Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 12:28   #41
Mozda u teoriji ali u praksi ne. Da nema regionalnih kanala kabelske tv ne bi imale ni pola pretplatnika. Ljubitelji sporta bi uzimali sportske ali to nije velik broj vidimo po rezultatima gledanosti kabelskih kanala koje objave sami kabelski operateri tako da je jasno ko nosi najveci dio kolaca. A onih koji bi uzeli kabelsku zbog dokumentarnih programa i foxova je jos manje. ljubitelji serije uglavnom gledaju na internetu, a za dokumentarce nazalost je publika jos manja.

Pa zato se i bore i domace tv s tim autorskim pravima jer ih inace nitko ne bi gledao osim informativnih emisija.
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:25   #42
Sve zavisi. Ja npr ex-yu kanale skroz slabo gledam, zašto bih pored toliko filmskih, serijskih, dokumentarnih i sportskih kanala koji su neuporedivo kvalitetniji. Sve je stvar ukusa. Ali otišli smo u off.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 15:34   #43
Ljudi gledaju domaće/regionalne kanale zbog stvari poput realityja, talk showova, domaće glazbe, turskih serija. Za filmove i serije ne treba ti televizija, to ima na torrentima i sličnim servisima.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 15:58   #44
Quote:
Daky585 kaže: Pogledaj post
Sve zavisi. Ja npr ex-yu kanale skroz slabo gledam, zašto bih pored toliko filmskih, serijskih, dokumentarnih i sportskih kanala koji su neuporedivo kvalitetniji. Sve je stvar ukusa. Ali otišli smo u off.
Pa takvi kao ti su nazalost u manjini i od vas se kabelske platforme ne bi najele kruha. Nemojmo se zavaravati znamo kakve su navike vecine nasih gledatelja i sta se trazi, a znaju to i kabelski operateri kao sto znaju da bi bez regionalnih kanala krahirali. Od ljudi koji gledaju dokumentarce ili koji su spremni platiti nemal novac za arene i sl ne bi se najeli kruha
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ljudi gledaju domaće/regionalne kanale zbog stvari poput realityja, talk showova, domaće glazbe, turskih serija. Za filmove i serije ne treba ti televizija, to ima na torrentima i sličnim servisima.
Upravo tako. Publika koja trazi najnovije americke serije i sl uglavnom prati sve preko interneta...
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 17:19   #45
Ako ćemo tako, sve se može naći na internetu, ne samo domaće serije. Po toj logici nema potrebe za televizijom.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 17:25   #46
Sapunice (s titlovima), reality showove, mozaične emisije,... nisam baš vidio na internetu. A i domaći filmovi/serije uglavnom samo na privatnim trackerima.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 17:38   #47
Moraš onda malo više potražiti. Sve se to nađe.

Mada opet lakše je naći američke serije na svakom drugom sajtu, to sigurno, opet su ciljna publika turskih sapunica i reality programa penzioneri, to zna i Nova TV. Zato se toga drže. Ali da ima tih sadržaja na netu, naravno da ima.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 17:41   #48
Tko radi titlove za turske sapunice?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 18:01   #49
Šaljem ti u inbox, ne znam je li dozvoljeno pisati postove o pirateriji ovdje.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 18:25   #50
Ja se također slažem da strani kabelski kanali (FOX, NatGeo i sl) ne mogu zamijeniti domaće i regionalne, iako je hrvatska publika najmanje navikla na regionalne kanale čisto jer kod nas kabelska tek nedavno doživjela neki "boom" pa ljudi taj sadržaj (osim onih uz granicu) nikada nisu ni gledali i danas slabije ga traže.

Na ovako malim tržištima poput našeg kabelski kanal znači - strani sadržaj (uglavnom američki) film/serija/dokumentarac + titlovi. Domaćeg sadržaja na tim kanalima gotovo da nema (za razliku od istih tih kanala na većim tržištima gdje se snima i lokalni sadržaj). Zapravo, kod nas ne samo da nema domaćeg sadržaja nego i ozbiljnija lokalizacija tog stranog sadržaja dolazi na kapaljku. Mislim, idu nam dječji kanali tipa Disney sa titlovima, pa jel treba reći koliko je to apsurd? Isto tako i dokumentarni sadržaj koji je na lokalnim kanalima daleko ugodnije prilagođen domaćem gledatelju preko sinkronizacije i titilova - na stranim kanalima gledamo isključivo titlove, upitne kvalitete prijevoda. Pa čak i lokalizacija najava (promo-a) je za 99% tih kanala problem, treba li ići dalje koliko je sve to zapravo relativno cheap proizvod koji dobivamo? Takve sitnice puno znače kod prihvaćanja tih kanala, posebno kod starije publike ili one koja jednostavno ne zna engleski jezik. Ne vrti se sve oko snapchat/instagram generacije, oni zapravo i najmanje trebaju televiziju u ovakvom obliku.

O domaćem sadržaju da ne pričamo (serija, film, dokumntarac, emisija, reality show itd). Od stranih kanala jedino Al Jazeera stvara lokalni sadržaj, radio je i MTV Adria donedavno, ovo ostalo nula bodova. Distributerima je najbitnije da puknu titlove i to je to, no takav proizvod kod mnogih nema prođu i zato ne čudi da ljudi poslije svojih domaćih kanala - vole baciti pogled što ima na regionalnim (ex-Yu).
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:03   #51
Quote:
Daky585 kaže: Pogledaj post
Ako ćemo tako, sve se može naći na internetu, ne samo domaće serije. Po toj logici nema potrebe za televizijom.
Joj nemoj molim te filozofirati. Ja ti govorim da kabelski operateri kod nas bi ostali bez pola pretplatnika da nemaju regionalne kanale i oni se najvise gledaju to je cinjenicno stanje . I kad gledas koristenje paketa vecina uzima osnovne i gledaju da imaju regionalne kanale ostali su nebitni. Nema se novca, televizija je prva na udaru za stednju a znamo kakve su gledateljske navike vecine na balkanu i nazalost one vrlo malo ukljucuju fox kanale nat geo i sl.

A televizija definitivno gubi utrku s internetom ali na srecu ili nesrecu puno ljudi slabo koristi internet a starija populacija i nije racunalno pismena podaci za bh su recimo katastrofalni. A takvi ljudi najvise gledaju tv i sigurno nisu publika discoveryja, foxa i hbo a i ljubitelji sporta gledaju da prodju sto jeftinije i nece ni prosireni paket sa vise arena nego kazu dosta jedna.
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:22   #52
Možda u tvom okruženju. Što se mene tiče, regionalni kanali mi ne trebaju, niti gledam turske serije niti reality. Mada kao što rekoh, ima penzionera kojima je to bitno i to je ok.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:43   #53
Quote:
Daky585 kaže: Pogledaj post
Možda u tvom okruženju. Što se mene tiče, regionalni kanali mi ne trebaju, niti gledam turske serije niti reality. Mada kao što rekoh, ima penzionera kojima je to bitno i to je ok.
Nije samo u mom okrruzenju nego opcenito i to govore rezultati gledanosti i zato se i kabelski operateri otimaju za zemaljske kanale. Ni ja ne gledam ni turske ni realityje stovise ogavni su mi ali cinjenica je da se to puno gleda i da bi kabelske tv bez zemaljskih kanala propale.
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:08   #54
Gdje su ti rezultati gledanosti?

Možda bi ti regionalni kanali imali smisao kad se ne bi zamračivalo sve što je vrijedno gledanja.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:23   #55
Quote:
Daky585 kaže: Pogledaj post
Gdje su ti rezultati gledanosti?

Možda bi ti regionalni kanali imali smisao kad se ne bi zamračivalo sve što je vrijedno gledanja.
Pa upravo o tome i govorimo koliko je bezobrazno to zamracivanje i kako se tu rade mutni poslovi.

A podataka o gledanosti imas i na ovom forumu a i na internetu. I sasvim su logicni to su notorne cinjenice o kojima je suvisno debatirati. I ne znam sta si zapeo vise za tu temu kad je opcepoznata cinjenica sta se gleda, koliko i kakav je (ne)ukus vecine balkanaca isto kao i sto se slusa koliko se (ne) cita, koliko se kupuju original cd-ovi itd itd.
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:34   #56
Nisam zapeo nego jednostavno bih htio da vidim te rezultate gledanosti o kojima govoriš jer samo spominješ "činjenice" a nigdje dokaza za to. Ne kažem da se ne gledaju (sve ima svoju publiku) ali me zanima kako znaš da je npr. Pink, Happy ili OBN gledaniji od FOX-a ili Nickelodeona. Ovako sa "činjenicama" možemo do beskonačnosti.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:36   #57
Quote:
Daky585 kaže: Pogledaj post
Nisam zapeo nego jednostavno bih htio da vidim te rezultate gledanosti o kojima govoriš jer samo spominješ "činjenice" a nigdje nikakvih dokaza za to. Ovako možemo do beskonačnosti.
Hoces i dokaze da je zemlja okrugla? Pogledaj na temi gdje su postoci gledanosti, postotke gledanosti kabelskih kanala a neki operateri stavljaju i na svojim sajtovima. I jednostavno ukljuci logiku i shvati gdje zivis mislim ne znam sta tu ima biti nejasno.

A dokazi su ti i grcevito uzimanje regionalnih kanala cim se ukaze prilika i pokusaj da se to uskrati konkurenciji i to sto se ne zamracuje sve sto bi trebalo jer onda zaista kao da ne bi bilo tih kanala u uporabi pa bi kabelske ostale bez mase pretplatnika sto naravno da im nije u interesu. Takodjer i to sto korisnici najvise uzimaju pakete gdje su zemaljski kanali i kada na kvarno stave zemaljski kanal u visu ponudu poraste cak uporaba i tog dodatnog paketa kao sto je bio slucaj sa jednim operaterom u bih i rtl-om. Mislim to su tako jasne i notorne stvari da zbilja ne vidim potrebu za daljom elaboracijom.
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:44   #58
Kao što već rekoh, nigdje nisam u tim podacima pročitao da je u Hrvatskoj recimo Pink gledaniji od FOX-a ili Nickelodeona. Treba baratati konkretnim dokazima a ne "to je zato što je ovo ovako"

Uostalom, evo ti gledanost u Srbiji od prije par godina. Iza nacionalnih kanala, sve sami kabelski:

https://preview.ibb.co/noMu3R/qfTnoqB.png
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:52   #59
Quote:
Daky585 kaže: Pogledaj post
Kao što već rekoh, nigdje nisam u tim podacima pročitao da je u Hrvatskoj recimo Pink gledaniji od FOX-a ili Nickelodeona. Treba baratati konkretnim dokazima a ne "to je zato što je ovo ovako"

Uostalom, evo ti gledanost u kablovskim sistemima u Srbiji od prije par godina. Iza nacionalnih kanala, sve sami kabelski:

https://i.imgur.com/mWoZGih.png
Ja kao prvo govorim o BH jer tu i zivim i kao sto i sam kazes iza nacionalnih kanala. Dakle NAJGLEDANIJI SU NACIONALNI upravo o tome i pricam. U bh kabelska se uzima zbog hrvatskih i srpskih kanala a srbija je ionako prezasiceno trziste vlastitim kanalima i u hrvatskoj i srbiji najgledaniji su nacionalni kanali i na kabelskoj koju ne bi nitko ni uzimao da im ne nudi i nacionalne kanale. Ja sam vidio podatke i za gledanost srpskih kanala u hrvatskoj koja je dosta velika pogotovo prve i pinka zbog zvezda granda i sl. A bh nacionalni kanali su losi pa se jedva gledaju i u bih a i ne nude nista sto oni u hr nemaju pa moguce da i nisu tako gledani (iako obn je jedno vrijeme bio jako popularan ne znam zasto).

Stvarno mi nije jasno sta si zapeo sa dokazivanjem nekih svojih fiks ideja samo da budes u pravu. Ovim si postom sam sebe demantrao tako da zaista ja ovdje stajem
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:56   #60
Čovječe, zar ne govorimo o gledanosti REGIONALNIH kanala u kabelskim sistemima , a ne NACIONALNIH kanala? Logično da je nacionalni kanal najgledaniji jer je NACIONALNI i dostupan svima besplatno preko obične antene. Isto tako su i u BiH najgledaniji nacionalni, daleko iznad bilo kog kabelskog i regionalnog. Toliko o tvojoj logici.

Evo ti i za kraj podaci i o gledanosti u HR sa Prvom i Pinkom kojih nema nigdje, i toliko o mojim fiks idejama, nema potrebe više da bilo šta dokazujem o tvojim "činjenicama": https://image.ibb.co/fuY7OR/image.jpg
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.