Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2009., 10:58   #1
Smile Vrhunac kršćanstva => MIR

Obično kršćanstvo vežemo za raj i pakao, možda većina ljudi tako i funkcionira po principu izbjegavanja patnje (pakla) i trčanje za željama (raj), tako da nije čudo što su možda "pedagoške" metode straha i požude (ili pakla i raja) često spominjani termini.

Samo vjerovanje u raj i pakao nema veze s duhovnošću, a time je religija krnja, osoba koja vjeruje u raj i pakao neće se transformirati u svojoj suštini, već će samo korigirati svoje ponašanje, možda će više raditi na svojoj proračunatosti i svojoj maski, nego na svom karakteru (ako griješim korigirajte me)!

Emocije straha i požude (a mogu biti i kao posljedice vjerovanja u raj i pakao) nisu dobro došle, zapravo su štetne i smatraju se preprekom za duhovnost.

Da bi osoba doista transformirala svoje biće i bila istinski dobra, ona mora najprije u sebi naći mir, osoba zadovoljna u sebi jedina može kvalitetno raditi na sebi i svom karakteru.

Kada kažem zadovoljstvo u sebi mislim na neovisnost o vanjskim impulsima, takva osoba biti će ista i u raju i u paklu. Isus je znao govoriti MIR vam svoj ostavljam i MIR vam svoj dajem.

Da li se slažete da je postignuće mira u sebi važnije od vjerovanja u raj i pakao?

Neko je nekad pitao da li postoji buddhistički raj i kršćanska nirvana, moj odgovor je da postoji kršćanska nirvana i zove se MIR (o buddhističkom raju drugom prilikom).
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 12:18   #2
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Obično kršćanstvo vežemo za raj i pakao, možda većina ljudi tako i funkcionira po principu izbjegavanja patnje (pakla) i trčanje za željama (raj), tako da nije čudo što su možda "pedagoške" metode straha i požude (ili pakla i raja) često spominjani termini.

Samo vjerovanje u raj i pakao nema veze s duhovnošću, a time je religija krnja, osoba koja vjeruje u raj i pakao neće se transformirati u svojoj suštini, već će samo korigirati svoje ponašanje, možda će više raditi na svojoj proračunatosti i svojoj maski, nego na svom karakteru (ako griješim korigirajte me)!

Emocije straha i požude (a mogu biti i kao posljedice vjerovanja u raj i pakao) nisu dobro došle, zapravo su štetne i smatraju se preprekom za duhovnost.

Da bi osoba doista transformirala svoje biće i bila istinski dobra, ona mora najprije u sebi naći mir, osoba zadovoljna u sebi jedina može kvalitetno raditi na sebi i svom karakteru.

Kada kažem zadovoljstvo u sebi mislim na neovisnost o vanjskim impulsima, takva osoba biti će ista i u raju i u paklu. Isus je znao govoriti MIR vam svoj ostavljam i MIR vam svoj dajem.

Da li se slažete da je postignuće mira u sebi važnije od vjerovanja u raj i pakao?

Neko je nekad pitao da li postoji buddhistički raj i kršćanska nirvana, moj odgovor je da postoji kršćanska nirvana i zove se MIR (o buddhističkom raju drugom prilikom).
Smisao kršćanstva, pravoslavnog, jeste zadobijanje Duha Svetog, koji poslije mijenja čovjeka i čini ga ispunjenim radošću, ljubavlju i mirom koji ''prevazilazi svaki um'', a to jeste ono ''Carstvo Božije'' koje je ''unutra u nama'', a o kojem je govorio Gospod naš Isus Hristos.
Počinjenim grijehom Duh Sveti otstupa od nas, od našeg srca, te se mi osjećamo praznim i bezživotnim, zbog čega se i tih nekoliko grijehova i nazivaju ''smrtnim grijehovima'', pošto rezultiraju duhovnom smrću čovjeka. Kod pravoslavnih hrišćana ovo se veoma silno osjeća i doživljava.

Smisao kršćanstva jeste da stekne i očuva prisustvo Duha Svetoga u srcu i da sve više i više uzrasta u njemu, da ga sve više i više stiče. Priča raju i paklu je od drugorazrednog značaja, ali ne i beznačajna.
Rade Kumitkata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 15:06   #3
načelno se slažem s Radom; Duh ti tada daje taj mir kao cjelinu, to nije mir ovog svijeta, to je mir cjelovitosti, uvjerenja, istine, tada su i misli čiste a tijelo je pod vlašću Duha i nagoni te nemogu uznemirit, to spada pod prosvijetljenje koje se neda riječima opisat.

