Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2008., 13:33   #1
Digitalna vaga

Gdje za relativno male novce kupiti digitalnu vagu?

Imamo 3 vage doma, jedna je ostatak iz pradavnih dana, jos se mene vagalo na njoj, vjerujem da je tocna ali dok zniveliram one utezice prodje me zelja za kuhanjem i pecenjem, samo vaganje je avantura po sebi.

Druge dvije su plasticne, mama dovukla s neke rasprodaje, prvo jednu pa drugu...i super su, ako malo jace pritisne, kazaljka se ni ne vrati natrag

Tako si zelim jednu finu preciznu vagicu, pa da mi brojcicama pise koliko grama cega ima, da je tocna, i nepreskupa


Otvaram topic jer sam u zadnje vrijeme manje "hodna" pa ne mogu sama po centrima traziti akcije ali zato imam vas
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 13:58   #2
To bi i mene zanimalo, vidjela sam u Metro katalogu Soehnle (ne znam jel se tak piše) za sto kuna i u Konzumu K-plus digitalnu vagu za 120kn. Sad me zanima jel ima neko iskustva s tim digitalnim vagama!? Vidjela sam u Gemma-i onih po 400-500kn, al te su mi preskupe.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:06   #3
Ova od sto kuna mi je taman. Sada da jos cujemo da li je cemu
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:52   #4
Ja imam nekoliko godina digitalnu, platila sam je cca 250 kn, bolja mi je od obične samo što moja važe na 0,5 kg a ja bi htjela još precizniju.
JBV is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:53   #5
Kuhinjska vaga vaze na 0.5kg
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:54   #6
sad mi je sinulo, pitaš za kuhinjsku digitalnu vagu :-)))))))))
JBV is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:54   #7
Imam digitalnu vagu od Severina - kupila sam ju u Konzumu pred otprilike godinu dana i platila ju 80 kn. Čak sam ju uspjela isprobati na licu mjesta i uvjerila se da pokazuje točno. I nakon godinu dana sam zadovoljna.
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:55   #8
Da li mozda znas da li ih jos ima u Konzumu? Ili ideja gdje bi se mogla naci?
Hvala
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 18:04   #9
Vjerujem da ih u Konzumu još imaju - kad sam ja kupovala imali su par modela. Ja lijepo uzela pakiranje šećera i pakiranje pašte i na svaku izloženu vagu stavila i izvagala. Jedino mi je ova od Severina pokazala točno.
Ova moja je model 3667, srebrna je sa staklenim dijelom za vaganje i nema posudu
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 10:12   #10
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Ja lijepo uzela pakiranje šećera i pakiranje pašte i na svaku izloženu vagu stavila i izvagala. Jedino mi je ova od Severina pokazala točno.
Pametno. Meni to ne bi palo na pamet. Al sad znam kak ću kupovati
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 11:15   #11
ja imam ovu vagu iz Konzuma i totalno sam oduševljena sa njom

marka je Kozmo home, sa srebrnom posudom za mjerenje, ali se posuda moze maknuti i brojač poništiti pa mjerite iz svojih posudica... ono stavite praznu svoju posudu, pa poništite vagu na nulu, pa tek onda izmjerite sto vam treba... bas sam dobro objasnila

cini se dosta kvalitetna, mjeri čak i temperaturu, samo se isplati obac dva-tri konzuma jer sam ja svoju platila 119 kn u Super konzumu u ST-u, pa je vidila u jednom malom Konzumu kraj Jokera za 99, a u Konzumu u Solinu za 79 kuna....
PennyKrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 17:36   #12
U kauflandu je prije par tjedana bilo za 60 kn, dal ima još neznam.
Važe do 2 kg, na 0.5g precizno
Siennna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 15:23   #13
mali mali frižider

bog!
a znate li di bi mogla kupit mali, sto manji frizider?za sobicu u studentskom domu?
i koliko takvi uopće koštaju?
jaglenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 23:42   #14
Quote:
PennyKrum kaže: Pogledaj post
ja imam ovu vagu iz Konzuma i totalno sam oduševljena sa njom

