Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2003., 05:09   #21
Quote:
Rita kaže:
.Kad idemo u pravi (Nobu) sushi bar onad za dvoje ne izadjemo ispod 150$.
Geez, Rita, pa kakav je to sushi? Ja sam jucer platila oko $26 za nas dvoje i to zajedno s napojnicom.
Old 15.03.2003., 06:32   #22
E hebiga ljudi ,ja ipak jedem u malo boljem sushi baru Nobu je jedan od najpoznatijih sushi majstora i ima svojih par restorana u US(N.Y.,Aspen,mislim L.A.)stalno je na telki i fakat ima vrhunski sushi koji je neponovljiv(jela u jako puno restorana)ali zato kosta ko Grcka.Zato i jedem samo par puta godisnje u njegovom baru.Obicno (svakodnevni) jedem sushi iz City Marketa
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 16:56   #23
bio sam... prostor je super, usluga isto... cijene su ogromne... a hrana je zanimljiva ali nije bas nesto sto bih svaki dan jeo...
laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 19:43   #24
Sushi restoran obavezno posjetiti za atmosferu i umjetnicku prezentaciju hrane, ali za ono po doma - lagana brza hrana, doduse ruznog izgleda napraviti sushi doma. Sastojci se mogu kupiti i u Zgb-u, upute na web-u, ne da mi se opet tipkati, pisala sam na starom forumu. Najjednostavije je poceti sa sashimi, npr California rolls, to su zamotuljci algi, rize, krastavca, avokada i (kuhanog) rakovog mesa. Kad se covjek navikne na dimljenu ribu ili sashimi sa kuhanim mesom, moze se upustiti i u sirovu ribu. Ja volim sushi od tune.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 20:30   #25
Shtefitza: cestitke na 4000. tom postu ( ovaj iznad)
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2003., 20:51   #26
El, skoro sam se slagirala... onda sam shvatila da je to Gastronomijin cetriticusici post! Cestitke!!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2003., 23:42   #27
Quote:
Shtefitza kaže:
Sushi restoran obavezno posjetiti za atmosferu i umjetnicku prezentaciju hrane, ali za ono po doma - lagana brza hrana, doduse ruznog izgleda napraviti sushi doma. Sastojci se mogu kupiti i u Zgb-u, upute na web-u, ne da mi se opet tipkati, pisala sam na starom forumu. Najjednostavije je poceti sa sashimi, npr California rolls, to su zamotuljci algi, rize, krastavca, avokada i (kuhanog) rakovog mesa. Kad se covjek navikne na dimljenu ribu ili sashimi sa kuhanim mesom, moze se upustiti i u sirovu ribu. Ja volim sushi od tune.

al to zna bit fakat veliki napor pogotovo japansku hranu pripremat!
laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2003., 19:41   #28
U Australiji sushi nije uopce skup i cijene se ne razlikuju od kineskih restorana. Inace ja sushi i sashimi pripremam sam. Isao sam na tecaj kuhanja i to uopce nije neki problem. Potrebno je samo naci svjezu ribu i dobro oprati sushi rizu. Pripremanje je i brzo i jednostavno i ja ga spremam minimum jednom tjedno. Ako nekog zanima mogu poslati recept.
Old 18.03.2003., 22:50   #29
samo salji, naravno da nas zanima...
laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2003., 17:24   #30
Lenj sam za pisati ali sam obecao. Kod sushi-ja je u stvari najvaznije kako se kuha riza. Za rizu ti treba
700g Sushi rise
850ml vode
150ml Rice vinegar
55g Castor sugar(u prahu)
50g soli
Najteze je oprati rizu. Pere se ispod hladne vode sve dok voda ne postane bistra a to moze uzeti vremena. Rizu staviti u posudu sa hladnom vodom i kuhati na jakoj vatri dok ne prokuha. Kad prokuha smanjiti na najmanje i kuhati ne dulje od 10m. E tu je trik, posudu treba poklopiti i obloziti folijom da para ne izlazi. Skinuti sa vatre i drzati tako pokrivenu 15m.
U medzuvremenu u drugoj posudi staviti 150ml vinegara, secer i sol i zagrijati dok se ne otopi (probati da ne prokuha), dodati u risu i dobro promijesati drvenom kutlacom. Uzeti plasticnu ravnu posudu (tacnu) kao one sto sluze za nosenje tanjura u studentskim menzama i rizu poranati na tome i prekriti plasticnom folijom. Najteze je gotovo.
Za rolani sushi treba ti
Sushi-meshi (izgleda kao podmetac od drvaca)
8 listova nori (u to se uumotava)
Wasabi (podsjeca na nas hren)

Po izboru:
Svjeza morska riba(svaka kvalitetnija riba je u redu)
1Paprika isjecena na duge trake
1krastavac
ginger
avokado

Rizu rasiris po noriju i u sredinu stavis tanko narezan filet ribe,papike,avokada, krastavac, ginger i vrlo malo wasabija (vrlo je ljut). Zamotas (urolas) uz pomoc podmetaca i izrezes na nekoliko dijelova. Sushi se uvijek reze na pola, pa opet na pola itd..
Sluzi se uz sojin umak i ja preporucujem ne uzeti suvise teski i gust vec malo blazi i redzi da ne bi ubio okus. Da ti se riza ne bi lijepila za prste u jednu posudu stavi vodu i malo vinegara i u to umaci ruke prije nego rolas rizu.
Ako ti je ovo komplicirano mozes samo oblikovati rizu i na vrh staviti ribu i dodatke (sushi fingers).
Sve ovo moze se nabaviti u bilo kojoj azijskoj trgovini i nije skuplje od 20dolara i koristice ti za 10 pripremanja (sem ribe). Sushi mozes pripremati u varijacijama( dimljena riba,piletina...) i ako i izgleda komplicirano nije. Sprema se brzo i vrlo je ukusno i hranljivo. Dobar tek
Old 19.03.2003., 23:50   #31
thnx!
laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2003., 14:29   #32
Rita, nisam znala da ima Nobu i u Aspenu. Imamo i mi ovdje, cijene su isto astronomske, al je klopa

Ima naravno i jeftinijih sushi barova...kao oni sa conveyer belt su popularni (kao u japanu) gdje sushi prolazi kraj tebe, a ti uzimas...

Bila sam i u Takenoko u Zagrebu. Dobra je klopa, al neke stvari su mi se cinile kao prilagodjene nasem nepcu.
Cijena je za nas izvana mala, al mislim da je za Zagreb i nase prilike stvarno skupo.
Old 24.03.2003., 00:29   #33
kikice hvala ti sto si mi uljepsala topic sa svojom guzom!
laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 01:22   #34
Quote:
lucky_voyager kaže:
ovo je full obeshrabrujuce...
Sushi je najbolja hrana na svijetu...Mljac....Nema bojeg od sushija sa malo soya sosa.....Najbolje varijante za pocetnike su vjerojatno svakojake rolice, a sashimi je samo sirova riba bez rize/sushi je sa rizom......Ne preporucam sashimi pocetnicima....
Na meni se nadje jos i svakojako jelo pripremljeno a la tempura (iliti przeno sa mrvicu brasna.....). To ja ne volim osobno jer je jako masno, ali probaj, ako bi radije nesto konvencialno. E da....I Myso juha je super....... Bon Apetit!
Old 26.03.2003., 01:26   #35
hvala i tebi lubenice!
laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 05:37   #36
conveyer belt!?

Kod nas ih zovu sushi boat.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2003., 05:50   #37
LOL...sushi boat.
Old 26.03.2003., 05:55   #38
Bljak susi, meni to ima okus ko nesto u cemu je neko noge prao.. Za kinesku hranu razumijem zasto ju ljudi vole, al japansku...
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2003., 13:16   #39
Kika tvojoj guzi zbilja nema premca!
laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 03:52   #40
Takenoko - preporuka jela?

bok svima, bio sam jednom u tom japanskom restoranu (s firmom) i svasta smo jeli (na firmin racun).....sad vodim zenu tam pa me zanima sto preporucujute....znam da se ukusi razlikuju al eto....tko je bio neka da neki savjet....tnx
marioreni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.