To je mir Božji, unutarnji mir koji te drži kompaktnim i stabilnim u sebi, on nadilazi svjet pa si onda s tim mirom iznad svjetovnih nemira što ti osigurava da budeš što duže postojan u Bogu.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 15:25   #4
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
načelno se slažem s Radom; Duh ti tada daje taj mir kao cjelinu, to nije mir ovog svijeta, to je mir cjelovitosti, uvjerenja, istine, tada su i misli čiste a tijelo je pod vlašću Duha i nagoni te nemogu uznemirit, to spada pod prosvijetljenje koje se neda riječima opisat.
Nitko ti ništa ne daje, pogotovo ne mir, ako se sam ne potrudiš da stvoriš uvjete za ostvarivanje mira u sebi što je proces. Tvoje je uloga uvijek aktivna a ne pasivna i moleća.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 15:29   #5
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Obično kršćanstvo vežemo za raj i pakao, možda većina ljudi tako i funkcionira po principu izbjegavanja patnje (pakla) i trčanje za željama (raj), tako da nije čudo što su možda "pedagoške" metode straha i požude (ili pakla i raja) često spominjani termini.

Samo vjerovanje u raj i pakao nema veze s duhovnošću, a time je religija krnja, osoba koja vjeruje u raj i pakao neće se transformirati u svojoj suštini, već će samo korigirati svoje ponašanje, možda će više raditi na svojoj proračunatosti i svojoj maski, nego na svom karakteru (ako griješim korigirajte me)!
pa kršćanin(katolik) ne vjeruje u raj i pakao i onda dalje u ništa više
mislim da nepotrebno stavljaš tu tezu ili x ili y... ti spominješ mir kao neku antitezu vjerovanja u pakao i raj??
ali kršćanin vjeruje prvenstveno u Isusa Krista kao Spasitelja i Otkupitelja i kao Boga
pakao i raj je samo jedna stavka njegove vjere, koja je bitna kao i mir koji spominješ
ali to dvoje dovoditi u neku komparaciji, konkurenciji ili nedaj Bože isljučivanje nema nikakvog smisla
to su dva pojma koja jedna drugom NE KONKURIRAJU

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post

Emocije straha i požude (a mogu biti i kao posljedice vjerovanja u raj i pakao) nisu dobro došle, zapravo su štetne i smatraju se preprekom za duhovnost.

Da bi osoba doista transformirala svoje biće i bila istinski dobra, ona mora najprije u sebi naći mir, osoba zadovoljna u sebi jedina može kvalitetno raditi na sebi i svom karakteru.

Kada kažem zadovoljstvo u sebi mislim na neovisnost o vanjskim impulsima, takva osoba biti će ista i u raju i u paklu. Isus je znao govoriti MIR vam svoj ostavljam i MIR vam svoj dajem.

Da li se slažete da je postignuće mira u sebi važnije od vjerovanja u raj i pakao?

Neko je nekad pitao da li postoji buddhistički raj i kršćanska nirvana, moj odgovor je da postoji kršćanska nirvana i zove se MIR (o buddhističkom raju drugom prilikom).
jednom sam na nekoj temi rekao da je više teologa, svećenika i mistika KC reklo : da je najveća pobjeda zla -sotone kada je uvjerio svijet da ne postoji
to ti je i sa paklom ista stvar... ako nema pakla, onda nema i raja... ako nema raja nema i uskrsnuća... ako nema uskrsnuća ( petar to u jednoj poslanici eksplicite kaže) onda ni Isusov nauk nije istinit...

to u konačnici dovodi do rušenja kršćanstva i otajstva Isusa Kristaž
u tom smjeru i ide zli... da nas navede na nauk o miru naše duše kroz nirvanu, ništavilo, lažni mir...
duša svoj konačan i vječan mir nalazi u Kristu
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 15:59   #6
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
duša svoj konačan i vječan mir nalazi u Kristu
zašto su, ako je tako, pdf-ovski kršćani dobrim dijelom 'laki na obaraču'? nisu u Kristu?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 16:17   #7
Lažni učitelji

1 Uostalom, braćo, moja, radujte se u Gospodinu! Da vam isto pišem, meni nije dosadno, a vama je potrebno.

2 Čuvajte se od pasa, čuvajte se od zlih poslenika, čuvajte se od osakačenja!

3 Jer mi smo obrezani, koji duhom Bogu služimo i hvalimo se u Kristu Isusu, a ne uzdamo se u tijelo,
4 Premda bih se i ja mogao uzdati u tijelo. Ako tko drugi misli, da se može uzdati u tijelo, ja još većma,

5 Koji sam obrezan osmi dan, od roda Izraelova, od plemena Benjaminova, Hebrejin od Hebreja, na zakonu farizej,

6 Po revnosti progonio sam crkvu, po pravdi zakonskoj bio sam besprijekoran,

7 Ipak što mi je bio dobitak, sve sam to smatrao za štetu zbog Krista.

8 Jer sve držim za štetu prema prevažnoj spoznaji Isusa Krista, Gospodina svojega, zbog kojega sve izgubih i smatram za blato, da Krista stečem,9 I da se nađem u njemu, nemajući svoje pravde, koja je od zakona, nego onu, koja je po vjeri u Krista, pravdu, koja je od Boga po vjeri,

10 Da spoznam njega i silu uskrsnuća njegova i zajednicu njegovih muka, da mu budem sličan u smrti,

11 Ne bih li kako dostigao uskrsnuće od mrtvih.

12 Ne kao da bih već bio postigao, ili već savršen bio; ali nastojim, ne bih li ga uhvatio, jer je i mene uhvatio Krist Isus.

13 Braćo, ja ne umišljam sebi, da sam uhvatio, ali jedno činim: To, što je za mnom, zaboravljam, a za onim, što je preda mnom, posežem,

14 Trčim k biljezi cilja, k nagradi nebeskoj, kojoj me Bog zove u Kristu Isusu.

15 Koji smo god dakle savršeni, mislimo ovo, i ako što drukčije mislite, i ovo će vam Bog otkriti.

16 Ali što dostigosmo, toga se držimo!

17 Ugledajte se na mene, braćo, i gledajte na one, koji tako žive, kao što nas imate za ugled!

18 Jer mnogi žive, za koje sam vam mnogo puta govorio, a sad i plačući govorim, kao neprijatelji križa Kristova;

19 Kojima je svršetak propast, kojima je Bog trbuh, i slava u sramoti njihovoj, koji zemaljski misle.
20 Ali naša je domovina na nebesima, odakle i Spasitelja očekujemo, Gospodina Isusa Krista,

21 Koji će preobraziti tijelo poniznosti naše, da bude jednako tijelu slave njegove, po sili, kojom može i sve sebi pokoriti.
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 18:55   #8
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
pa kršćanin(katolik) mislim da nepotrebno stavljaš tu tezu ili x ili y... ti spominješ mir kao neku antitezu vjerovanja u pakao i raj??
Ako je neko dobar samo zato da bi izbjego kaznu (globu, zatvor, pakao...) ili zato jer se nada nekom užitku (nagradi, novcu, tjelesnom užitku) i dobar je samo kada je pod video nadzorom, onda je to farizej! Isus je imao jasan stav prema farizejima.
Ako postavljaš video nadzor, policiju i velike kazne, onda i očekuješ ljude koji su na vi s poštenjem. Dobra osoba je ona kojoj video nadzor ne treba, jer ona je dobra.

Quote:
jednom sam na nekoj temi rekao da je više teologa, svećenika i mistika KC reklo : da je najveća pobjeda zla -sotone kada je uvjerio svijet da ne postoji
to ti je i sa paklom ista stvar... ako nema pakla, onda nema i raja... ako nema raja nema i uskrsnuća... ako nema uskrsnuća ( petar to u jednoj poslanici eksplicite kaže) onda ni Isusov nauk nije istinit...

to u konačnici dovodi do rušenja kršćanstva i otajstva Isusa Kristaž
u tom smjeru i ide zli... da nas navede na nauk o miru naše duše kroz nirvanu, ništavilo, lažni mir...
duša svoj konačan i vječan mir nalazi u Kristu
Kad u nekom objektu vidim natpis da je pod video nadzorom, meni, a vjerujem i tebi, to ništa ne mjenja na karakteru ???
Ako je neko "bolji" samo zato jer je uvjeren u sotonu, onda je on još daleko od kršćanskih ideala, osoba koja vjeruje u sotonu na taj način, u dubini srca mrzi Boga, i ljude "krive" vjere.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 06:52   #9
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post

