Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2008., 06:34   #1
Thumbs up ZA HEROJE!!

Cijenjena ekipo s MK, koristim priliku da nas sve zajedno podsjetim da će kroz par dana (petog kolovoza) biti trinaesta obljetnica posljednje bitke protiv human trash-a za oslobođenje cjelokupnog teritorija Lijepe nam Naše. Nisam to zamislio kao temu za političke besmislice, već kao temu u kojoj se prisjećamo gdje smo tada bili, što smo radili i kako smo se osjećali. Ukratko, kako smo to doživjeli kao ljudi (bar mi koji se toga sjećamo).
Pa da počnem: tih dana nosio sam po prvi put Varteksovu umjesto us**nih istočnonjemačkih odora i smeća iz američkih vojnih viškova i bio sam full na adrenalinskoj furci. Svi u odori znali smo da se nešto veliko sprema, nismo točno znali što, ali nadali smo se da konačno kreće odlučujuća šora. I nitko nam nije mogao obrisati vučji osmijeh s lica. A kad je akcija konačno pokrenuta, krenuo sam kao i svi moji pajdaši s osmijehom i pjesmom.
Ali to sam bio samo ja (i moji pajdaši).
Sjećate li se još kako je to bilo?!
A počelo?!
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 06:48   #2
I da razjasnim, ne smatram se ja herojem, činio sam samo ono što mi je savjest nalagala, ali heroja je bilo puno, a o njima se ne govori. I nisu hrvatsku branili samo Hrvati s naše strane granice. Dolazili su iz takoreći cijelog svijeta, počevši od BiH, pa do New Zealanda.
I s pjesmom kretali u boj, uistinu!!
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:00   #3
Hvala ti stari!

Piva!
__________________
Ozrenka! Donesi dvi pive i bogati reci muzici malo tise!
Vel'ka Piva! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 15:16   #4
27. 11 .1995 , skinuo i razdužio opremu , za mene završilo jedno životno razdoblje , ne tražim i ne očekujem od nikoga , ni da razumije ni da pokuša razumjeti , a ja osobno s tim ne želim nikoga zamarati , bilo i ne ponovilo se više
jedan ispolitizirani dan , pa možda nam ni on ne treba

sami se među sobom prepoznajemo i bez riječi razumijemo , meni dovoljno
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 15:19   #5
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
27. 11 .1995 , skinuo i razdužio opremu , za mene završilo jedno životno razdoblje , ne tražim i ne očekujem od nikoga , ni da razumije ni da pokuša razumjeti , a ja osobno s tim ne želim nikoga zamarati , bilo i ne ponovilo se više
jedan ispolitizirani dan , pa možda nam ni on ne treba

sami se među sobom prepoznajemo i bez riječi razumijemo , meni dovoljno
Možeš li pobliže objasniti, što si htio reći,m opiši nam kako si se tog trenutka, nakon što je rat završio, osjećao?

Inače, hoggar, prava tema!
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 18:07   #6
DObra hogar
Ja sam tih dana bio u redovnoj vojsci kao ročnik. Sjećam se radosti i adrenalina

Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Nisam to zamislio kao temu za političke besmislice, već kao temu u kojoj se prisjećamo gdje smo tada bili, što smo radili i kako smo se osjećali. Ukratko, kako smo to doživjeli kao ljudi
Podsjetnik za one koji će postati na ovoj temi...
__________________
Since 1999!
Judgement day is here !
Show your tits and I'll judge 'em !
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 18:16   #7
Ja sam te godine bila jedna obicna mala djevojcica koja je imala samo jednu zelju i misao: Moj tata ne smije poginuti!

Iako sam iz kraja koji je oslobodjen u Oluji moje mjesto i kuca nisu mi nista znacili jer sam sve bila zaboravila.

Medjutim kako su godine prosle i kako sam rasla i napokon odrasla onda sam tek shvatila kako sam sretna sto opet zivim u svom rodnom mjestu i ponosna sam na svog oca koji je bio dio svega.
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 18:30   #8
ON je samo jedan od mnogih, naoružan jedino srcem.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 18:31   #9
Ahaaaaaaaaaaaa, kako smo mi to osobno doživili...


btw. Bila sam u ratu i to na prvoj crti bojišta

Da li bi opet prošla išta slično - NIKAD, kupim prnje i bježim .
libzibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 18:40   #10
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
ON je samo jedan od mnogih, naoružan jedino srcem.
Uvijek me to rastuzi.Sto zbog njega sto zbog mog kraja.
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 18:44   #11
4.8 ujutro.....

Imala spakiranu djecu, čekala muža. Trebali ić iz jebenog grada da djeca dišu.Nije došao. Uspio javiti da ne zna kada će doći. Nisam spavala nego sjedila pred televizijom i čekala vijesti. Sve sam ih odgledala do 08.08 kad je došao javit se da je živ i zdrav.

Otada ne gledam vijesti.
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 19:08   #12
sedil pred televizorom i navijal za svoje dečke žaleči kaj nisam s njima(ranjen još 93)
 
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 19:23   #13


Ništa više za reći.
Ponos i dika.
 
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 21:57   #14
Mi smo se vratili u hrvatsku, jer smo smatrali da nam je tu mjesto, bez posla, bez novca, bez krova nad glavom, ja sa trbuhom, svi su rekli da smo ludi, što smo ostavili kanadu....

nije mi žao i danas sam sretna što smo tu i što smo bili sa svima kada je trebalo, što smo ovdje u hrvatskoj proveli dane rata, borbe i pobjede...

u kraju mog oca u GK na trgu gdje smo dočekali dečke vijorila se zastava HRVATSKA, moj otac tada, sa suzama u oćima rekao je s ovog trga odveli su mi oca u logor, dok je ovdje gorila hrvatska zastava....
ovdije imamo i više, ostala nam je duša i prijatelji

lako je reći hrvat u miru, buti to uvijek i u dobru i u zlu
__________________
.

Zadnje uređivanje lana10 : 01.08.2008. at 23:07.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 22:52   #15
Ima san 13 godina i bija na otoku isprid Zadra kod babe i dide na ljetovanju. Sićan se tih ratnih godina kako je otac gazija stojadina na onoj ravnici kod Biograda pa sve do Zadra jer su čedomiri bili na samo par kilometara od ceste, sićan se i kako san tih godina noću sidija isprid kuće i gleda kako granatiraju Zadar i okolicu.

Tog san jutra iša na (prije rata uvik punu) plažu, tada sablasno praznu, kad je izletila jedna baba iz kuće sa hrvatskon zastavon i počela vikat "Dobili smo! Slobodni smo!". Tu večer je cilo selo slavilo, ka da su in sve brige na ovome svitu nestale. Tad san bija premlad da bi zna šta i koliko je ta pobjeda značila, a danas mogu samo zahvalit svim našim vojnicima šta opet bezbrižno možemo ić do Zadra u slobodnoj i nezavisnoj nam Hrvatskoj!

Hvala van!
__________________
'Vo je naša zemja
Lunatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 23:46   #16
pjevalo se i ovo
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 23:58   #17
vječna čast i slava
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 03:01   #18
Svaka cast svim deckima kaj su bili dio toga.
 
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 11:25   #19
Svaka čast dečki. I moj stari je bio s vama. Umro 2.6.'95.od posljedica ratovanja po Dinari. 4 dana nakon kaj se vratio s ratišta.

__________________
Come to the dark side, we have cookies.
Firestarter '87. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 11:53   #20
Quote:
Firestarter '87. kaže: Pogledaj post
Svaka čast dečki. I moj stari je bio s vama. Umro 2.6.'95.od posljedica ratovanja po Dinari. 4 dana nakon kaj se vratio s ratišta.
I on je jedan od heroja!! Zbog takvih ljudi sam i otvorio temu.
Međutim ne smijemo zaboraviti da heroja ima mnogo više, a nisu svi bili pod oružjem. Sjetimo se samo koliko ljudi je pod topničkom paljbom ostajalo na svojim radnim mjestima umjesto u skloništima da bi mi na bojišnicama imali što jesti, koliko ljudi nam je dopremalo sve što nam je potrebno (a bili su samo srcem naoružani), koliko ljudi je izvlačilo i njegovalo naše ranjene i izbjegle. I o tome treba sve reći.
Uvijek sam kada su mi ti ljudi goloruki na liniju bojišnice donosili hranu, vodu i municiju pomislio koliko su hrabriji i bolji ljudi od mene.
A o njima ne govori nitko.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger