Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2008., 00:02   #1
Samoanaliza, što vas privlači i što vam je bitno na potencijalnom partneru?

Evo, mene zanima da li tocno znate sto je to sto vas privlaci na potencijalnom partneru...
da li znate definirati odredjena ponasanja koja su vam privlacna kod nekoga i koja vas odbijaju... i zasto se zaljubljujete...
da li ste svjesni odmah u startu da se necete moci zaljubiti iz tog, tog i tog razloga...
koliko imate jasnu sliku osobe s kojom zelite biti?

pod odredjeno ponasanje ne mislim na izjavu - zelim biti s njim jer me usrecuje i nasmijava.. nego na dublju analizu.... specificna ponasanja, vjerovanja, poglede na zivot, smisao za humor itd...

i zanima me da li ste kroz razne spojeve i prijateljstva sa suprotnim spolom sami sebi znali reci, hmm, e to me odusevljava, e, bas ta osobina mi se svidja....

mozete li ustanoviti pogreske u odabiru vasih prijatelji koji su u losim vezama?

i jos nesto.....koliko vam je vazno ponasanje potencijalnog partnera prema roditeljima, bivsima, prijateljima, poznanicima..da li je to uopce vazno?

voljela bi da se moze barem djelomicno pomoci ljudima koji se cesto nalaze u nekim nezavidnim situacijama i upadaju u lose veze

zato pisite ovdje dobre savjete

Zadnje uređivanje little_devil : 27.09.2008. at 00:51.
little_devil is offline  
Old 27.09.2008., 00:20   #2
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post

i jos nesto.....koliko vam je vazno ponasanje potencijalnog partnera prema roditeljima, bivsima, prijateljima, poznanicima..da li je to uopce vazno?
Ovdje ima sto pitananja, ali ja cu odgovoriti na jedno.

Promatrajte kako se vas partner ponasa prema svojim prijateljima , roditeljima ili ljudima koje on dugo pozna , to vam je jedan od indikatora kako ce se ponasati prema vama kad udjete u dublju i duzu vezu.
Naprimijer ako se ljuti ili vice na mladju sestru , to je los znak.
__________________
Sve one tajne o kojima prava dama ne govori , naci cete na mom blogu.
http://madamvalentina.blog.hr/ Uzivajte svaku sekundu svog zivota.
MadamValentina is offline  
Old 27.09.2008., 00:22   #3
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
Evo, mene zanima da li tocno znate sto je to sto vas privlaci na potencijalnom partneru...
da li znate definirati odredjena ponasanja koja su vam privlacna kod nekoga i koja vas odbijaju... i zasto se zaljubljujete...
da li ste svjesni odmah u startu da se necete moci zaljubiti iz tog, tog i tog razloga...
koliko imate jasnu sliku osobe s kojom zelite biti?

pod odredjeno ponasanje ne mislim na izjavu - zelim biti s njim jer me usrecuje i nasmijava.. nego na dublju analizu.... specificna ponasanja, vjerovanja, poglede na zivot, smisao za humor itd...

i zanima me da li ste kroz razne spojeve i prijateljstva sa suprotnim spolom sami sebi znali reci, hmm, e to me odusevljava, e, bas ta osobina mi se svidja....?
To se nemože analizirati u samome početku, jer u početku se zaljubljuješ u nekoga zbog njegove osobnosti...zbog cijelog paketa...neznaš ti na njemu koje su mu dobre ili loše osobine...(kod osobe koju tek upoznaješ a očarala te na neki svojstven način...) mislim da je to jednostavno kemija...

a kod dužih prijateljstava naravno da će te neka osobina privući na toj osobi...ali smatram da to nije samo jedna osobina, već niz sitnica koje s vremenom otkrivaš te se tako skupe u jednu cijelinu koja budi osjećaj privlačnosti...(ah kak dubokoumno)

Quote:
i jos nesto.....koliko vam je vazno ponasanje potencijalnog partnera prema roditeljima, bivsima, prijateljima, poznanicima..da li je to uopce vazno?
A čuj dal mi je važno da se slaže s mojim bližnjima...ako želim ozbiljnu vezu naravno(ali najbitnije je da je tebi dobar, a poslje gledaj druge)...a ako ne koga briga...
__________________
Budućnost pripada ljudima koji vjeruju u ljepotu svojih snova!!
medeni5 is offline  
Old 27.09.2008., 00:26   #4
ne mogu reci da znam odmah u startu ako osobu vidim prvi put, ali ako skicam duze vrijeme mogu izdvojiti stvari koje me privlace, ali to su fizicke stvar kao nacin na koji sjedi, na koji hoda, gleda i slicno jer ne pozanjem osobu pa se ni ne mogu zaljubiti u onaj karakterni dio...al ne i koje me odbijaju jer nedovoljno poznajem doticnog pa mi je tesko prosuditi.
opcenito sticem misljenje o nekome prilikom prvog upoznavanja i prvog kontakta i jednom steceno misljenje jako rijetko mijenjam, pa mislim da mogu reci da otprilike znam da li mi se neko svida ili ne, no ne mogu znati hocu li se zaljubiti ili ne...mogu se zaljubiti u neke sitnice ali ne i u kompletnu osobu, ako razumijes sto zelim reci...jer to je i bilo pitanje.
kad sam bila klinka, nije da i sad nisam al ipak sam starija, mastala sam o tome da lik mora biti ko od stijene odvaljen, jak i velik, ali kako sam starija neke druge stvari su mi vaznije...poput koliko se mogu pouzdat u nekog, koliko je pazljiv i koliko me cijeni...sad su mi upravo vazne stvari poput onih koje si navela: pogledi na zivot, buducnost, vjerovanja...no to ne znaci da se ne moze naci kompromis ili nesto slicno, svi smo razliciti i nitko ne zeli biti sa svojim klonom...
o drugima ne zelim suditi, pa cak ni o najboljim prijateljicama jer ono sto je njihov izbor je samo njihov izbor i nije na meni da sudim a niti to zelim, mada se ja i one najcesce slozimo oko nekih krivih stvari ili pogresaka u vezama.
vazno mi je kako se odnosi prema ljudima koje pozanjem jer to automatski govori puno o meni i tome koliko je meni stalo do tih ljudi...
james is offline  
Old 27.09.2008., 00:27   #5
Quote:
MadamValentina kaže: Pogledaj post
Ovdje ima sto pitananja, ali ja cu odgovoriti na jedno.

Promatrajte kako se vas partner ponasa prema svojim prijateljima , roditeljima ili ljudima koje on dugo pozna , to vam je jedan od indikatora kako ce se ponasati prema vama kad udjete u dublju i duzu vezu.
Naprimijer ako se ljuti ili vice na mladju sestru , to je los znak.
bravo dobar savjet

jednako tako nemojte likovati ako za bivsu govori da je bila glupaca.... mozda nekome na prvi pogled moze imponirati ali treba se zapitati.....
little_devil is offline  
Old 27.09.2008., 00:29   #6
možda i znam....ne mogu reći ništa posebno izdvojiti, jedino da tip mora imati dušu...biti produhovljen i drag, pametan i dobar, mora razumijeti ženu, sve o njoj, poštivati ju i voljeti.......ja bi da voli ljubav....kao ja npr.

zaljubljujem se onda kad shvatim koliko bi mogla dobiti s takvom osobom...no već dugo nisam bila popravo zaljubljenja nit voljela...

i da, mogu kroz spoj reći što mi se točno sviđa a što me odbija
__________________
Bolje žaliti za učinjenim nego za neučinjenim
Valentish is offline  
Old 27.09.2008., 00:30   #7
Quote:
james kaže: Pogledaj post

o drugima ne zelim suditi, pa cak ni o najboljim prijateljicama jer ono sto je njihov izbor je samo njihov izbor i nije na meni da sudim a niti to zelim, mada se ja i one najcesce slozimo oko nekih krivih stvari ili pogresaka u vezama.
vazno mi je kako se odnosi prema ljudima koje pozanjem jer to automatski govori puno o meni i tome koliko je meni stalo do tih ljudi...
pogresno si razumjela... lakse je nesto procjeniti ako smo objektivi i emocionalno odmaknuti od cijele situacije.. ljudi cesto znaju reci zasto tudja veza ne uspjeva i koje je ponasanje neprihvatljivo a istu pogresku od svog partnera bi mozda izignorirali
little_devil is offline  
Old 27.09.2008., 00:32   #8
Quote:
valentinea kaže: Pogledaj post


