Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2011., 01:39   #81
Koliki vas peru kompleksi... majko mila...

Balkan je takvo zlo? Jel ti je život puniji ako te netko smatra nebalkancem? Cijeli svijet ti onda ima više smisla?
ThemB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 12:11   #82
Mislim da će na kvalitetu programa prije svega utjecaj imati ljudi koji rade na toj televiziji, a ne kapital koji stoji iza nje.

Za početak evo jedan test, Aljazeera Balkan i jedan od boljih HR portala Tportal u izvješću o jednom istom događaju imaju značajnu razliku:

Arapska liga prijeti suspenzijom

Arapska liga suspendirala

Riječ je o odluci Arapske lige koju je saopćio katarski premijer u subotu ujutro. Bilo bi lijepo da neki ljubazan kolega forumaš s dovoljno slobodnog vremena provjeri koja je informacija od ove dvije točna. Na prvi pogled nije velika razlika ali za one koji su u tom poslu je itekako važna.
__________________
Two head one pillow looking out the window.
eno gledaj naprijed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 12:18   #83
Quote:
TNG kaže: Pogledaj post
Balkan tehnicki ne postoji van bugarske a i onih 47& kako ti kazes je mediteransko i blizu zapadnoj europi ..alpe - adria ..panonska regija ..srednja europa ..jugoistocna europa ,,kako god ali balkan nikako jer to ne postoji ko zemljopisni kraj ..to se odnosi na mentalno stanje koje je ostavilo otomansko carstvo
Vezano uz ovaj kanal ..ako pocne prosipat sarajevsku propagandu ili bit nastrojen da ce gledat stvari iz njihova kuta vise neg iz kuta drugih onda je to zagarantirano ideoloski kompromitirano smece , milic je mozda kvalitetan reporter ali u danasnje doba iz medija koji je u sarajevu tesko je ocekivat ista dobro ..ftv je teska sovinjara ko i portali "sarajevo x" , bude li to uronjeno u isti mentalni sklop ..nece valjat
Da, ali nas vec i u Austriji zovu Balkan
(u izvjestavanju s utakmice Turska HR su nas zvali Balkanstaat u AT i DE )
cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 12:33   #84
Quote:
cabo love kaže: Pogledaj post
Da, ali nas vec i u Austriji zovu Balkan
(u izvjestavanju s utakmice Turska HR su nas zvali Balkanstaat u AT i DE )
A što nas briga kako nas zovu stranci?
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 14.11.2011. at 12:45.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 14:01   #85
Quote:
eno gledaj naprijed kaže: Pogledaj post
Za početak evo jedan test, Aljazeera Balkan i jedan od boljih HR portala Tportal u izvješću o jednom istom događaju imaju značajnu razliku:

Arapska liga prijeti suspenzijom

Arapska liga suspendirala

Riječ je o odluci Arapske lige koju je saopćio katarski premijer u subotu ujutro. Bilo bi lijepo da neki ljubazan kolega forumaš s dovoljno slobodnog vremena provjeri koja je informacija od ove dvije točna. Na prvi pogled nije velika razlika ali za one koji su u tom poslu je itekako važna.
Tehnički su obje vijesti točne. Odluka o suspenziji je donešena, s tim da na snagu stupa u srijedu. Ova tportalova vijest je objavljena u subotu, tek koji sat nakon što je izašla informacija o odluci i tada pretpostavljam još nije bio sasvim poznat ovaj detalj o stupanju na snagu. Naknadno su objavili još nekoliko članaka u kojima je stvar razjašnjena. Al Jazeera je prvu informaciju o odluci Arapske lige (na webu) objavila tek u nedjelju.

Inače, ako se pogleda današnja naslovnica al Jazeerinog weba, može se u neku ruku postaviti pitanje smisao postojanja ove regionalne verzije, s obzirom da iz regije nema nijedne vijesti, a nije vrag da se ama baš ništa nije dogodilo.

Evo, poredak prvih sedam priča trenutno izgleda ovako: Norveški terorist na sudu, Monti premijer Italije, Sirija odgovara Arapskoj ligi, Oslobođeni taoci u Jemenu, Obamina poruka Kini, UN-ova konferencija u Bangladešu, Talibani došli do tajnih dokumenata.

Uopće ne dovodim u pitanje relevantnost ijedne od ovih priča, ali koja je tu dodana vrijednost za ovu "regiju" u odnosu na englesku inačicu al Jazeere i njezine konkurente poput BBC-a ili CNN-a?
Chang Shlang is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 15:01   #86
Znači da je Tportal objavio vijest "na prvu" i ma koliko zvučalo kao cjepidlačenje, ta informacije nije bila točna (ili nepotpuna, što je opet isto). S druge strane, AJB je bio sporiji ali je donio točnu vijest. Ako uzmemo u obzir i da je AJB tek počeo raditi, da se uhodavaju, rezultat ovog malog testa je jasan.

A i ja se, također, nadam da će biti više sadržaja iz regije.
__________________
Two head one pillow looking out the window.
eno gledaj naprijed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 15:01   #87
ostaje mi nejasno zasto su ovolike pare utrosene na ovom prostoru?to nije bez nekog razloga.znamo da su saudijci izgradili velike dzamije u kojima danas vehabije kolo vode.u sklopu toga ne treba zanemariti uticaj medija na ovo neuko stanovnistvo.ako su im namjere iskrene muslimana je mnogo vise u njemackoj, francuskoj,pa ako hocete albaniji,kosovu,sandzaku,c.gori,makedoniji...
ne,ja arapima ne vjerujem!!!!!!!!!!!!
neka zvucna novinarska imena i visoke place samo su fasada.zivi bili pa vidjeli.
biserna zvoncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 18:24   #88
Quote:
biserna zvoncic kaže: Pogledaj post
ostaje mi nejasno zasto su ovolike pare utrosene na ovom prostoru?to nije bez nekog razloga.znamo da su saudijci izgradili velike dzamije u kojima danas vehabije kolo vode.u sklopu toga ne treba zanemariti uticaj medija na ovo neuko stanovnistvo.ako su im namjere iskrene muslimana je mnogo vise u njemackoj, francuskoj,pa ako hocete albaniji,kosovu,sandzaku,c.gori,makedoniji...
ne,ja arapima ne vjerujem!!!!!!!!!!!!
neka zvucna novinarska imena i visoke place samo su fasada.zivi bili pa vidjeli.
Pa ti si primjer tog neukog stanovništva, kad ovakve teze potežeš. Kakve veze ima gdje je više muslimana sa Al Jazeerom? Jesi li ti gledala Al Jaazeru nekad u životu?
Dead Souls is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 21:15   #89
Quote:
Dead Souls kaže: Pogledaj post
Pa ti si primjer tog neukog stanovništva, kad ovakve teze potežeš. Kakve veze ima gdje je više muslimana sa Al Jazeerom? Jesi li ti gledala Al Jaazeru nekad u životu?
koje stanovnistvo im je ciljano gledateljstvo?zasto su ovi prostori bitni nekim ljudima koji nemaju bas nikakve dodirne tacke sa ovim prostorima?da nam otvore oci?da nas nauce toleranciji? objasni mi ti uceni i prosvjetli me svega ti. imaju oni mnogo toga da porade u svojoj zemlji kao i kod svojih blizih susjeda. slazem se da ovde nisu cisata posla.
rupnido is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 01:19   #90
Quote:
biserna zvoncic kaže: Pogledaj post
ostaje mi nejasno zasto su ovolike pare utrosene na ovom prostoru?to nije bez nekog razloga.znamo da su saudijci izgradili velike dzamije u kojima danas vehabije kolo vode.u sklopu toga ne treba zanemariti uticaj medija na ovo neuko stanovnistvo.ako su im namjere iskrene muslimana je mnogo vise u njemackoj, francuskoj,pa ako hocete albaniji,kosovu,sandzaku,c.gori,makedoniji...
ne,ja arapima ne vjerujem!!!!!!!!!!!!
neka zvucna novinarska imena i visoke place samo su fasada.zivi bili pa vidjeli.
Quote:
rupnido kaže: Pogledaj post
koje stanovnistvo im je ciljano gledateljstvo?zasto su ovi prostori bitni nekim ljudima koji nemaju bas nikakve dodirne tacke sa ovim prostorima?da nam otvore oci?da nas nauce toleranciji? objasni mi ti uceni i prosvjetli me svega ti. imaju oni mnogo toga da porade u svojoj zemlji kao i kod svojih blizih susjeda. slazem se da ovde nisu cisata posla.
Evo, ja stalno čekam da Mirjana Hrga počne vodit vijesti obučena u burku, a nikako da dočekam. WTF Al Jazeera?

A primjetio sam da mi se stari često zabune, pa umjesto Al Jazeera kaže Al Qaida
To su valjda te subliminalne poruke koje nam šalju
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 11:04   #91
Quote:
Bask kaže: Pogledaj post
Evo, ja stalno čekam da Mirjana Hrga počne vodit vijesti obučena u burku, a nikako da dočekam. WTF Al Jazeera?

A primjetio sam da mi se stari često zabune, pa umjesto Al Jazeera kaže Al Qaida
stari ti je laf,tokovi novca su bitni.ko koga i gdje finansira sigurno hrga nece biti osoba koja ce o tome bilo sta znati.ona je samo dobro placeni paravan.prodji bosnom pa vidi koliko ima onih potkresanih gaca i dugih brada.niko od njih nista ne radi,a dobro zivi.majkumu sto ti je cist zrak u bosni.
biserna zvoncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 18:24   #92
Quote:
rupnido kaže: Pogledaj post
koje stanovnistvo im je ciljano gledateljstvo?zasto su ovi prostori bitni nekim ljudima koji nemaju bas nikakve dodirne tacke sa ovim prostorima?da nam otvore oci?da nas nauce toleranciji? objasni mi ti uceni i prosvjetli me svega ti. imaju oni mnogo toga da porade u svojoj zemlji kao i kod svojih blizih susjeda. slazem se da ovde nisu cisata posla.
Navodno ,ciljana populacija su urbani i obrazovani...
Što se tiče same TV, ovo za sada je OK.Recimo prilozi iz Grčke.Čovjek direktno iz Atine u društvu Grčkih bankara i ekonomista izvještava o realnom stanju.O pizdarijama s Kosova, javljaju se direktno iz Prištine ili Mitrovice.
Takođe, nekoliko vrhunskih dokumentaraca iz Belfasta,Napulja,Srbije...
Voljeli ih ili ne, AJ je nindza u informativnom programu.Imaju pare, vole proizvoditi, tako da će naći publiku.
Ko očekuje od AJ multi talente, sapunice i rijaliti sranja, odnosno program za široke mase, neka izbriše ovaj kanal.Moja mama nikad neće gledati AJ.
Ko voli vanjsku politiku, profesionalizam i ekskluzivu....To je to.

I na kraju, glavni dolazak AJ je pripremanje terena za dolazak arapskog kapitala na Balkan.Prvo Bosna Bank International, sad AJ, uskoro i prave investicije.Vrlo vjerovatno, najviše u Bosnu ali i u ostale ex YU zemlje.
SISOLIZAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 01:07   #93
Quote:
biserna zvoncic kaže: Pogledaj post
stari ti je laf,tokovi novca su bitni.ko koga i gdje finansira sigurno hrga nece biti osoba koja ce o tome bilo sta znati.ona je samo dobro placeni paravan.prodji bosnom pa vidi koliko ima onih potkresanih gaca i dugih brada.niko od njih nista ne radi,a dobro zivi.majkumu sto ti je cist zrak u bosni.
Niko te ne tjera da gledaš i da prolaziš Bosnom.Tvoj problem je što se bojiš svega što ej drugačije.To se jednom riječju zove ŠOVINIZAM-Šovinisti se osjećajaju superiorni prema pripadnicima drugih naroda i tako obezvređuju druge ljude.Može u ekstremnim slučaju dovesti do politike progonjenja, istrebljivanja, ugnjetavanja.Šovinizam se usmjeruje prema drugim narodima, raspaljivanju nacionalne mržnje te propovijedanju nacionalne isključivosti.
nelle_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 23:52   #94
Quote:
FlakPanzer1 kaže: Pogledaj post
Pa ništa čudno,ta si je bagra zabrijala da su u svemu glavni i ocigledno jos uvijek ziveu vremenu tkz Jugoslavije kad je sav novac nasih radnika i baš sve išlo u taj smrdljivi Beogradu prepun cigana...ali ocigledno zive u snovima...
A i sam tekst zvuci smijesno "Al Jazeera u Beogradu" hehe da ziher, I televizija Al-kaide u Americi...,naravno da je Sarajevo najbolje mjesto za to,i većina sarajlija su muslimani koji su svako više blizi toj televiziji nego tamo neki Srbi...
Pa šta si ti bolji od ciganina?
pinotnoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 10:51   #95
Ne bi gledao Hrgu ni da mi masno plate.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 11:35   #96
Zasad solidno, sviđaju mi se dokumentarci nakon što završe vijesti.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 14:17   #97
Bilo bi idealno kad bi dali sjelić sporta koji prenose na svojim drugim, međunarodnim, kanalima.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 19:09   #98
Quote:
mitch kaže: Pogledaj post
Bilo bi idealno kad bi dali sjelić sporta koji prenose na svojim drugim, međunarodnim, kanalima.
To su različiti kanali.

Ima Al Jazeera English koja emitira vijesti i dokumentarne filmove. To je ono što je stiglo i do nas

http://en.wikipedia.org/wiki/Al_Jazeera_English

A Al Jazeera Sports je platforma koji nudi hrpu sportskih kanala.

http://en.wikipedia.org/wiki/Al_Jazeera_Sports
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 22:44   #99
Da, ali to je ista kuća. Valjda bi mogli ubacit bar nešto sitno, malo.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 00:42   #100
Quote:
mitch kaže: Pogledaj post
Da, ali to je ista kuća. Valjda bi mogli ubacit bar nešto sitno, malo.
A kojeg sporta ti fali na TV-u, 1. katarska nogometna liga

http://www.soccerway.com/national/qa...egular-season/
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.