Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2013., 19:35   #1
Otvaranje kovackog obrta

Pozdrav,
evo ovako volio bih otvoriti kovacnicu gdje bi se izradivali nozevi rucne izrade,materijal od cega bi ih izradivao je celik,ne bi sve otkrivao,taj dio se negdje koristi i ja bi taj dio izvadio i od njega pravio nozeve,uglavnom gledao sam dali je netko tako sta radio,ali nisam nasao.Uzeo bih nekoliko radnika koji imaju iskustva u tome.Pa me zanima Vase misljenje o tome i koliko je novca potrebno za nesto tako,dali bi na kraju moglo uspjeti.

Zadnje uređivanje core138 : 26.06.2013. at 19:40.
core138 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 12:58   #2
Quote:
core138 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
evo ovako volio bih otvoriti kovacnicu gdje bi se izradivali nozevi rucne izrade,materijal od cega bi ih izradivao je celik,ne bi sve otkrivao,taj dio se negdje koristi i ja bi taj dio izvadio i od njega pravio nozeve,uglavnom gledao sam dali je netko tako sta radio,ali nisam nasao.Uzeo bih nekoliko radnika koji imaju iskustva u tome.Pa me zanima Vase misljenje o tome i koliko je novca potrebno za nesto tako,dali bi na kraju moglo uspjeti.
Ako želite otvoriti obrt; djelatnost je 24.51 - lijevanje željeza, 24.52 - lijevanje čelika, potrebno stručna sprema je LJEVAČ (SSS), prostor ne podiježe pregledu, odnosno minimalno tehničkim uvjetima. Ukoliko niste "ljevač" po struci, otvorite d.o.o.
25.71 - proizvodnja siječiva - nije vezano za struču spremu

Koliko je novaca za to potreno i da li bi uspijelo - samo čarobna kugla zna......
the economist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 15:49   #3
Quote:
the economist kaže: Pogledaj post
Ako želite otvoriti obrt; djelatnost je 24.51 - lijevanje željeza, 24.52 - lijevanje čelika, potrebno stručna sprema je LJEVAČ (SSS), prostor ne podiježe pregledu, odnosno minimalno tehničkim uvjetima. Ukoliko niste "ljevač" po struci, otvorite d.o.o.
25.71 - proizvodnja siječiva - nije vezano za struču spremu

Koliko je novaca za to potreno i da li bi uspijelo - samo čarobna kugla zna......
Nisam ljevač po struci,nego imam ideju,a jos zanimljivije je to od cega bi ga radio,a bolje bi bilo kada bi imao i poslovnog partnera jos........
core138 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 21:24   #4
Ovdje imaš dosta toga u vezi same izrade http://survival.aforumfree.com/f11-nozevi
Koje strojeve trebaš i koja im je cijena, ne znam. Uvjete za otvaranje obrta provjeri u najbližem udruženju obrtnika te u uredu za gospodarstvo.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.