Ako je neko dobar samo zato da bi izbjego kaznu (globu, zatvor, pakao...) ili zato jer se nada nekom užitku (nagradi, novcu, tjelesnom užitku) i dobar je samo kada je pod video nadzorom, onda je to farizej! Isus je imao jasan stav prema farizejima.
Ako postavljaš video nadzor, policiju i velike kazne, onda i očekuješ ljude koji su na vi s poštenjem. Dobra osoba je ona kojoj video nadzor ne treba, jer ona je dobra.
neznam zašto ovo rezerviraš samo za kršćane, a ne za i one koji vjeruju u reinkarnaciju itd
nulta hipoteza je da je čovjek grešan ( izgleda da oni koji vjeruju u reink. tako ne misle kolko dosada iz tvojih postova mogu zaključiti?) i da mu treba pokajanje i oproštenje
čovjek mnoge stvari čini iz nekog zakona, propisa ,prisile, ili bolje rečeno uvjetovanosti... to se zove nesavršena ljubav, za razliku od savršene... ali to je tek početak... jer jedan od darova Duha svetoga je strah Božji...a on poslije u duhovnom rastu može prijeći vremenom u samu altruističku ljubav, pa govorimo o savršenoj , neuvjetovanoj ljubavi
glupo je očekivati od grešnih ljudi da svi od samoga početka imaju savršenu ljubav... to što ti govoriš je čista floskula i može se reći licemjerje
imaš li ti zato što nevjeruješ u Isusa išta više ljubavi negoli neki kršćanin...po meni nemožeš to reći potvrdno a da nisi licemjer

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post

Kad u nekom objektu vidim natpis da je pod video nadzorom, meni, a vjerujem i tebi, to ništa ne mjenja na karakteru ???
Ako je neko "bolji" samo zato jer je uvjeren u sotonu, onda je on još daleko od kršćanskih ideala, osoba koja vjeruje u sotonu na taj način, u dubini srca mrzi Boga, i ljude "krive" vjere.
ne mijenja karakter ( ako misliš na onaj koji imamo zbog ranijih predispozicija- nasljeđa, gena itd) ali može promjeniti naše ponašanje
a bit je da se promjeni naše ponašanje
zašto bih ja mrzio Boga i krive ljude ako vjerujem da postoji zlo-sotona a ti i tebi slični koji ne vjerujete, bi impliciralo da " NE mrzite Boga i ljude"
shvaćaš li šta govoriš ono što predbacuješ kršćanima upravo ti činiš
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 12:28   #10
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
neznam zašto ovo rezerviraš samo za kršćane, a ne za i one koji vjeruju u reinkarnaciju itd
Spomenuo sam kršćane jer sam upoznat s kršćanstvom, a diskutiram samo o nekim elementima kršćanstva, na mom regalu je i sličica pokojnog pape, tako da nisam nekakav protivnik kršćanstva. Slažem se upotpunosti da dobra djela rađena samo zbog karme također smatram proračunatim, i kada smo u prilici pomoći, jako je ružno reći takva mu je karma pa neću pomagati.

Quote:
nulta hipoteza je da je čovjek grešan ( izgleda da oni koji vjeruju u reink. tako ne misle kolko dosada iz tvojih postova mogu zaključiti?) i da mu treba pokajanje i oproštenje
Zato i vjerujem u reinkarnaciju, jer vidimo da neki ljudi postupaju nezrelo i površno, a neki su moralno izgrađeni i neće se olako baviti nekakvim kriminalnim radnjama neovisno da li vjeruje ili ne vjeruje u Boga, i zato za takve osobe smatram da su kroz prijašnje živote ipak proradili na sebi (to je moja pretpostavka)


Quote:
čovjek mnoge stvari čini iz nekog zakona, propisa ,prisile, ili bolje rečeno uvjetovanosti... to se zove nesavršena ljubav, za razliku od savršene... ali to je tek početak... jer jedan od darova Duha svetoga je strah Božji...a on poslije u duhovnom rastu može prijeći vremenom u samu altruističku ljubav, pa govorimo o savršenoj , neuvjetovanoj ljubavi
glupo je očekivati od grešnih ljudi da svi od samoga početka imaju savršenu ljubav... to što ti govoriš je čista floskula i može se reći licemjerje
imaš li ti zato što nevjeruješ u Isusa išta više ljubavi negoli neki kršćanin...po meni nemožeš to reći potvrdno a da nisi licemjer
Opet kažem to mi daje temelj za vjerovanje u reinkarnaciju, jer ljudi koji su dobri samo zbog vjerovanja u raj i pakao ili zbog karme, daleko su od savršenstva i oni još uvjek trče za svojim željama i iskustvima

