Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine?
Da 9 10.98%
Ne 73 89.02%
Glasovatelji: 82. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2012., 16:46   #61
SDPovo odlucno, mozda uvedemo porez, a mozda i ne

Kad jednom padnu cijene nekretnina nakon uvodjenja ovog poreza, proci se desetljeca dok se pocnu vracati na stari nivo, do uvodjenja poreza, ako se ikada i vrate na taj nivo. Svi mi koji smo kupili svoj stan kreditom po tada vazecim cijenama, kad otplatimo stan, on nece vrijediti mozda ni 60-70% cijene koja je bila kad smo ga kupili.
Gradjevinska industrija, proizvodjaci gradj. materijala, gradjevinski izvodjaci i svi povezani sa gradjevinom nece vise nikome trebati.
Jedan veliki segment privrede ce biti zbrisan. Ni banke nece dobro proci jer ce interes gradjanstva za kredite zamrijeti.
Jedino kartel stranih banaka u Hrvatskoj moze sprijeciti ovu Vladu da donese porez na nekretnine. Kako znamo, Vlada je tu zato da slusa strane finacijske gazde i mislim da ce ubzo, kad ih se zasamara u Berlinu ili Parizu odustati od te ideje i reci kako jos nije vrijeme, ali da ce se taj porez jednom sigurno uvesti.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 04.11.2012., 16:57   #62
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Kad jednom padnu cijene nekretnina nakon uvodjenja ovog poreza, proci se desetljeca dok se pocnu vracati na stari nivo, do uvodjenja poreza, ako se ikada i vrate na taj nivo. Svi mi koji smo kupili svoj stan kreditom po tada vazecim cijenama, kad otplatimo stan, on nece vrijediti mozda ni 60-70% cijene koja je bila kad smo ga kupili.
Gradjevinska industrija, proizvodjaci gradj. materijala, gradjevinski izvodjaci i svi povezani sa gradjevinom nece vise nikome trebati.
Jedan veliki segment privrede ce biti zbrisan. Ni banke nece dobro proci jer ce interes gradjanstva za kredite zamrijeti.
Jedino kartel stranih banaka u Hrvatskoj moze sprijeciti ovu Vladu da donese porez na nekretnine. Kako znamo, Vlada je tu zato da slusa strane finacijske gazde i mislim da ce ubzo, kad ih se zasamara u Berlinu ili Parizu odustati od te ideje i reci kako jos nije vrijeme, ali da ce se taj porez jednom sigurno uvesti.
Ma nema ništa od toga. Ako se usvoji takav debilni zakon krenut će masovne tužbe, a mogla bi konačno proradit i govnjiva motka po leđima bandita.
billie_piton is offline  
Old 04.11.2012., 17:03   #63
Quote:
billie_piton kaže: Pogledaj post
Ma nema ništa od toga. Ako se usvoji takav debilni zakon krenut će masovne tužbe, a mogla bi konačno proradit i govnjiva motka po leđima bandita.
Ja imam dom jednu staru, koja mi više ničem ne služi.
Nek dođu, za njih će biti dobra.
Smotani2 is offline  
Old 04.11.2012., 18:14   #64
Quote:
mikimbo kaže: Pogledaj post
A ovo je bitno:

Sud smatra da se porezima na nekorištenje nekretnina vlasnicima nekretnina nameće obveza njihova korištenja, a takvo ograničenje prava vlasništva prelazi okvir Ustavom dopuštenih ograničenja tih prava.''
Pa bi psiho onda mogao svima oderat 0,5% poreza i opet njegova kasa puna.
Quote:
Meraxes kaže: Pogledaj post
Proklet bio dan kad su došli na vlast, zabijaju zadnji čavao u lijes ove države.
Tražili ste, trpite.