marka je Kozmo home, sa srebrnom posudom za mjerenje, ali se posuda moze maknuti i brojač poništiti pa mjerite iz svojih posudica... ono stavite praznu svoju posudu, pa poništite vagu na nulu, pa tek onda izmjerite sto vam treba... bas sam dobro objasnila

cini se dosta kvalitetna, mjeri čak i temperaturu, samo se isplati obac dva-tri konzuma jer sam ja svoju platila 119 kn u Super konzumu u ST-u, pa je vidila u jednom malom Konzumu kraj Jokera za 99, a u Konzumu u Solinu za 79 kuna....
Imam tu vagu, tj. imala sam ju. Danas se pokvarila Kupljena je kad je bila na akciji, prije barem dvije godine, mozda i vise. Hranu sam vagala skoro svaki dan, pa i vodu, radije izvazem nego da mjerim u mjerici i eto, dani su joj odbrojani. Moram priznati da mi je islo na zivce sto guta baterije, svaka dva mjeseca sam ih morala mijenjati, pa sam kupovala one najjeftinije Varta od 10 kn, jednako su naime trajale i visestruko skuplje. Kupila sam i punjivu 9 voltnu bateriju (i punjac za nju), pa nije htjela raditi na nju I meni je bilo super sto se moze koristiti bilo koja posuda, ili cak bez posude, ili daska za rezanje ili bilo sto.

No, tu je bio jedan problem. Vaga nije bila odvec tocna kod malih gramaza. Recimo, pise da treba 10g soli, i sad solim ja soljenkom, a ono nikako da promijeni nula grama u neki broj. Onda sam shvatila da moram nasoliti vise u saku i odjednom to baciti u posudu za kruh (koju sam koristila umjesto zdjelice). Isto tako, kako bi posuda stajala na vagi, broj grama bi se smanjivao. Recimo, narezem jedan luk, bacim u posudu, pokaze 150g, dok narezem drugi luk vec je palo na 147g.

E sad mi treba nova vaga. Cak stovise, trebaju mi dvije, jedna s preciznoscu 0.1g (zlatarska) za vaganje sastojaka kojih stvarno malo ide u recepte (recimo, 0.7g agara, zaista, agar je mocan sastojak i treba ga staviti samo malo). Problem kod preciznih vaga je sto im opseg nije velik, a treba mi nesto na cemu cu moci izvagati i kilu i pol, zlu ne trebalo.

Prvo mi je na pamet pala Gorenje. Ta je vaga kod nas oko 250 kn, a u Sloveniji 23 eura. Razmisljam da kupim bas nju i to u Sloveniji, dakako. Je li tko probao tu vagu:



http://nakup.merkur.si/default.asp?s...000%26MySes%3D

Zanima me je li stvarno preciznost 1 gram ili se ponasa kao K Home vaga.

Je li tko mozda probao Biva kuhinjsku vagu:
http://nakup.merkur.si/default.asp?s...000%26MySes%3D

Imate li mozda neku drugu kuhinjsku vagu za preporuciti, da je zaista preciznost i tocnost na gram, da ima tariranje i da se mogu koristiti razne posude?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:16   #15
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Imam tu vagu, tj. imala sam ju. Danas se pokvarila Kupljena je kad je bila na akciji, prije barem dvije godine, mozda i vise. Hranu sam vagala skoro svaki dan, pa i vodu, radije izvazem nego da mjerim u mjerici i eto, dani su joj odbrojani. Moram priznati da mi je islo na zivce sto guta baterije, svaka dva mjeseca sam ih morala mijenjati, pa sam kupovala one najjeftinije Varta od 10 kn, jednako su naime trajale i visestruko skuplje. Kupila sam i punjivu 9 voltnu bateriju (i punjac za nju), pa nije htjela raditi na nju I meni je bilo super sto se moze koristiti bilo koja posuda, ili cak bez posude, ili daska za rezanje ili bilo sto.

No, tu je bio jedan problem. Vaga nije bila odvec tocna kod malih gramaza. Recimo, pise da treba 10g soli, i sad solim ja soljenkom, a ono nikako da promijeni nula grama u neki broj. Onda sam shvatila da moram nasoliti vise u saku i odjednom to baciti u posudu za kruh (koju sam koristila umjesto zdjelice). Isto tako, kako bi posuda stajala na vagi, broj grama bi se smanjivao. Recimo, narezem jedan luk, bacim u posudu, pokaze 150g, dok narezem drugi luk vec je palo na 147g.

E sad mi treba nova vaga. Cak stovise, trebaju mi dvije, jedna s preciznoscu 0.1g (zlatarska) za vaganje sastojaka kojih stvarno malo ide u recepte (recimo, 0.7g agara, zaista, agar je mocan sastojak i treba ga staviti samo malo). Problem kod preciznih vaga je sto im opseg nije velik, a treba mi nesto na cemu cu moci izvagati i kilu i pol, zlu ne trebalo.

Prvo mi je na pamet pala Gorenje. Ta je vaga kod nas oko 250 kn, a u Sloveniji 23 eura. Razmisljam da kupim bas nju i to u Sloveniji, dakako. Je li tko probao tu vagu:



http://nakup.merkur.si/default.asp?s...000%26MySes%3D

Zanima me je li stvarno preciznost 1 gram ili se ponasa kao K Home vaga.

Je li tko mozda probao Biva kuhinjsku vagu:
http://nakup.merkur.si/default.asp?s...000%26MySes%3D

Imate li mozda neku drugu kuhinjsku vagu za preporuciti, da je zaista preciznost i tocnost na gram, da ima tariranje i da se mogu koristiti razne posude?
Ja imam Zepterovu već 5 godina i još nisam promijenila baterije, a koristim je stalno. Vrlo je precizna ( na 1 g) i idu sve posude.
Za ove manje od 1 g ne znam, možda da pitaš negdje u apoteci gdje oni kupuju svoje vage
Jednom sam vidjela u nekom prospektu žlicu s digitalnom vagom na sebi. To mi se jako dopalo, ali nisam nigdje u dućanu na to naletjela. Vjerujem da bi takva vaga morala biti kalibrirana i na manje od grama.
Ako nađeš te na žlici, javi gdje ih ima, please.
crveno-crno is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:21   #16
Zasad mi je bitno da nadjem ovu koja ide na 1g. Nasla sam na americkom Amazonu jeftinih zlatarskih, no bojim se carine (osim toga, jedina stvar koju sam narucila s americkog Amazona nije mi stigla, ali vratili su mi lovu). Ima i na njemackom ebayu, ali ne salju u hr. Precizne (analiticke) vage u hr su po 1000 kn, to mi ne pada na pamet kupovati.

Sjecas li se koliko je kostala ta Zepter vaga?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:25   #17
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Zasad mi je bitno da nadjem ovu koja ide na 1g. Nasla sam na americkom Amazonu jeftinih zlatarskih, no bojim se carine (osim toga, jedina stvar koju sam narucila s americkog Amazona nije mi stigla, ali vratili su mi lovu). Ima i na njemackom ebayu, ali ne salju u hr. Precizne (analiticke) vage u hr su po 1000 kn, to mi ne pada na pamet kupovati.

Sjecas li se koliko je kostala ta Zepter vaga?
Nažalost ne. Znam da nije bila jeftina, kao ni ništa Zepterovo, ali nije bila ni nešto abnormalno skupa.
Btw carina iz USA je 10%, pa plus PDV 23% koji ti obračunaju na ukupni iznos skupa s poštarinom (gamad).
crveno-crno is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:34   #18
Sad vidim da je shipping 35 dolara, a sama vaga 12 dolara

Pogledat cu u Zepteru kad me put nanese u WG. Ta zlica za vaganje je Vivax, bas im i ne vjerujem.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:34   #19
ja sam u Metrou kupila za nekih 100tinjak kuna digitalnu vagu i eno je... važe kaj se da... precizno... imam je preko 2 godine... još niti baterije nisam mijenjala
__________________
Dora i Jana
Od poljubaca dijete raste...
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:38   #20
Mozes li pliz napisati brand/proizvodjaca
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.