Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2016., 14:30   #61
To bi bilo genijalno i značilo bi da su inovativni i entuzijastični ljudi dobrodošli u hrvatskom školstvu!! A jadni smo, o tome možemo samo sanjati...
Prof iz kuharstva je bio super prije 15 god, al 80% vremena se radilo po sistemu uzmite olovku, ja diktiram. Ja sam završila jer kako me oduvijek zanimala gastronomija mislila sam- ko zna u kojem trenu života bi mi taj papir mogao dobro doći
Niš ljudi, pratimo, pa ak cujete jos kaj pišite odmah!
carmenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 11:00   #62
Upravo sam saznao za školu kuharstva tj. kulinarski institut KUL IN, pa nek se nađe...
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 16:22   #63
Dižem temu iz mrtvih. Voljela bih malo unaprijedit svoje kuhanje, da mi netko pokaže cake pri kuhanju odabiru namirnica, šta gdje kako itd. itd. Čitam pohvale za Gastronomade, je li im škola kuhanja još uvijek dobra? Imate li preporuku za još neku školu u Zagrebu?
polkagaist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 19:48   #64
je li tko bio u kuhaoni na jednodnevnom tecaju i kako ste zadovoljni ako da
medisecer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2019., 18:11   #65
Kulinarski tečaj u jutarnjim satima (Zagreb)

Zanima je li netko održava kulinarski tečaj u jutarnjim satima (popodne ne mogu) u Zagrebu. Nedavno sam krenuo samostalno kuhati (za sebe, dopizdilo mi se fucarati po restoranima), ali kao početniku sve mi je novo, pa bi bilo dobro da me netko poduči.
Stipe Pendrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2019., 20:08   #66
Stipe, kada bih bio na tvom mjestu dao bih sve od sebe da si nađem djevojku koja zna kuhati i koja bi me podučila tajnama kulinarike. Ovo s kulinaričnim tečajevima je kao da bi imao tečaj iz sjedenja na kauču ili tečaj gledanja televizije. Uzmi stvar u svoje ruke, pa kuhati se može naučiti svatko, na YT imaš bezgraničnu količinu materiala za učenje.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2019., 23:11   #67
Gledao sam na netu, ima par tečajeva (radiona) kuhanja, ali nažalost sve u popodnevnim satima kada ja ne mogu.
Stipe Pendrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2019., 15:50   #68
Quote:
Stipe Pendrek kaže: Pogledaj post
Gledao sam na netu, ima par tečajeva (radiona) kuhanja, ali nažalost sve u popodnevnim satima kada ja ne mogu.
Mačak je htio reći da na YT imaš hrpe filmića sa detaljnim prikazima kako se što radi, i da gledaš i po tome učiš
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2019., 22:38   #69
Nisu loše ni gastro emisije, showovi. Tu naučiš i poneki trik u hodu, kombiniranje namirnica, razne ideje za jela itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
elainebenes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2019., 06:16   #70
tako je, baš sam to htjela predložiti. YT je genijalan izvor za "how to", a ja sam godinama gledala dosta i 24kitchen i slične programe i pohvatala dosta toga. nisam neki ekspert, da se razumijemo , ali nitko me nikada nije baš učio kuhati ili peći. mama i baka pa i tata su tu za neki savjet, prijedlog, ideju, ali to je to.
meni je osobno suludo davati novce nekome da mi govori kako se radi nešto što mogu naučiti gledajući video na YT-u but that's just me... možda za neke naprednije tehnike, načine i sl. ima smisla, ali osnove možda zaista svatko savladati sam, imho...
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2019., 10:21   #71
Slobodno odie na Youtube ljudi, tamo možeze puno naučiti. Stvarno nije teško, a ima predobrih recepata. Ja uglavnom pogledam na youtubeu ako me nešto novo zanima, ali nađem na nekoj kulinarskoj stranici recept. Ako ste već tu na forumu onda očito imate pristup internet, i to je stvarno sve što vam treba. Samo treba malo volje i eksperimentiranja. Osnove se lako savladaju, nakon toga je lako primjeniti recepte, samo treba početi - ali budite spremni baciti ponešto ako ne uspije. Sve je to proces učenja, samo bez frustracije
Prijevodi1367 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2019., 10:27   #72
Za naučiti kuhati i RAZUMJETI zašto je nešto tako, a ne samo bubati napamet, meni daleko i bez premca najbolje mjesto na internetu je Food Lab na Serious Eats.

Tu na jednostavan i razumljiv način je objašnjeno više manje sve.
Zašto, kada i koliko se soli meso?
Zašto je pommes u mcd toliko dobar?
Da li su palačinke bolje sa vodom, mlijekom, mineralnom?
Itd itd..
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2019., 10:31   #73
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Za naučiti kuhati i RAZUMJETI zašto je nešto tako, a ne samo bubati napamet, meni daleko i bez premca najbolje mjesto na internetu je Food Lab na Serious Eats.

