Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2016., 17:47   #1
Amazon Prime Video

Danas je u Hrvatskoj krenuo još jedan video streaming servis za gledanje filmova, serija, crtića (...), veliki konkurent Netflixu u USA - Amazon Prime Video.

Na žalost ponuda je mizerna, titlova naravno nema, a paljenjem američkog VPN-a ne dobiva se ništa bolja ponuda (mislio sam da će me prebaciti na USA ponudu) - štoviše cijeli račun postaje neupotrebljiv i stalno izbacuje da sadržaj nije dostupan na tom području. Izgleda da je cijeli servis drugačije postavljen od Netflixa i pod kojom si se državom na početku registrirao tu možeš i gledati.

Kvaliteta slike je dobra (HD), radi na kompu, mobitelu, smart tv-ima itd, gotovo sve isto kao i kod Netflixa, jedino što Netflix ima puno napredniji player pa film koji recimo započneš na mobitelu lako prebaciš na smart tv, ovdje tu funkciju nisam našao.

Također, dostupan je i download sadržaja za offline gledanje.

Usluga se može besplatno isprobati tjedan dana, nakon toga prvih 6 mjeseci je 2,99 eura, kasnije 5,99 eura.

https://www.primevideo.com
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 00:34   #2
Izvrsno, odmah sam aktivirao
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 07:52   #3
Ima gdje popis sadrzaja? Netflix mi je sasvim dovoljan, pogotovo ako je sadrzaj tako mizeran kako kazes.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 08:46   #4
Mislim da nema, ali ništa te ne košta da sam isprobaš i vidiš. Besplatno je tjedan dana, ako si već od prije nešto kupovao na Amazonu ne trebaš čak ni svoje podatke ponovno upisivat i kreditnu, sve je već tamo samo "akseptaj" ... doslovno tri klika.

Meni je premala ponuda, razmazili su me HBO, Netflix, Hulu... posebno Hulu koji je "tata-mata" za sve njih zajedno, ali možda se nekome i ovaj Amazon svidi, ja ga osobno sigurno neću produživat.

Inače zanimljivo je da na Amazonu za poneke filmove nema titla na engleskom ali zato ima za 20 drugih jezika, dok na Netflixu nisam još naletio na ništa da nema eng titl, no ponuda titlova ostalih jezika je zato daleko manja.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 10:09   #5
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Mislim da nema, ali ništa te ne košta da sam isprobaš i vidiš. Besplatno je tjedan dana, ako si već od prije nešto kupovao na Amazonu ne trebaš čak ni svoje podatke ponovno upisivat i kreditnu, sve je već tamo samo "akseptaj" ... doslovno tri klika.

Meni je premala ponuda, razmazili su me HBO, Netflix, Hulu... posebno Hulu koji je "tata-mata" za sve njih zajedno, ali možda se nekome i ovaj Amazon svidi, ja ga osobno sigurno neću produživat.

Inače zanimljivo je da na Amazonu za poneke filmove nema titla na engleskom ali zato ima za 20 drugih jezika, dok na Netflixu nisam još naletio na ništa da nema eng titl, no ponuda titlova ostalih jezika je zato daleko manja.
Nisam znao da je Hulu toliko bolji. A onda se treba nadat da će i to stić u hrvatsku ovih dana.

Ali zasad mi je Netflix zbilja i više nego dovoljan.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 13:46   #6
Koliko sam ja shvatio Hulu drži samo cca 5 zadnje prikazanih epizoda neke serije pa ako želiš neku sezonu gledati od početka ne možeš?!?!?!?!
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 14:15   #7
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja shvatio Hulu drži samo cca 5 zadnje prikazanih epizoda neke serije pa ako želiš neku sezonu gledati od početka ne možeš?!?!?!?!
A to mi onda ne paše jer ne mogu redovito pratit nego bingeat kad imam vremena.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 14:25   #8
Ovisi od serije do serije. Za debelu većinu ima sve sezone, no imaju i onih za koje ima samo zadnje 2-3 sezone, za neke samo zadnju sezonu, a ima i serija gdje stavljaju samo zadnjih xy epizoda emitiranih u USA. Ovisi sve od serije do serije i valjda vlasniku prava.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 21:46   #9
@ soundvision

Ok, malo sam zbunjola, pa ako može savjet.

Odem ja na amazon i ima opcija Try Prime.
I nudi mi mjesec dana usluga, uključujući i video, u trial runu.

Jel to to? Ti spominješ nekakvih tjedan dana.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 21:47   #10
Naravno da nije.

Imaš link u prvom postu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 22:25   #11
Da, mjesec dana ti je free trial za US account (i ne možeš se tamo registrirat bez američkih podataka), za HR account je tjedan dana.

Link imaš kao što kemik reče u prvom postu.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 11:53   #12
Na Samsung Smart TVu mi se još nije pojavila aplikacija u storeu...
Mickey1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 12:06   #13
Ne znam kako funkcionira to na Samsungu no niti na mom LG-u nije bila pa sam prebacio na Veliku Britaniju, skinuo i vratio natrag na Hrvatsku... i sve radi.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 00:52   #14
zašto pobogu nema druge sezone the man in the high castle? samo zbog toga sam se prijavila
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 20:45   #15
Debili.

Ja sam još na free trialu Primea s Amazon.co.uk i isto mi je druga sezona TMiHG nedostupna.
Nevjerojatno.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 23:00   #16
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Debili.

Ja sam još na free trialu Primea s Amazon.co.uk i isto mi je druga sezona TMiHG nedostupna.
Nevjerojatno.
Naravno da je na USA sve dostupno, a i ostala ponuda je nevjerojatna tamo u odnosu na nas.
Mickey1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 10:57   #17
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
zašto pobogu nema druge sezone the man in the high castle? samo zbog toga sam se prijavila
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Debili.

Ja sam još na free trialu Primea s Amazon.co.uk i isto mi je druga sezona TMiHG nedostupna.
Nevjerojatno.
Danas ga normalno vrti. Vjerojatno je ipak jučer u pitanju bio neki glitch, koji su relativno brzo popravili

Al ipak,

Mickey1982, poanta ovog "otvaranja" Amazon Prime Videa je, po njihovim vlastitim riječima, da neće postojati nikakva geografska ograničenja, da će ponuda bilo gdje u svijetu biti jednaka. Ako to kažeš u press releaseu, jebiga, onda bi tako trebalo i biti. Nisam jedna od onih koji nikad ni pod kojim okolnostima nikome ne dopuštaju pogrešku (kao što je, očito, bila ova), ali jebiga, imaš gadnu konkurenciju, na kompetitivnom si tržištu, proizvodiš super proizvod a firma ti grca u dugovima: možda bi se ipak netko trebao potruditi da se takve pogreške ne događaju.

I, još jednom, za svaki slučaj: prema Amazonovim vlastitim najavama, neće postojati razlika u ponudi između SAD i ostatka svijeta. Živi bili pa vidjeli Ako bude tako, mislim da će se i Netflix morati malo zamisliti
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 12:28   #18
Može li se gledati The Grand Tour?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 14:06   #19
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Može li se gledati The Grand Tour?
Može.

Što se tiče izjednačavanja Amazon ponude u svim zemljama - mislim da će to teško napraviti, a ako i naprave tada će to biti prije svega na štetu USA tržišta, jer regulirati autorska prava za tolike naslove u svim tim zemljama gdje posluju je poprilično teško, tu je na tisuće televizijskih kuća i streaming servisa koji su već otkupili neki film/seriju na određenom tržištu, kako onda taj naslov ponuditi svima? Nikako, jednostavno će ga onda morati izbaciti SVIMA iz Amazon ponude, što je sa nekog marketinškog gledišta "mi svima nudimo istu ponudu" možda okej, no uskratiti cijelo jedno tržište zbog nekog drugog - zapravo loše.

Inače nisam nikad imao Amazon USA account, no po raznim tekstovima čitam da je ponuda i tamo daleko lošija od Netflix-a u USA, baš kao što je na kraju krajeva slučaj i kod nas Amazon-Netflix HR.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 14:29   #20
@kemik zanimljivo. Kod mene i dalje samo prva sezona

__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.