Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2012., 19:21   #1161
Quote:
stripi007 kaže: Pogledaj post
a de zamisli da ovi što ih rastežu po Županijskom sudu...nećemo nikoga imenovati vrate pare što su pokrali......ajmeeeeeeeeeeeee koliko bi stanova bilo....
gdlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 22:57   #1162
Grrrr cijeli dan cekam vecer da dodem doma pogledati tablicu, a ona se nije pomaknula Jos pretpostavljam da se moji zahtjevi ni ne nalazi u ovih 707 koji su u njoj jer je otisao u cetvrtak.

Pitanje jedno... ukoliko budem imao srece i na kraju to dobijem, moram li preusmjeriti placu na banku u kojoj sam zatrazio kredit sa subvencijama ili to nema veze?
Simplex1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 23:49   #1163
Quote:
Simplex1 kaže: Pogledaj post
Grrrr cijeli dan cekam vecer da dodem doma pogledati tablicu, a ona se nije pomaknula Jos pretpostavljam da se moji zahtjevi ni ne nalazi u ovih 707 koji su u njoj jer je otisao u cetvrtak.

Pitanje jedno... ukoliko budem imao srece i na kraju to dobijem, moram li preusmjeriti placu na banku u kojoj sam zatrazio kredit sa subvencijama ili to nema veze?
Moraš, ali ne brini, kako izgleda nećeš morati
canonimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 00:00   #1164
Evo jedna pozitivna vijest.. Mi sutra idemo bilježniku na solemnizaciju i u gruntovnicu..

Ostali, stvarno mi je žao da nas tretiraju kao male majmune. A i naš dragi ministar očito ima riješeno stambeno pitanje (vjerovatno više njih), pa ne zna kako je to.. Uhvatili smo se za svaku njegovu riječ, a možda je to sve rekao eto tako bezveze.. Uglavnom, nadam se da će vam se SVIMA ovaj trud i muka isplatiti.
tamičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 09:56   #1165
APN kamate???

Jučer sam se nakon svih natezanja i papirologije oko APN, te isplate novca prodavatelju neugodno iznenadio jednom činjenicom, pa molim pametnije od mene da mi objasne.
Uvidom u potpisani ugovor o stambenom kreditu (APN) shvaćam da je EKS prve 4 godine 5,56%
U zakonu je jasno definirana kamata koja je dozvoljena za APN (4,95 % EKS)
Citiram Zakon o subvencioniranju i državnom jamstvu stambenih kredita, Članak 11: "Kamata na kredit iz stavka 1. ovoga članka prve četiri godine njegove otplate ne može biti veća od 4,95% efektivne kamatne stope (EKS) godišnje."

Kako je to moguće? Ko je tu lud? Osim mene naravno.
franjotahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:07   #1166
O kojoj banci se radi? To ne bi smjelo biti moguće. Da nisi krivo nešto pročitao?
cicimici2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:10   #1167
O ZABI se radi. Tako stoji crno na bijelo. Nisam se mogao načuditi. Kad budem u prilici mogu i skenirat tu stranicu ugovora pa je stavit ovdje.
franjotahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:25   #1168
Quote:
franjotahi kaže: Pogledaj post
Jučer sam se nakon svih natezanja i papirologije oko APN, te isplate novca prodavatelju neugodno iznenadio jednom činjenicom, pa molim pametnije od mene da mi objasne.
Uvidom u potpisani ugovor o stambenom kreditu (APN) shvaćam da je EKS prve 4 godine 5,56%
U zakonu je jasno definirana kamata koja je dozvoljena za APN (4,95 % EKS)
Citiram Zakon o subvencioniranju i državnom jamstvu stambenih kredita, Članak 11: "Kamata na kredit iz stavka 1. ovoga članka prve četiri godine njegove otplate ne može biti veća od 4,95% efektivne kamatne stope (EKS) godišnje."

Kako je to moguće? Ko je tu lud? Osim mene naravno.
Je li moguće da nisi pročitao ugovor prije noego si ga potpisao i da si to shvatio tek kasnije?
appres is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:26   #1169
Možda je greška u ugovoru? Da nije trebalo pisati 4,56%? Nema mi ovo smisla.
cicimici2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:57   #1170
Morat ću sve još tri puta provjeriti ali gotovo sam 100% siguran da je tako. Tako stoji na otplatnom planu u zaglavlju.
franjotahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 11:13   #1171
Možda se radi o kamati nakon isteka perioda subvencije? To bi mi imalo smisla.
cicimici2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 11:18   #1172
Ne, ta je još veće iznenađenje, 6,5 nominalna.
franjotahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 11:45   #1173
Quote:
franjotahi kaže: Pogledaj post
Ne, ta je još veće iznenađenje, 6,5 nominalna.
Moramo pitati, zašto ti je ta nakon 6 godina još veće iznenađenje?

Osim toga, da li ti je ta kamatna stopa preko 5% možda ona za otplatu od 4-6 godine?
appres is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 11:50   #1174
Nije, ta je za prve četri. A ova od 6,5 je iznenađenje jer sam mislio da će to biti EKS a ne nominalna, al dobro, šta je tu je. Izgleda da nas moraju oženiti di god stignu.
franjotahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 12:36   #1175
Evo i ja riješio solemnizaciju danas ujutro (3800 kn, uf...), pa još danas popodne do gruntovnice predat za brisovno i idući tjedan isplata ako sve bude po planu...

Svima ostalima koji još uvijek čekaju odobrenje želim puno sreće i da ministarstvo pusti dodatna sredstva APN-u pa da svi ovdje budemo sretni i zadovoljni!!!
optimusPrimatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 13:09   #1176
Quote:
franjotahi kaže: Pogledaj post
Nije, ta je za prve četri. A ova od 6,5 je iznenađenje jer sam mislio da će to biti EKS a ne nominalna, al dobro, šta je tu je. Izgleda da nas moraju oženiti di god stignu.
S obzirom da nema nekih dodatnih troškova (obrade kredita i to) mislim da su ti nominalna i efektivna skoro iste. Zbog toga mi i je čudno da ti je za prve 4 tako visoka.

A što se tiče ovih 6,5 iza šeste godine, mislim da je manji problem tu da li je nominalna ili efektivna, nego da li je promjenjiva i ako jeste na koju se poziva (važeća, prosječna, za mlade...) Jer to što danas piše 6,5 ako je promjenjiva i nije nešto bitno jer će se tek vidjeti kakva će tada zaista biti.
appres is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 13:30   #1177
Promijenjiva je, odnosno vezana za trenutno važeću stopu stambenog kredita za mlade. Nadam se da će se za 6 godina i ona kretati prema europskim stopama.
franjotahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 13:44   #1178
zvao apn i da ocekuju sredstva svaki dan, al to govore vec 10 dana.
gdlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:30   #1179
Quote:
optimusPrimatus kaže: Pogledaj post
Evo i ja riješio solemnizaciju danas ujutro (3800 kn, uf...), pa još danas popodne do gruntovnice predat za brisovno i idući tjedan isplata ako sve bude po planu...

Svima ostalima koji još uvijek čekaju odobrenje želim puno sreće i da ministarstvo pusti dodatna sredstva APN-u pa da svi ovdje budemo sretni i zadovoljni!!!
koliko dugo si cekao povrat ugovora od APNa banci? ja vec vise od 2 tjedna
juras is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:16   #1180
Quote:
juras kaže: Pogledaj post
koliko dugo si cekao povrat ugovora od APNa banci? ja vec vise od 2 tjedna
Nakon 16 dana se ugovor vratio iz APN-a u banku
optimusPrimatus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.