Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2013., 22:46   #61
Afkors da se ne isplati kupovat nekretninu za 2 milje kuna za ljetovanje. Ne isplati se ni ici na ljetovanje za 50 000 kn. Mos ostat doma za 0 kn.

A onaj ko im para , moze i kupit nekretnine i putovat po svijetu po luksuznim hotelima.

Kaj ti je iduca tema? Ne isplati se dati 300 000 eura za auto??
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 22:48   #62
Smile

Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Ja bi samo molio da mi kažeš di ima građevinskog zemljišta, prvi red do mora, sa cestom i infrastrukturom riješenom za 200€/m2... kupujem odma...
imaš poruku /ponudu 185 E/m2
ton-na-ton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 23:00   #63
Uopce se netreba osvrtati na te nebuloze. Nema takoreci nikakve prodaje, osobito ako se dobrano ne spusti cijena, a to je barem -40%. Ostali zainaceni mogu i dalje produzivati oglase, no vec su tim stalnim obnavljanjima dosadili i Bogu i narodu.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 01:02   #64
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Uopce se netreba osvrtati na te nebuloze. Nema takoreci nikakve prodaje, osobito ako se dobrano ne spusti cijena, a to je barem -40%. Ostali zainaceni mogu i dalje produzivati oglase, no vec su tim stalnim obnavljanjima dosadili i Bogu i narodu.
slazem se, kakvo je doba jedini pozet dobar je da se kupi nesto za 50 posto jeftinije. a prodavac mora bit svjestan da za te novce i dalje ... a da sad stoji na mjestu

ako se radi o poslovnim prostorima koji donose pare svaki danom onda je to druga prica
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 08:40   #65
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
a što će ti nekretnina kad dođe do rata pa ti nosi te cigle nekud, primjera podosta 91 ....
Rat ti moze izbiti i doma gdje zivis to je posve nebitno, ako dode dode. Mada tu nigdije nepise da ce izbiti novi rat za tvojeg ili mojeg zivota.
Osim toga ko kaze da ce se moderan rat opet zasnivati na oruzju jer imamo i novija "oruzja" od tog klasicnog oruzja. Npr. banke ti mogu legalnim putem pobrati svu imovinu i tebe strpati u zatvor sudskim putem, a da toga ljudi nisu niti svijesni.
Danas je oruzje jos u modi u zaostalim zemljama, a tu kod nas na zapadu ti drzava moze pobrati svu imovinu sudskim putem ili te moze likvidirati jednostavno i bez pravih dokaza proglasiti drzavnim neprijateljem broj jedan ko Sanadera kako bi te strpala u zatvor i ode ti sva imovina i zivot !


Ljudi mi zbilja zivimo od danas do sutra, samo pogledajte podforum zdravlje pa cete vidjeti kakve sve bolesti postoje na ovom svijetu. A u crnoj kronici gdje ljudi gineju od svega i svacega.
Drugim rijecima nikad neznate ocete li dozivijeti "sutra".

Ako postavljamo pitanje o tome dali se isplati kupiti bilo kakvu nekretninu/auto/markiranu robu itd.
Ja isto tako mogu otvoriti temu dali se isplati uopce zivjeti uz sve moguce zivotne probleme ukljucujuci nedostatak zdravlja i neimastine ?
Koliko se uopce isplati zivjeti jednom malom, a i bogatom covijeku na ovom svijetu ?
Imamo nezadovoljne ljude sa zivotom bilo da je covijek bogat ili siromasan, jer novac nemora uvijek biti glavni krivac za sve zivotne probleme.

Prema svojem dubinskom razmisljanju ja smatram da se neisplati ni zivijeti, a kamoli kupovati bilo sto.
Na poslu radis ko crnac, poslodavac ti neisplacuje placu, radis prekovremeno ukljucujuci subotu, nedelju i blagdane, plus neda ti ni godisnji.
Doma te maltretiraju partner i djeca, da nevelim kako te naputu do doma zajebava policija sa radarima, zaustavljanjem i siljenjem da pusis u dreger kako bi ti napisala kaznu, doma te jos maltretira susijed sa zemljistem/ometanjem ili slicnim glupostima pa se jos snjime tuzis.
Osim toga drzava te zajebava svaki dan s novim poreznim nametima kao sto to sada radi Slinic pa ti izbija tesko stecen novac iz dzepa i nisi si u stanju ni natankirati gorivo da odes na put da vidis malo svijeta.
Zdravlje te zajebava pa stalno hodas doktoru ili psihicu.
A jos od najranije dobi djecu maltretiraju vrsnjaci i ucitelji s kemijskom olovkom u ruci.
Ako sam stogot jos zaboravio slobodno navedite.


