Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2011., 21:11   #281
Quote:
rocco4 kaže: Pogledaj post
ovo je notorna neistina,odnosno,isto tako markentinški trik uzgajivača...
.....
samo želim naglasit da pravila nema.
MORAM reagirati.

NE KUPUJTE PSE BEZ RODOVNICE.

Uočite glagol "kupovati", za razliku od glagola "nabavljati" ili "uzimati".

Ako želite psa bez rodovnice, udomite psa iz azila ili tražite "čistokrvnog psa bez papira" na poklon. Na plavoj šapi se trenutno udomljuju haskiji, tornjaci, labradori, basseti, bandozi, berneri, pitovi..., po azilima ima malamuta, bernardinaca, šarplaninaca, samo je pitanje prostora i vremena - gdje se nalazi i neki napušteni njufi.

Nemojte plaćati što možete dobiti besplatno i podržavati štancere u njihovom "radu" koji se temelji na zlostavljanju životinja.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 21:33   #282
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
MORAM reagirati.

NE KUPUJTE PSE BEZ RODOVNICE.

Uočite glagol "kupovati", za razliku od glagola "nabavljati" ili "uzimati".

Ako želite psa bez rodovnice, udomite psa iz azila ili tražite "čistokrvnog psa bez papira" na poklon. Na plavoj šapi se trenutno udomljuju haskiji, tornjaci, labradori, basseti, bandozi, berneri, pitovi..., po azilima ima malamuta, bernardinaca, šarplaninaca, samo je pitanje prostora i vremena - gdje se nalazi i neki napušteni njufi.

Nemojte plaćati što možete dobiti besplatno i podržavati štancere u njihovom "radu" koji se temelji na zlostavljanju životinja.
najprije ču se složit s tobom,i to u svakom trenutku oko udomljavanja iz azila

citiraš mi ovu rečenicu
"ovo je notorna neistina,odnosno,isto tako markentinški trik uzgajivača..."
znači tvrdiš da rodovnik određuje narav psa


ja imam rota kojeg sam kupio bez "papira",i ako su mu roditelji bili šampioni sa "papirima",ali kako je vojska malo nemarna ti papiri su se negdje zagubili,i to znači da je moj pas falši.

i ponovo ču ti napisat nešto što sam već napisao,prijatelj koji je kupio dobermana prije 20 g. od jednog poznatog,(vrlo) uzgajivača,obolio je od tumora,sljedečeg kojeg je kupio nije mu doživio 3 godine,također je obolio od tumora,prije deset mjeseci kupio cane corso,i neki dan smo ustanovili displaziju kukova,inače taj uzgajivač ima odlična legla i to je prvi slučaj,ali kao što sam rekao nema pravila.

i na kraju,ne mislim se raspravljat i natezat oko svega što sam napisao,jer ne govorim napamet,ne citiram nikoga sa googla,nego govorim iz nekog iskustva,i to ne baš malog.
znam nebrojeno primjera gdje psi sa rodovnikom oboljevaju od raznih bolesti,ne zato što imaju rodovnik,nego zato što su tzv. uzgajivači uništili mnoge pasmine,i to oni uzgajivači koji imaju "prave papire"
__________________
Stato libero di Fiume
rocco4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 21:54   #283
Očito sam pomrsila račune jednom ljubitelju životinja koji se "bavi" njufačima

Zbog takvih poput vas koji se "bave" psima, na što su sve spale naše jadne pasmine, da više ni fizički ni karakterno ne odgovaraju pasmini.

Mene zanima ako je pas čistokrvan- iz kojeg razloga nema rodovnicu? Postoji nekoliko razloga- ili ne liči na pasminu, ili je agresivan/plah, ili je bolestan ili je zadovoljio za uzgojnu ali se kuja pari svakih 6 mj. Ili sve navedeno. Štogod od toga bilo- pas postaje SREDSTVO onome tko odluči pariti takvog psa.

Ove priče o ne dobivanju rodovnika svih u leglu možete pričati nekom drugome i možete prodavati maglu.
Ja ne uzgajam njufače niti ikoju drugu pasminu tako da nemam baš nikakve koristi od ovoga, ali ako sam ijednu osobu opametila da ne uzme od štancera psa, bit će mi vrlo drago jer osobe koje iskorištavaju nevina bića radi zarade nisu zaslužili baš ništa.

Ako nemaš novaca da uzmeš pasminu koju želiš (to je isključivo pas s rodovnikom jer rodovnik je jedini dokaz da je to ta pasmina), odi do azila uzmi psa koji ti se sviđa i za tih 600 kn što bi dao štanceru kupiš psu hranu i odete i na kavu.
A evo jedan slučaj kad kupuješ psa bez rodovnika: čovjek je prodavao "čistokrvne" štence mopsa po 500 eura, bez papira i zbilja klinci su ličili na mopsa sa 6 tjedana. Kad su psi narasli, veličine bigla, dugih njuška i nimalo slični mopsu tako da su ljudi platili 500 eura za mješanca.
Da ne spominjem prijatelje koji imaju "čistokrvne goldene bez rodovnika" sa displazijama lakotova, kukova i hrpom problema. A gle moj s rodovnikom zdrav kao i njegova sva braća i sestre (8 u leglu), roditelji, tetke, strine i sva rodbina
Leo 031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 22:08   #284
Quote:
Leo 031 kaže: Pogledaj post
Očito sam pomrsila račune jednom ljubitelju životinja koji se "bavi" njufačima

Zbog takvih poput vas koji se "bave" psima, na što su sve spale naše jadne pasmine, da više ni fizički ni karakterno ne odgovaraju pasmini.
ne, ne bavim se psima na taj način,ne uzgajam pse,niti me to ne zanima,30 godina imam pse i mačke i ostalu živinu ,nikad nisam išao na izložbe, imao ili nemao "papire"

ne želim stvarno popovat nikome,nek svatko radi šta hoče i kupuje od koga hoče,govorim samo da i psi sa rodovnicima oboljevaju jednako kao i oni bez,i to je sva istina,a to je tako jer su uzgajivači,(ne kažem,svi),večina njih pohlepni za novcem,zato sam ti i dao primjer burbulja,pa ako nekog zanima nek provjeri zašto je to jedan od najzdravijih pasa.

nek svatko radi kako misli da je najbolje

da budemo malo on

njuf mi je jedna od ljepših pasmina i jednog dana ču se sigurno potrudit da nabavim njufa,(možda čak i sa papirima ).

evo jedan link:

http://www.santoarturo.nl/fotos.html

http://www.santoarturo.nl/gallerys/p...py_fokker.html
__________________
Stato libero di Fiume
rocco4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 22:14   #285
Quote:
Leo 031 kaže: Pogledaj post

Zbog takvih poput vas koji se "bave" psima, na što su sve spale naše jadne pasmine, da više ni fizički ni karakterno ne odgovaraju pasmini.
moram te još nešto pitat,bez ljutnje

da li psi sa rodovnikom izgledaju danas isto,kao i prije pedeset ili više godina...fizički i karakterno ?
__________________
Stato libero di Fiume
rocco4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 22:46   #286
Kakvo je to pitanje?
Postoje pasmine koje se nisu bitno promijenile u proteklih 50 godina, isto tako postoje pasmine koje su nastale prije 100 godina pa su se naravno promijenile izgledom. Ali mislim da ovo nije tema za razgovor pod temom njufača.

Možda ti znaš bolje od mene, ali ja ne znam uzgajivača koji uzgaja kak spada i ulaže u pasminu a da išta zaradi od pasa. 3 legla koje kuja ima tijekom života (ako ima i toliko) nikako ne mogu pokriti sve troškove koji su uloženi u tu kuju dok je živa, parenje i štence. Naravno, ima onih koji uzgajaju po 5-6 pasmina i imaju legla konstantno ali ja govorim o odgovornim uzgajivačima.

A činjenica je da su štanceri pridonijeli agresiji i plahosti goldena i da je to daleko od naravi koju bi taj pas trebao imati i da sve manje liči na pasminu koja je standardom propisana. I to u tolikoj mjeri da mene sa psom sa rodovnikom zaustavljaju vlasnici "goldena" i pitaju koja je to pasmina!
Leo 031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 23:47   #287
Quote:
Leo 031 kaže: Pogledaj post
Kakvo je to pitanje?
Postoje pasmine koje se nisu bitno promijenile u proteklih 50 godina, isto tako postoje pasmine koje su nastale prije 100 godina pa su se naravno promijenile izgledom. Ali mislim da ovo nije tema za razgovor pod temom njufača.

Možda ti znaš bolje od mene, ali ja ne znam uzgajivača koji uzgaja kak spada i ulaže u pasminu a da išta zaradi od pasa. 3 legla koje kuja ima tijekom života (ako ima i toliko) nikako ne mogu pokriti sve troškove koji su uloženi u tu kuju dok je živa, parenje i štence. Naravno, ima onih koji uzgajaju po 5-6 pasmina i imaju legla konstantno ali ja govorim o odgovornim uzgajivačima.

A činjenica je da su štanceri pridonijeli agresiji i plahosti goldena i da je to daleko od naravi koju bi taj pas trebao imati i da sve manje liči na pasminu koja je standardom propisana. I to u tolikoj mjeri da mene sa psom sa rodovnikom zaustavljaju vlasnici "goldena" i pitaju koja je to pasmina!
pitanje je na mjestu
i ne postoji pasmina koja se nije promijenila u proteklih pedeset godina,a tome najviše pridonose tzv. pravi uzgajivači,ali nije tema,kao što rekosmo

koji su to troškovi,volio bi da mi netko odgovori,i dan danas ja ne znam koji su to troškovi koji se ne mogu pokrit sa jednim leglom
svaki dan sam ,sa bar dvoje uzgajivača,(postoji i treči za kojeg nisam siguran da sam sretan što sam ga ikad upoznao),i ni jednom mi se ni jedan nije žalio na gubitak,čak štoviše...ne znam,možda ja živim u nekom drugom okruženju ,ali nije tema

o kakvi agresijama govoriš,to ne kužim...kako možeš dobit neuravnoteženog psa sa nekakvim štancanjem,(kako ti kažeš).
prije će bit da je u pitanju odgoj vlasnika ili neodgoj,,,ne misliš li da je ipak u tome bit problema,ali nije ni to tema
__________________
Stato libero di Fiume
rocco4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 01:37   #288
Quote:
rocco4 kaže: Pogledaj post
najprije ču se složit....
Inteligentna osoba bi shvatila da je citiran cijeli post ali je izrezan da bi se skratio tekst.

Sljedeći silogizam:

Quote:
citiraš mi ovu rečenicu
"ovo je notorna neistina,odnosno,isto tako markentinški trik uzgajivača..."
znači tvrdiš da rodovnik određuje narav psa
mi je APSOLUTNO nejasan, jednako si mogao završiti sa "znači tvrdiš da će sutra padati kiša".

Ali da, rodovnik svakako određuje "narav" psa: rodovnik je dokaz porijekla; te se očekuje od njufija s rodovnikom da ima narav njufija. Ako je nema, taj pas se treba isključiti iz uzgoja. Dakle, rodovnik nije GARANCIJA karaktera, ali bi trebao biti garancija da su svi preci tog psa imali određen karakter, te da postoji odlična vjerojatnost da će je i njihov potomak imati.
Rodovnik, ako nije falsificiran, bi trebao biti dokaz da baku tvojeg njufija nije u štanceraju zaskočio štancerov bandog, što bi vjerojatno pomalo utjecalo na karakter njihovih potomaka.
Čime ne želim reći da se u Hrvatistanu i registriranim uzgajivačima ne dogodi pokoji bandog. Ponekad čak i namjerno.

Obolijevanje nigdje nije bilo spomenuto. Rodovnik nema nikakve veze s "obolijevanjem", pobogu, ni parvo ni štenećak ni demodex ne pita papire. Ako govoriš o naslijednim bolestima i deformacijama; opet, nitko to nije spomenuo. Jesu li pojedini uzgajivači odgovorni ili ne to je tema za sebe.
Pričati stvari poput "kako možeš dobiti agresivnog psa nekakvim štancanjem" je apsurdno. Na primjer tako da je djed tvog goldena pit bull ili rot; pa se izmjeni karakter "čistokrvnog" goldena.

Totalno si promašio bit mog posta, ali ne da mi se natezati. Bit je bila: ako KUPIŠ psa bez papira onda si glup. Da, i ti si bio glup. Rotweillera bez pedigrea trebao si tražiti na poklon. Točka. Ja sam poklonila jednu prekrasnu četverogodišnju kuju rota, "čistokrvnu bez papira", pred 3 tjedna. E TI ljudi, koji su je uzeli, su bili pametni.
__________________
Spasite život...

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 27.01.2011. at 01:49.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 02:34   #289
Koliko mi je poznato, oni koji samo žele uzgojiti štence od čistokrvne kuje, imaju relativno manji trošak, odu na jednu ili ni jednu izložbu, dobiju uzgojnu i štancaju. Istina, prijave leglo i dobiju papire

Istina, koji put treba putovati do mužjaka, koji put parenje treba i dobro platiti...pa hranu, pa vet.troškove...i tako to, a s druge strane,postje i oni uzgajivači koji žele nagrade, čiji su psi visokorangirani na izložbama pa ti psi zahtijevaju visoku psihičku i fizičku kondiciju i održavanje..pa treba s njima raditi za u ring, pa sve te izložbe koštaju, prijevozi, boksevi ba bla bla...

Istina, ti su štenci malo skuplji od onih iz prvog dijela priče..ali..ipak..

A onda imamo štancere, koji pare kuju dva puta godišnje..po recimo 5-6 štenaca x 2..ne idu nigdje, na nikave izložbe. štenad predaju necijepljene..(primjer shi tzua od prijatelja) cijene ih cca 250 eura..i zidaju kuću trokatnicu a štenad se riješavaju što prije.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 12:38   #290
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Inteligentna osoba bi shvatila da je citiran cijeli post ali je izrezan da bi se skratio tekst.

Sljedeći silogizam:



mi je APSOLUTNO nejasan, jednako si mogao završiti sa "znači tvrdiš da će sutra padati kiša".

Ali da, rodovnik svakako određuje "narav" psa: rodovnik je dokaz porijekla; te se očekuje od njufija s rodovnikom da ima narav njufija. Ako je nema, taj pas se treba isključiti iz uzgoja. Dakle, rodovnik nije GARANCIJA karaktera, ali bi trebao biti garancija da su svi preci tog psa imali određen karakter, te da postoji odlična vjerojatnost da će je i njihov potomak imati.
Rodovnik, ako nije falsificiran, bi trebao biti dokaz da baku tvojeg njufija nije u štanceraju zaskočio štancerov bandog, što bi vjerojatno pomalo utjecalo na karakter njihovih potomaka.
Čime ne želim reći da se u Hrvatistanu i registriranim uzgajivačima ne dogodi pokoji bandog. Ponekad čak i namjerno.

Obolijevanje nigdje nije bilo spomenuto. Rodovnik nema nikakve veze s "obolijevanjem", pobogu, ni parvo ni štenećak ni demodex ne pita papire. Ako govoriš o naslijednim bolestima i deformacijama; opet, nitko to nije spomenuo. Jesu li pojedini uzgajivači odgovorni ili ne to je tema za sebe.
Pričati stvari poput "kako možeš dobiti agresivnog psa nekakvim štancanjem" je apsurdno. Na primjer tako da je djed tvog goldena pit bull ili rot; pa se izmjeni karakter "čistokrvnog" goldena.

Totalno si promašio bit mog posta, ali ne da mi se natezati. Bit je bila: ako KUPIŠ psa bez papira onda si glup. Da, i ti si bio glup. Rotweillera bez pedigrea trebao si tražiti na poklon. Točka. Ja sam poklonila jednu prekrasnu četverogodišnju kuju rota, "čistokrvnu bez papira", pred 3 tjedna. E TI ljudi, koji su je uzeli, su bili pametni.
znao sam da će ovo izazvat polemike,ali da će netko procjenjivat moju inteligenciju,nisam ni sanjao,a da prethodno ne preispita svoju,prije nego što napiše ovakvu hrpu gluposti

vjerojatno ne bi ni odgovarao na ovaj post da me se na kraju ne proglašava glupim i to od razno raznih forumskih sveznalica,jer za tako nešto moraš znat s kim pričaš,pa ne bi davao ovakve bezvezne usporedbe sa bandogom

zadnji put govorim,tebi i svima kojima nije jasno,karakter psa ne određuje pasmina niti leglo niti uzgajivač,karakter jedino i samo određuje odgoj

još ču jednom ponovit,neka svatko radi kako misli da je najbolje,jer mi namjera nije bila nikog proglašavati glupim i neinteligentnim.

i oslobodite me hrvatske kinologije,molim lijepo
__________________
Stato libero di Fiume
rocco4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 13:38   #291
Postoji pasmina koja se nije izmijenila bitnije posljednjih 50 godina, ja znam barem jednu, a uzgajivačima možemo zahvaliti da danas postoje pasmine stabilnog karaktera i izgleda i da ljudi znaju što mogu očekivati od psa kojeg kupuju.
E bome si se vrlo zeznuo oko toga da narav psa određuje samo odgoj.
Što više sam sa psima i uzgajivačima to mi je sve više jasno da je narav itekako nasljedna. Samo ti budi u zabludi koliko god hoćeš
Daj mi molim te napiši recept za uzgoj sa zaradom, ja evo očito učim od ljudi koji nisu baš spretni u tome Tako u zadnje 2 godine su imali dva legla u kojem se okotilo po jedno štene i oba su ostavili sebi, imaju kuju koja je sa 5.5 godina imala prvo leglo (i jedno štene u leglu), neke kuje nisu parili više od 1 put, a nijednu više od 3 puta, puno dvorište im je gerijatrije, pse izlažu i vani i kod nas i napravili su lijepe uspjehe, svi psi su testirani na sve nasljedne bolesti, kupuje im se kvalitetna hrana i svi psi borave s njima u kući. A ja zapadam u sve veći "minus" sa psom kojeg imam doma tako da dobro razmišljam kad ću imati 2000 eura da si uvezem kuju i koji posao još mogu raditi da zaradim taj novac. Eto bila bih ti vrlo zahvalana kad bi se raspitao kod svojih prijatelja uzgajivača kako to oni uspiju zaraditi toliko a u mojim krugovima se krpa kraj s krajem
Leo 031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 13:50   #292
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post

Bit je bila: ako KUPIŠ psa bez papira onda si glup. Da, i ti si bio glup. Rotweillera bez pedigrea trebao si tražiti na poklon. Točka. Ja sam poklonila jednu prekrasnu četverogodišnju kuju rota, "čistokrvnu bez papira", pred 3 tjedna. E TI ljudi, koji su je uzeli, su bili pametni.
slazem se skroz!

Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
A onda imamo štancere, koji pare kuju dva puta godišnje..po recimo 5-6 štenaca x 2..ne idu nigdje, na nikave izložbe. štenad predaju necijepljene..(primjer shi tzua od prijatelja) cijene ih cca 250 eura..i zidaju kuću trokatnicu a štenad se riješavaju što prije.
isto se slazem!
mislim da je vrlo jasno u oba posta objasnjeno bit pasa bez rodovnice.

Prvo da kazem da je Newfoundlander zaista jedna od mojih omiljenih pasmina, zaista su mi pre pre krasni sto karakterom sto fizicki, doslovno jos od 2. razreda osnovne skole im se divim kad sam prvog upoznala, ali samo divim, nemam uslove za takvog psa radi velicine i odrzavanja, iako nadam se da cu jednog dana imati...

Prije godinu dana postojala je samo jedna uzgajivacnica Newfica u Hrv (neznam jel i danas jos tako) u kojemu cijene steneta nisu ispod 1000 eura a to je puno novca, mislim nemoze se tek tako kupiti (s iznimkama onima kojima to nije nista platiti) tako da treba puno razmisljanja i skupljanja novaca dugotrajno da se dobije pravo stene, s toga se nebi trebalo pozuriti sa nabavkom ovakvog stenca jer vjerujem da ako samo jedna uzgajivacnica postoji da ih ni nema cesto.
Moze se naravno nabaviti u Sloveniji ili Italiji a tamo ih opet nema za ispod 1200-1400eura pa nagore. Tako su mi rekli uzagjivaci newfica sa izlozba.

Htjela sam jos nesto reci. Njuskalo korisitim intenzivno vec godinu i pol radi udomljavanja nezbrinutih zivotinja i kad si tako dugo na njuskalu vec krenes pamtiti neke oglase koje su zaista uvijek, ali bas uvijek oglaseni i tako sam primjetila jedne ljude iz Karlovca koji oglasavaju stence Newfoundlandera od kad ja korisitim njuskalo, znaci vec najmanje godinu i pol. Na oglas su stavili i grupnu sliku svojih pasa i imaju valjda oko 10 newfica, 1 muskog i naravno 8 ili 9 rasplodnih zenki, i ne sumnjam da ih svakih 6 mjeseci ih kote. Zenske stence prodaju za 100 eura, a muske za 200 eura.

U oglasu se uvijek hvale velicinom njihovog muzjaka (110kg van svakog standarda) i sad neznam kako im ide, mora da im dobro ide kad su uvijek na prvoj stranici i mogu samo misliti koliko ljudi koji citaju ovo, vlasnici newfica, imaju bas psa iz njegovog stanceraja.

Ali da to nije dovoljno prije nekih 3 mjeseca sretnem ja jednog decka u parku koji vodi 4-mjesecno stene Newfica u setnju. Naravno odmah mu pridjem jer obozavam newfice, jer sam morala izmaziti to stene, i pitam ga od kud mu pas i spomene on "nekog covjeka u karlovcu". Ja kazem aha kaj od nekoga tko ima doma zenku pa ju je dao parit? , kaze on ne uf koliko ih on ima ima valjda 10 zenki pa tako stalno ima stence. Taj decko se jos hvalio na tu izjavu nije mu nista cudno bilo, nisam mu nista rekla na to, sta cu mu reci.

Njegov pas je sladak ko pas ali da je sladak kao pravi newfic sa izlozba nije nikako. Nije izgledao kao 100% newfic ni sa 4 mjes. a vjerujem da ce jos manje kao newfic izgledati kad odraste. No izgled nije toliko bitan u ovom svemu kolika je displazija kukova za pse tako ogromnog rasta. Meni je tako zao sto postoje ljudi poput tog covjeka iz Karlovca, jer newfic je divna dobrocudna pasmina, steta ju tako unistavati. Nadam se da cu ovom izjavom barem nekoga sprijeciti od kupnje psa od ovog covjeka ili opcenito iz ovakvih uvjeta. Mislim da ovaj covjek iz Karlovca stanca jos neke pse tipa maltezer, westy i neznam mislim da jos neku malu, mozda mops jer ih je bilo u pozadini na slikama sa oglasa. Ali koliko vidim newfoundlaneri su mu glavni.
__________________
"Saving one dog won't change the world, but it surely will change the world for that dog..."
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 17:39   #293
Dosta!

Tema je o njuficima... opcenito o uzgajivacima, papirima, karakteru i ostalom raspravljajte na temama predvidenim za to.
Takoder, ovdje se ne podrzava kupovanje bez papira (kako ove pasmine, tako i svih ostalih) i svi daljnji upiti za preporuke takvih legala/rasprave o "prednostima" takve kupovine ce biti brisane i kartonirane.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 27.01.2011. at 17:46.
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 12:35   #294
Trazi se štene njufa, papiri obavezni, vrhunski roditelji. Živjet će u stanu, ali budući vlasnici imaju dovoljno iskustva s velikim psima i pas nikad neće biti sam. bit će mažen i pažen, redovno šetan, redovno friziran, potpuno razmažen. Tražim kontakte kvalitetnih uzgajivača , naročito ako neko ima uskoro za isporuku. fala,
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 01:17   #295
Evo da i ja predstavim svog njufica. Ima 11 mj. i razmazen je vise nego sta sam mislila da cu ga razmazit ali obozavam ga previse! Jede vise od mene i ima bolji zivot od mene. Zanima me da li je istina da mu se ne smije davat voda sat vremena poslije istrcavanja i setnje? Stvarno ne mogu zamislit (iz njegove perspektive) ljeto u tom slucaju... Mucenje... ali prica se svasta pa da provjerim...
Par slikica mog Pufa kad je bio maleni:

