Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2008., 10:48   #61
Vidim da kasnim jedno godinu dana, ali eto, možda nekome pomogne - puretina u woku sa bambusovim klicama i tak nečim. Prefino i prezasitno i čak ima umjerenu cijenu.
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 00:31   #62
Molim savjet kaj naručit u Takenoku i u kojoj kombinaciji. Tipa juha i sushi? Glavno jelo i salata?
Ne bih se htjela zeznut ko u Ban Thaiu, kad smo uzeli svakome po juhu, glavno jelo i salatu, pa na kraju nismo pola mogli pojest

Molila bih osvrt na cijene. Zanima me mogu li dvije osobe proć za cca 400kn, uključujući aperitiv i bez vina? Hvala
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 00:33   #63
Quote:
la-di-da kaže: Pogledaj post
ako uzmes maki sushije; oni ti dodju 6 komada (jedna zrezana rolica) od 40-60-80 kuna. mogu bit ili samo s povrcem il s jednom vrstom ribe, zato su tak povoljniji. dakle, pravi simpl sushi.
sad, fusion ispod 100 kuna glavno jelo mislim da nema.i desert je tu negdje, do 50 kunica. dakle, mos proc i sa 200 kuna.

ako se osilis, onda ima dosta raznih kombinacija sushija, koji budu po 12, 18, makija, i jos nigirija (samo komad ribe na rizi) koji su uglavnom izmedju 100 i 200 kuna.
ja se osobno najedem od 2x kombinacija makija (dakle 12 jednostavnih rolica) sto moze ispast i ispod 100 kuna

ajde uzivaj i javi kak je bilo...
Sad tek vidim ovo. Merci
Dakle, nikaj ispod 500 kuna, kad samo pomislim kolko se za to možeš najest npr u Sofri

Doduše, nije mi plan da se pretrpavamo, već da uživamo malo u novim okusima tak da.. vjerojatno bumo išli
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 09:17   #64
Kvalitet, a ne kvantitet. Nije dobro za covjeka "najesti se", bitno je za sva cula, a uz to i zdravo za covjeka, pojesti nesto kvalitetno, jesti polako, uzivati u mirisima, okusima, izgledu hrane. I pojesti dovoljno. Kao i pojesti nesto sto ne mozes sam napraviti doma.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 10:05   #65
Bila sam u Takenoko i buduci da sam probala mnogo japanskih restorana, moram priznati da je ovaj preskup u odnosu na ono sto nudi. Ja tamo ne bih cesto isla da zivim u Zg, cisto iz principa, jer ne mislim da je ponuda u skladu sa kvalitetom. Probali smo dva razlicita predjela i dva glavna jela, i sve je onako OK, ali nista vise od toga.

Takodje, mislim da konobari treba da upitaju svoje goste da li im je to prvi susret sa npr. sushijem. Do nas su sjedili gosti koji to nikad nisu probali, nisu znali kako da koriste soju, tj. za sto da je koriste, sta im je "ovo zeleno" i "ovo bijelo" i rasparcali su one jadne sushije i jeli ih i zalili se kako je bezukusno i suvo. Mislim da su mogli imati mnogo veci i bolji ugodjaj, da im je neko objasnio kako i sta. I juha cesto bolji ukus ima ako covjek zna da je moze malo posoliti i dodati papra.

Moja ocjena restorana: 3 od 5 mogucih kuvarskih sesirica
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 11:35   #66
evo, bila i ja. jeli wok i fusion. wok svinjetina s nekim rezancima i piletina s mousseom od kozica, omotana pancetom, prilog palacinke od gljiva. predivno. deserti odlicni. uglavnom, dvije juhe, dva glavna jela, dva deserta, dva puta po deci i po shiraza, oko 400 kuna. jako fino, jako zadovoljni. ici cemo opet
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 12:29   #67
morat ću popljuvat takenoko. tj. njihovu organizaciju. rezervirala sam stol i rekli su ok, nema problema. nakon što smo došli, sve je naravno zauzeto. i tako mi odlučili "malo" pričekati za barom, na američki način. jer prema njihovim obećanjima bit će stol za 10 minuta. nakon 1,5 sata čekanja i potrošenih 70 kn za piće, digli smo se i otišli.
vrlo neprofesionalno i vrlo veliki minus za jedan tako "fancy" restoran. nisam sigurna da ću mu dati drugu priliku.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 12:36   #68
Mogu da prepoznam taj tvoj opis. Kad sam prvi put usla tamo tek toliko da se raspitam, docekala me je velika neprofesionalnost. A i tijekom same vecere nekoliko dana poslije nisam bas bila impresionirana uslugom.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:37   #69
Quote:
Samantha kaže: Pogledaj post
nisam nikad jela sushi,imala sam zelju do nedavno dok nisam procitala da je u Japanu rak zeluca ucestao zbog svakodnevne ishrane s sirovom ribom,znam da oni to jedu cesto naspram Evropljanina al meni dovoljno da me pokoleba.
Japanci jedu jako puno fermentirane hrane (riba, povrce, itd) sto je uzrok povecane ucestalosti raka zeludca. Koreanci isto tako gdje svatko stariji od 25 ima nekih problema sa zeludcem.

Ali isto tako nemojmo zaboraviti da je u kulturu svakodnevno opijanje do gubitka svjesti (memorije) sa kolegama ili dok se dogovara posao sa poslovnim suradnicima. Na to idemo dodati 1-2 kutije cigareta dnevno. I nije niti cudno da ekipa koja radi u marketingu, prodaji i visem managementu pocinje umirati sa 45 godina zivota...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 20:19   #70
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Da li je netko nedavno bio tamo?
Kakve su im cijene? Baš sam gledala na službenoj stranici, ima menu, ali cijena nema.
evo cijena --> http://www.takenoko.hr/hr/meni_hr.htm
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 14:31   #71
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
hvala! bit ce od pomoci!
rikki82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 21:31   #72
Jucer sam bila prvi put u Takenoku i ugodno se iznenadila.
Cijene jesu poprilicne, ali s obzirom da je bila prigoda, ne zalim.

Bilo nas je dvoje, kad smo usli, prisao nam je konobar i posjeo nas za stol (koji smo rezervirali, ali bilo je recimo 50% prostora popunjeno).

Prostor mi je super uredjen, stolovi takodjer u detalje dekorirani.
Donio nam je karte sa jelima i vinsku. Vinsku smo otvorili i zatvorili (od 200 do 700 kn po butelji).
Od hrane smo uzeli samo glavno jelo, Tenpura Moriawase, koje se sastoji od komada povrca i raznih morskih zivina pohanih pojedinacno na japanski nacin (bez jaja).
To je kao jelo za dvoje, cijene 260 kn.
Uz to smo dobili i zdjelu rize te zdjelicu soja sosa.
To je bilo PRE PREfino

Jedino sam ja narucila sake, ali je konobar odlucio staviti sake u mali bokalcic ako oboje zelimo probati, te rekao da sake tocimo jedan drugome
Takodjer, kad je donio jela, priblizio nam se (onako skromno) i u detalj ispricao kako s cime i sto jesti te ako nam je soja sos presladak, tu su vam grumencici djumbira blabla... ja sam ostala paf

Uz jelo smo pili vodu i Colu i sve skupa nas je doslo 325 kn.
Predjela i deserte smo izostavili zbog poprilicnih cijena, ali moram priznati da mi je takva lagana vecera OK pasala, vise nisam imala potrebe jesti od toga.

Na kraju, nakon sto smo platili i ustali od stola, nas konobar je krenuo ispred nas, otvorio nam vrata i ispratio nas sa osmjehom od uha do uha

Mali minus koji je mene kopkao tijekom cijele veceri: jazz glazba.

Takenoko - ajl bi bak
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 00:00   #73
To smo i mi jeli kad smo tamo bili prosle godine, Ipanema. Inace, nekako uvijek gledam da narucim sto je tempura, cak i kad narucujem sushi Inace si me prijatno iznenadila sto ti se svidio djumbir. I novina mi je da si bar planirala da pijes vino Zar nisi ti ono pravi vinomrzac i pivopija
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 15:18   #74
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
To smo i mi jeli kad smo tamo bili prosle godine, Ipanema. Inace, nekako uvijek gledam da narucim sto je tempura, cak i kad narucujem sushi Inace si me prijatno iznenadila sto ti se svidio djumbir. I novina mi je da si bar planirala da pijes vino Zar nisi ti ono pravi vinomrzac i pivopija
Pa, djumbir sam u pravilu probala i to krivo - stavila cijeli komad u usta - joj boze

Vinska karta nije bila namijenjena meni
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 17:21   #75
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Vinska karta nije bila namijenjena meni
A taman sam se ponadala da cemo piti vino u Zg kad navratim.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 09:22   #76
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
A taman sam se ponadala da cemo piti vino u Zg kad navratim.
a-a
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:37   #77
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
ovaj link ne funkcionira....ima li novi?
HuberRotomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 09:06   #78
Ja za promjenu naručio biftek. Predobar...
__________________
I Labavi zna da zabavi...
Labavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 09:42   #79
Quote:
HuberRotomat kaže: Pogledaj post
ovaj link ne funkcionira....ima li novi?
pa ne moraš bezveze kliktat na link... iz gornjeg linka pobriši ostatak i ostavi
http://www.takenoko.hr/
sad radi

zašt nema cijena?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 02:16   #80
Zato sto su preskupi.

Nego, Butkovic pise da se na Radnickoj cesti otvara Takenoko 2. Ima li tko jos kakvih informacija?
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.