Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2010., 18:25   #1
InfloLAB - Spašavanje podataka [Iskustva]

Moram priznati da nisam nikada pomislio da ću trebati uslugu spašavanja podataka, ali desilo se.

Pobrisao sam vrlo bitne slike, i preko presnimio podatke. S niti jednim softverom, meni poznatim, nisam uspio vratiti slike.

Nije bilo izbora, pa sam kontaktirao InfoLab. Odmah po pozivu su djelovali profesionalno i ljubazno. Poslao sam disk sa opisom, i u InfoLabu su mi uspjeli vratiti 95% izgubljenih podataka.

Cijena: Pa moram priznati da za tu uslugu 750 kn (ukupno sa dijagnostikom koja je 120kn + PDV) sa ukljucenim PDVom nije previše. Platio bih i puno više.

Tako da mogu dati svoju preporuku za ovu firmu , koliko znam, jedni su od dvije (ozbiljne) firme koje se bave spašavanjem podataka.

Zadnje uređivanje Gilbert : 30.12.2010. at 18:34.
Gilbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 19:14   #2
750 kn je puno
ali ako su bitni podatcni tj. slike koje su meni jako bitne(volim imati uspomene) onda bih dao kao ti 750 kn.ako nesto slucajno zbrisem dakle infolab je tu!
Skela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 19:26   #3
Čuo sam za firmu, ali ne znam nikoga tko je imao posla sa njima. Dobro je znati da su profići
__________________
La diplomatie sans une armée, c'est comme la musique sans instruments.
alfis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 19:32   #4
ima u BUGU njihova reklama
Skela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 20:08   #5
moram reći da sam ostao ugodno iznenađen... osim što mi je drago da si uspio spasiti podatke, nisam očekivao cifru ispod 1kk, po mojoj procjeni nedgje 1.0kk-1.5kk, no ovo je stvarno povoljno kad ti zatreba.... svaka čast
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 23:50   #6
e gilbert..
nisi naveo koliko je velik disk bio i kolika je količina spašenih podataka (ne u % nego u GB )
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 09:11   #7
Disk je 160GB barracuda, dobio sam nazad dva puna dvd-a. Same izgubljene slike su bile blizu 2GB.
Gilbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 16:38   #8
Ajde da je bar nešto pojeftinilo.
Prije par godina moja je firma povrat podataka s jednog diska platila cca 2500 kn.
Sama dijagnostika je bila bar 300-400 kn.
Eh, žao mi što ga nisam spržio skroz. Izgleda da je ekperimentalni elektromagnet bio preslab.

Tako da ovo što sam pročitao ovdje je de luxe.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 15:02   #9
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
Eh, žao mi što ga nisam spržio skroz. Izgleda da je ekperimentalni elektromagnet bio preslab.
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 20:09   #10
Quote:
Gilbert kaže: Pogledaj post
Pobrisao sam vrlo bitne slike, i preko presnimio podatke. S niti jednim softverom, meni poznatim, nisam uspio vratiti slike.

Nije bilo izbora, pa sam kontaktirao InfoLab. Odmah po pozivu su djelovali profesionalno i ljubazno. Poslao sam disk sa opisom, i u InfoLabu su mi uspjeli vratiti 95% izgubljenih podataka.
Koji si software ti koristio i znaš li koji su oni?
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 22:21   #11
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Koji si software ti koristio i znaš li koji su oni?
Nije samo software. Mislim da je oprema malo jači zalogaj.
To bi se trebalo raditi u vakuumiziranoj komori.
Disk se otvara i na ploče se stavi sonda. Otprilike tako nešto, mislim.

I to bi moralo koštati, dosta. Inače bi bilo puno više firmi koje se bave tim.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 10:33   #12
Koristio sam njihove usluge prije pet godina kada mi je izgorilo napajanje, a sa njime i hard disk. Sto je najbolje, niti jednoj drugoj komponenti nije bilo nista, maticna ploca jos uvijek odlicno radi. Hard disk je ostao sprzen, otisao je motor i cjelokupna elektronika.