i da, mogu kroz spoj reći što mi se točno sviđa a što me odbija
koliko ti je to pomoglo da procjenis osobu i izbjegnes neke teze probleme s istom....?
little_devil is offline  
Old 27.09.2008., 00:36   #9
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
Evo, mene zanima da li tocno znate sto je to sto vas privlaci na potencijalnom partneru...
da li znate definirati odredjena ponasanja koja su vam privlacna kod nekoga i koja vas odbijaju... i zasto se zaljubljujete...
da li ste svjesni odmah u startu da se necete moci zaljubiti iz tog, tog i tog razloga...
koliko imate jasnu sliku osobe s kojom zelite biti?

pod odredjeno ponasanje ne mislim na izjavu - zelim biti s njim jer me usrecuje i nasmijava.. nego na dublju analizu.... specificna ponasanja, vjerovanja, poglede na zivot, smisao za humor itd...

i zanima me da li ste kroz razne spojeve i prijateljstva sa suprotnim spolom sami sebi znali reci, hmm, e to me odusevljava, e, bas ta osobina mi se svidja....

mozete li ustanoviti pogreske u odabiru vasih prijatelji koji su u losim vezama?

i jos nesto.....koliko vam je vazno ponasanje potencijalnog partnera prema roditeljima, bivsima, prijateljima, poznanicima..da li je to uopce vazno?
pa sada neke duboke analize i nisam radila..kako u kojoj sitaciji,možda sam ponekada i pretjerala u analizama,ali znam što mi je privlačno..doziran i dobar smisao za humor..vrlo važan..i ono što je jako dobar pokazatelj..je svakako ponašanje prema roditeljima i bivšim partnerima.
To najčešće upućuje da će se na vrlo sličan način ponašati i prema nama..također..znam što me oduševljava,a i odbija
Fineee is offline  
Old 27.09.2008., 00:37   #10
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
koliko ti je to pomoglo da procjenis osobu i izbjegnes neke teze probleme s istom....?
ne, ja ne izbjegavam na taj način osobe....uvijek dam svakom priliku ako mi se učini da je zaslužio, jer nikad ne znam hoću li otkriti neku drugu osobinu koja će me jako privlačiti...no, ako me baš odbije to njegovo na, ajmo reć spoju, naravno da neću oklijevati i jednostavno reći zbogom......obično presudim na trećem spoju pa bi mogla reći da me intuicija još nije zavarala....tako da mnogo pomaže
__________________
Bolje žaliti za učinjenim nego za neučinjenim
Valentish is offline  
Old 27.09.2008., 00:38   #11
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
Evo, mene zanima da li tocno znate sto je to sto vas privlaci na potencijalnom partneru...
da li znate definirati odredjena ponasanja koja su vam privlacna kod nekoga i koja vas odbijaju... i zasto se zaljubljujete...
da li ste svjesni odmah u startu da se necete moci zaljubiti iz tog, tog i tog razloga...
koliko imate jasnu sliku osobe s kojom zelite biti?
Meni se moj dragi uopće nije sviđao kad sam ga upoznala... odbijalo me njegovo ponašanje i arogancija, bila sam sigurna da mi se ne sviđa.... pomisli o zaljubljivanju nisam niti imala, jer tako nešto je bilo jednostavno nezamislivo... Sve dok me nije prvi puta poljubio... onda sam ostala bez daha i takoreći pala u nesvjest.... Moji svi stavovi pali su u vodu.... hebi ga...


Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
pod odredjeno ponasanje ne mislim na izjavu - zelim biti s njim jer me usrecuje i nasmijava.. nego na dublju analizu.... specificna ponasanja, vjerovanja, poglede na zivot, smisao za humor itd...
snisao za humor je vrlo bitan, jer čini život zanimljivijim... no ne vjerumje da bi duboka analiza ponašanja i karaktera dovela do dobrih rezultata... Mislim da više treba vjerovati intuiciji...

Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
i zanima me da li ste kroz razne spojeve i prijateljstva sa suprotnim spolom sami sebi znali reci, hmm, e to me odusevljava, e, bas ta osobina mi se svidja....
to je ok, no nije preduvjet za neku uspješnu vezu...

Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
mozete li ustanoviti pogreske u odabiru vasih prijatelji koji su u losim vezama?
uglavnom sebičnost, naš dragi stari egoizam koji ne dozvoljava da zbog ljubavi pristajemo na kompromise... a kad je obostran, pucanje dođe vrlo, vrlo brzo...

Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
i jos nesto.....koliko vam je vazno ponasanje potencijalnog partnera prema roditeljima, bivsima, prijateljima, poznanicima..da li je to uopce vazno?
Nebih rekla da je naročito važno, ukoliko nema nekih krajnosti, poput ignoriranja, vrijeđanja ili nečeg sličnog...
GricGric is offline  
Old 27.09.2008., 00:38   #12
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
Evo, mene zanima da li tocno znate sto je to sto vas privlaci na potencijalnom partneru...
da li znate definirati odredjena ponasanja koja su vam privlacna kod nekoga i koja vas odbijaju... i zasto se zaljubljujete...
da li ste svjesni odmah u startu da se necete moci zaljubiti iz tog, tog i tog razloga...
koliko imate jasnu sliku osobe s kojom zelite biti?

pod odredjeno ponasanje ne mislim na izjavu - zelim biti s njim jer me usrecuje i nasmijava.. nego na dublju analizu.... specificna ponasanja, vjerovanja, poglede na zivot, smisao za humor itd...

i zanima me da li ste kroz razne spojeve i prijateljstva sa suprotnim spolom sami sebi znali reci, hmm, e to me odusevljava, e, bas ta osobina mi se svidja....

mozete li ustanoviti pogreske u odabiru vasih prijatelji koji su u losim vezama?

i jos nesto.....koliko vam je vazno ponasanje potencijalnog partnera prema roditeljima, bivsima, prijateljima, poznanicima..da li je to uopce vazno?

sto me privlaci na partneru?

nisam sigurna mogu li to objasniti. mogu eventualno probati docarati to primjerom.

inace sam pomalo introvertirana osoba i tesko zapocinjem pricu sa strancima.
prva osoba s kojom sam, bez ikakvog problema, prilikom upoznavanja pricala bez zastajkivanja (o cemu, i nije bitno) vise sati i najbitnije htjela jos je moj decko.

kroz taj razgovor sam primjetila da o nekim stvarima isto razmisljamo, da imamo zajednicke interese i da se smijemo istim stvarima (jer humor, oh, toliko govori o osobi...) i te su me stvari njemu i privukle.

no ono na sto ciljam je, bez daljnjeg, da se nije dogodila ta neka, nazovimo ju, kemija, koja nas je "natjerala" da se odmah u startu otvorimo jedno drugom, od svega, vjerojatno, ne bi bilo nista.

nadalje, njegov odnos prema njemu dragim osobama, osim sto mi govori mnogo o njemu i njegovom nacinu razmisljanja, emocionalnoj zrelosti, sposobnosti da razvije dublje osjecaje, je i jedna od stvari koje su me privukle kod njega.
__________________
Toby Ziegler is my spirit animal.
Petra Pan is offline  
Old 27.09.2008., 00:39   #13
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
da li ste svjesni odmah u startu da se necete moci zaljubiti iz tog, tog i tog razloga...
za svakog za kog sam to mislila mislila sam odmah na početku i to se na kraju pokazalo kao točno.
ovaj jedan jedini u kojeg sam bila zaljubljena iako sam danas 100% ravnodušna mogla bih do sutra nabrajati što me sve privuklo.
Zadnji koji mi se jako svidio, iako je to uglavnom bilo nešto nedefinirano u njemu što me jako privlačilo opet sam neke osobine mogla izolirati-
-spontanost
-nekonvencialnost i nekonformizam
-osjećajnost
-jednostavno je bio drukčiji iako tada to nisam znala objasniti i time se vraćam na ovo nedefinirano.
__________________
la mesure de l'amour c'est d'aimer sans mesure
Parlez français! :cerek:
Scimmia is offline  
Old 27.09.2008., 00:39   #14
Quote:
valentinea kaže: Pogledaj post
ne, ja ne izbjegavam na taj način osobe....uvijek dam svakom priliku ako mi se učini da je zaslužio, jer nikad ne znam hoću li otkriti neku drugu osobinu koja će me jako privlačiti...no, ako me baš odbije to njegovo na, ajmo reć spoju, naravno da neću oklijevati i jednostavno reći zbogom......obično presudim na trećem spoju pa bi mogla reći da me intuicija još nije zavarala....tako da mnogo pomaže
ma dobri, za analizu i svidjanje trebaju i mjeseci nalazenje, htjela sam pitati... da li te netko razocarao a mislila si da je sjajan? s obzirom da znas sto ti se svidja a sto te odbija i jesi li kasnije shvatila da si to mogla ranije uociti, da je bilo vidljivo?
little_devil is offline  
Old 27.09.2008., 00:43   #15
Quote:
valentinea kaže: Pogledaj post
[
zaljubljujem se onda kad shvatim koliko bi mogla dobiti s takvom osobom...
zanimljivo. zaljubljenost je svjesni proces koji se dogodi kada razumski procijenimo da osoba ima više pluseva nego minuseva
__________________
la mesure de l'amour c'est d'aimer sans mesure
Parlez français! :cerek:
Scimmia is offline  
Old 27.09.2008., 00:47   #16
moja frendica je uvijek birala isti tip muskaraca, teze primitivce koji su zeljeli samo sex, uvijek su se lose ponasali prema njoj, zanemarivali ju i na kraju nakon sexa ostavljali....

ja sam istu sekundu vidjela koji je to tip ljudi al ona nije shvacala zasto se tako ponasaju prema njoj i sto ne valja s njom....

s obzirom da ima dosta ajmo reci losih ljudi koji su u stanju povrijedi nas i ocito svejedno imaju partnere zanima me kako do toga dolazi.....
little_devil is offline  
Old 27.09.2008., 00:48   #17
Quote:
Scimmia kaže: Pogledaj post
zanimljivo. zaljubljenost je svjesni proces koji se dogodi kada razumski procijenimo da osoba ima više pluseva nego minuseva
na podsvjesnoj razini..
kao sto osjecaji nestaju onaj tren kad u sebi shvatimo da ne zelimo biti s tom osobom.....

brzinom munje
little_devil is offline  
Old 27.09.2008., 00:51   #18
meni se nikad nije dogodilo da me povrijedio prijatelj ili odabrani decko... voljela bi da se moze barem djelomicno pomoci ljudima koji se cesto nalaze u nekim nezavidnim situacijama i upadaju u lose veze

zato pisite ovdje dobre savjete
little_devil is offline  
Old 27.09.2008., 00:51   #19
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
moja frendica je uvijek birala isti tip muskaraca, teze primitivce koji su zeljeli samo sex, uvijek su se lose ponasali prema njoj, zanemarivali ju i na kraju nakon sexa ostavljali....

ja sam istu sekundu vidjela koji je to tip ljudi al ona nije shvacala zasto se tako ponasaju prema njoj i sto ne valja s njom....

s obzirom da ima dosta ajmo reci losih ljudi koji su u stanju povrijedi nas i ocito svejedno imaju partnere zanima me kako do toga dolazi.....
Mislim da je u pitanju manjak samopoštovanja i nešto nesigurnosti uz laganu dozu mazohizma... ta kombinacija je poput ljepila za negativne tipove...
GricGric is offline  
Old 27.09.2008., 00:52   #20
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
na podsvjesnoj razini..
kao sto osjecaji nestaju onaj tren kad u sebi shvatimo da ne zelimo biti s tom osobom.....

brzinom munje


ozbiljno?

a cemu onda sva ona odvikavanja od ljudi koji su nas povrijedili?
znas ti da ne zelis biti s njima, ali ne postoji nikakav klik koji mozes napraviti da odganas osjecaje...
__________________
Toby Ziegler is my spirit animal.
Petra Pan is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger