Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2010., 14:54   #1
Jalapeno papričice

Zna li netko gdje ih mogu naći narezane na kolutiće, radila bih nachose a nisam nigdje vidjela u ZG?
Old 07.02.2010., 15:38   #2
Bilo ih je u Metro-u i Mercatoru
afoodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 19:00   #3
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje ih mogu naći narezane na kolutiće, radila bih nachose a nisam nigdje vidjela u ZG?
i ja sam ih viđala u mercatoru i ipercoopu. i znam da su skupi. oko 25 kuna ili tako nešto mala teglica. a ja ih obožavam. zato već godinama uzgajam svoje i sušim i kiselim i pečem na roštilju pa zamrzavam za cjelogodišnji užitak
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 23:42   #4
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
i ja sam ih viđala u mercatoru i ipercoopu. i znam da su skupi. oko 25 kuna ili tako nešto mala teglica. a ja ih obožavam. zato već godinama uzgajam svoje i sušim i kiselim i pečem na roštilju pa zamrzavam za cjelogodišnji užitak
Ja ih jako volim, buritos bez njih nije buritos......oklen sjeme kćerce? Uzgajaš u teglama ili kak?

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 00:14   #5
Ja ih obožavam, ove godine sam radio Ajvar od njih...fenomenalno!
Evo mog uroda od prošle godine.
http://www.flickr.com/photos/upload/[email protected]
afoodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 00:49   #6
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ja ih jako volim, buritos bez njih nije buritos......oklen sjeme kćerce? Uzgajaš u teglama ili kak?
donila kad sam bila u ameriKi ljetos sam išla opet pa sam obnovila sjeme. uzgajam u vrtu. dugo im treba da počnu rađati, ali kad krenu.... milina. poslaću ti na jesen sjeme od novih
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 08:27   #7
Hvala, hvala.
Old 08.02.2010., 13:24   #8
Quote:
donila kad sam bila u ameriKi ljetos sam išla opet pa sam obnovila sjeme. uzgajam u vrtu. dugo im treba da počnu rađati, ali kad krenu.... milina. poslaću ti na jesen sjeme od novih
Može, ijako morti i ja odem u jameriku, doduše bijo tamo mlogo puta a nikad se ne setih uzeti sjeme.....

kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 16:21   #9
Quote:
Može, ijako morti i ja odem u jameriku, doduše bijo tamo mlogo puta a nikad se ne setih uzeti sjeme.....
ja kliko god sam puta bila, neko sime donila ovi put donila i halapenje i čeri tomate al' u raznijem kolorima. a muž donijo kuruza, onijeh slakih merikanskih

pokušala sam jedne godine uzgojiti i habanero, ali bez uspjeha. ko prvi ode nek nam donese sjemena pa da probamo u duetu
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 17:46   #10
Quote:
ja kliko god sam puta bila, neko sime donila ovi put donila i halapenje i čeri tomate al' u raznijem kolorima. a muž donijo kuruza, onijeh slakih merikanskih

pokušala sam jedne godine uzgojiti i habanero, ali bez uspjeha. ko prvi ode nek nam donese sjemena pa da probamo u duetu
Habanero radi, i ja i frend uzgojili u teglama....visi mi iznad šparheta na končiću prošlogodišnja berba.
Imaš cajenne paprike?

kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 22:16   #11
Quote:
Habanero radi, i ja i frend uzgojili u teglama....visi mi iznad šparheta na končiću prošlogodišnja berba.
Imaš cajenne paprike?
šalji sjeme habanera meni nije uspjelo. vjerovatno sjeme nije bilo ok.

a cayenne sam imala dugo,dugo, ali prije par godina mi dosadile pa prestala. nemam sjeme.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:24   #12
ja imam jalapenose na kolutiće ukisljene, isto iz jamerke, mislite da mogu iskoristiti to sjeme?

super mi je da uzgajate svoje papričice, trebalo bi to raditi doma, mene je strah uzgajati jer često pobijem nedužne...

al ak imate neke preporuke ili sajt gdje fino piše kako ih ne pobit, cijenila bih...

sjeme se za takve stvari samo vani moze nabaviti, jel?
Old 12.02.2010., 10:29   #13
Imam sjeme Jalapeno, Jalapeno Early, Poblano (ostale samo 2 sjemenke), Cayenne, Anaheim Chili, Serrano Chili.
Nemam ga puno, ali par komada mogu pokloniti...
maun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 09:15   #14
jel bi bile bed da netko ušteka jalapeno i habanero sjemenke??
ili možda netko zna gdje ih ima kod nas za kupiti.
Largos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 09:30   #15
Quote:
Largos kaže: Pogledaj post
jel bi bile bed da netko ušteka jalapeno i habanero sjemenke??
ili možda netko zna gdje ih ima kod nas za kupiti.
Malo si okasnio s planovima za sadnju, treba ih saditi najkasnije u ožujku da bi sazrile do Rujna.
afoodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 01:26   #16
Pozdrav svima,

moje ime je Tomaž i dolazim iz Slovenije.

Hej, Tomaž- nećemo se mi ljutiti, ali ćemo pobrisati reklamu i zamoliti da istu staviš na Oglase, niže na popisu.
Bok. DD

nadam se, da se admin neče naljutiti, jer sam napravio malo reklame.
Pozdrav svima,
Tomaž

Zadnje uređivanje Deedy : 10.01.2011. at 03:44.
tpipp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 21:10   #17
ja sam radio u meksickom fast foodu i znam da smo ih nabavljali od jedne firme iz Opatije, imaju i guacamole..... ali zaboravio sam kako se firma zvala
Old 20.10.2012., 14:22   #18
Da malo dignem temu

Kupila sam na placu pola kile Habanero paprika, pa me zanima sljedeće...

Može li se sjeme iz njih iskoristiti za sadnju (zanima me koliko paprika i kako)

Na koji način ih sušite? Cijele, pa ih usitnite u prah ili?

Razmišljam da kupim još i da ih ukiselim, jel' procedura ista kao i kod kiseljenja feferona?

Nadam se da ću dobiti odgovor jer bi ih stvarno htjela iskoristiti na razne načine
NinaLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 15:10   #19
Quote:
NinaLady kaže: Pogledaj post
Da malo dignem temu

Kupila sam na placu pola kile Habanero paprika, pa me zanima sljedeće...

Može li se sjeme iz njih iskoristiti za sadnju (zanima me koliko paprika i kako)

Na koji način ih sušite? Cijele, pa ih usitnite u prah ili?

Razmišljam da kupim još i da ih ukiselim, jel' procedura ista kao i kod kiseljenja feferona?

Nadam se da ću dobiti odgovor jer bi ih stvarno htjela iskoristiti na razne načine
di si kupila te papričice, jesu ziher habanero ili neke druge?

dali ovako izgledaju

ako da, te su preljute za kiseljenje, odnosno jako ih je teško jesti cijele, sa košticama. ja sam radio chilli souce, ali sam izvadio sjeme i ispalo je pakleno.

svako sjeme se može saditi, a što se tog sjemena tiče, pazi da ih ne diraš rukama, skurit češ si prste.

sušiš ih cijele, pa kasnije makneš sjemenke, sa sjemenkama je brutalna. stvarno moraš biti oprezan s njima.

ovo je s wikipedije
Habanero chili Heat Exceptionally hot
Scoville rating 100,000 – 350,000

za razliku od normalnih papričica koje su od 500 do 10000 skovilskih jedinica.

Zadnje uređivanje vladjan1901 : 20.10.2012. at 15:15.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 15:20   #20
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post

ako da, te su preljute za kiseljenje, odnosno jako ih je teško jesti cijele, sa košticama. ja sam radio chilli souce, ali sam izvadio sjeme i ispalo je pakleno.
Kako kome, ja ih grickam sveze, sa kosticama Mada jesu zestoko ljute, pojedem maksimalno jednu uz obrok, dok thai bird chillies znam pogrickati pola paketa. Ali dobro sad ja volim onako posteno ljuto, meni su jalapeno npr. nista. Treba probati onako malo pa da vidi koliko su joj ljute pre nego sto isplanira sta napraviti. Ali probati vrlo oprezno, zestoko su ljute i usta gore dosta dugo posle.

Samo jedna stvar, ako ih krenes seckati radi u rukavicama, bez obzira kako detaljno posle operes ruke ako protrljas oko kuku majko.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.