Quote:
ne mijenja karakter ( ako misliš na onaj koji imamo zbog ranijih predispozicija- nasljeđa, gena itd) ali može promjeniti naše ponašanje
a bit je da se promjeni naše ponašanje
Opet jedan osnov mog vjerovanja u reinkarnaciju, ako smo hranili loša djela onda u sljedećem životu dobijemo tijelo s genima koji imaju i lošu predispoziciju i obrnuto. Znači ako pretpostavimo nekakvu smislenost tada smo dobili gene koje smo sami izbrali

Quote:
zašto bih ja mrzio Boga i krive ljude ako vjerujem da postoji zlo-sotona a ti i tebi slični koji ne vjerujete, bi impliciralo da " NE mrzite Boga i ljude"
shvaćaš li šta govoriš ono što predbacuješ kršćanima upravo ti činiš
Ovo govorim za ljude koji su dobri zbog raja i pakla, mislim, a i složili smo se da su oni ipak manje zreli. Ja nisam govorio o postojanju ili nepostojanju raja i pakla, sam život se sastoji od rajskih i paklenih situacija, već govorim o uvjetovanom ponašanju koje je posljedice vjerovanja.

Znači dobrota uvjetovana rajem i paklom jednako je loša kao i dobrota uvjetovana karmom, a naglasio sam da je vrhunac duhovne osobe njen unutarnji mir i iskrena želja da bude dobra!!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 15:20   #11
hmmmm vidite ja sam misljenja da je upravo prisutnost tog mira raj, kao sto je odsustvo istog pakao
__________________
zhuri polako ;D
:::lana::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 15:25   #12
,

Došao je trenutak u životu kad nisam mogla objasniti neke stvari i pokušala sam ih naći u Bibliji. pročitala sam je cijelu i prestravila se. Stari Zavjet je užasno osvetnički nastrojen . Za bilo koji propust se gubi život. Novi Zavjet je ono po čemu bi danas trebali živjeti i pokušala sam tu naći neke odgovore. Pisano je uglavnom o nekim događajima i reakcijama kako se Isus ili netko drugi postavio u tim okolnostima. Nisam ništa naučila. I dalje mislim činiti dobro , ali ne zbog vječnog života jer iskreno ne vjerujem da ću ga imati. Činiti dobro jer volim ljude oko sebe. U ovom životu. Mogu li okajati grijehe. Msllim da i to trajno ostaje. Nisam našla odgovore u toj knjizi .
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 19:17   #13
Normalnom covjeku sada treba mir no mira u ovim vremenima nema ni na ovoj zemlji ocito.

Nitko nije uspio pa ni Isus...

ON ce dati mir ? Koji sanjar.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:42   #14
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Nitko nije uspio pa ni Isus...

ON ce dati mir ? Koji sanjar.
Mir nakon smrti tijela.

Isus je sam rekao da nije došao donijeti mir, nego mač, ali mač na Zemlji
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:52   #15
I važan je mir nakon predaje Bogu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 21:25   #16
Sto je svezano na zemlji svezano je i gore rece Isus i sto je razvezano na zemlji to je i gore.

Nije uspio lik kao ni mnogi prije njega...
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:51   #17
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Mir nakon smrti tijela.

Isus je sam rekao da nije došao donijeti mir, nego mač, ali mač na Zemlji
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Normalnom covjeku sada treba mir no mira u ovim vremenima nema ni na ovoj zemlji ocito.

Nitko nije uspio pa ni Isus...

ON ce dati mir ? Koji sanjar.
Sanjar? Koja je svrha pisanja nečega o nečemu što ni sama Biblija ne tvrdi. Pa ni Isus nije rekao je došao donijeti mir. Upravo je narod pred kojim je propovijedao mislio da će ubrzo doći mir na zemlju jer je Mesija tu, ali Isus da ih lažno ne ohrabri im kaže da nije došao da donese mir nego mač. Naravno mač je oružje koje dijeli pa mač označava podjelu kao što se može vidjeti prema Lukinom viđenju iste propovijedi u odnosu na Matejevo, Luka 12:51
Quote:
Do you think I came to bring peace on earth? No, I tell you, but division. From now on there will be five in one family divided against each other, three against two and two against three. They will be divided, father against son and son against father, mother against daughter and daughter against mother, mother-in-law against daughter-in-law and daughter-in-law against mother-in-law.”
To znači da će razni kršćani biti prognani, to znači da će mnogi biti ostavljeni od obitelj jer su postali kršćani itd.

Prema Bibliji su svi ljudi zbog grijeha već osuđeni na smrt, ali život prema Isusovim riječima i vjera omogućuju život vječni kao i pokajanje i priznanje grijeha. Prema Bibliji bi Bog htio da svi ljudi dobiju život vječni (pročitati npr. prispodobu o izgubljenoj ovci, o izgubljenom novčići i izgubljenom sinu za dublji smisao), ali je izbor na ljudima jer ljudi svojim djelima i mislima odmiču sebe od prisutnosti Boga i Bog koji je čovjeka stvorio na stvoju sliku (dao mu je svijest, inteligenciju i slobodnu volju) je tu nemoćan.

Isus kaže da je on ratar koji je došao posijati žito, a kada bude vrijeme žetve (Drugi Dolazak) pokupiti kukolj i spaliti ga, a žito odnijeti u svoju štalu što označava konačno uništenje zla i grijeha.

Matej 13:20-21
Quote:
The seed falling on rocky ground refers to someone who hears the word and at once receives it with joy. But since they have no root, they last only a short time. When trouble or persecution comes because of the word, they quickly fall away. The seed falling among the thorns refers to someone who hears the word, but the worries of this life and the deceitfulness of wealth choke the word, making it unfruitful. But the seed falling on good soil refers to someone who hears the word and understands it. This is the one who produces a crop, yielding a hundred, sixty or thirty times what was sown.”
Matej 23:24-29
Quote:
Jesus told them another parable: “The kingdom of heaven is like a man who sowed good seed in his field. 25 But while everyone was sleeping, his enemy came and sowed weeds among the wheat, and went away. 26 When the wheat sprouted and formed heads, then the weeds also appeared.

“The owner’s servants came to him and said, ‘Sir, didn’t you sow good seed in your field? Where then did the weeds come from?’

“‘An enemy did this,’ he replied.

“The servants asked him, ‘Do you want us to go and pull them up?’

“‘No,’ he answered, ‘because while you are pulling the weeds, you may uproot the wheat with them. 30 Let both grow together until the harvest. At that time I will tell the harvesters: First collect the weeds and tie them in bundles to be burned; then gather the wheat and bring it into my barn.’”
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:02   #18
Razni su aspekti pa odgovaram u okviru ponudjenog aspekta.


Sto se tice Isusa ili vodje klana istu pricu ponavljaju drugi.

Nitko nije pomeo ispred svoju kucice i onda na kraju boze zasto si me ostavio a igraju se boga kao i taj Isus.
Presudio je samom sebi ili bolje receno rijec mu presudila.

Kakav Isus sudac to su zelje klana koji je izgubio a Titus je presudio hramu ...
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:30   #19
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Nitko nije pomeo ispred svoju kucice i onda na kraju boze zasto si me ostavio a igraju se boga kao i taj Isus.
Zašto misliš da Isus nije 'pomeo ispred svoje kuće'? Ne razumim što hoćeš reći.

Quote:
Presudio je samom sebi ili bolje receno rijec mu presudila.
Kako je presudio samome sebi? Kakve nebuloze ti stalno melješ? Pa prema kršćanskom viđenju Isus je došao da mu presude tj. Isus je trebao ispuniti proročanstvo o Mesiji iz Starog Zavjeta. Isus je trebao biti izdan od svoga naroda, popljuvan i razapet na križ. Tu je je već dosegnut status quo što se tiče diskusije. Jedno s pravom gledano sa religijske strane, a drugo sa ateističke ili si musliman, što li već. Ne znam tko su mi mrži, ateisti ili takozvani vjernici koji ne znaju ništa o religiji.
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 01:38   #20
Znam ja krscansko vidjenje, kod toga vidjenja da Isus udari covjeka on ga je pomazio
Sadista okrenut u mazohistu.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.