje bi bilo za kupiti ona manja pakiranja meda, kao u vrećicama? ...hvala!
__________________

It's an egg. It's a spoon.
It's a snapshot of the moon.
Minna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 22:53   #68
najbolje ti uzeti nekog našeg medara, a ne po trgovinama, bilo je članaka kako je to neki umjetni ili zamjenski

a koliko poznam naše zakonodavce i inspektore, izgleda da su malo galamili da im tušnu koju kunu u džep
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 05:18   #69
možda ti luigi19 može pomoći
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 10:10   #70
Evo me, tu sam, stizem, jel me netko zvao?
luigi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 09:47   #71
ma zanima me odgovor na ovo prethodno pitanje, tj, jel ima negdje za kupit med onak fino raspoređen u male vrećke? jel, a veličina vrećke je u prosijeku dovoljna za posladit se jednokratno.. ma znaš na koje pakiranje mislim....i.. jel ima to negdje.. ko što vani imaju?
__________________

It's an egg. It's a spoon.
It's a snapshot of the moon.
Minna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 11:31   #72
ja zam da je podravka pakirala u one male ciglice kakve se dobiju u hotelima za doručak, onda najvjerojatnije ima i po trgovinama
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 11:33   #73
vrecke (vrecice valjda???) nikad vidjela.


one male kutijice, kao i marmeladice, ima za kupit ama bash u svakom vecem marketu.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 12:05   #74
e da.. te male ciglice me zanimaju... valjda ću nać na nekom skrovitom mjestašcu.... hvala
__________________

It's an egg. It's a spoon.
It's a snapshot of the moon.
Minna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 15:02   #75
imas PIPov med u malim vrecicama, ali to ti bas i nema veze s medom, bilo ti je prije par mjeseci cak i na dnevnicima o tome. Med bez peludi, pih
luigi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 15:29   #76
... sjećam se da je bilo nešto vezano za te...skužila sam naknadno da ima i onih u ciglicama...ma kužiš, stvarno volim med, al se sva uvijek totalno zakeljim... a nemrem nikak podnest ljepljive prste.
__________________

It's an egg. It's a spoon.
It's a snapshot of the moon.
Minna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 19:19   #77
pa cuclaj malo jace

sad ozbiljno, pa za kaj ga ti mislis koristiti ako ti treba bas u tim vrecicama?
luigi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 19:31   #78
treba mi za fine čajanke pa mi se čini nekak praktičnije kad je pakiran u te slatke male oblike.
__________________

It's an egg. It's a spoon.
It's a snapshot of the moon.
Minna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 22:05   #79
Quote:
Minna kaže:
treba mi za fine čajanke pa mi se čini nekak praktičnije kad je pakiran u te slatke male oblike.
onda reci da ti treba sminka sranje...a ne "fini medek"...odi u birc...ukradi par komada...i problem nestao
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 22:32   #80
da..da...... prije nekoliko redaka smo zaključili da taj med ne valja
__________________

It's an egg. It's a spoon.
It's a snapshot of the moon.
Minna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:51.