Tu na jednostavan i razumljiv način je objašnjeno više manje sve.
Zašto, kada i koliko se soli meso?
Zašto je pommes u mcd toliko dobar?
Da li su palačinke bolje sa vodom, mlijekom, mineralnom?
Itd itd..
Jako zanimljivo, nisam znao za tu strancu. Provjerit ću u svakom slučaju, uvijek mi se uči nešto novo što se kuhanja tiče. Hvala na linku
Prijevodi1367 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2019., 11:33   #74
Imas sazeto to sve najvaznije na iznimno lagan nacin objasnjeno i u njihovoj knjizi The Food Lab - better home cooking through science, odlicna za pocetnike. Za ideje o kombiniranju okusa baci oko na The Flavor Bible. Imas i od Cook's Illustrated: The science of good cooking. Mrvicu "ozbiljnije" sadrzajem ali za koje isto nije potrebno predznanje Wayne Gisslen - professional cooking ili od Culinary institute of America - The professional chef. Za lagane kuharice je solidna cijela serija od "better homes and gardens". Imas sve ove knjige na libgenu, jako su lagane za pocetnike, pune dobrog sadrzaja, a za vidjet stvari u praksi odes na youtube i toeto, uzivaj
bLah. is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2019., 11:53   #75
Quote:
bLah. kaže: Pogledaj post
Imas sazeto to sve najvaznije na iznimno lagan nacin objasnjeno i u njihovoj knjizi The Food Lab - better home cooking through science, odlicna za pocetnike. Za ideje o kombiniranju okusa baci oko na The Flavor Bible. Imas i od Cook's Illustrated: The science of good cooking. Mrvicu "ozbiljnije" sadrzajem ali za koje isto nije potrebno predznanje Wayne Gisslen - professional cooking ili od Culinary institute of America - The professional chef. Za lagane kuharice je solidna cijela serija od "better homes and gardens". Imas sve ove knjige na libgenu, jako su lagane za pocetnike, pune dobrog sadrzaja, a za vidjet stvari u praksi odes na youtube i toeto, uzivaj
Slažem se. Hvala na svjetima. Do sada sam uglavnom naučio ili od mame ili na youtubeu ogledao, ide mi super. Ali ovo sigurno nije na odmet.
Prijevodi1367 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2019., 16:13   #76
Yt je super, ali ako koristiš search, nikada ne znaš da li će izbaciti nešto dobro, ili glupost. Npr, na yt ima i ravnozemljaša A tako je onda i sa kuhanjem, kao i sa svime. Treba moći prepoznati kvalitetu od šarlatana.
Na yt je meni najbolje ako si već sa nekog kanala nešto probao i bilo ti je dobro, gledati na tim određenim kanalima što se nudi.

Npr, za bbq sigurno da su ameri tata mata, ali je meni na yt najdraži jedan nizozemac (govori na eng), jer je relativno nepretenciozan i jednostavan za pratiti, te objavljuje dosta videa, za ono vrijeme kada nešto lagano želim vidjeti.
A ako želim nešto ozbiljnije i više naučiti, ili provjeriti nešto što sam na yt vidio, onda odem na ozbiljniji bbq izvor, npr amazingribs.

Što se tiče poznatih kuhara, sa njima imam mješovita iskustva pa sam od njih i odustao, jer i oni nekada to rade dosta neozbiljno, samo zbog para. Recimo, Gordona Ramsaya sam više puta vidio da u 2 video proturiječi sam sebi :/
Iako, naravno, i tu sam našao par dobrih recepata, npr najbolja verzija pohanih liganja mi je od Jamiea Olivera, kao i najbolji grill cheese sendvić.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2019., 10:28   #77
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Yt je super, ali ako koristiš search, nikada ne znaš da li će izbaciti nešto dobro, ili glupost. Npr, na yt ima i ravnozemljaša A tako je onda i sa kuhanjem, kao i sa svime. Treba moći prepoznati kvalitetu od šarlatana.
Na yt je meni najbolje ako si već sa nekog kanala nešto probao i bilo ti je dobro, gledati na tim određenim kanalima što se nudi.

Npr, za bbq sigurno da su ameri tata mata, ali je meni na yt najdraži jedan nizozemac (govori na eng), jer je relativno nepretenciozan i jednostavan za pratiti, te objavljuje dosta videa, za ono vrijeme kada nešto lagano želim vidjeti.
A ako želim nešto ozbiljnije i više naučiti, ili provjeriti nešto što sam na yt vidio, onda odem na ozbiljniji bbq izvor, npr amazingribs.

Daj link nizozemca.
Pa ima svakakvih videa, ali i sam kažeš da prvo neke moraš sam isprobati da bi znao valjaju ili ne svakako bi trebalo početi s jednostavnijim jelima da se prvo nauče neke osnovne tehnike.





Sent from my iPhone using Tapatalk
elainebenes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.