Ostatak stize uskoro...
Hirter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 15:59   #296
Njufić na poklon: http://www.suza.hr/default.aspx?id=5462
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 22:18   #297
Trebam pomoć

gdje (osim Amazona) bi se mogle nabaviti slijedeće knjige (jedna-bilo koja-sve)

1.The Newfoundland: Companion Dog-Water Dog (Dog Breed Books) by Joan C. Bendure
ISBN: 0876052421

2. Newfoundlands (Complete Pet Owner's Manual) by Joanna Kosloff (Oct 1, 2006)

3. Newfoundland (Comprehensive Owner's Guide) by Angela Barlowe (Apr 1, 2004)

4. The Newfoundland, Gentle Giant by Jo Ann Riley (Apr 2004)

u bilo kojem obliku, novo, second hand, pdf, html
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 20:55   #298
Lightbulb

Hey, mozes li mi molim te rec na kojoj str. mogu dignut slike gore jer bi vam htjela pokazati svoju "malu" bebu.
Puno hvala unaprijed!
Hirter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 18:31   #299
Quote:
Leo 031 kaže: Pogledaj post
Očito sam pomrsila račune jednom ljubitelju životinja koji se "bavi" njufačima

Zbog takvih poput vas koji se "bave" psima, na što su sve spale naše jadne pasmine, da više ni fizički ni karakterno ne odgovaraju pasmini.

Mene zanima ako je pas čistokrvan- iz kojeg razloga nema rodovnicu? Postoji nekoliko razloga- ili ne liči na pasminu, ili je agresivan/plah, ili je bolestan ili je zadovoljio za uzgojnu ali se kuja pari svakih 6 mj. Ili sve navedeno. Štogod od toga bilo- pas postaje SREDSTVO onome tko odluči pariti takvog psa.


potpuno se slažem. kupili smo njemačkog ovčara dugodlakog bez papira (mada su papiri za dugodlake njo upitni sami po sebi) jer je čovjek tražio još para za papire. kako je trebao biti samo ljubimac, a ne izložbeni pas, papiri mi nisu značili ništa i tako smo platili i otišli kući sretni s prinovom.
da...pas je sa 2-3mj prestao rasti (ostao je patuljak), imao je duple zube, alergije na sve moguće i nemoguće stvari.
veterinar nam je rekao da su njegovi problemi genetski tj daje po svemu sudeći došlo do parenja bliskih rođaka u ravnoj liniji i da pas neće poživjeti 2 godine.
koda je živio 3 prilično sretne godine, izuzmu li se čuđenja njegovoj ružnoći
na kraju smo ga morali uspavati jer su mu otkazali bubrezi
uzgajivaču soli na rep....dokaži mu kad nemaš ni papire, ni račun.
no da jedva smo se opopravili od gubitka i sad nakon 2 godine imamo novog malog peseka.
mali je mješanac. mama mu je retriverica sa papirima i svim, a tatek navodno njufić.
dobili smo ga od frendice I znam da nije prisilno parenje
iako se nadam da mali bude sličan tati, vidli bumo
svejedno ću ga voljeti, maziti, paziti
a da, postam sliku, pa probajte neč sličnosti s ovim vašim prekrasnim stvorenjcima

http://i55.tinypic.com/1zqsoll.jpg

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 22.04.2011. at 11:03. Reason: Spojeni postovi, molim koristiti opciju "Edit" (i paziti na velicinu slika)
super.glue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 22:21   #300
Mali je presladak Samo se nadam da ga niste tako mladog odvojili još od mame i legla.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.