Quote:
billie_piton kaže: Pogledaj post
Ma nema ništa od toga. Ako se usvoji takav debilni zakon krenut će masovne tužbe, a mogla bi konačno proradit i govnjiva motka po leđima bandita.
Po osnovu čega? Možda po istoj osnovi kako kad kuna rokne pa nemaš više plaću 700 eura nego 680?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 04.11.2012., 18:20   #65
Ako kupiš vikendicu vlast te orobi,ako štediš unište banku i sve ti nestane,jedini spas je iznijeti novac u inozemstvo,u neku normalnu državu.
babas is offline  
Old 04.11.2012., 18:23   #66
Prispodoba o cobanu i ovci

Imao jedan gramzljivi coban ovcu koja mu je uz minimalnu ispasu uredno davala miljeko i sluzila za sisanje pa zivjese tako neko vrijeme u slozi i zajednistvu.
Medjutim cobanovi appetiti porastose i rece on ovci jednoga dana “od sada zelim da mi dajes vise mlijeka jer cu ti u protivnom odrezati nogu”.
Ovca se prestrasi i rece sama sebi ajde da vidimo mozda to bude u redu sve cu dati od sebe za svog gazdu ipak je on taj koji me vodi u ispasu svaki dan.
Iduci dan uza sve napore ovca jedva uspije dati uobicajenu kolicinu mlijeka i coban bez milosti odsjece jednu nogu, te pojede halapljivo na ocigled zabezeknute ovce.
Zvacuci zadnji zalogaj opet joj zaprijeti “ako mi sutra nedas ono sta trazim ode i druga noga”.
Nije proslo puno vremena ovca se nemocno kotrljala po travnjaku, tjeseci samu sebe “ajde nije smak svijeta ostala sam doduse bez sve 4 noge ali evo ipak jos disem, vjerojatno ce gazda coban shvatiti da ne mogu dati ono sta zeli”.
Medjutim coban u svojoj objesti konacno zadavi ovcu I promrsi sebi u bradu “to si I zasluzila glupa ovco, samo blejati si znala”.
Nakon par dana gramzljivi coban se pribere i shvati da je ostao bez ovce koja ga je ipak hranila.
Strah se ocituje u cobanovim ocima s obzirom da je bio naucen zivjeti iskljucivo parazitski.
Ocajan i gladan uzme konop te se objesi na prvo stablo, ipak je lakse bilo krepati nego zasukati rukave i poceti nesto raditi.
Pouka 1: Cobanu je sudjeno crknuti jednoga dana, ili kad se ovce razbjeze ili kad ih svih pokolje
Pouka 2: Treba bjezati prije nego coban pocne rezati noge
Ustanak i revolucija!? Mos' mislit.....
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nam nekak ne bu........
__________________
"Kad vidite duha, napijte se Pik piva do uha!"
Glenfidich is offline  
Old 04.11.2012., 18:31   #67
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
http://www.poslovni.hr/hrvatska/ove-...platiti-220279

Još nije jasno kako će se procijeniti vrijednost. Bilo bi najbolje da država garantira da će sama platiti procijenjenu vrijednost, ako se čovjek odluči da je proda jer ne može plaćati porez. Neka onda država preproda nekretninu prema toj tržišnoj vrijednosti, ako može. To bi bilo FER.
samo i isključivo u tom slučaju se slažem s porezom!

dakle, kad država da prcijenjenu vrijednost, nek izvoli nać kupca po toj vrijednosti!
divizija is offline  
Old 04.11.2012., 18:36   #68
Država ti procjenjuje i vrijednost auta kod plaćanja poreza pri prijepisu ali ti ga ne otkupljuje niti nalazi kupca.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 04.11.2012., 18:41   #69
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Država ti procjenjuje i vrijednost auta kod plaćanja poreza pri prijepisu ali ti ga ne otkupljuje niti nalazi kupca.
Koji je smisao ovakvih komentara? Da dokažeš da država nije niti fer niti korektna? To naravno svi znamo. Ono što tek trebamo shvatiti kao nacija jest da pojedinci drže (ili bar imaju priliku) držati sudbinu u svojim rukama a ne tamo nekakva usrana država. No ne čini mi se da ti širiš tu ideju, nego prije onu iz nekih drugih vremena, da je država Bog i batina a čovjek neka se izvoli prilagoditi ili slijedi pendrek po leđima.
clouseau is offline  
Old 04.11.2012., 18:53   #70
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Država ti procjenjuje i vrijednost auta kod plaćanja poreza pri prijepisu ali ti ga ne otkupljuje niti nalazi kupca.
što samo hoćeš reć da je država lopovski bandit?
doduše, kod auta mogu reć da su procijenjivali, barem moje, ok. no za nekretnine me baš zanima kako će to izgledat, s obzirom na mrtvo tržište!
divizija is offline  
Old 04.11.2012., 18:54   #71
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
samo i isključivo u tom slučaju se slažem s porezom!

dakle, kad država da prcijenjenu vrijednost, nek izvoli nać kupca po toj vrijednosti!
Mislim da je ova (ne samo moja) ideja osnova da se uvede pravedan porez na nekretnine. Osim što će se ljudi koji zbilja nemaju novca, a imaju nekretnine moći domoći novca, minimalna cijena nekretnina će biti državno verificirana i svatko će moći državi prodati nekretninu po procijenjenoj cijeni.

