Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2007., 18:20   #1
Pečenje prilikom mokrenja

Sin (skoro 7 godina) mi se žali da ga peče piša prilikom mokrenja. Izgelda da je pokupio neku infekciju mokrećne cijevi ili što već. kaj da radim? Imate li kakav savjet?

Thnx
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 19:00   #2
Mislim da moraš s njim kod pedijatra da mu se izvadi krv kako bi bili sigurni da nije bakterija. Te bakterije urinarnog trakta znaju biti gadne, ali ako se što prije krene sa terapijom sve će biti o.k. Naravno da postoji šansa da je možda samo iziritirao spolovilo i da ništa od gore navedenog neće biti potrebno, ali u ovakvom slučaju se nije za igrati, jer te napasti znaju napasti bubrege. Nije mi namjera plašiti te, ali upravo takvih slučajeva sam kod klinaca od frendova čula dosta i bolje je puhati i na hladno.
__________________
Blaga je noć
Weiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 08:25   #3
Dobro ti savjetuje Weiss, treba krenuti od krvne slike i urinokulture...Možda nije ništa, ali svakako je dobro provjeriti. On je već veliki dečko i neće biti problema kod uzimanja mokraće...
Sretno i da ne bude nekih bakterija, a ako i bude, antibiotici će to riješiti..
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 11:20   #4
Hvala svima na savjetima. _idemo danas popodne doktoru po uputnicu pa ujutro u laboratorij. Do tada ga šopamo Uvinim čajem i vidimo već neka poboljšanja al niš ne prepuštamo slučaju.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 11:50   #5
Javi rezultate, nadamo se svi da nije ništ strašno!
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 17:49   #6
od prirodnih lijekova sokic od brusnica ili susene brusnice takodjer pomazu kod urinarnih infekcija
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 00:43   #7
ali na uvinom čaju piše da ga nije dobro piti s voćnim sokovima.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 01:05   #8
uvin čaj je lužnat

brusnica je kisela

da bi mokraćni putevi i sve skup bilo u redu, to dvoje mora biti u balansu

e sad, vele i da se konzumacijom to dvoje pobija pa nije u redu miješati uvin i brusnicu...

ako mu pomaže uvin, onda je problem u onom lužnatom dijelu pa nastavite tom terapijom...

ako mu fali kiselosti, onda će brusnica učinit svoje...

nikako oboje..
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 01:50   #9
kad sam bila mala isto sam imala tih problema, ali samo po zimi kad bi se prehladila malo tako da nije bila riječ o infekciji. savjetujem puno čaja i da iako je ljeto nosi čarapeI(ozbiljno govorim).
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 08:13   #10
Na kraju nismo ni išli doku.Naime, izgleda da je UVIN čaj odradio posao još jučer obzirom da se nije ništa bunio kad je piškio.Bez obzira na sve, još čemo ga danas i sutra nalijevat tu i tamo čajem a ostalo sokovima samo da što više piški.Naravno, i dalje čemo motrit i ak nam se učini što sumnjivo, odmah trkom doku.

Dok se pije uvin čaj, nesmije se dodavat sokovi niti što kiselo jer mu to onda smanjuje učinkovitost. Samo šećer.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 10:17   #11
i ne solite hranu preveć
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 15:22   #12
i dajte mu sušene brusnice da gricka
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 16:13   #13
dakle ne brusnice ako uvin caj pomaze..

to nisam znala

ja bi to po onoj "prirodno je, ne moze stetit" sve sto cujem zajedno, pa ce nesto pomoc
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 23:13   #14
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
nikako oboje..
Quote:
baja kaže:
i dajte mu sušene brusnice da gricka
kako pomno pratim topic
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 23:15   #15
nikako oboje stoji
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.