Infolab je uspio spasiti sve podatke, nekih 100 Gb. U to je vrijeme cijena bila oko 100kn/Gb tako da bi komercijalno to doslo oko 10 000 kn, no naplatili su mi samo 1000 kn. S obzirom na vaznost podataka, bio sam spreman platiti i puno vise. U to vrijeme mislim da su oni bili jedini s komorom u hrvatskoj.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 17:48   #13
Wink Data Recovery

Pozzz
Vjerujem da su u to vrijeme i bili jedini sa komorom.
Ukoliko ima kakvih pitanja vezanih uz data recovery, slobodno mi se obratite na PM
DataSector is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 17:31   #14
neugodno iskustvo infolab

neugodni, izrazito skupi i ne žele pojasniti u čemu je kvar na uređaju koji im je povjeren, niti ugrubo..(ne tražim otkrivanje poslovne tajne ili ne znam čega, već pojašnjenje zbog čega plaćam x novaca za nešto što NIJE ODRAĐENO!..za pokušaj?) pa tu nervozu i neljubaznost ocjenjujem neprolaznom ocjenom
ostave ti uređaj, potpišeš nešto što ne smiješ kopirati niti uslikati, pa nek' tajnica rješava račun a oni se povuku u sobu i mole Boga da ništa ne pitam..jako neprofesionalno!
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 03:52   #15
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
neugodni, izrazito skupi i ne žele pojasniti u čemu je kvar na uređaju koji im je povjeren, niti ugrubo..(ne tražim otkrivanje poslovne tajne ili ne znam čega, već pojašnjenje zbog čega plaćam x novaca za nešto što NIJE ODRAĐENO!..za pokušaj?) pa tu nervozu i neljubaznost ocjenjujem neprolaznom ocjenom
ostave ti uređaj, potpišeš nešto što ne smiješ kopirati niti uslikati, pa nek' tajnica rješava račun a oni se povuku u sobu i mole Boga da ništa ne pitam..jako neprofesionalno!
naplatili neodrađen posao? meni je upravo crkla eksterna jedinica pa sam ih ujutro htjela zvati, hardverski problem, tko je dobar za to...koju vrstu posla vam nisu uspjeli napraviti?
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 14:31   #16
Quote:
crnarupa kaže: Pogledaj post
naplatili neodrađen posao? meni je upravo crkla eksterna jedinica pa sam ih ujutro htjela zvati, hardverski problem, tko je dobar za to...koju vrstu posla vam nisu uspjeli napraviti?

posao može napraviti bilo koja data recovery tvrtka, ovi su naplatili data recovery u postupku koji nije bio vezan za to, nisu uputili u postupak koji će raditi, na kraju nisu objasnili što su radili niti su dali potvrdu o obavljenom poslu, čak niti kopiju odnosno da se uslika..skupi i neprofesionalni a na zidovima i webu žicaju potvrde da su klijenti super zadovoljni njihovim radom. uglavnom danas vam svatko može sačuvati i napraviti recovery podataka..čak i 'obični' računalni serviseri

Zadnje uređivanje spooky : 04.11.2016. at 14:31. Reason: edit
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 21:33   #17
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
posao može napraviti bilo koja data recovery tvrtka, ovi su naplatili data recovery u postupku koji nije bio vezan za to, nisu uputili u postupak koji će raditi, na kraju nisu objasnili što su radili niti su dali potvrdu o obavljenom poslu, čak niti kopiju odnosno da se uslika..skupi i neprofesionalni a na zidovima i webu žicaju potvrde da su klijenti super zadovoljni njihovim radom. uglavnom danas vam svatko može sačuvati i napraviti recovery podataka..čak i 'obični' računalni serviseri
Ne moze obicni servis. Otisla je najvjerovatnije glava diska. Na disku mi je citav posao zadnjih 5 godina. Poslala u help disk, sad strahujem da mi neće uspjeti spasiti podatke. Znate li koliko je uspjesno spasavanje podataka ako je otisla glava? Ps vas post me otjerao od infolaba
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 00:48   #18
pozz

USB mi je pao, jadan traži formatiranje.
radi se o podacima koje sam "cut"ao s kompa prije nekih tjedan dana na USB.
jel ima kakva mogućnost da dođem do tih podataka na kompu , da ne nosim USB na spašavanje ? i jel ima kakve veze jednostavnost podataka ? radilo se samo o tekstualnim datotekama.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 08:48   #19
A uvijek se možeš zezati ali ako su jako važne datoteke najbolje odmah otići na spašavanje. Daljnim prtljanjem po sticku možeš samo pogoršati stvari
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 10:47   #20
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
A uvijek se možeš zezati ali ako su jako važne datoteke najbolje odmah otići na spašavanje. Daljnim prtljanjem po sticku možeš samo pogoršati stvari
nisam nista prtljao s USBom osim sto sam se pomolio i ukljucio ga da vidim je li prezivio. e sad. fizicki jest, cim daje znakove zivota ali je ocito dobio tezi oblik amnezije.

sad radim na hardu od kompa otkud su cut-ani dokumenti, s Recuvom, otkrila ih je i to me jako veseli ali nisam siguran jesu li svi na broju. bilo je sve u jednom folderu s masom podfoldera.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.