Međutim, kako je država u besparici, njoj i nije bio cilj da se izreguliraju cijene na tržištu nego da se ljudima nametne harač. Cilj je natjerati ljude u promet nekretninama da bi iz toga prometa država ugrabila novca. Nije im cilj da ljudi dobiju poštenu cijenu za nekretninu.

Ova mjera bi imala zanimljivu konzekvencu kada se poveća ponuda nekretnina. Država bi mogla procijeniti nekretninu prije nego je želite kupiti da znate koliki ćete porez plaćati. Time ćete ujedno znati i koliko je tržišna cijena te nekretnine pa ćete moći prodavača uvjeriti da vam je proda po toj cijeni.

Kod smanjenja ponude nekretnina bi se opet počeo dizati porez te bi se više vlasnika mogao odlučiti na prodaju i time će se povećati ponuda i smanjiti cijena nekretnina i porez. Također, to bi bio poticaj za izgradnju novih objekta. Bum cijena koji su umjetno podržavale banke ne bi bio moguć. Zbog rasta poreza, ljudi bi prodavali slobodne nekretnine po povoljnijoj cijeni (državi) i ona bi ih na tržištu prodala po toj cijeni (ako je ostvariva). Država neće dizati procjenu nekretnine, ako po toj cijeni ne može naći kupce.
----------
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Old 04.11.2012., 18:56   #72
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Država ti procjenjuje i vrijednost auta kod plaćanja poreza pri prijepisu ali ti ga ne otkupljuje niti nalazi kupca.
To znači da je nepoštena. Ako procjenuje da auto vrijedi toliko, treba biti i spremna dati toliko novca za njega. Iza procjene treba stajati i odgovornost. A ona bi bila čisto materijalna.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize

Zadnje uređivanje Nostrađurus : 04.11.2012. at 19:01.
Nostrađurus is offline  
Old 04.11.2012., 19:04   #73
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Koji je smisao ovakvih komentara? Da dokažeš da država nije niti fer niti korektna? To naravno svi znamo. Ono što tek trebamo shvatiti kao nacija jest da pojedinci drže (ili bar imaju priliku) držati sudbinu u svojim rukama a ne tamo nekakva usrana država. No ne čini mi se da ti širiš tu ideju, nego prije onu iz nekih drugih vremena, da je država Bog i batina a čovjek neka se izvoli prilagoditi ili slijedi pendrek po leđima.
Vlast ne država.Pojedinci i drže sudbinu u svojim rukama putem izbora.Ako naravno pogriješimo tko nam je kriv.Ili ćeš platit zakonom određeno ili će bit ovrhe nije potrebna nikakva batina.Sviđalo se to nekom ili ne ali tako je.Sljedeći okršaj je za 3 godine a uvertira za 6 mjeseci.

Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
što samo hoćeš reć da je država lopovski bandit?
doduše, kod auta mogu reć da su procijenjivali, barem moje, ok. no za nekretnine me baš zanima kako će to izgledat, s obzirom na mrtvo tržište!
Nije bandit, samo ako ti ne može uzet iz lijevog džepa uzet će ti iz desnog.Uzimat će lokalna vlast.

Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
To znači da je nepoštena. Ako procjenuje da auto vrijedi toliko, treba biti i spremna dati toliko novca za njega. Iza procjene treba stajati i odgovornost. A ona bi bila čisto materijalna.
Ukoliko ga želi kupit trebala bi i dat, ali ona neće kupovat nekretnine.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 04.11.2012. at 19:09.
sivkić is offline  
Old 04.11.2012., 19:04   #74
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
To znači da je nepoštena. Ako procjenuje da auto vrijedi toliko, treba biti i spremna dati toliko novca za njega. Iza procjene treba stajati i odgovornost. A ona bi bila čisto materijalna.
Kakve nesretna odgovornost?