Iako trenutno nemam novaca, ja inace kada kupujem nesto vrijedno negledam prvo cijenu vec robu. Ako pise pod cijena da kuca ili auto vrijedi toliko ja se cak niti nezamaram sa cijenkanjem tj. spustanjem cijene, ako sam ja zadovoljan stom robom tako sto sam vrlo detaljno pregledao, ja cu toliko platiti i svi sretni. Nekretnina ce uvijek na dobroj lokaciji drzati dobru cijenu, npr. ako se nekretnina nalazi u centru grada ili na periferiji grada sa odlicnom prometnom poveznicom htijeli to mi priznati ili ne. Dok auto nema nikakvu racunicu sada si kupio i sutra vise nevrijedi tih novaca, a prekosutra ide na otpad pa jos manje vrijedi. Pa makar ti on kostao u trenutku kupovanja 5000€ ili 5 000 000€ nebitno jer kad stigne do otpada obadva vrijede jednako tj. nista !


Covijek kupuje bilo skupu ili jeftinu nekretninu jer oce sebe i svoje najmilije usreciti.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.

Zadnje uređivanje SAS : 28.07.2013. at 08:46.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 09:56   #66
mislim da bi se kod nas trebao osnovati kreditni model koji osigurava vasu kupnju. gledajuci realno 43, 93 je bio rat? inflacija, promjena kreditiranja (bez obzira na potpisan ugovor) promjena valuta, i slicnih stvarih u 100g se promjenilo 20 puta, tj 200.

sto ako si uzeo nekretninu zbog otvaranja ugostiteljskog obrta?! zarati se, potres, terorizam, tvoja lokacija postane odjednom mirna ili industrijska... di je tu garancija
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 11:41   #67
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
mislim da bi se kod nas trebao osnovati kreditni model koji osigurava vasu kupnju. gledajuci realno 43, 93 je bio rat? inflacija, promjena kreditiranja (bez obzira na potpisan ugovor) promjena valuta, i slicnih stvarih u 100g se promjenilo 20 puta, tj 200.

sto ako si uzeo nekretninu zbog otvaranja ugostiteljskog obrta?! zarati se, potres, terorizam, tvoja lokacija postane odjednom mirna ili industrijska... di je tu garancija
Ako mislis bas ulagati na dugorocni plan narednih 30 godina onda se neisplati ulagati u Hrvatskoj i u ostalim danasnjim drzavama bivse Jugoslavije. Zato sto je to podrucje oduvijek bilo nestabilno kako god okrenes, naravno gledajuci kroz citavu povijest od 7 st. do danas.
Cak se bolje isplati ulagati u Italiju jer je kod njih zadnji puta bio cirkus zavrijeme drugog svj. rata, a to se bas i neracuna kada je cijela europa bila u ratu. No otada je puno proslo cak preko 65 godina !
A balkan je u ratu obavezno u prosijeku svakih 40-50 godina, no vec je sada proslo od zadnjeg rata 1995, 18 godina. Znaci jos imas fore/mira nekih 20-25 godina !


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 11:42   #68
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Afkors da se ne isplati kupovat nekretninu za 2 milje kuna za ljetovanje. Ne isplati se ni ici na ljetovanje za 50 000 kn. Mos ostat doma za 0 kn.

A onaj ko im para , moze i kupit nekretnine i putovat po svijetu po luksuznim hotelima.

Kaj ti je iduca tema? Ne isplati se dati 300 000 eura za auto??
valjda pricamo o relanosti

onaj koji ima 10 miljona kuna se nece zezati s stanovima i kucicama... opcenito nece se bavit s necim ne obecavajucim za njegov ego

ja se slazem s cinjenicom da vrijeme nije novac, jer sam ja puno puta zbog brzine platio duplo vise. i da sam puno novaca potrosio u svoje guste. i da te novce nikad necu vratit

cak mislim da su novo peceni familjski tipovi naj cesci kupci za klasicne nekretine, jer njima trebaju. oni radi i zive za to. ali im nitko danas to ne omoucava. puno desetljeca je ova drzava vodena od ljudi koji nemaju viziju i interesa... ja ne znam jel ima koja osoba da se nije uvjerila u to

zasto treba stranac kupovati kod nas ili zasto kod nas ljudi s vizijom trebaju trazit rjesenja van ove drzave? nek mi netko odgovori na to pitanje
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 11:49   #69
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ako mislis bas ulagati na dugorocni plan narednih 30 godina onda se neisplati ulagati u Hrvatskoj i u ostalim danasnjim drzavama bivse Jugoslavije. Zato sto je to podrucje oduvijek bilo nestabilno kako god okrenes, naravno gledajuci kroz citavu povijest od 7 st. do danas.
Cak se bolje isplati ulagati u Italiju jer je kod njih zadnji puta bio cirkus zavrijeme drugog svj. rata, a to se bas i neracuna kada je cijela europa bila u ratu. No otada je puno proslo cak preko 65 godina !
A balkan je u ratu obavezno u prosijeku svakih 40-50 godina, no vec je sada proslo od zadnjeg rata 1995, 18 godina. Znaci jos imas fore/mira nekih 20-25 godina !


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
zato i jesmo pesimican narod
turisti vec primjetili da je svaka druga hrvatica vjestica, da je svaki drugi muskarac hrvat pun krvi jer se tukao nedavno... i opcenito kad ih turisti pitaju di je nesto dobro, nasi automatski odgovore ode ne valja nista

to je zato sto ne volimo samog sebe. ne volimo bliznjeg. ne daj boze da nekom otvoris vrata
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 12:35   #70
Kuca na moru je za mene najsigurnija investicija....jer je danas novac u banci vrlo nesigurna opcija....vrlo lako ostanes bez svega zbog danasnji bankarskih malverzacija.....

Kuca uvijek ostaje,a i tokom godina zbog gospodarskog rasta bi joj vrijednost trebala rasti,jer smo sada gospodarski totalno nerazvijeni.....naravno, i sa vasim ulaganjem u kucu vrijednost joj raste....

Na moru ima i jeftinijih i skupljih kuca, za svakoga ponesto.....pa one price da je preskupo ne drze vodu...ne mozete ocekivati da cete nesto dobiti u bescijenje....
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 12:37   #71
Quote:
braveheart79 kaže: Pogledaj post
Kuca na moru je za mene najsigurnija investicija....jer je danas novac u banci vrlo nesigurna opcija....vrlo lako ostanes bez svega zbog danasnji bankarskih malverzacija.....

Kuca uvijek ostaje,a i tokom godina zbog gospodarskog rasta bi joj vrijednost trebala rasti,jer smo sada gospodarski totalno nerazvijeni.....naravno, i sa vasim ulaganjem u kucu vrijednost joj raste....

Na moru ima i jeftinijih i skupljih kuca, za svakoga ponesto.....pa one price da je preskupo ne drze vodu...ne mozete ocekivati da cete nesto dobiti u bescijenje....
Ako uspoređuješ sa štednjom u banci nema "za svakoga ponešto", prosječna štednja u banci po osobi je puno manja od cijene prosječne nekretnine
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 12:46   #72
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ako uspoređuješ sa štednjom u banci nema "za svakoga ponešto", prosječna štednja u banci po osobi je puno manja od cijene prosječne nekretnine
Naslov teme je kuca ili stan na moru, pa gledano sa tog stajalista...

Ali da se naci i vrlo povoljnih starih kamenih kuca, pa tko ima znanja i volje sam krenuti u obnovu ili tko nema platiti nekog za obnovu...
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 12:54   #73
Quote:
braveheart79 kaže: Pogledaj post
Naslov teme je kuca ili stan na moru, pa gledano sa tog stajalista...

Ali da se naci i vrlo povoljnih starih kamenih kuca, pa tko ima znanja i volje sam krenuti u obnovu ili tko nema platiti nekog za obnovu...
Mislim da je tema vlastita kuća za odmor vs. boravak u hotelu S tog stanovišta, gledano čisto financijski, nije isplativa.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 13:07   #74
Covjek nije u vecini slucajeva racionalno bice.... pa tako niti kupnja kuce za odmor nije racionalna,ali pruza osjecaj ugode

Ali kupnja kuce na moru moze biti i racionalna odluka ukoliko se u njoj ne odluci samo ljetovati,nego ju i poceti iznajmljivati....
Vlasnik kuce bi tu bio u dobitku sto od prihoda od turizma, sto zbog rasta vrijednosti u buducnosti kad krene gospodarski razvoj drzave( a valjda cemo i mi to vidjeti)
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 13:20   #75
Ako netko ima lovu radi se o tome što osobno preferiraš.

Znam ljude koji ostaju na moru u apartmanima/vikendicama po 5 tjedana godišnje, pa i više od toga i kojima je to između ostalog gušt. Njima se sigurno isplati.

Za nekoga poput mene kome je tjedan-dva mora sasvim dovoljan, tko želi vidjeti neke druge lokacije osim svaki put isto - ne isplati se.

Tu se jednostavno radi o osobnim preferencijama. Ako se gleda kao ulaganje opet ovisi od slučaja do slučaja.
krcmije is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 13:38   #76
Quote:
braveheart79 kaže: Pogledaj post
Ali kupnja kuce na moru moze biti i racionalna odluka ukoliko se u njoj ne odluci samo ljetovati,nego ju i poceti iznajmljivati....
Problem je što sezona traje najvše 3 mjeseca.
Zašto bi neki stranac dao 10 milijuna kuna za kuću na Jadran kad može kupiti bliže ekvatoru za tu cijenu. (Cipar, Turska)
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 13:53   #77
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Ako netko ima lovu radi se o tome što osobno preferiraš.

Znam ljude koji ostaju na moru u apartmanima/vikendicama po 5 tjedana godišnje, pa i više od toga i kojima je to između ostalog gušt. Njima se sigurno isplati.
Isplati im se dok im Linić ne nabije porez, kad će morat ispljunut 1000-2000 eura prisjest će im, jer ispada da će morat platit za to što imaju privilegiju ljetovat u svojoj vikendici.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 13:59   #78
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Mislim da je tema vlastita kuća za odmor vs. boravak u hotelu S tog stanovišta, gledano čisto financijski, nije isplativa.
Točno, nemoraš se zezat, ovako moraš si u kući spremat sam doručak ručak, prat tanjure, bacat smeće, umarat se, a u hotelu nema brige.

A ovi šta unajmljuju kuću od 500m2 od tvog prijatelja mi nisu jasni, jer za te pare imaš hotel 5*, doručak uključen, a oni moraju šta kad se probude?, popit kavu i šta ili spremaju doma doručak u toj fancy kuhinji, ili nedaj bog ručak pa sve unište i ko onda sve to riba?
A šta kad odu ovih 20 komada to negdje ostane ww3 iza njih
U biti oni mogu samo sanjat tu kuću jer nemaju taj standard osim ako ih se skupi 20, to u biti i nisu tursti koje bi htio u svojoj skupoj vili od 500m2.
A ovi drugi koji imaju sumnjam da će ispljunut 1000 eura po danu kad imaju hotel 5*.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 14:08   #79
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
Problem je što sezona traje najvše 3 mjeseca.
Zašto bi neki stranac dao 10 milijuna kuna za kuću na Jadran kad može kupiti bliže ekvatoru za tu cijenu. (Cipar, Turska)
Zasto bi dao deset milijuna kad moze dati sto tisuca eura?
Ima kuca raznih vrijednosti....zavisi za sta ti treba....
Uostalom ta kuca bi i dobila tokom godina na vrijednosti,jer gospodarskim rastom raste i/vrijednost nekretnina...a mi smo po gospodarstvu madju onima na dnu u EU.....

A uostalom ako imas neku ponudu sezonu mozes i produziti...iskreno,ja ne rezumijem zasto nasi ljudi na moru cekaju samo ljeto,umjesto da porade na stvarima kako privuci goste i van ljetne sezone....konferencije,pripreme sportasa,umirovljenicke akcije itd....sve je stvar ideje i dobre volj....ali najlakse je sjedit i kukat....
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 14:11   #80
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
Isplati im se dok im Linić ne nabije porez, kad će morat ispljunut 1000-2000 eura prisjest će im, jer ispada da će morat platit za to što imaju privilegiju ljetovat u svojoj vikendici.
Oprosti,ali ti si ocito zavidan ovima koji imaju nesto na moru....kao da zelis da im linic nabije porez....to iscitavam iz tvojih rijeci....mozda grijesim,ispricava se ako je tako...
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.