Pa našoj je državi, od početka, i tako bio jedini cilj ugrabiti što više novaca.
Ovaj je porez na istom tragu - oderati, uzeti onoliko koliko procijene, bez mogućnosti žalbe na iznos, a nakon toga fino kupiti od strane elite za mizerne iznose.
Isto kao što su napravilii sa porezom na aute.

Tko j*** bedake koji su štedjeli "u betonu i cigli" u ovoj slučajnoj državi.
Smotani2 is offline  
Old 04.11.2012., 19:07   #75
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Vlast ne država.Pojedinci i drže sudbinu u svojim rukama putem izbora.Ako naravno pogriješimo tko nam je kriv.Ili ćeš platit zakonom određeno ili će bit ovrhe nije potrebna nikakva batina.Sviđalo se to nekom ili ne ali tako je.Sljedeći okršaj je za 3 godine a uvertira za 6 mjeseci.
Nije tako. Postoji referendum, postoje prijevremeni izbori.... nigdje ne piše da je onaj tko je dobio izbore zacementiran za sljedeće četiri godine i da može raditi što ga volja. Samo je pitanje da narod to shvati. Ove pošalice o ovrsi ostavi za nekog drugog....

Jedini je problem što su kod nas uvijek prosvjedovali oni koji uzimaju, a ne oni koji daju. Oni koji daju su uglavnom fino odgojeni, pošteni ljudi pa su trpili svakakva sranja i primali ga svaki dan u određeno mjesto. Ja živim za dan kad će tome doći kraj.
clouseau is offline  
Old 04.11.2012., 19:11   #76
Fino odgojeni i pošteni neće tražit prijevremene izbore,refrendume i ostalo nego će uz psovke itd plati harač kao i sve dosad.
Neće doći taj dan.
Ovo o ovrhama nisu pošalice nego istina jednako kako sada rade ovrhe za komunalnu naknadu tako će radit i za porez.

PS.Ma platit ćemo i to bandi lokpovskoj i čekat da smišljaju sljedeći harač.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 04.11.2012., 19:24   #77
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Fino odgojeni i pošteni neće tražit prijevremene izbore,refrendume i ostalo nego će uz psovke itd plati harač kao i sve dosad.
Neće doći taj dan.
Ovo o ovrhama nisu pošalice nego istina jednako kako sada rade ovrhe za komunalnu naknadu tako će radit i za porez.

PS.Ma platit ćemo i to bandi lokpovskoj i čekat da smišljaju sljedeći harač.
Ne tražiti prijevremene izbore, referendume, nije odlika fine odgojenosti i poštenja nego konjušarskog i podaničkog, kmetskog mentaliteta.

Ti šuti i plaćaj ako hoćeš, ja ću barem dići svoj glas protiv toga.
clouseau is offline  
Old 04.11.2012., 19:33   #78
Pa da se prehladim i da me još oderu sa participacijom i skupim lijekovima.Ne hvala, dosta će mi bit porez.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 04.11.2012., 19:37   #79
Prevara u porezu na nekretnine se lako dokazuje

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ukoliko ga želi kupit trebala bi i dat, ali ona neće kupovat nekretnine.
Onda neka se ne bavi poslom iza kojeg ne stoji odgovornost. Zamisli. Postoji država i samo Vi. I ona opali porez na nekretnine (jer su sve vaše), a vi ne možete nikome prodati jer ste sami. Međutim, Mogli bi prodati državi recimo nekoliko postotaka nekretnina i plaćati porez. Jer koje je drugo rješenje? Država ide na dražbu i licitira, a samo ste vi prisutni i nemate novca. I ništa ostajete bez imovine jer postoji početna cijena.

Moj prijedlog omogućava da i taj krajnji slučaj funkcionira postepenim gubljenjem imovine do vrijednosti na koju iz svojih prihoda možete platiti porez. Međutim, ovaj primjer ne radi, ako država nema novac. Prema tome, dolazimo na slijedeće. Nije cilj da vi dobijete poštenu cijenu za svoju imovinu nego da vas se preko poreza natjeraju da izgubite imovinu uz bitno manju naknadu. A to je prevara. I tu se većina slaže. Ovim primjerom sam pokazao da je to istina jer nije ugrađeno pravilo otkupa po procijenjenoj vrijednosti.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Old 04.11.2012., 19:40   #80
Ti sivkiću naravno radi onako kako sam želiš i smatraš da je ispravno, ali sjeti se, tko razmišlja i ponaša kao kmet neće nikad postati plemić.
clouseau is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.